Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Pozdrav drage kolege,
 
U junu 2020 godine sam uzeo Mitas Turing force zadnju gumu za svog Bandita 600. 
Od tada sam prešao preko 6000km sa njom, 4x je krpio, slovima ČETIRI puta, prvi put nakon nedelju dana od montiranja.
Vozeći po Srbiji, sam, sa devojkom, prtljagom, suvom, ili kiši saznao sam da KLIZA U SVIM USLOVIMA.
Takodje, za ovih 6000 km se i potrošila, zamislite, po sredini.
Te bih Vas iskreno savetovao da ne uzimate ovu gumu.
 
Da kontrast bude veći, napred sam uzeo SPORT FORCE, nit problema, nit kliza, niti se potrošila.
 
S poštovanjem,
Miloš 
Štošta kod tebe nije kako treba čim su ti takvi utisci, ispade ti zadnja kao Durex kondom, kliza I nestaje, topi se od zadovoljstva, a jedan od razloga često bude što većina ne provera redovno pritisak u gumama i otuda dolazi do znatno bržeg trošenja istih, drugo zbog maksimalnih performansi koje su svakom bitne jer se motor oslanja samo na 2 a ne na 4 točka kao auto, gume se ne rasparajuju i na istima se ne štedi, jer ceh na kraju može i glavom da se plati.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Planiram vec neko vreme da probam mitas, posle zadnje voznje sam zakljucio da su mi pod hitno potrebne nove gume, odlucim se za Touring Force, juce porucio preko Internet Prodaje Guma, danas stigle krecem do garaze da poskidam tockove i slucajno primetim da mi poslali prednju Sport Force, zvao ih kaze verovatno greska u magacinu u ponedeljak ce da bude zamenjena 
IMG-20220506-124523.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Već sam pisao ranije. 

Moje iskustvo:

U zimu prošle godine montirao Mitas Terra Force. 

Tad i nikad više. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2022 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Trebalo je da uzmes Sport Force evo, one su vise za tvoj motor nego Turing force. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Na ćaletov FZ6 sam stavio Touring force a na svoj R1 Sport force + EV. Za njegov stil vožnje Touring force je i više nego odlična guma. Par puta sam lično probao Touring force u krivinama i za te novce je jako dobra guma ali isto tako sa sigurnošću mogu da kažem da Sport force definitivno bolje drži i daleko bolju povratnu informaciju onoga što se dešava ispod mene mi daje što je ujedno i najveća prednost Sport force u odnosu na Touring force.

Sve u svemu obe gume su odličan odnos uloženo/dobijeno a stil vožnje je presudan u odabiru ove dve gume ali verujem da ko god ih stavi se neće pokajati.  

 

IMG_20220512_185422.thumb.jpg.26421da0c6ad67e53b1fe565f2080b78.jpg

 

IMG_20220512_185630.thumb.jpg.b740450a7105059afb1e092f760545bf.jpg

Promenio član SkoMy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 4/8/2022 at 5:21 PM, saxi said:

Štošta kod tebe nije kako treba čim su ti takvi utisci, ispade ti zadnja kao Durex kondom, kliza I nestaje, topi se od zadovoljstva, a jedan od razloga često bude što većina ne provera redovno pritisak u gumama i otuda dolazi do znatno bržeg trošenja istih, drugo zbog maksimalnih performansi koje su svakom bitne jer se motor oslanja samo na 2 a ne na 4 točka kao auto, gume se ne rasparajuju i na istima se ne štedi, jer ceh na kraju može i glavom da se plati.

Ko kaže da se ne rasparuju, kakve to veze ima?

 

Ja sam stavio pozadi touring force, napred sport force + (ne znam da li je ta evo ili ne, a mrzi me sad da silazim do garaže da gledam). Touring force zadnja je prešla oko 10 000 km već i nije još izravnala marker, ima još 1.5-2mm sigurno, što je za moj stil vožnje, a u odnosu na sportske gume koje sam prethodno imao, jako dobro.

 

Sa prednjom sam jako zadovoljan i drži bolje od zadnje i kada je zadnja bila nova, valjda je mekša. Terao sam ih i po kiši, držale su skroz korektno. Belu liniju nimalo ne vole, tu treba biti još obazriviji nego sa nekom gumom od jačih brendova. Retko ko još uvek koristi ovu belu glatku farbu kao naši putari.

 

Sve u svemu, za te pare, dosta muzike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
On 15.5.2022. at 22:04, milomir22 je napisao:

Ko kaže da se ne rasparuju, kakve to veze ima?

 

Ja sam stavio pozadi touring force, napred sport force + (ne znam da li je ta evo ili ne, a mrzi me sad da silazim do garaže da gledam). Touring force zadnja je prešla oko 10 000 km već i nije još izravnala marker, ima još 1.5-2mm sigurno, što je za moj stil vožnje, a u odnosu na sportske gume koje sam prethodno imao, jako dobro.

 

Sa prednjom sam jako zadovoljan i drži bolje od zadnje i kada je zadnja bila nova, valjda je mekša. Terao sam ih i po kiši, držale su skroz korektno. Belu liniju nimalo ne vole, tu treba biti još obazriviji nego sa nekom gumom od jačih brendova. Retko ko još uvek koristi ovu belu glatku farbu kao naši putari.

 

Sve u svemu, za te pare, dosta muzike.

mislim da je ova kombinacija najbolja.

Meni je zadnja SF na versysu trajala 10000km a prednja 15000.Morao sam da dokupljujem polovnu zadnju i ona je izgurala 5000 km .Guma 30evra i 2000 zamena.To iziđe novčano isto kao ida si uzeo mitas koji je najeftiniji  u kombinaciji TF i SF ali ko gledaš neki skupLJIi pireli nešto si u dobiti.

 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Posle izvesnog vremena, utisak vise nego dobar.

Ne razumem kako se to vozi, a da nije staza ili Vale trip, pa da neko kaze da je ovo losa guma.

Napred evo force nazad obican force plus.

Motor Yamaha Fazer 1000...malo izbegavam belu,zbog pisanja kolega moguće da ima malo, doduse klizale su i druge...a  guma drzi propisno, na svakakvim kvalitetima asfalta.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Isti utisak. Pre neki dan sam malo oborio na pešačkom i učinilo mi se da je malo kliznula, ali osim toga drži kako treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Držale su i moje Mitas tf do pre 10 dana... Na nepunih 18.000 km za dve sezone, zadnja eksplodirala...nisam se ni hvalio kako sam prošao...

Elem, na povratku iz Kostajnice izađem kod Novske na auto put, kroz Hr. 120 km/ im je max brzina. Uđem u Srbiju, do Pećinaca nisam išao ispod 140. Kao da mi je neko rekao da malo smanjim, već sam blizu kuće...na 120 osetim blago trešenje. Lagano u zaustavnu traku, i baš lagano, se zaustavim. Zadnja bušna. Stavim čep, kompresor do 1, 5 bara, i polako, do prve pumpe. Pozadi baca za sve pare. Mislim se, nedovoljno dopumpana. Na pumpi taman naduvam na 2,5, ona se rascvetala na drugo mesto ! Popucale žice...tri čepa nisu pomogla, već Wozzi, do kuće.

Da rezimiram: kao najjeftinija guma na tržištu (u to vreme) završile su posao. Ja zadovoljan.

Za svaki slučaj, skinuo sam i prednju. Isto su prešle...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre 9 sati, Blaza je napisao:

auto put, kroz Hr. 120 km/ im je max brzina.

Kad su smanjili, 130 je bilo ograničenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 30 minuta, MOTOM je napisao:

Kad su smanjili, 130 je bilo ograničenje?

Ja sam naleteo na table, od Novske, 120 km/h. Možda je stara tabla, ne znam. Uglavnom, nisam hteo da rizikujem da vozim brže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Zna li neko da li su kompatibilne E07 i E07+? Cini mi se da sam procitao negde da jesu ali ne mogu nista da nadjem na njihovom sajtu. Imao sam set E07+ i istrosio sam zadnju i hocu da stavim pozadi fabricku dimenziju a u toj dimenziji nema E07+, a ne bi menjao i prednju ako vec ne moram.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ma ne to . Nego sta znam, nisu iste smese pa jedna se greje brze, druga sporije, jedna se ponasa ovako, druga onako. Na e07 je malo tuplja sara, dok je na + malo ostrija.
Koliko je zapravo manji izbor za 120/90-17 nego za 130/80-17. Jedva nekako naso 120 dimenziju, bar mislim da sam nasao, narucio u Xmoto kao 2-3 dana se ceka dostava, bas da vidimo. Na sajtu 10560 dinara, on mi preko telefona rekao 100 evra.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Doduše ne znam, verovatno ima ovde neko stručniji od mene da kaže koju o gumama.

Na banditu sam izmenjao 5-6 setova guma, što iste vrste, što različite, što sport, što sport-touring nikad značajnu niti beznačajnu razliku nisam primetio. Sad mi je napred mitas sport force +, pozadi mitas touring force, nešto sam mislio da stavim mekšu gumu napred i nisam se pokajao, jako sam zadovoljan gripom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
11 hours ago, Darko 012 said:

Zna li neko da li su kompatibilne E07 i E07+? Cini mi se da sam procitao negde da jesu ali ne mogu nista da nadjem na njihovom sajtu. Imao sam set E07+ i istrosio sam zadnju i hocu da stavim pozadi fabricku dimenziju a u toj dimenziji nema E07+, a ne bi menjao i prednju ako vec ne moram.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

U toj kategoriji možeš kombinovati E-07 i E-07+.

Koliko vidim, tražiš gume za Yamaha XTZ660 Tenere koja po katalogu nosi 90/90-21 + 130/80-17.

 

Trenutno imamo na stanju E-07 i E-07+ u tim dimenzijama:

224654 90/90B21 21 E-07+ ENDURO TRAIL 54T TL* E D M+S

9.690 din.

 

224636 90/90-21 21 E-07 ENDURO 54T TL* E D I M+S

9.640 din.

 

224637 90/90-21 21 E-07 ENDURO 54T DAKAR Y TL* E D I M+S

10.550 din.

 

224133 130/80-17 17 E-07 ENDURO 65T TL* E D I M+S

11.830 din.

 

Tako da možeš i obe E-07 da staviš bez kombinovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

PS Trenutno na mom motoru vozim Mitas E-07+.

 

IMG_20210820_113857.thumb.jpg.c0fdf28f053837fdf32136effe409f15.jpg

 

Zanima me da li je neko probao na GS-u Mitas Touring Force? Kako je zadovoljan sa njima?

Verovatno ću ih staviti za test na jednom dužem putovanju asfaltom, ali me interesuje da li je neko već vozio na GS-u 1150 ili vazdušari 1200GS i kako su se pokazale?

(Pitam konkretno za ove GS-ove jer je to drugačiji način vožnje i habanja guma)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Jesam ja i nikad više. Na 9000 sam ih skinuo jer se bukvalno nisu mogle kontrolisati na putu,pogotovo hladnom. Prvih par meseci su bile ok.

Neravnomerno se potrosile...

 

Kqd sam sad pred put stavio Tourance next setio sam se kako se motor moze lepo voziti i bez razmisljanja ulaziti u krivinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
2 hours ago, markone said:

Zanima me da li je neko probao na GS-u Mitas Touring Force? Kako je zadovoljan sa njima?

Verovatno ću ih staviti za test na jednom dužem putovanju asfaltom, ali me interesuje da li je neko već vozio na GS-u 1150 ili vazdušari 1200GS i kako su se pokazale?

(Pitam konkretno za ove GS-ove jer je to drugačiji način vožnje i habanja guma)

Nemoj,isto iskutvo kao kolega Zeka,kad su idealni uslovi,sve ok,cim je hladnije problem,o kisi da ne pricam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
U toj kategoriji možeš kombinovati E-07 i E-07+.
Koliko vidim, tražiš gume za Yamaha XTZ660 Tenere koja po katalogu nosi 90/90-21 + 130/80-17.
 
Trenutno imamo na stanju E-07 i E-07+ u tim dimenzijama:
224654 90/90B21 21 E-07+ ENDURO TRAIL 54T TL* E D M+S
9.690 din.
 
224636 90/90-21 21 E-07 ENDURO 54T TL* E D I M+S
9.640 din.
 
224637 90/90-21 21 E-07 ENDURO 54T DAKAR Y TL* E D I M+S
10.550 din.
 
224133 130/80-17 17 E-07 ENDURO 65T TL* E D I M+S
11.830 din.
 
Tako da možeš i obe E-07 da staviš bez kombinovanja.
Hvala puno ali fabricka dimenzija za moj motor je 120/90-17

Screenshot-20220629-155957-Drive.jpg

130/80-17 E07+ trenutno imam na motoru, unistila mi je kutiju za alat. U dimenziji 120 na zalost ne postoji E07+, samo E07 koja se dosta tesko nalazi u Srbiji u toj dimenziji trenutno. Ja zapeo hocu fabricku dimenziju da probam a ne bih da menjam obe gume jer prednja nije ni krenula da se trosi.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
19 hours ago, *zeka* said:

Jesam ja i nikad više. Na 9000 sam ih skinuo jer se bukvalno nisu mogle kontrolisati na putu,pogotovo hladnom. Prvih par meseci su bile ok.

Neravnomerno se potrosile...

 

Kqd sam sad pred put stavio Tourance next setio sam se kako se motor moze lepo voziti i bez razmisljanja ulaziti u krivinu.

Hvala! Mada meni retko koje gume dobace do 10.000 km. :ups:

Ali ovo oko ponašanja guma mi znači. :takoje:

Promenio član markone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
1 hour ago, Darko 012 said:

Hvala puno ali fabricka dimenzija za moj motor je 120/90-17

Screenshot-20220629-155957-Drive.jpg

130/80-17 E07+ trenutno imam na motoru, unistila mi je kutiju za alat. U dimenziji 120 na zalost ne postoji E07+, samo E07 koja se dosta tesko nalazi u Srbiji u toj dimenziji trenutno. Ja zapeo hocu fabricku dimenziju da probam a ne bih da menjam obe gume jer prednja nije ni krenula da se trosi.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Da... E-07 nismo ni dobijali u 120/90-17.

U toj dimenziji trenutno samo E-09 Dakar po 10.910 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja