Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Registracija sa tehnickim 40000 za auto, trecu godinu za redom. Svake godine poskupi polisa za 15ak posto. Nezvanicna informacija, od sutra opet (drugi put ove godine) poskupljuje osiguranje. Nazdravlje svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Hoću da budem Švabo...NEDAM. I mora još da se pritiska država. Poješću i popiti tu razliku para. I drugi motor od 1300 će ići na periodičnu. A treći neka ostane zbog ćefa na godinu dana.

Goldwing 1800 2010 periodična na 6 meseci, od toga polisa je 70%... 28700.- sa tehničkim i svim davanjima umesto 40000.-

Uplatnice objedinjene u jednu, generisana preko e-Uprave. Uplaćeno sve prilikom tehničkog i čekanje, čekanje... na NBG SIV 3, boks 10 (Ljermontova u radu), zbog agencija koje registruju po par vozila... Neće uvek tako. I oni su van koloseka, "nisu radili do sad", mada svaki SUP uz malo muke treba da zna proceduru. Iscediti ih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1641 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Odem danas na tehnicki tj u agenciju da registrujem motor, druga registracija, ne treba tehnicki pa rekoh to rutinski.

 

Motor proizveden 2022. Prva registracija 2023.

Kaze zena na tehnicom, “zakon je dvosmislen, ne znam da li su mislili na prve dve registracije ili prve dve godine, ne smem da ti registrujem da ne popijemo kaznu”

Obijasnjavam joj da svi tumace prve dve registracije, nov je pa je nov, stajao je u magacinu, salonu….

Ponudi mi da odradi sve uplatnice i da odem do MUP-a da registrujem, ja budala prihvatio, cekao 2 sata u redu u Mup-u i  zavrsio bez problema i bez tehnickog  umesto da sam odmah otisao do druge agencije.

Inace tehnicki je Dimčić u Borči.

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic,mastam o CB1000....

Registracija za moped i reg za auto...
Kako mi se cini treba preci na klr500 i Corsu1.0 ....
Ovako ispadne da ceo jedan mesec radim za registracije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Bandit 600, 21000 plus minus 400 din. Tehnicki 4100 i polisa i takse oko 16000 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4836 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Godine i ccm, ti si u klasi od 750 do 1000 + mlad/nov jos ako nisi preneo premijski olala. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1641 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Premijski stepen mi je 3, jel bolje kad je veci ili manji? Sada me registracija izasla 35000.

Nisam se do sada bavio premijskim stepenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2040 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Krećeš sa 4.stepenom. Ako nemaš tvojih šteta prema trećim licima (pu, pu, pu), sledeće godine dobijaš 3.stepen. Sve do 1.stepena, kada je najmanje osiguranje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1641 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kolika je okvirno razlika u registraciji izmedju 4 i 1 stepena. Npr na mojih 35000 sada, pricamo o par stotina dinara, hiljadu-dve ili deset+ hiljada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1641 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ovo ili je po nekim starim cenama ili nesto ne valja. Ispade sve ukupno 22000 za moj motor.

 

edit: OVAJ vec ima smisla

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Kod mene je premijumski stepen 1, motor je 1997 god pa ide i tu rega nešto niža. Dugogodišnji osiguranik, sva vozila itd kod iste kuće pa sam i tu neki popust dobio ali generalno cena svega je otišla gore. Evo sad sam pogledao, uplaćeno 16.364,91 din plus tehnički 4100 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4836 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 7 sati, Sharky - Alex je napisao:

Kolika je okvirno razlika u registraciji izmedju 4 i 1 stepena. Npr na mojih 35000 sada, pricamo o par stotina dinara, hiljadu-dve ili deset+ hiljada

Da ti je premijski 1 bila bi reg 30720 din. 

Sa 4 je 36000 pa ovih 35000 sa 2 32800 sto ce reci da si za tri godine izgubio 11000 da si prebacio premijski i stalno bio na 1.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1675 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@bdada da li se premijski stepen prenosi iz jedne osiguravajuce kuce u drugu/trecu?

 

Scenario koji imam za sledeću godinu - auto koji sada vozim sam registrovao kao "tek kupljeno vozilo" jer sam već imao drugi auto registrovan na mene.

 

Tehnički u kojem sam radio "stari" auto je zatvoren, polisa je Generali, 1 stepen.

 

"Novi" auto sam registrovao u tehničkom koji je bio najbliži carinskom placu, polisa je Uniqa.

 

"Stari" auto sam prodao.

 

Da li ja pri sledećoj registraciji novog vozila imam pravo na 1. stepen, bez obzira gde odem, i koje osiguranje imaju u ponudi? Ili treba da tražim Generali da bih ostvario prenos stepena? (Znam da mi treba kupoprodajni ugovor "starog" auta)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 2 minuta, zaludan je napisao:

@bdada da li se premijski stepen prenosi iz jedne osiguravajuce kuce u drugu/trecu?

 

Scenario koji imam za sledeću godinu - auto koji sada vozim sam registrovao kao "tek kupljeno vozilo" jer sam već imao drugi auto registrovan na mene.

 

Tehnički u kojem sam radio "stari" auto je zatvoren, polisa je Generali, 1 stepen.

 

"Novi" auto sam registrovao u tehničkom koji je bio najbliži carinskom placu, polisa je Uniqa.

 

"Stari" auto sam prodao.

 

Da li ja pri sledećoj registraciji novog vozila imam pravo na 1. stepen, bez obzira gde odem, i koje osiguranje imaju u ponudi? Ili treba da tražim Generali da bih ostvario prenos stepena? (Znam da mi treba kupoprodajni ugovor "starog" auta)

 

 

Imaš ako prodaja nije bila starija od dve godine. Tada se prebacuje sa prodatog vozila na kupljeno. U slučaju da imaš dva vozila, onda to drugo ide tipa ako si ga sad kupio premijumski 4 a ono što imaš tipa 4 godine u vlasništvu je premijumski stepen 1. Što je jako glupo i teška otimačina, jer se osiguranje vezuje za vozilo a ne za vlasnika. A pošto to tako obrazlažu,  postavio sam jedno logično pitanje. Kada auto izađe iz fabrike on posle 4 godine bi trebao da ima non stop jedinicu kad ne vezujete za vlasnika. Naravno moje pitanje je bilo neozbiljno, ali te navede na takvu glupost da kažeš jer u principu i nije glupost da imaš dva vozila, oba si vlasnik al na drugo jer si ga sad kupio ide premijumski stepen otpočetka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4506 postova

Meni zadnji put nisu hteli preneti premijski stepen, rekli ne moze. I vratili na 4 posle 15 godina... To je bilo kad sam menjao motor.

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Meni zadnji put nisu hteli preneti premijski stepen, rekli ne moze. I vratili na 4 posle 15 godina... To je bilo kad sam menjao motor.
Zeznuli te

Sent from my SM-A556B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1675 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

Meni zadnji put nisu hteli preneti premijski stepen, rekli ne moze.

 

Jesi li dobio neko obrazlozenje?

 

pre 3 minuta, Zarkela je napisao:

Imaš ako prodaja nije bila starija od dve godine

 

Samo da se uverim da si dobro razumeo - ja znam da imam pravo na prenos stepena, ali ne znam da li je druga osiguravajuća kuća dužna da ga prizna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja