Jump to content

Moto Zajednica

Honda Integra 700/750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ja rekoh, samo da dodjem i jos jednom kazem kako je ovo genijalan stroj i kako sam odusevljen :D
Hoces penzionerski, hoces malo brze, hoces ostro po okukama, hoces mizernu potrosnju i jako dobru zastitu od vjetra i kise, ma sve ide kod Integre! DCT genijalan, al D mod treba nekako raskodirati jer je neupotrebljiv.
Nego, kad sam vec tu da priupitam nesto…
Jesu normalne dosta jake vibracije na volanu iznad 70kmh koje su jos izrazenije kad u D prebaci u 6tu na toj brzini pa se jadan hoce raspasti jer mu je prenisko? Jucer na 80 na sekundu pustih upravljac pa umalo tankslapper :)
Predpostavljam da nije normalno i da je do ovih enduro guma, al rekoh da ne idem rjesavati problem koji je nerjesiv kod ovog modela. Prednju gumu sam vec jutros balansirao, mogu i zadnju pokusati ali vjerovatno cu naruciti nove ako je do njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

b9bdfb7844971f493d96b81457c9bd6e.jpg
Ono sto @N.F.S. jednom napisa: zato sto nam se moze :)
Mislio sam da ovo treskanje upravljaca na 70kmh dolazi od labavog lezaja glave upravljaca, pa sam danas sve rastavio, pregledao podmazao i dotegnuo na momenat, ali je ostalo sve isto. Dakle, nema vise sta drugo biti nego gume.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, wragg je napisao:

b9bdfb7844971f493d96b81457c9bd6e.jpg
Ono sto @N.F.S. jednom napisa: zato sto nam se moze :)
Mislio sam da ovo treskanje upravljaca na 70kmh dolazi od labavog lezaja glave upravljaca, pa sam danas sve rastavio, pregledao podmazao i dotegnuo na momenat, ali je ostalo sve isto. Dakle, nema vise sta drugo biti nego gume.

Skini točkove i odnesi vulkanizeru, zavrti i sve će se kasti.

Cenim da su gume krive, ne bi valjalo da je do felge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

@Satelis imam stacionarnu balansirku. Izbalansirao sam ih "u nulu", ali svejedno treska na 70kmh. Gume svakako namjeravam mijenjati, samo da uhvatim termin kod vulkanizera. Sada je sezona zamjene guma pa nikako termin uhvatiti. Vjerujem da si u pravu da je do njih jer je motor stajao par godina bez micanja.
Ovo sto sada radim je  samo provjera da nije nesto drugo u problemu :)

Promenio član wragg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8480 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ne nadjes uzrok mehanicke prirode onda je do ciklistike, naspanuj amortizer nazad malo a stapove propusti kroz teleskope za 10ak mm pa probaj.


Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Da li na OEM rucicama kocnica (nc700d) moze da se podesava rastojanje od kormana ili mora da se kupi rucica koja do dozvoljava ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8480 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E od danas ono u cemu baaas uzivam, integra potpuno spakovana i krecem sa estetikom :D 

Slike necu postavljati posto zelim da je vlasnik prvi vidi (a i nemam slike pre 😕 pa se ni "posle" nema sa cime porediti!)

 

Elem, 

ono sto me uvek pitaju ( a ja rado odgovaram :D ) je koju hemiju koristim. Za svaki je motor drugacije, prema tipu boje i ostecenjima, za ovaj sam se odlucio ovako.

Za crne pastike provereno, purio pro za ciscenje, satina pro posle njega za osnovnu regeneraciju, presto je za ostecene plastike (ima u sebi crnog pigmenta), i finalno kornjaca da zatvori pricu sto se crnih plastika tice. Necu koristiti sprejeve (inace MA-FRA volim) posto i ako pise da su antistatic to nisu (ali izgledaaaaaa 😍)

 

Politura (pre poliranja dooooobro pranje!!!!) G3 kao osnovna, motor je u stanju koje ne zahteva nista abrazivnije, G10 zavrsno.... Posle svake paste motor operem, ne skidam polituru krpama.

Zuti sundjer uz G3 (moze i tvrdji malo, narandzasti npr.), crni uz G10. Ono sto nisam uslikao je smirgla granulacije 2000 (koju nemam vise pa moram u potragu), njome cu pre pasti uz vodu kao lubrikant, matirati bele povrsine koje su zafarbavane.

Na kraju (jos nisam odlucio) cu neki od voskova, vrv sinteticki sonax, duze se drzi od karnaube.

 

Za mebl provereni "Arexons"!

 

Metali... Autosol coja i filc, brisanje "magicnom krpom".

Toliko, usijavajte :D 

Sa motora kada sidjes i parkiras ga, ako se ne okrenes da ga pogledas posle par napravljenih koraka, pih...

...i nije za tebe! :D 

v.jpg

vv.jpg

vvv.jpg

vvvv.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2861 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@N.F.S.

Da li si probao da plastiku osvežiš grejanjem? Vidim da to rade na TV, pa da vidim da li je neko probao? Kažu da je dugotrajnije od svih hemija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8480 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jesam i od 3x jednom je bilo uspesno! Na tudjem se ne bih usudio, jedan kofer (donju starnu) sam usareneo samo tako ali zato bastenski stocic se vratio u fabricko stanje... Bukvalno treba pogoditi temperaturu da se povrsinski plastika rastopi a ne deformise!

Zavisi i koja je plastika...

 

Imam i neku hemiju, po mirisu bih rekao da je na bazi amonijaka (da bezis od motora narednih par dana :D ) koja hemijskom reakcijom uradi kao i plamen (To bi bolje stampar objasio, ja onako laicki). Uglavnom, i nju prvo probam negde sa unutrasnje strane posto ume da "ukrti" i ispuca plastiku.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500
On 4/30/2024 at 2:18 PM, Satelis said:

Može,  treba da imas tockic sa brojevima od 1-5

Nemam tockice, fabricki je bez podesavanja ?

Da li je normalno da nosac vizira (dve metalne  sine izmedju prednjeg dela i vizira)  ima lufta, slobodno se krece par milimetara ?

image.thumb.png.0160aa35c0b4ffad3da634dceeb2bf10.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8480 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se vizira tice, na svim integrama koje sam video pomera se u tom delu... (Pa i na mojoj bivsoj).

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Mislim da na 700 nije bilo tih tockica za podesavanje rucica kocnice. A sto se tice vizira, mogu potvrditi da i kod mene ima lufta tu. Hvala na potvrdi da je to normalno. Bas sam htio sutra to rastavljati jer sam bio uvjeren da nije normalno i da treba zategnuti :D
Nego, jel tko stavljao one sine za podizanje-spustanje vjetrobrana na Integru? Narucio sam ih jucer, pa cemo vidjeti jel cemu to za koji dan :D
Inace, kad sam neki dan rastavljao one plastike oko volana da provjerim lezaj volana, cim sam otvorio gornju plastiku me docekalo brdo kablova unutra. Nekto je pametan originalne grijanje rucke, umjesto da ih spoji na originalni konektor koji se nalazi naprijed lijevo pored fara, spajao na instalaciju koju je izveo sa tipke za sirenu i onda nagurao kilometar kabla u plastike volana.
Jucer sam sve to pocupao i spojio onako kako je i namjenjeno da se spoji. Cak je dole i ostavljen nosac za relej, a imaju i svoj osigurac u kutiji osiguraca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

@Džim Džarmuš: Pitao si kako to izgleda na mojih 194cm i 120 kila :D
Ne "pojede" me kao C650GT recimo, ali nije ni lose.

Nego, krenuo danas nesto obaviti sa Integrom, izvezao iz garaze i da ubacim u D, nece da cuje. Gasio, palio, gurao naprijed nazad... Vec se krenuo vratiti u garazu, pogledam dole kad spusten bocni stender 😮
Ok, pametno je to da nije ubacio u "brzinu", ali kako nema neko upozorenje za to?

unnamed.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1018 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Nije loše.

 

Na novijim je isto tako samo što na ekranu stoji mala slika za ćopavu kao upozorenje ..a verovatno piše u uputstvu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1583 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

I meni se neki dan ispred praone desilo... Sisao da kupim zeton,upalim,nece u D... koji k... pogledam,ćopa ostala spustena. Dobro je,laknulo mi. :haha1:

Promenio član DaliborBP
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

@wragg ja sam stavio te šine (iliti vođice) za podešavanje visine vizira na Forzu (slično nu dođe). Meni je potpuno odradilo posao. Negde ovde sam i okačio slike.

Nije baš lagano za montažu, pogotovo ko ima deblje prste ali uz pomoć improvizacije, potpuno sam uspeo da matice sa donje strane stavim na pravo mesto. 

P.S. imao sam pomoćnika 😇 koji je uleteo na vreme kad sam se već dobrano iznervirao. Prethodno mi je matica ispala jedno 20 puta.

A za kontrolnu lampicu za spuštenu nogaru, potvrđujem da novi motori (bar moj) imaju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8480 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo sam takodje hteo da pokazem :D 

Originalne PUIG rucice kocnica (na integri naseg drugara odavde)...

Premium osecaj pod rukom, veze nemaju sa onim kopijama od par desetina evrica, odisu kvalitetom. Svaki sam pokretni deo rasturio i podmazao tecnim teflonom... Toliko mi se svidjaju da cu iste (samo druge boje) na svoj motor staviti, odusevljen sam. 😍

1.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Gde mogu da se kupe rucice i fitinzi (koliko sam skapirao rucice ne dolaze sa nastavkom koji nije kod svih isti) ?

Na ovo mislim:

https://www.xlmoto.eu/product/snell-brake-lever-adapter_pid-PM-0801008?v=25391

Promenio član Nenad.M

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja