Jump to content

Moto Zajednica

Kakva su iskustva sa litijum-jonskim akumulatorima?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

Akumulator ima smisla stavljati na nove motore gde si siguran da nece crknuti regler ili neki problem sa namotajem. A na motorima kojim nikada nisi siguran kada ce crknuti regler i puniti sa vecom strujom ili nepuniti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 40 minuta, severian je napisao:

Uporedi koliko smanjenje težine košta na topu ili npr negde drugde... 

 

Za normalnu upotrebu nemaju smisla, upravo  to je poenta mog posta. 

Kako to mislis za normalnu upotrebu nemaju smisla? Ja ne drzim motore napolju, ali sam vozio sa njima i oko nule po ceo dan (narocito DR 650) i nikakvih problema nisam imao . Naravno da ako ti motor stoji napolju neko vreme, onda mora posebna procedura paljenje (imas na netu koliko hoces toga), ali retki su oni kojima je motor preko zime napolju, a da ne vade i obican akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Iznosim svoje iskustvo, sa svojim motorom (1200gsa). Ako motor na nižoj temp prenoći, primetno se muči da startuje agregat ujutro. U isto vreme std baterija nema tih problema. 

 

Meni lično nema smisla da duplo skuplje plaćam nešto što radi pod većim ograničenjima i zahteva specifičan punjač, kada je std alternativa i dalje živuća i široko dostupna.  

 

Ja sam li-ion uzeo zbog značajnog i jeftinog smanjenja težine, da ne ulazim sada u priču zašto mi je to trebalo, i za to je super. 

 

Sve 4 stavke koje sam naveo zaista stoje, pa će acim već sam da ih više ili manje uzme u obzir. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Naravno da je na njemu da odluci sta ce da uradi. Za mene je samo bila nejasna tvoja definicija "normalne upotrebe".

Ja sam isto kupio zbog smanjenja tezine, ali smatram da je za moju "normalnu upotrebu" odradilo posao za oba motora.

Drugo je pitanje investicije, da li je ili nije mnogo. Slicno kao i sa kupovinom guma ili kupovinom motora od 15000 evra, kad imas motore i za 7000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
To sa samozapaljivanjem ne vazi za akumulatore za motore. Ako bi to bio slucaj za akumulatore za motore, ne bi smeli da ih prodaju (bar u Evropi).
Evo ja vec 3 godine imam litijum-jonske akumulatore u 2 moja motora i prezadovoljan sam, takodje i moja dva drugara. Moze da stoji koliko hoces i nece da se isprazni, za razliku od obicnog akumulatora, plus mnogo su laksi. Jedino sto ne mogu da se koriste punjaci starije generacije vec moras da uzmes neki punjac novije generacije koji je za LiOn baterije (mada s njim posle mozes da punis i obicne akumulatore).
Ne razmjem zašto posebni punjač?? I alternator puni na isti način kao i standardni punjač, tako da ne kužim u čemu je razlika?

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa ja sam razmisljao da napravim akumulator od 18650 baterija ali nisam video da je to neko pravio,svi prave za el.motocikl ili kao power bank niko nije pravio umeto akumulatora baterije.Najveci problem je anlaser koji vuce najvise struje za sijalice nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Pozdrav. Vadim malo ovu temu iz groba... Uzeo sam Li-ion akumulator za motor i zanima me da li obican regler na motoru moze da puni takav aku ili je potrebna nekakva prepravka? U sustini zanima me da li su Li-ion akumulatori 'Plug and Play', u prevodu ubodi i ne razmisljaj? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Plug and Pray. 

:)

Trebalo bi da rade i da se pune isto kao i ostali. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Imam poteskoca da nadjem definitivan odgovor na to pitanje. U glavnom nalazim da bi trebalo da je ok, verovatno se nece nista lose desiti, mozda ce i tako raditi... :D

 

Po cemu se razlikuje punjenje akumulatora na punjacu i u motoru u toku voznje/rada motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Punjenje na motoru je specificno i obicno zavisi od broja obrtaja motora i karakteristika reglera. Vecina alternatora na leru ne daje dovoljan naizmenicni napon da bi regler mogao da puni  akumulator, punjenje obicno pocinje oko 2000 obrtaja i krece se oko 14-14.5V.

Punjac akumulatora daje konstantan napon a struja punjenja opada kako se akumulator puni... Osim ako nije rec o smart punjacima koji prate napon akumulatora sve vreme punjenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Mhm, razumem...

 

Recimo da posmatramo situaciju u voznji gde je motor preko 2k obrtaja i daje napon dovoljan da regler moze da ispegla na tih 14 - 14.5 V.

Kakve su razlikuje u punjenju akumulatora u toj situaciji, punjenju punjacem za olovni aku i punjenju punjacem za li-ion aku?

 

Tj. sta je specificno kod reglera da on radi i sa olovnim i sa litijumskim akumulatorom, a da za punjac moras da imas specijalni za Li-ion akumulatore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja