Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 690 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Nisam video Metzelere made in Germany, ne pamtim. Čak sam prethodnu i kupio u Nemačkoj i dalje je bila made in China.
 
Kakvi su dotovi?
Крај 21. и почетак 22.

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Pirelli Angel GT 2 nije losa guma, treba joj malo da se zagreje, izdrzala boga oca. S23 golo vnago, S22 sasvim druga prica (pametniji izbor za lakse motore). Michelin Road 6 GT za sada posle par hiljada km, po kisi neverovatna, odaje poverenje u krivini, voditi racuna o pritisku ( ako se napumpa za teret i autoput, spustiti pritisak ako zelis da ljubis krivine), brzo se zagreva. Conti Road Attack 3 i 4 lepi kao super lepak, trosi se ko pakla cigareta u srednjoj skoli. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 7/23/2023 at 9:33 PM, milomir22 said:

Uzeh pirelli angel st, sutra montiram pa javljam utiske.

IMG_20230721_161946.jpg

Rekoh da javim utiske, prešao sam oko 3 000 km od montaže, vozio Bugarsku i Crnu Goru i mogu reći da je, za mene, angel st jako dobra guma. Videćemo koliko će da traje, ako izgura nešto približno kao mitas TF, biću prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Pozdrav svima,
dosta čitam ali retko pišem, što zbog manjka vremena što zbog toga što baš i nemam šta pametno da kažem :) ali današnje iskustvo bih voleo da podelim sa kolegama na dva točka...
Ima već više od mesec dana kako pržim mozak sa kojim modelom SportTouring guma da zamenim Dunlop GPR300, sa kojom sam iskreno bio zadovoljan sa mojim stilom vožnje (a koja je došla sa motorom) i sa kojom sam zgazio 8500km, računam da je prešla 10k+

U najužoj opciji je bio Metzeler Roadtec 01 SE, Michelin Road 6 i onda se iznenada namesti priča na Conti Road Attack 4, koje su danas montirane i testirane sa laganih 80+km magistrale i krivinarenja po relativno hladnom popodnevnom vremenu.
Ja ne znam kako da sakrijem oduševljenje (a i žena me već čudno gleda dok ovo pišem) ali ta guma kao da ne traži zagrevanje, drži krivinu gde si pogledao a motor se ponaša totalno prirodnije, udobnije i bezmalo kao na šinama... U par (meni) poznatih (i sigurnih) krivina sam (bez planiranog peglanja) bio barem 30% brži uz barem 50% više osećaja sigurnosti u odnosu na prethodni set guma.

Čitao sam ovde da svaki novi set traži lagano uključivanje u saobraćaj i dodavanje krivina ali ovaj Conti mislim da ne traži ništa od toga i da je već bio spreman posle drugog km... tako da sam posle planiranih 20 dodao još 60km sa osmehom na licu :)

U povratku kući, prolazim kroz centar Čačka koji je inače poznat po najklizavijem asfaltu koji je kao staklo i u najsuvljim uslovima... i po prvi put nemam strah od kružnog toka ;)  (ali ću ga ipak malo i zadržati bez obzira što guma dozvoljava više)

 

U svakom slučaju, moje lične preporuke za ovu gumu a do kraja sezone ćemo videti i kakva je potrošnja, pa javljam i te utiske :)

 

image.thumb.jpeg.3cbcc02b881cacacf14d7bd683c637bb.jpeg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Evo i prednje...ona mi je trenutno na 2.1bar pa ću pomalo da dodajem pritiska radi probe, sada je odličan osećaj u vožnji ali ima malo "širi" trag od zadnje pa da je ne oderem pre vremena :)

 

 

image.thumb.jpeg.cb4bd97576330b1389f257bd9ed0443a.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Odlicno drzi, jako brzo se greje, dobro se i trosi.

Ubija je i velika vrucina i brzina, tezina...

 

Meni je trajala tacno 10k.

Nekoliko setova Pirelli Angel GT2 su mi trajale od 13.5k do 16k.

 

Jako cudno, ali rekao bih da je malo osetljivija na bele linije (posebno mokre) od Pirelli.

 

Uglavnom, jako dobra guma, ali vratio sam se na Pirelli. 10% jeftinija, a fino dugotrajnija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

U dilemi. Pirelli Angel ST ili Mitas Touring Force. Nisam trkac, vidi se sa slika. Motor je kod mene neka 4 meseca, guma je bila kao nova kad sam ga kupio. Presao sam nekih 8k km.

 

Nemam nekih zamerki na ovu gumu, ali razmisljam o Mitasu jer je dvokomponentna i pretpostavljam da ce duze trajati, a ja ionako ne obaram motor nesto previse. 

 

EDIT: Malo se cudno potrosila, leva strana gume kaze kaput a desna kaze - moze jos malo :jee:, mada jeste istina da vise volim leve krivine

1.jpg

2.jpg

Promenio član Miroslav91

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Pomenuta je oznaka guma u drugoj temi ali da pitam ovde..

Od koje težine motora računate da su potrebne HWM gume, odnosno šta su to teški motori, od koliko kilograma?

I da li računate samo motore sa punim rezervoarom ili treba kalkulisati i putnike i prtljag?

Ništa nisam pronašao o tome.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 690 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ја нисам ни тражио али сам се одмах препознао у тој групи :) Мотор је рецимо 260-270, ја 130+, често иде и женче и куфери тако да избор је био лак...

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

@KoleD I ja sam pržio mozak sa istim pitanjem :) i mogu ti iskreno reći da je to prilično bespotrebno prženje (u mnogim temama) koje sebi postavljamo obzirom da vrlo verovatno nismo ekstremni sportisti i da ne zahtevamo maksimalni učinak i krajnje granice od motocikla :)
Odgovor je prilično jednostavan i plastično objašnjen, pogledaj link:

FORTNINE.CA

 

Proizvođač daje preporuku za gumu u skladu sa dizajnom, tipom motora i procenjenom upotrebom istom.

Max nosivost motocikla je ispisana na nekoj od nalepnica (ili uputstvu) u mom slučaju je to 366KG što odgovara gumi sa oznakom 73W.
Manje od toga nije poželjno (ali nije ni zabranjeno) a više od toga neće smetati, osim što ti teža guma(u Kg) povećava otpor i samim tim i potrošnju a ti recimo imaš visoko izraženu emociju u temi ekologije i ekonomije :)
Ne mogu sada da pronađem konkretan link, preporuka je uzeti HWM gume ukoliko je to proizvođač preporučio ili ako prelaziš ozbiljne kilometraže sa ozbiljnim teretom, što se opet svodi na tvoj stil i način upotrebe kao i lično poštovanje max nosivosti motocikla...

 

Drugim rečima, tvoje pitanje je realno ali postavljeno iz pogrešnog ugla.

Izbor guma prvo treba da ispoštuje tvoj stil vožnje i maksimalnu nosivost motocikla (koji uključuje sve što opterećuje te iste gume, gorivo, kofere, teret, ličnu kilažu...) a tek se onda odlučuješ na "težu" opciju ako si u najčešćoj upotrebi blizu maksimuma sa teretom (i to samo da bi se osećao sigurnije), i naravno ako postoji u ponudi (ne nude je svi proizvođači) ...

 

HWM guma realno neće trajati duže ili preći veću kilometražu, samo joj je struktura "ojačana" da bolje podnosi teret, ali recimo pritisak u gumama u skladu sa teretom, spoljnom temperaturom i stilom vožnje značajno povećava ili smanjuje radni vek gume...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer
pre 24 minuta, KoleD je napisao:

Ok, tvoja situacija je očigledna.. emoji846.png

450 kg..

@Влајко

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


 

....jedan od razloga što se uglavnom vozim sam....sve dodatno prelazi max nosivost :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ok, onda je matematika ovakva..

213 kg motor spreman za put
92 kg ja lično
8 kg oprema na meni
30 kg bočni puni bočni koferi
10 kg pun gornji kofer
10 kg puna torba na sedištu
--------------------------
363 kg maksimalno ~ 73w
* 8.000 km/god.
% 1.5 baba stil vožnje
-------------------------
= Metzeler R01 SE (a ne HWM)

Ispravno?


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Ispravno, nećeš pogrešiti... vrhunska guma, meni je bila u najužem izboru, uz baba stil očekuj pune 2 sezone opušteno i priliku za nabavku novih tokom zimske sezone i ujedno baš te briga za DOT (pošto je to verovatno sledeće sa čim ćeš da se pržiš :) )

Verujem da bi na tu tvoju ukupnu kilažu HWM bila dosta grublja i verovatno neudobnija (nisam je koristio pa se ograđujem samo zdravom logikom - za teško treba tvrđa i grublja podrška kao na kamionu ili viljuškaru i obrnuto).

Roadtec 01 (bez HWM oznake i bez obzira da li je SE ili nije) uspešno nosi Bandit 1250, GS1200 i slični, koji su osetno teži a pored toga i natovareni opušteno prelaze ozbiljne km bez problema... pogledaj po stranim forumima reference za Roadtec 01 pređene km i ekstreme od onih koji cepaju samo autoput do onih koji planinare i krivinare... ja lično nisam našao nijednu lošu referencu osim da kada likovi sa pocepane gume (15k+) pređu na drugog proizvođača nekako izražavaju "čudnu emociju" i budu oduševljeni činjenicom da nova guma bude bolja od one prethodne pocepane :)

 

Evo i linka sa starijeg test-a Roadtec 01 iz 2016 (na kraju teksta imaš i neke detalje u vezi HWM) a uzmi u obzir i napredak tehnologije do danas i to da je razlika između 01 i 01 SE samo "puniji" grip na spoljnoj ivici gume:

WWW.RIDEAPART.COM

Hey kid, ever seen the inside of a tire factory?

 

 

Slično Metzeleru koji je to ojačanje gume nazvao HWM, ista priča ti je i sa Michelin Road 6 (moj drugi najuži izbor) i Road 6 GT, evo i linka sa slikom preseka obe gume (što recimo Metzeler nigde nije predstavio slikom već samo opisao tekstom):

 

ULTIMATEMOTORCYCLING.COM

Michelin Road 6 and Road 6 GT First Look: A new year brings a new tire designed for sport-touring motorcycles, with new ADV sizes.

 

Opet ću malo da budem dosadan i dodam da bez obzira na proizvođača, model ili lični izbor tipa gume - pored zdrave suspenzije, pritisak je ključan za ispravnost i zdravlje pneumatika

Sa povećanjem težine treba povećati i pritisak, i obrnuto - smanjiti ga ako si rasteretio motor. Slično je i sa povećanjem starosti gume tj. pređene kilometraže, takođe treba menjati pritisak u odnosu na početni (na novoj gumi) a o tome si možda već i čitao na forumu, ima u više tema...

Ja se sa pritiscima igrao na staroj Dunlop GPR300 kao i sada na ContiAttack4 i još uvek nisam pronašao pravu meru, ili je drugi asfalt ili je druga temperatura :) tako da realnost u upotrebi kaže da nema Win-Win situacije već samo zadovoljavajuća sredina ;)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1444 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Samo, ne zaboravite na jednu sitnicu:

Ukupna predvidjena masa od npr 363kg ne ide na jednu (zadnju) gumu, vec se deo toga rasporedjuje i na prednju. E, sada, kakvo je procentualno opterecenje prednja-zadnja, odnosno kakva je ciklistika motocikla koje vozite, odredjuje i kakve cete gume u setu odabrati.

Ja licno, volim kombinaciju da je prednja npr Michelin Pilot Sport, a zadnja Pilot Road. U isto vreme dolaze za zamenu po potrosenosti, prednji kraj je zalepljen za asfalt pri krivinarenju, a zadnja izdrzava normalniju kilometrazu i prilikom voznje udvoje.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

@Dudico

To je pisanje..

Hvala na trudu, zaista.. Sve pročitao, sve jasno.

Samo i dalje ne znamo koje to motore proizvodjači guma smatraju HWM..

Video sam link ka Metzeler sajtu sa tim spiskom ali da ga nadjem ne mogu.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Svaki proizvođač se trudi da se ogradi od potencijalnih tužbi i izbor ostavlja korisniku, zato se mi krajnji korisnici robe ili usluga po starom ruskom sistemu opredeljujemo za "bolje-jače-veće" :)

Verujem da je HWM za teže turinge ili kruzere, jer i oni čak koriste slične ili iste dimenzije kao i mi sa ovim "manjim" motociklima...

Kako je i @SHOKLA prokomentarisao, ima tu i ciklistike, rasporeda težine, teške kombinatorike a verujem da mnogi od nas išta od toga i primetimo u vožnji :) 

Moj savet ti je da uzmeš gume koje ti se sviđaju po stilu vožnje i tipu upotrebe a svaka nova će uglavnom ispoštovati sve što ti treba :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 10. 2. 2023. at 13:37, Kadezi je napisao:

Posle prvih predjenih kilometara slede utisci.

Pa kakvi su utisci? Zanima me jer vozim isti motor kao ti u istim uslovima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@SaleKgbio sam bas u velikoj guzvi, pa ne zameri sto ti se tek sad javljam.

Za sada sam sa gumama presao oko 6500 km. Vozio Srbiju, Crnu Goru, Albaniju, Grcku do Atine, Makedoniju.... Vozio po kisi, pljusku, suncu, blatnjavom kolovozu po kisi i lagani tucanik na mestima gde je kolovoz bio u izgradnji ili se popravljao put. Za sada nemam nikakvu zamerku i zadovoljan sam. Nisam imao proklizavanja, zanosenja niti bilo kakvu nezgodnu situaciju. Verujem da cu opet uzeti iste gume sledeci put, samo da vidim koliko dugo i kako ce ove da mi sluze do kraja eksploatacije.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Pošto su mi gume stare 15 godina :popovanje: prve su na listi za ulaganje tokom zime... dugo pratim tematiku i uopšte nije lako naći gumu koja odgovara a da pri tom ne košta kao Sv. Peru kajgana.

Posle ovih postova i pregledom cena definitivno sam prelomio za Metzeler Z8 Interact... Dugo sam se "ložio" na Bridgestone BT023 ali pročitah ovde da su sr... pa sam odustao :)

Sad samo da uđem u tematiku ovog C, M i sličnog...

Hvala @Kadezi!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Planiram uskoro da bacim ove moje Mitas Terra force (imaju još dosta duboke šare, ali su to ubedljivo najgore gume koje sam do sada imao, posebno po kiši i po hladnom vremenu).

Neodlučan sam između Metzeler Tourance Next 2 i Metzeler Roadtec Z8 Interact.

Deluju mi prilično slično po dizajnu.

Bitno mi je ponašanje na mokrom asfaltu i da se ne troši baš prebrzo.

 

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

 

Pre 14 sati, Gruja TS je napisao:

Sad samo da uđem u tematiku ovog C, M i sličnog...

Mene to takodje zanima. Još nisam pronašao neko pravo objašnjenje. Kod auto guma oznaka "C" je ojačana guma za teret ali kod moto guma ima više oznaka pa ako neko tačno zna neka piše!

Screenshot_20230922-114858_Chrome.thumb.jpg.caf89d9f0fabcdc87f509cd35437b196.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
On 9/21/2023 at 9:44 PM, zika56 said:

Planiram uskoro da bacim ove moje Mitas Terra force (imaju još dosta duboke šare, ali su to ubedljivo najgore gume koje sam do sada imao, posebno po kiši i po hladnom vremenu).

Neodlučan sam između Metzeler Tourance Next 2 i Metzeler Roadtec Z8 Interact.

Deluju mi prilično slično po dizajnu.

Bitno mi je ponašanje na mokrom asfaltu i da se ne troši baš prebrzo.

 

Ja trenutno imam metzeler tourance next 2 na gsa, vrhunska guma. Suvo, mokro, hladno nez problema. Nisam imao z8 ali sam imao njenog naslednika metzeler roadtec 01 na predhodnom motoru.Isto je guma perfektna. Obije gume se prodaju u razlicitim kategorijama, nex2 kao neka turing-adventure guma a roadtec01 je sport-turing guma. Sto se tice trajanja next2 sada ima 12 hiljada km i zadnja je na granicniku, prednja moze jos 3-4 hiljade. Roadtec01 je situacija bila skoro ista stim sto je motor bio laski 25-30 kg tako da bi na gs-u vijerovatno trajala malo manje. Ali ta potrosnja je jako indivdualna stvar, za istu gumu isti motor zavisi i stil voznje  i sto je jako bitno vrsta asfalta. Kada odem u alpe dje je asfalt odlican i jako hrapav gume se potrose za 7-8 hiljada km.  A po balkanu traju 5 hiljada duze. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja