Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2809 postova
Pre sat vremena, Влајко je napisao:

Звао сам и у праву си. Ово је стара цена са неке акције. Каже да ће да преконтролише цене. Иначе Конти каже да су негде око 25к до 26к, опет исто као и Митас ТФ.

ako te zanima  imam jednu turing force prednju

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 14 sati, Tumbe je napisao:

Pozdrav, da dodam neko slovo, možda nekom bude od koristi...

Mislim da je izbor guma toliko subjektivna stvar da se uopšte ne može ovde napraviti neki univerzalni model po kome bi neko mogao da se odredi koje gume da uzme za sebe, odnosno svoj motocikl...

Mislim da su tip motocikla i lični stil vožnje jedina odrednica za svakog ponaosob, a mi svi možemo samo da prenesemo utiske o onome šta smo vozili...

Nekada davno kada sam vozio R motore lično sam voleo Michelin i Dunlop Qualifier (opcija kad nisam imao para za Michelin), a recimo masa vozača iz tog vremena (2000-2008) se klela u Metzeler Sportec M1. Meni nikako nisu odgovarale. Ne volim izraz "ne valjaju, đubre su" i sl. Kažem dosta je to sve individualno kod nas uličnih vozača...

Od kada vozim težak touring motor (oko 300kg samo sa topcase), recimo, vozim isključivo Metzeler Z8 Interact.

Zašto? Pa odgovor je - zato što mi lično extra odgovaraju.

A zašto?

- dobio sam ih nove kao fabričku ugradnju i prešao sa njima (pričam o 2020.god i vreme Covida) 17.000km, i skinuo sam ih jer su pustili Crnu Goru u septembru, pa nisam hteo sa takvim gumama da idem na put sa ženom;

- gume se troše ravnomerno, tako da nemam dvoumljenje, uvek ih menjam u paru;

- potpuno sam siguran u gume, kako na gasu isto i na kočenju, kao što su sigurne na suvom sigurne su i po mokrom;

- cenovni rang od 230-250Eura za par guma (zimi su jeftinije), i kupujem isključivo Nemačka ili Austrija preko

 

WWW.OPONEO.DE

Motorradreifen günstig bei Oponeo kaufen - große Auswahl, kostenloser Versand und Niedrigpreisgarantie. Sehen Sie unser Angebot!

 

- nema greške sa DOTom, sad mi je pred Novu godinu stigla "najstarija" zadnja guma u zadnje 3 godine DOT 3521, prednja DOT 2322;

- trenutno privodim kraju četvrti par (53.000km) i čekam lep dan da namontiram nove;

- nikada nisam izvozio gume do "samog kraja" jer sam ih ranije menjao zbog putovanja, ali mislim da im je max 20.000km solo vožnje sa malo (ili bez) auto puta, ako je često sa suvozačem i auto putem 12-13.000;

I da da napišem još nešto za Metzeler

Metzeler Roadtec Z8 Interact | Parts Europe

Metzeler Roadtec Z8 Interact TL M/C C

Ovo zadnje slovo je mnogo bitno jer određuje šta je ova crvena traka kroz sredinu (gazeći sloj).

U mom slučaju ovo C znači da su u pitanju čelične sajle kroz sredinu, a ima još TL M/C M i TL M/C O, ali ne znam koji su materijali u pitanju.

 

Napisah ovo sve kao lično i subjektivno iskustvo.

I uopšte ne sumnjam da bi što @Darko Mihajlovic prepočuje Michelin bio i ja zadovoljan.

Pogotovo što Dare vozi isto touring motor sa dosta kg, ali jednostavno ne želim da eksperimentišem (mator i konzervativan).

Metzeler mi odgovara i to je to...

Hm , upravo si mi ubacio rovca. Nisam probao , nisam ni razmatrao ...

Otkad vozim turing bajk , i putujem malo vise , bitna mi je stavka koliko traje guma... 

Ove fore , menjam gume na 4,5k km , jednostavno mi ne odgovara. Ja to predjem za 2 meseca , max 3. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:

Blato koje se zadrži malo duže na TDMu se pretvara u rđu...:grr:

Ma razumem ja to ali ne mogu svaki treci dan da ga perem. 

 Ovo je blato od poslednjih par dana

 :D

Ne stoji on napolju zato sto nema gde nego nema kad.

 sutra ide u garazu pa sredjivanje sedista, sredjivanje plastika, sredjivanje svega ostalog... zamena lanca i guma... 

 Naravno, prvo pranje pa ostalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

A i brate mili, nismo u temi "ciji je motor najprljaviji" nego "koje gume kupiti" ( a ne zaplakati).

  Ocekivao sam komentar na gume a svi (kojima sam poslao slike) mi kentarisu prljav motor 

  :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 3 sati, salem je napisao:

A i brate mili, nismo u temi "ciji je motor najprljaviji" nego "koje gume kupiti" ( a ne zaplakati).

  Ocekivao sam komentar na gume a svi (kojima sam poslao slike) mi kentarisu prljav motor 

  :):)

...si vid'o?Pa kad bode oči,same odu na tormo...kako sad staviti nove gume na prljav TDM?Nemo' molim te!

Opušteno,tvoj tavan...:takoje:

Opraće se!:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 25.1.2023. at 10:27, DjoleLO je napisao:

Narucio kod Ricija :)

DOT 22 - 170€

Kod ostalih 205€

(Znam na koju foru posluje, ali me to ne interesuje)

Na foru da svi naši rade legalno, a on i još njemu slični nelegalno. Ne plaćau porez državi i još dobijaju i povret poraza ili ne plate porez na uvoz uopšte. Plus imaju političke podrške susedne zemlje im. Ne bih nikom da se mešam u kupovinu i znam da je svaki dinar bitan, ali podržite nekad naše koji sve rade po PS-u i plate svaki mogući namet, od poreza, preko eko taksi, transporta, carinjenja, skladištenja, piktograma, itd. 

 

Možda ću imati problema zbog te prve dve rečenice koje sam napisao, ali mi se već malo smučilo sve. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svojevremeno sam kupio gume od grka, doneo drugar za nas par... Prica sledeca :D 

On u radnji odabere gume za nas, obelezi ih (Datum proizvodnje svez)!

Lik koji radi u radnji osteti DOT  fizicki i ta guma ide manje od upola cene.  Lepo smo se i jeftino vozili :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 23 minuta, N.F.S. je napisao:

Svojevremeno sam kupio gume od grka, doneo drugar za nas par... Prica sledeca :D 

On u radnji odabere gume za nas, obelezi ih (Datum proizvodnje svez)!

Lik koji radi u radnji osteti DOT  fizicki i ta guma ide manje od upola cene.  Lepo smo se i jeftino vozili :D 

Ma vidi, skoro u potpunosti znam kako pomenuti rade sa opremom i delovima, kao što znam i kako neko valja Suzuki. Zbog čega se dogodilo da je jedan ili dva vlasnika nakon registracije u Ljermontovoj završio u 29. Novembru na informativnom razgovoru zbog problema sa papirima za motocikle. 

 

Ali ajde, ništa nije crno na belo, pa neka ostane svakom da se raspita. Možda i ja grešim...

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, Jovan Ristic je napisao:

Na foru da svi naši rade legalno, a on i još njemu slični nelegalno. Ne plaćau porez državi i još dobijaju i povret poraza ili ne plate porez na uvoz uopšte. Plus imaju političke podrške susedne zemlje im. Ne bih nikom da se mešam u kupovinu i znam da je svaki dinar bitan, ali podržite nekad naše koji sve rade po PS-u i plate svaki mogući namet, od poreza, preko eko taksi, transporta, carinjenja, skladištenja, piktograma, itd. 

 

Možda ću imati problema zbog te prve dve rečenice koje sam napisao, ali mi se već malo smučilo sve. 

Platner da podrzim?

Mogao bih do sutra pisati o njihovom nacinu poslovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, DjoleLO je napisao:

Platner da podrzim?

Mogao bih do sutra pisati o njihovom nacinu poslovanja...

Ne moraš njih. Moto Bike npr. uvozi Mišelin i Bridgestone, a izuzetno su poslovni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 1 minut, Jovan Ristic je napisao:

Ne moraš njih. Moto Bike npr. uvozi Mišelin i Bridgestone, a izuzetno su poslovni.

Volem Conti :)

Salim se.

Nas standard stavlja cenu u prvi plan, a kad dodas na to i alavost prodavaca (ne svih) ne ostaje nista drugo nego da se dovijamo i snalazimo kao da kupujemo NASA tehnologiju, a ne gume, delove, opremu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, Jovan Ristic je napisao:

Na foru da svi naši rade legalno, a on i još njemu slični nelegalno. Ne plaćau porez državi i još dobijaju i povret poraza ili ne plate porez na uvoz uopšte. Plus imaju političke podrške susedne zemlje im. Ne bih nikom da se mešam u kupovinu i znam da je svaki dinar bitan, ali podržite nekad naše koji sve rade po PS-u i plate svaki mogući namet, od poreza, preko eko taksi, transporta, carinjenja, skladištenja, piktograma, itd. 

 

Možda ću imati problema zbog te prve dve rečenice koje sam napisao, ali mi se već malo smučilo sve. 

Ovo sve ima smisla ako su cene iste. Ovako je svaka priča suvisna. Ja pazarim tamo gde je meni povoljnije... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pojma nemam Jovane o cemu ste diskutovali, napisah kako se sve ljudi dovijaju za manju cenu.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ma okej, ne smem ni ja sve da iznosim. Premali sam da bih se borio sa vetrenjačama i niko ne stoji iza mene da bih se zamerao ovima koji su u talu sa talogom.

pre 10 minuta, N.F.S. je napisao:

Pojma nemam Jovane o cemu ste diskutovali, napisah kako se sve ljudi dovijaju za manju cenu.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Podržavamo švercere, nabavljamo sve preko raznih kombinacija, a zameramo regularnim prodavcima mnogo toga. Ima i njih svakakvih, ali jbg. učestvuju u neravnopravnoj utakmici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, doktor je napisao:

Podržavamo švercere, nabavljamo sve preko raznih kombinacija, a zameramo regularnim prodavcima mnogo toga. Ima i njih svakakvih, ali jbg. učestvuju u neravnopravnoj utakmici.

 

Svi mi nabavimo ponešto od preko, kad nema ovde ili je period čekanja predug ili je 30 - 40% skuplje od cene ovde. Prvi sam koji to uradi ponekad, naročito kada je reč o nekim aftermarket delovima.

 

Ono što se ne vidi je da je ta više cena u odnosu na švercerske upravo zbog tih nameta. Onda kad neko kaže, jeste oni 20 - 30% uzmu u svoj džep. Nije prijatelju u svoj džep. Od tih 30% ide na plate, salon, marketing, poreze na zaradu itd. Frapirao me jedan podatak kad mi je jedan uvoznik izneo podataka da (lupam cifru) ima krajnju zaradu na kraju godine izrađeno u samo nekoliko procenata i to pod uslovom da nema dodatnih ulaganja. Pri tome, tih par procenata nije neka velika cifra. Tačno mi došlo da ga pitam zašto to uopšte radi i zašto ne stavi ključ u bravu, ali nisam hteo da mu stanem na muku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, stari roker je napisao:

Sve si u pravu, ali kako ima nas raznih tako je i sa prodavcima. 

Jeste. Nije sve crno belo, uvek ima sivila između.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kada mi (nam) skoči standard, i REALNA prosečna plata bude 1500-2000evra, rado ću da kupujem gume u našim prodavnicama koje rade legalno po ps-u, a do tada ću da kupujem gde je najpovoljnije.

  • Sviđa mi se 5
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Imala sam istu dilemu prošle godine. Bridgestone Battlax BT-016 Pro 120/70/17 i 180/55/17 koje sam našla u KV bile su skoro 100eur jeftinije u odnosu na prodavnice. Da je bila zanemarljiva razlika verovatno bi u prodavnici pazarila. Ne mogu tačno da se setim, bile su oko 26000, 1000din gore-dole zbog poštarine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 20 minuta, Alexandra995 je napisao:

Imala sam istu dilemu prošle godine. Bridgestone Battlax BT-016 Pro 120/70/17 i 180/55/17 koje sam našla u KV bile su skoro 100eur jeftinije u odnosu na prodavnice. Da je bila zanemarljiva razlika verovatno bi u prodavnici pazarila. Ne mogu tačno da se setim, bile su oko 26000, 1000din gore-dole zbog poštarine. 

I ja uvek radije pazarim u prodavnici. Nebitno da li su gume, novi TV ili jakna... Ali kad je razlika osetna ne pravim pitanje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja