Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2116 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Moje iskustvo u vezi guma na Kawi posle pređenih 500 km kojekude, juče krunisano Raljaringom. 

Zadnja Batlax BT S22 200/55-brzo se greje, drži bolesno dobro u nagibu i na otvaranju punog gasa iz krivine, drži dobro pravac čak i na jakom vraćanju u nižu brzinu (nemam klizajuce kvačilo) ... ali... iznenadi me neprijatno kako pusti na nekim glupostima tipa bela u krivini ili one zmijice na kolovozu... WTF! 

Prednja Batlax RS10- guma jednom rečju BOLESNO DOBRA! Drži kao luda i u punom nagibu i na zabadanju prednje do kraja, fantastican fidbek sa asfalta. Upravljanje oštro kao zilet. Top guma, savetujem je svima. E sad, videćemo koliko će da potraje. 

Napravio sam ovu kombinaciju guma po savetu ljudi sa zx12r foruma i bili su skroz u pravu. 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
On 17. 3. 2023. at 19:24, Efendija Skalin je napisao:

Michelin Pilot Road ako hoces kilometrazu i ako vozis po kisi, Angel GT ako hoces bas sportski tu kilometrazu da predjes, ST zaobidji. Bridgestone najslicniji Michelinu

Ne bih se baš složio za sportski Angel GT. Da se razumemo, guma nimalo nije loša, i izdržava ozbiljnu km, za turing je skroz ok, ali za nešto ozbiljnije ne odaje poverenje i hoće motor malo da zapleše. Isti sam osećaj imao na motorima različitog tipa i težine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 1.2.2023. at 10:25, salem je napisao:

 Stigle! 

30.700 din

 

20230201_100148.jpg

20230201_100225.jpg

20230201_095717.jpg

Zimus se pohvalih gumama a i prolicno niskom cenom u odnosu na cene ostalih prodavaca. 

 Sada uzeh da ih montiram i zapadose mi za oko vrlo sitna slova... 

 

20230328_164936.jpg

20230328_164816.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

Trenutno sav pirelli iz kine, a metzeler iz brazila... Jbg, samo zemlje BRICSa koje imaju sirovine iz Rusije

Promenio član Efendija Skalin
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1904 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pa u principu,nije bitno ko je vlasnik,bitno je da je kvalitet taj koji nosi brend.Čisto sumnjam da bi se igrali sa tim,jer nije u pitanju bilo koje ime.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 59 minuta, gebee&co je napisao:

Pa u principu,nije bitno ko je vlasnik,bitno je da je kvalitet taj koji nosi brend.Čisto sumnjam da bi se igrali sa tim,jer nije u pitanju bilo koje ime.

Nadam se da je tako

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 693 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Zimus se pohvalih gumama a i prolicno niskom cenom u odnosu na cene ostalih prodavaca. 
 Sada uzeh da ih montiram i zapadose mi za oko vrlo sitna slova... 
 
20230328_164936.thumb.jpg.cd1cfe3fdfaf9c274a8edc5d3ebdad2e.jpg
20230328_164816.thumb.jpg.9a321e043e6b60ae990d7da9a592d9d7.jpg
Не бригај, откупићу ти те кинезе у пола цене

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2859 postova
pre 59 minuta, salem je napisao:

Nadam se da je tako

 i  ja se nadam

jedan ns bajker koji je pre 30 godina otišao u pečalbu u nemačku kao majstor je tamo pokupovao sav mogući električni alat marke Bosch.

Pre 10 godina se vrnuo nazad i kaže da mu je neko rekao da sada boš alat neće hteti ni na poklon ne bi sam sebi verovao.

Prrogramirana trajnost je tekovina od pr 20-25  godiana koja je u manjoj meri uticala na odnos ponuda-potražnja i izazavala krizu 2008,ali je ipak uticala u americi odakle je sve krenulo i to najviše u Detroitu u proizvodnji automobila,kućnoj tehnici  pa do kvake,brave,obične gurtne... uopšte stvarima za domaćinstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kina je daleeeeko ispred nas,znam imali smo prijatelje iz iste,gledali video snimke,objašnjavali...Išli na ručkove,e to je doživljaj,jela nezačinjena,haos ali smeškaš se,naravno:)!A što su se naložili na pečenje...?:)

Ima robe za sva tržišta,sećate se "kvaliteta" ranijih godina,posle se to malo promenilo,na lestvici kvaliteta...I da skratim...dok se ne uverimo na kojoj je razini kvaliteta ovaj proizvod,mora se sumnjati...malko barem?!A?

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Yamaha xjr 1300 '11

Nije tema auto gume ali prošle godine kupio Davanti made in kina. Slična cena kao Savine koje sam i hteo da kupim ali prodavac me ubedi za Kinu. Sve je bilo dobro dok nisam izašao na auto put. Od 110 kreću da  tresu, auto se raspada. Balansirane 3 puta i ništa. 4 meseci sam se natezao sa njima i na kraju pristali za zamenu, uzeo Unirojal doplatio razliku u ceni. Gume odlične tako da moje iskustvo sa kinom loše. A što se tiče moto guma uzeo Michelini, rade se u Španiji. Nisam ih još montirao ali se nadam da nisam pogrešio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Vozio sam metzeler m3 sportec made in China. Nikad nikakav problem sa gripom nisam imao, držala je jako dobro guma, jedino što je bila lepak za eksere, izbušio sam je 4 ili 5 puta i samo krpio crvima. 

 

Vulkanizer, kad je menjao, nije mogao da veruje kada je pogledao u unutrašnjost gume, puna crvića.

 

Trošila se brže od ostalih guma koje sam vozio, ali je bila jako meka i imala je izuzetan grip u svim uslovima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Evo i ovde da prenesem iskustvo sa novim gumama iz Kine, Angel GT.

 Danas mi je prva voznja sa pomenutim gumama.

 Isao novim putem prema Obrenovcu, uhvatio me bas dobar pljusak i ostatak puta vozio po barama i mokrom kolovozu. 

 Mogu da kazem da sam se bas iznenadio koliko me je bolje drzala od Batlaksa 023. 

  BT mi je cesto klizao na beloj liniji i mnogo opreznije sam morao po mokrom. 

 Sa ovim novim sam namerno kretao sa mokrog pesackog i nije mi kliznula. U krivini imam mnogo veci utisak sigurnosti.

 Kocenje neuporedivo sigurnije

  Za sada prezadovoljan.

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2116 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Svaka nova guma je dobra jednu sezonu, već sledeće je druga prica, daj Boze da kod ovih to nije slučaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Hvala @Kadezi na prenetom iskustvu i ceni guma.Pitao sam za cenu istih i receno mi je da je 270e set, nakon cega sam rekao da je kolega pre mesec dana kupio iste za 240e i pristali su da spuste i meni na tu cenu.X Moto je u pitanju.Nazalost uhvatilo ovo lose vreme pa moram malo da pricekam sa montazom.Inace gume su Metzeler Roadtec Z8 i made in China.Videcemo kakve su posto na mom motoru vec bile solidno istrosene kad sam ga kupio tako da ih nisam vozio dok su bile nove,ali sasvim sam zadovoljan bio sa tim potrosenim.
.d900f4917e8a582f99eb3981ec684fc4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
On 4/10/2023 at 6:40 PM, BokyBoy said:

Svaka nova guma je dobra jednu sezonu, već sledeće je druga prica, daj Boze da kod ovih to nije slučaj. 

Onda ja nemam problema jer mi potraju taman jednu sezonu. :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 562 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
On 3/26/2023 at 9:31 PM, Drinkero said:

Ne bih se baš složio za sportski Angel GT. Da se razumemo, guma nimalo nije loša, i izdržava ozbiljnu km, za turing je skroz ok, ali za nešto ozbiljnije ne odaje poverenje i hoće motor malo da zapleše. Isti sam osećaj imao na motorima različitog tipa i težine.

I meni Angel GT ume da proklize...stvarno vise nisam pametan koju bih gumu stavio a da je neka normalna cena!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Za touring gumu sam lično bio najzadovoljniji sa Metzeler R01, mada je i Z8 lepo radila u svim vremenskim uslovima.

Na Crosstoureru sam imao Continental Trailattack 3 i bile su isto jakoo dobre.

Za sportske motore ne bih za ulicu stavio ništa sem Pirelli Rosso Corsa SP ili DiabloRosso 3... obe su savršeno držale.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Z8 je trajao nesto uzas dugo tipa 1500-20000km, R01 isto ... Z8 na VFR800 a R01 na Fazeru 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Na diverziji su mi Mitas TF gume.

Kod mene su prešle 10000 km. I možda još nekih 5000 km. pre mene. 

Zadnja guma ima do repera još dva milimetra, a prednja oko milimetar. 

Rekao bih da su izdržljive, u odnosu na gume nekih kolega kojima se potroše gume i za par hiljada. 

Da li u redu da promenim npr. samo prednju gumu, ako je zadnja ok, tj. ako nije sišla do repera? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja