Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 1 sat, rastkojokic je napisao:

Veliko hvala na odgovoru. Definitivno cu uzeti gumu. Potvrdiio si mi ono sto ljudi pricaju na netu i na nekim review-ovima.

Samo jos da nadjem ko prodaje to. Neverovatno da niko nije navukao nijednu TKC80 na stanju... Je l' znas mozda gde ima da se uzme?

Koje dimenzije nosis? Ako si na 90/90-21 i 150/70-18 znam gde ima odma da uzmes, a ima i jos enduro guma u toj dimenziji i na stanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Koje dimenzije nosis? Ako si na 90/90-21 i 150/70-18 znam gde ima odma da uzmes, a ima i jos enduro guma u toj dimenziji i na stanju.

To je to. Salji molim te idem odmah da zavrsim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
On 2.4.2022. at 20:56, Andrej_Hotstepper je napisao:

...kako podmažeš ležajeve?? :D

Pa šta voziš ti, Rog petobrzinac?

 

On 2.4.2022. at 22:14, stari roker je napisao:

Ovo i mene zanima. Ležajevi treba da su 2RS što znači da su zatvoreni i to tako da voda ne može da im priđe. 

Kada se skine zadnji točak i odvoji od njega zadnji lančanik, sa unutrašnje strane (gde su gume za ublažavanje) može se videti da je ležaj lančanika otvoren i može se podmazati što sam danas i učinio.  :)

Ostala četiri su zatvorena.

 

IMG_20220411_133908.jpg

IMG_20220411_135713.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2392 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da, zaboravio sam na taj lezaj. I ja sam ga na mom motoru samo podmazao, a ostala cetiri zamenio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5360 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ne pravi se prednja Dunlop Roadsmart IV za Varadera. Pa da li ima neka začkoljica, da stavim prednju Road smart III, a zadnju Roadsmart IV?

 

Dopuna:

Ipak sam naručio set Road smart III. Trenutno nemaju zadnju, rečeno mi da je isporuka 5. maja. Cijena bi trebala da bude oko 500 KM, ali ne znaju ni oni tačno, pošto im cjenovnike formiraju svaki mjesec.

Promenio član mixa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1678 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pošto imam dosta pozitivnih komentara na Dunlop road smart 3, uzeh juče road smart 4 po istoj ceni a kapiram da su malo bolje od trojke logički bar. Pošto sam do sad vozio pazljivo birane polovne gume, i u proseku prelazio po 6-7k km i bio sasvim zadovoljan, i drzao sam se neke svoje matematike. Uzeh skoro conti road atac 3 i guma je bruka, ali na 1200 km sam je po ivicama skroz izdeformisao i sad me to strasno nervira. Aj da probam sa jednim novim setom pa da vidimo dugotrajnost i racunicu na kraju. Ako izgura 15-ak hiljada onda bi bio zadovoljan i bilo bi to ok. Sve ispod toga je malo za te pare i bolja mi je racunica sa polovnim ne conti, jer je pre mekan i sprzi se vrlo brzo. Dva pirelija angel gt i jedan metzeler turance next sam vozio po 7000km i bio sasvim zadovoljan. A nemogu da vodim racuna o gumama i da vozim motor jer onda mi to nema smisla i radije nebi ni vozio. Očekujem da je ovaj Danlop skroz korektan, ali javljam utiske svakako.IMG_20220512_170948.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9034 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Nole Bg je napisao:

Pošto sam do sad vozio pazljivo birane polovne gume

Neki novi momenti :)

Dok si skuteridzu cerao pod dupetom toga nije bilo, drzi se novih guma i biraj spram tezine/opterecenja..... ne ide tesko na mekano, zato ti se deformise, trosi brzo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1678 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Moj čika Dare gume za skuter i za motor velika razlika, a traju kratko. Ispadoše mi gume najveći trošak u vožnji motora. Staviću sad nov set pa da vidimo sta se desava

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I meni prekjuče stigla prednja Angel GT II, ranije kupio zadnju, juče montirano pa ćemo da sabiramo utiske ali se već oseti da motor lepše koči, da je udobniji...u onoj meri u kojoj nova guma utiče na nabrojano.

IMG-20220511-105617.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3162 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Potvrđuje se moja(tako mudra)teorija ,da na teškim motociklima sve gume drže...Pilotroad 4!

Bp8HjKq.jpg

 

A DOT...

NYp2qVx.jpg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2851 postova
pre 38 minuta, DaliborBP je napisao:

za koji motor ovo gledas/planiras?

z 900 rs cafe,hteo bi neku neoretro gumu sa modernom smesom

ova pireli mi je boli glava ali je poprilično skupa i to je jedna od onih supersportkih pirelija koje su jako mekane i brzo se troše samo da retro šarom i  prednja nema 17

pirelli_moto_phantom_sportscomp_base_992

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja sam uzeo za sl. sezonu S22r, 

da probam, 120/200, vozio sam davno na r1 S21, kažu sve recenzije da su 22-ke mnogo bolje, videćemo.

E sad, videćemo na šta ću da ih stavim, dal' na 12-icu ili na nešto drugo, ko zna sta moze da se promeni do proleća, ako se promeni, imacu problem jer samo 12-ica nosi fabricku zadnju 200...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Ja imam jedno pametno pitanje jurim po netu gume za ovog mog sirotog Bmw.a za sl sezonu, i sve nesto internet prodaja guma mi izlazi ne mogu da nadjem nikakvu radnju...

Uzeo bih nove Metzeler komplet 190/55-17, i 120/70-17 

Ima neko neku preporuku gde da trazim gume, i mozda ima neko preko nekoga i  jos ako moze neki popust da sredi pa Bog da me vidi :lol3:  

Ps. Vodim na klopu  :)

Promenio član Biker Boy
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 690 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ја ових дана гледам шта да турим на ФЈРа да ми траје дуго... возим пензионерски, много смо тешки и мотор и ја а и женче се вози са мном све више... Треба ми нека ГТ гума само никако да преломим коју...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre sat vremena, Влајко je napisao:

Ја ових дана гледам шта да турим на ФЈРа да ми траје дуго... возим пензионерски, много смо тешки и мотор и ја а и женче се вози са мном све више... Треба ми нека ГТ гума само никако да преломим коју...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Mitas Turing force GT,

šta drugo? :D

https://www.mitas-moto.com/en/products/motorcycle-on-road-tires/motorcycle-sport-touring-tires/touring-force

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
7 hours ago, Biker Boy said:

Ja imam jedno pametno pitanje jurim po netu gume za ovog mog sirotog Bmw.a za sl sezonu, i sve nesto internet prodaja guma mi izlazi ne mogu da nadjem nikakvu radnju...

Uzeo bih nove Metzeler komplet 190/55-17, i 120/70-17 

Ima neko neku preporuku gde da trazim gume, i mozda ima neko preko nekoga i  jos ako moze neki popust da sredi pa Bog da me vidi :lol3:  

Ps. Vodim na klopu  :)

Platner u Veterniku (Novi Sad) ti radi Metzeler ili Ilok ako jos ta kombinacija postoji nisam zvao coveka dugo

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 7 sati, Patriota je napisao:

Nemoj molim te :)

A zašto, imaš li objašnjenje? 

Najbolji drugar vozi četvrti set na Hayabusi druge gen.

i kune se u njih, sada će da ih uzme opet za sl. sezonu, najduže mu traju od svih i drže savršeno, a uopšte nije spor vozač. Vozio sam njegov motor sa tim gumama više puta, ja imam na 12-ici Sport force i prezadovoljan sam. Ne znam zašto neki ljudi pate od brenda, Mitas je skroz ok guma, najbolji odnos cena-kvalitet.

Voziš ih sezonu-dve i top. 

Sve neki trkači jbt. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
8 minutes ago, BokyBoy said:

A zašto, imaš li objašnjenje? 

Najbolji drugar vozi četvrti set na Hayabusi druge gen.

i kune se u njih, sada će da ih uzme opet za sl. sezonu, najduže mu traju od svih i drže savršeno, a uopšte nije spor vozač. Vozio sam njegov motor sa tim gumama više puta, ja imam na 12-ici Sport force i prezadovoljan sam. Ne znam zašto neki ljudi pate od brenda, Mitas je skroz ok guma, najbolji odnos cena-kvalitet.

Voziš ih sezonu-dve i top. 

Sve neki trkači jbt. 

Pisao sam vec negde komentar o tim gumama,konkretno touring force,vozio sam ih na 1150 GS u, moje iskustvo je da drze samo kad je dovoljno toplo napolju.Na kisi su katastrofa,kad je prohladno su katastrofa,opet kazem moje misljenje. Nisam tkac,nema potrebe za sarkazmom :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
19 hours ago, Влајко said:

Ја ових дана гледам шта да турим на ФЈРа да ми траје дуго... возим пензионерски, много смо тешки и мотор и ја а и женче се вози са мном све више... Треба ми нека ГТ гума само никако да преломим коју...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Pre sam na fazeru imao Dunlop-a i dok se ne ugreju i po kisi su onako malo moras kao po jajima, ali kad se ugreju kidaju... ali kako sam sad sa ovim Metzelerkama prešao Dolomite, kroz nevreme gde mi je voda dosla do cizama i nije mrdnula ni u jednoj krivini po najvecem nevremenu, rekao sam sebi samo metzeler sledece kao sport touring guma i mirna glava.

Mitas nisam stvarno vozio na vecim motorima, imam ih komplet na skuteru napred i pozadi nove stavljenje 15ce, znaci takvo sranje od guma .... rekao sam ako ne promenim skuter na prolece, odmah menjam gume. Verujem da ima dobih Mitas serija koje su izbacili ali nekako mi se cini da 80 % serija su im đubre od guma.

Promenio član Biker Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 69 postova

Moj glas takodje za Metzeler. Nekad davno sam je vozio i bila je i tada extra. Zadnjih nekoliko setova stavljao Dunlop sport-smart sve generacije. Treba im bas dugo grejanje i bas toplo vreme. Sad na motoru Metzeler Roadtec 01 SE turing sa sportskim naglaskom (SE-sport edition) za dve klase bolja od Dunlop u svakom pogledu. Brze zagrevanje, bolje drzanje na visokim i nizim temperaturama, na suvom a po kisi tek nemam reci, nema klizanja preko linija a mislim da ce i trajati duze. Takodje postoji verzija za teze motore. Sa ovom gumom garantovano nema greske. Preporuka za ovu gumu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 690 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 11/19/2022 at 9:00 PM, BokyBoy said:

 

За тренутак сам поверовао да постоји митас туринг форс ГТ :staa2: па сам одмах видео на сајту да су то исте ове гуме које тренутно имам, без оног ГТ дела :neznam:. Прешао си ме :aha:

 

ЛМ, ја сам са тим гумама прешао око 12к за 3 сезоне и не могу да кажем да нисам задовољан генерално али мислим да то мора боље с' обзиром на то како возим (после оног блиског сусрета са трактором). Многи су задовољни гумом али на лакшим моторима. Мој мотор тежак а ја још тежи. Понекад и супруга као ономад, 1500км у комаду. Предња гума се ушиљила релативно брзо (немам слику) и поприлично смета у скретању а задња се посебно издеформисала, слике нису нешто али видите како се појела са стране а није по средини :stabre: :staa2:

 

IMG_20220728_105251_2.thumb.jpg.431821f0997aeba77e75acee959180c2.jpg

 

IMG_20220827_125459_2.thumb.jpg.13581a6f2c0583f4e8540f810df357f9.jpg

 

Пумпао сам их на 2.5 и 2.9 по упутству за мотор али тек касније сам сазнао да сам Митас препоручује 2.6 и 2.9. Опет, не верујем да би било неке драстичне разлике. Мени се чини да сам морао то да пумпам много више с обзиром на све горе наведене тежине, не знам колико али сигурно много више. Па ја сам са својих ~135кг сам тежак као двоје нормалних... 

 

За Мецелер сам само речи хвале чуо и озбиљно их узимам у топ 3 :aha:. Има и неких Бриџстоне Т-31, 32 ГТ које су наводно за баш баш тешке моторе али никога не знам ко их је користио... На трећем а можда и првом месту, узмем опет Митас, најјефтиније су, пумпам их мало јаче па опет 3 сезоне, бемлига...:neznam: Кумче ми тера Пирели Ангел ГТ на лаганом мотору такође али прешао је са њима (без претеривања) између 25к и 30к тренутно... знам, ал' опет, само кажем...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja