Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnik 100%

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: nemam

Gospodo bajkeri. Imam nekoliko pitanja koja bih postavio u nadi da mi mozete pomoci. Ako sam omasio mesto gde se postavljaju sledeca pitanja izvinjavam se.Planiram da polazem za motor, kao klinac sam vozio skuter, ali.u zadnjih 7 godina samo kola. Interesuje me koji motor bi ste mi vi preporucili za pocetak, neke 3godine da me sluzi, ne lozim se vise na brzinu imao sam vise brzih automobila, recimo neki budzet za motor oko 2000 i 500 za opremu? Svaki savet je dobrodosao. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

e ako ces 3 godine da te sluzi,i ne lozis se na brzinu...pa ne znam sta bih ti rekao,problem je veliki.Pogotovo sto si imao brze automobile.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Neki zajebani, da ostaviš utisak, najbolje da ima otvoren top...da te bar svi čuju, ako ništa drugo!

 

Ima u oglasima baš jedan dobar BMW, samo je malo skuplji, ako možeš da se nategneš taj bi ti bio VRH...opremu zaboravi, dok ne padneš koji put, nemoj da kupuješ ništa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pusti ti ove zafrkante. :)

 

Šta očekuješ od motora, čemu bi ti on služio i gde bi se najčešće vozio?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: nemam

Prvi auto mi je bio e39 528i, drugi e60 530i, sada je e90fl 320d. Mozda sam se lose izrazio kada kazem brz mislim na ove zujalice, kupujem da uzivam u voznji po.gradu i otvorenom do 100km, bar ja sada gledam.na taj nacin, zato i kazem dajete presloge jer se ne razumem bas u motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Да бре. Отвори се лепо за Hondu CB500X и уживај. Ако ти је то скупо, Kawasaki ER6F/N. Не знам да ли има неки јачи мотор да се лакше вози од ова два.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: nemam

Sada je trojka, aktuelna. Sve slusam neke price "za pocetnika je motor od max 1000e, nikako preko 125ccm" i sada se mislim necu bas nekog krsa, necu nesto sto trosi mesavinu i necu ispod 400ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

И екстра возан мотор. Не тражи шалтање често, не троши пуно, лепо иде, низак је(не знам колико си висок)...прави бицикљет :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

И мој глас за Кавасаки,возио сам га на часовима и на полагању,одличан моторић.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Druze sa manjkom kose (da ne kazem celavi uvredices se), dam ti Focusa 2001. za taj E90, doplatis mi par 'iljada i da ti sklonim taj krs iz garaze da imas gde da uteras motor.. Znam da idem sebi na stetu ali novajlija si na forumu pa da te ispostujemo :P

P.S Savet oko kupovine ce ti dati neko pametniji i iskusniji.

Pozdrav i dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Sto se tice brzine... Vozio sam astru 2,0t fabricki sa 192ks ,ja sam je jos tjunirao ulozio vagon para itd,auto je bas dobro isao. Sad vozim motor koji ima samo 100ks i 600ccm, a mislim da je duplo brzi od astre. Tako da imas orjentaciju da je motor mnogo brza stvar :)

Svakako nemoj uzimati odma nesto jako, max 600ccm i pamet u glavu jer ce te vuci. pregledaj razne modele,vidi koji te privlaci ,da bi sebe mogao da zamislis na njemu pa trazi savet za konkretan model ili makar da odlucis koji tip motora zelis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Sada je trojka, aktuelna. Sve slusam neke price "za pocetnika je motor od max 1000e, nikako preko 125ccm" i sada se mislim necu bas nekog krsa, necu nesto sto trosi mesavinu i necu ispod 400ccm.

Pusti te priče “za početnike“. Kupi motor za kojim ti srce zaigra svaki put kada ga vidiš. Ja prošle godine kupio varadero kao prvi veći motor i nisam se pokajao ni jednog trenutka. Doduše, ne bih pogrešio ni da sam kupio mali strom. A što se kubikaže tiče, ti si taj koji upravlja.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: nemam

Meni se svidjaju enduro, naked i touring. Meni su vise price tipa lako se pada, treba puno iskustva mnogo jako koci motorom pa se gubi kontrola stvorile neku odbojnost prema nekim jacim masinama, nijedan od.ovih automobila nisam slupao, a vozeni su muski samo sam popio vise kazni. Zato sada ja smaram vas kao iskusne ljude da mi prenesete iskustav koliko je moguce. Visok sam 185.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Motor nije svemirski brod. Vozi se mozgom i nikada ne pada sam od sebe.

Ako imas para kupi Cb500x za pocetak.

Ako je budzet skromniji onda kupi Kle 500 za pocetak. Oba motora ce ti drzati paznju neko vreme. Mirni su, dobre naravi,kvalitetne masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa vidi, motocikl ne prašta neke greške koje su u autu maltene bezazlene. Drugo, na motoru si mnogo izloženiji, pa svaka saobraćajna nezgoda motociklom može da ima znatno gore posledice nego kada bi u pitanju bio auto. Moraš biti svestan toga u svakom momentu.

 

Inače, ja nemam baš nikakvo iskustvo. Maltene nikada nisam vozio ni skuter duže od 3 minuta. Pa opet, kupio sam motor sa 650 kubika i ~50ks. Nije to neka preterano jaka mašina, ali to opet može da ide do 150-160km/h, a i pola od toga može da bude pogubno. I meni je u početku bio cim, ali sam se polako upoznavao sa motorom, na obuci sam vozio i maksi skuter sa 500 kubika, i skontao sam da ipak mogu bez problema da vozim ovakve mašine iako nemam nikakvo ranije iskustvo, samo da uvek moram biti svestan kakva je to mašina ispod mene i kakve su moje realne sposobnosti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

По мени је то претежак мотор. Крајње субјективно ово кажем. Није ми "легао" никако. У односу на ер6ф-тенк.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Yamaha xj 600 je taman za to sto tebi treba, imas i za manje od 2k i da ti ostane za opremu vise a mozes i onu noviju malo al da vozis u majci i sorcu.

 

Sent from my SP6.2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Za pocetak npr. Suzuki Bandit 600 (2000-2004 model)..

S ili N,zavisi sta vise preferiras. Kovacki agregati,prelaze boga oca,motor bez neke vece (a ni manje ☺) mane..Vozi se kao bicikla..78hp,sasvim dovoljno za pocetak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Гледам човек је крајње коректно и културно питао за савет. Није као кад неки клинци дођу и поставе тему "да је брз, да се чује и да фата рибе"

А опет је било саркастичних и ироничних коментара.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja