Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 283 postova
13 hours ago, boza_kg said:

 

Ja ovako čitam ove brojke - daleko najveći broj prodatih dvotočkaša je iz klase skutera 125-350cc. Dakle, razum preovladava srce ;)

 

Razumno je naci sredinu i kupiti 750ccm :na_glavi: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

S obzirom da je X-Adv bez konkurencije, nezahvalno ga je porediti s bilo čim.

Spec za spec ne vredi razlike, ali ako ti se svidja, nema alternativu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav svima, vozio sam 15 meseci adv kupljen nov i sad ga zamenio za novi.Moja iskustva su odlicna sa motorom, stvarno je u kategoriji motora pre svega, ono sto ne po meni obavezno za ugradnju su nogostupi.Nazalost nigde nisam mogao da ih nadjem pa sam porucio u Maxmoto i jos uvek cekam kazu tek u decembru.Koristim +- za saltanje jer kako je jedan od clanova pomenuo mnogo je lakse kada se ulazi u krivinu i rekao bi da imate bolju kontrolu sta motor radi a da o kocenju motorom ne pricamo, svi koji su vozili skutere nekada znaju da je kocenje motorom neprocenjivo kada zatreba…Menjac prilikom kretanja jeste za moje standarde malo grublji tj.prva brzina je nekomforna jer ume da cimne, ali nista nasta se ne mozete navici.Potrosnju nikada nisam uspeo da spustim ispod 5,9 ali to je prihvatljivo.Tezina se oseti pogotovo prilikom parkiranja ili stavljanja na centralni stender, treba biti obazriv.i ja sam stavio originalne maglenke sto toplo svima preporucujem jer menjaju pricu totalno u odnosu na standardne farove koji su prilicno slabi i ne daju mnogo svetla.Motor vozim uvek sa bocnim koferima jer je prilicno prakticno mozete sve da stavite unutra, a desilo mi se dva puta da mi je motor pri maloj brzini samo se prevrnuo na stranu, sva sreca na kofere se docekao i na bocnu zastitu.Na par putovanja malo duzih drzi sve vreme tempo sa najjacima u klasi(putovao sam sa drugarima koji boze Africu novu i GS).Motor je vrhunski moja preporuka i najbolji kompromis izmedju nekog off road motora i gradskog.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, Viravuk je napisao:

i ja sam stavio originalne maglenke sto toplo svima preporucujem jer menjaju pricu totalno u odnosu na standardne farove koji su prilicno slabi i ne daju mnogo svetla.

Za visetruko manje para imao si bolje resenje, moja topla preporuka za Sirius.

 

poredjenja radi, fabricki maglenci (X-ADV)

IMG-20210421-110453.jpg

 

Sirius (NC)

IMG-20210928-181248.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Ukoliko nekog zanima u maju su mi stigli Puig prednji migavci sa pozicijom koje nikad nisam stigao da stavim na motor jos uvek su zapakovani u original kutiju i imaju dodatne plastike za popunjavanje rupa.Na novi ih necu stavljati jer on vec ima poziciju na migavcima.

D7DBBBC1-0285-4560-871D-3E47F63B47B5.jpeg

686ADAAB-996C-40DF-B9F4-2060A31BE501.jpeg

5271CB2A-F9F2-4FF7-AAB4-DE6367086070.jpeg

9D3E2C82-8DD3-4CC2-9781-AE0099951996.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
pre 41 minuta, petar_lord je napisao:

Dal je do skutera ili je do vozaca;)

 

super voznja

Adv ima 236 kg i jos vozac(u mom slucaju preko 100), treba ozbiljno biti u treningu za ovako nesto…motor ima visoko teziste otkud znam ne bi mogao da izvedem 5% ovoga sto radi ovaj covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
pre 5 minuta, PrleUE je napisao:

Ne znam da li je neko spominjao, stiže i manji ADV:

 

https://min.news/en/auto/baffbf8fb0e9073fdda802aec468c4a8.html

 

 

To su verzije za azijska trzista i ne prodaju se po Evropi.

Vozio sam na Tajlandu rentiran 150 ADV i realno nema veze sa velikim jer je kompletno kao da vozite bilo koji drugi manji skuter.Najveca prednost velikog ADV tj. ovoga koji se prodaje u Evropi je sto je ozbiljan motocikl umiksovan sa osobinma adventure motora i delimicno skutera.Kocnice vrhunske kao na motoru, pogon lanac, jedino je skuteraski prednji most izmedju sedista i upravljaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
5 hours ago, Viravuk said:

Neverovatno kako lako upravlja, motor je ozbiljno tezak(oko 230-240kg mislim) visokog tezista i veoma nervozne neugladjene prve brzine…

... u ruci mandusica vuka, svaka puska bice ubojita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Deluje mi da su od silne želje da se ovako nešto pojavi, zainteresovanima  možda promakli neki (važni) detalji.

Ovaj 350 NIJE X...već klasičan skuter, sa doduše, nešto malo "iksiranim" karakteristikama. A to su. Viljuška kao na motociklima, sa štapovima stegnutim u dve tačke (dva trougla), USD sa nešto većim hodom i gumama koje imaju kao krampone. Zadnje vešanje klasika skuter, ceo motor je praktično zadnja viljuška, nema lančanika i lanca. Sa time u šumu? 

Proizvod je praktično italijanski, gotovo u celosti, kao i mnogi drugi..naročito iz skuter sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Taki su trendovi. Mnogi kupuju SUV automobile, a teraju ih samo po gradu, Zašto ne iskoristiti takav hajp :)

Inače, meni liči na malo prepakovanu Forzu. Svideće se mlađoj populaciji verovatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Kolege evo još malo o gorepomenutom modelu. Kod ADV 350 agregat je baziran na agregatu Force 350 i SH 350.  Proizvodiće se samo za evropsko tržište i spekuliše se cena oko 500 evra naviše u odnosu na Forcu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

I model adv 150 ne nosi X tako da to ocelivano, moraju nesto da ostave za najjacu verziju.

Ma daleko je ovo od off voznje ali neki "gravel" sigurno moze da se vozi.

Naravno da je iz forze 350, kao sto su napravili forzu 750 na osnovu x adv750 :)

 

Razlika u ceni je isto 500e izmedju forze 750 vs x adv 750.

Ako stvarno bude razlika 500e licno ne bih imao dilemu sta pazariti.

 

Nadam se da su nasli neko resenje za zadnji amortizer da nema skripanja u odnosu na forza 300-350.

 

Mislim da ce honda sa ovim lepo da se opari :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Razlika u ceni izmedju Forze i X-Adv 750 je ravno 1500e kod nas :) 

 

Kod 350 je realno da bude tih 500e razlike, znači 6700/7000e bez/sa koferom. Mnogo ali prodaće je imidž :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja