Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: 2022 Honda SH125i

Nije lepo viriti u tuđ novčanik ali ako već razmišljaš o novom ADV, reklo bi se da ti novac nije problem. A da se ne bi kockao, zašto onda ne bi kupio Forzu na “test”, zadržiš je kod sebe 2-3-4 meseca i vidiš kako ti leži. U najgorem slučaju, prodaš je za 10-20% manje nego što si je platio i onda uzmeš ADV. Ako ti pak on ne odgovara, kao što su kolege napisali, lako ćeš ga se otarasiti. Prosta matematika, i čini mi se najbezbolnija. 
 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

100 komada i sve rasprodali, kakva je to priča?
To je 11+ velikih kontejnera u ovo vreme Covida samo za Srbiju, teško poverovati… je l moguće?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma naravno da nije moguće. To je "pesnička sloboda" prodavca, za dizanje tenzije. U fazonu - prodali smo mali milion, tol'ko je tražen ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu
On 9/2/2021 at 9:48 PM, stikis said:

Moram jace je od mene :)

Moram da postavim jedno hipoteticko pitanje, nadam se da mi necete zameriti na tome, jer mozda se sledece godine odselim i ovo sve padne u vodu.
Da ne otvaram posebnu temu a tice se ovog motora pa bih zeleo da cujem vase misljenje.

Vec duze vreme imam u planu da sebi nabavim motor koji bi mi sluzio kao prevozno srestvo, ne samo voznja, treba mi prakticna stvar.

Gledao sam prvo vespu gts 300 ali posle dosta razmisljanja i price odustao sam nje.

"Prelazim" na forza 350 ali i dalje imam crva u glavi koji vrti X-ADV.
Znam da poredim babe i zabe, ali opet zelim da cujem iskustvo nekoga ko ima ili je vozio oba ili jedan motor. Prvo ADV je 2x skuplji motor , 2x jaci motor, ima dsg naspram cvt... te stvari znam.

Da pojasnim sta mene najvise zanima. Znaci meni treba motor da normalnu voznju, dodjem do grada parkiram mogu da ostavim kacigu, jaknu u motor i idem da zavrsavam sta mi treba, treba mi prakticni motor. Ne zelim da oblacim kombinezon da bih vozio motor, sto bi se reklao u civilu sa zastinom opremom. Nadam se da razumete nasta mislim.

Muka mi je vise parkinga po centru. Sto se tice voznje znaci 80% grad i ovo moze da bude vangracka, nikakva brza voznja i to.

Nemam ni prestavu koje je cena servisinja oba motora da li i kolika je razlika.

Da li vredi dati 2x vise za x-adv naspram forze 350 (znam da su babe i zabe), sigurno da je bolji i kvalitetniji motor, ali za ove neke potrebe da li se oseti razlika? (znam da ce mi svaki motor od 125ccm zavrsi posao) ali mene zanimaju ova dva motora.
Mislim da nisu samo pare, adv mi je prelep i bez razmisljanja ali da mi treba 750ccm, troskovi, registracija, da li ta razlika racionalna, nije sve ni u parama.


Imam jos pitanja ali i ovako mislim da sam vas smorio, oprostite molim vas (bolest ne bira :na_glavi:
Mozda mi neko i da neki praktican i koristan savet. 
Unapred svakako veliko HVALA drugari :)

Recicu ti nesto iz mog ugla.

Ja vozim Apriliu SRV 850, skuter tezak 275kg i to 80% grad, ne razumem ljude koji kazu veliki je skuter/motor za grad - meni je Aprilija povozna 1/1. Prija kad ima snage na gasu da izvuce bilo da je grad a pogotovo na otvorenom/auto putu kada treba da se pretekne. Ako imas iskustva sa motorima, ja se ne bih igrao sa 300cc, zasitice te brzo. Jos ako nemas "problema" da iskesiras duplo vise, svoju si dilemu vec resio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, Ji 4Tze je napisao:

100 komada i sve rasprodali, kakva je to priča?
To je 11+ velikih kontejnera u ovo vreme Covida samo za Srbiju, teško poverovati… je l moguće?

Delta je imala neverovatnu sezonu, ove godine oko 450 dvotockasa izvezeno je iz salona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD
Nocas mi razvalise auto (zakucao se u njega) dok je bio parkiran, sta ce biti na kraju ne znam :neznam: tako da mi debile ne pominji.

Mozda sam malo i preterao za grad tj ne mislim samo na grad, imao bih i prigradske voznje dosta voznje. Grad najvise zbog guzve i parkinga mi treba jer mi je muka visa kao i vecini verovatno.
Ali svakako mislim da forza zavrsava posao sigurno. A pritom nemam nameru da ga stiskam i ludim.
Malo smo mi postali razmazeni sto bi rekao Johnny  "cini mi se da je standard pokvario ljude, jedu govne i saranje" ljudi obilazili svet sa 250ccm a meni sada malo 350ccm   
Gde sam ja sve stizao biciklom i to ozbiljne ture pravio a ne sa motorom da ne mogu.

ADV mi je ono san snova od kada sam ga prvi put video i sto kazes kad tad ce mi doci u ruke ali vreme prolazi mora nesto da se preuzme vise  

+ znam da cu se navuci na njega i da cu kola (ko zna sta ce i biti od kola) bataliti i putovati samo sa njime (ako ga budem posedovao).

Sto se tice novo-polovno.
1. Hondas sam u dusi, znam znam sve znam ne morate da me kritikujete 

2. Nemam nista protiv da naleti neki skoro nov, kao sto je tvoj drug kupio sa 5k km to tako nesto moze.


Jedno su snovi drugo realnost ali dobro j**** zivot bez snova i mastanja  


Da se ja preselim negde gde mogu cele godine da vozim motor i onda ne moram vise ni da razmisljam sta cu da kupim



Udavio sam vam OPROSTITE MI ali kao sto sam rekao ovaj motor je za mene dream 


 
Samo cu ti reci da se motor kupuje srcem a ne razumom. Da nije tako svi bi po gradu vozili skutere od 150cc.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Kod nas u CG se nevjerovatno prodaje XAdv a s obzirom da ste vi mnogo vece trziste uopste nije nemoguce prodati 100 komada.


Ja sam sad aktivno pratio dva mjeseca oglase dok sam prodavao moj motor i izmedju ostalog sam gledao i xadv , i kao sto rekoh ranije ni jedan se nije zadrzao duze od nedelju dana u oglasima . Konkretno sad u ovom trenutku je samo jedan na oglasima i to stariji tip sa malo jacom cijenom , racunam da ce i on proci


Ista je situacija i sa x-max 300 , u koliko se postavi oglas a da je cijena ok on prodje u par dana . Sto se tice Forze nije bas situacija kao sa xmax mada mi nije jasno zasto jer konkretno forza je bolji i udobniji motor ( iz licnog iskustva)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U nedostatku domaćih statističkih podataka, evo top sell skutera u Italiji ove godine, od januara do jula 2021:

 

image.thumb.png.b7ad2400c468604c5329f4acf29f052c.png

A evo i liste motocikala, Banelli TRK razbio sa prodajom i izbio na prvo mesto:

 

image.png.3566a4e18bb733f802e3a986c1a481ef.png

Izvor: www.moto.it.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

A gde je ovde cf moto ? Na drugoj strani ? :)

Meni je lep, kao Benelli, nemoguće da se slabo prodaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Očigledno da nema dobru prođu u IT, pored Banelli-a.

Ja ovako čitam ove brojke - daleko najveći broj prodatih dvotočkaša je iz klase skutera 125-350cc. Dakle, razum preovladava srce ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
Pre 13 sati, alexanto je napisao:

Ne verujemo ti nista bez slika :P

matori na BOKA MOTO na youtubetu sam kacio....nazalost sve manje fotkam a vise snimam (pripremam se za zimu, a onda ako zaveje sedim kuci, pijem kaficu gledam i podsecam se kuda i gde smo sve isli) ...ali naci cu nesto po telefonima (to vise zenka slika ;)) pa kacim....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

Nove ih stavio ih u novembru, i posle skoro 20k skroz otisla zadnja......michelin pilot road 4 od sada se kunem u njih.... ni ovakva kakva je ne proklizava....odusevljen sam.....a cekam novi set istih, nadam se ovih dana.....:(

20210906_123845.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye
On 5.9.2021. at 9:13, boza_kg je napisao:

Ma naravno da nije moguće. To je "pesnička sloboda" prodavca, za dizanje tenzije. U fazonu - prodali smo mali milion, tol'ko je tražen ;)

da ne poverujes....samo od poznanika koje znam cak njih osmorica su uzeli nove dvotockase u Hondi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
3 hours ago, boza_kg said:

GS je dugo vremena bio prvi po prodaji, dakle pada.

pa i sad je prvi ako realno pogledas, ako ne razdvajaju trk x i trk onda ne treba ni GS i GSA da razdvajaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 1 minut, gavrela je napisao:

pa i sad je prvi ako realno pogledas, ako ne razdvajaju trk x i trk onda ne treba ni GS i GSA da razdvajaju

Da, da, lepo si primetio, marketinške cake...

 

pre 9 minuta, tornadobor je napisao:

da ne poverujes....samo od poznanika koje znam cak njih osmorica su uzeli nove dvotockase u Hondi....

Pa super ako je tako. Samo mi je 100 kom i dalje prevelika brojka za Srbiju. Možda kao protočni bojler za okolna tržišta... Šta znam, nema tačnih podataka, a falabogu svi lažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja