Jump to content

Moto Zajednica

2019 - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Tenere 700
pre 15 minuta, Sku11e. je napisao:

Javi kako si prošao u pregovorimaemoji16.png

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Ej kupio sam zaboravio sam da javim...

Pa prošo sam dobro samo zato što sam ga kupio pa sam srećan, ali popust za keš nisam dobio nikakav... Uzeo sam 2021 god za 10.490e, dobio sam 15% na dodatnu opremu i nekako sam izboksovao prvi servis gratis i to je. Ni majica ni kačket čak su hteli i prevoz da mi naplate od Niša do Leskovca reko neka hvala sam ću. Osobolje isto nezainteresovano čekam da mi sredi papire on se pola sata maklja sa nekim likom koji kupuje neke stikere za rezervoar, i dobio sam čašu vode. Ali bmk ja sam otišo zbog tenere ne zbog njih:)

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Baš su se pretrgli sa popustom za prošlogodišnji model... Ali to je sada u trendu, samo se dižu cene, sve opravdava rat i raznorazne nestašice.
Svakako srećno sa novim ljubimcem, da te dugo i pouzdano služi.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Baš rekoh da pitam kakvi pregovori - nikad nisam čuo da je neko kod njih dobio neki popust, ali rekoh hajde da ne baksuziram :)

U zdravlju se vozio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Tenere 700

Hvala hvala :lol2:

Inače zvao sam i plattner i rekli su mi isto, cena regular i 15% na yamahinu opremu. A da zaboravio sam dobio sam i privezak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

U suštini, kad se prevede nisi dobio ništa. :sampion: Pošto je sve i ovako precenjeno, da su dali 30% i više moglo bi da se smatra nekim popustom.

Dosta puta sam čuo da je neko dobio besplatno X broj servisa, ili ne znam ni ja kakav popust, a lično nikad nisam uspeo ništa približno da dobijem/ispregovaram...

Pitam se jesu li to neke rodbinske/drugarske veze, ili su to vozila koja dugo stoje na lageru pa moraju dodatne pogodnosti da daju, ili meni fali pregovaračkih sposobnosti, da na vreme uplatim kurs neki ili pročitam Miškovićevu knjigu:na_glavi:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Tenere 700

Ljudi jel normalno da se posle jedne off road vožnje desi ovo? Oba točka imaju deformaciju, za prednji ajde nije mi toliko čudno naboo sam ga par puta na neki kamen ali zadnji :neznam:

Ja nzm dali onaj Tares ima specijalne felne ili ih ispravlja svaki put, ali čudno mi je malo..

Jel se i vama dešavalo isto?

IMG_20220730_174631.jpg

IMG_20220730_174646.jpg

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Izgleda da si ih malo zesce nabo:) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Šta sve nisam radio Dominatoru sa DID felnama i ništa ni blizu ovoga se nije desilo.

Znači nema šanse da se ovo desi na motoru od 10k evra. Da se felna ovako uvije posle prve off vožnje.

Jednostavno ne bi smelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 4 sati, baneBP je napisao:

Šta sve nisam radio Dominatoru sa DID felnama i ništa ni blizu ovoga se nije desilo.

Znači nema šanse da se ovo desi na motoru od 10k evra. Da se felna ovako uvije posle prve off vožnje.

Jednostavno ne bi smelo.

Problem je u tome što su to vrlo široke felge, u principu cestovne, pa lako dolazi u kontakt sama

felga sa kamenom ili nekim drugim predmetom. Dominator je imao felgu mislim 2.50x17 , a ovo je

puuuno šire, manje više svi motori za offroad imaju felge 2.50x18, to je sasvim druga priča. Dosta

ljudi je imalo isti problem na t700, isto kao i na nekim drugim motorima. I još vjerovatno igra i sama

kvaliteta malo, al kažem ti tu široku felgu saviješ u trenu i sa najmanjim udarom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
On 2/28/2022 at 11:36 PM, PaPaja said:

Vozi li neko od vas suvozača i kakvi su utisci?

Razmisljam da li bi mogao i gospodju ponekad da vozim ako kupim T7...




 

Testirano.
Gospodja oko 70 i ja 120+kg

+ stvari

Lepo smo se provozali po regionu :)

Malo Bosna, Hrvatska i Crna gora.

 

 

Sto se tice putovanja u dvoje oko cega sam se najvise dvoumio i bio spreman da odustanem od toga, bolje je od ocekivanja.

Sediste je jedino pretvrdo tako da dupe boli posle malo vece kilometraze ali zanimljivo nema bolova u kicmi, verovatno zbog polozaja sedenja.

Snage mi nije falilo ni za voznju ni za preticanje.

Zanimljiv osecaj kao da bolje i ostrije vuce od Caponorda i Varadera iako ima 30+ konja manje.

Verovatno zato sto su mladi i odmorni konji....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 6 sati, PaPaja je napisao:

 

Zanimljiv osecaj kao da bolje i ostrije vuce od Caponorda i Varadera iako ima 30+ konja manje.

Verovatno zato sto su mladi i odmorni konji....

Nije sve u konjima, ima puno toga i u liniji momenta, kako je podešeno ubrizgavanje, itd.  Na papiru 

recimo i novi V-strom 650  i T700 imaju skoro isto konja, ali yamaha osjetno bolje ide... 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja se već umorio od priče da su konji u auto-moto industriji isto što i mega pikseli kod mobilnih... To je priča prodavaca kako da nešto kvantifikuju i spakuju da je to super strava mega ekskluzivno... 

Deskriptivno:

Honda morala da ispuni euronormu, i tada da ne bi bacila VFR agregat u koji su toliko puno uložili smisli foru - ako se po po pravilniku meri emisija na 50% obrtaja, nama agregat vrti 12.000 znači 6000rpm... Možemo da napravimo dva moda agregata! Kako?! Pa lepo "dve bregaste". Prvu za niži opseg uštimamo da budemo ispod emisije (ne fali nama mnogo) a drugu... Ništa. ta je bila super. Dići ćemo rpm limiter, više konja, reći ćemo da je sad bolji novi agregat.  Između ventil koji će to da promeni na 6300rpm - ajmo!

I to je 2003. izgledalo ovako:

 

IMG-3bc338a60c4488863dd61fc43238184a-V-1.jpg.a114c3ee0e9d6f98444afdc2e91950da.jpg

 

Narandžasta boja je "čuveni" Vtec.

"Dobar dan gospodine, ovo je novi model, ima JAČI agregat, više konja"..

Jači agregat nije mogao da priđe nigde 800fi, dobio je OSETNU knedlu, ono na šta su se svi žalili, a da ne pričamo da efi nije mogao da priđe karburator verziji, zato je dobio porast u zapremini, da nadoknade gubitak (crvena boja je čuveni VFR 750, ono što i je napravilo taj motor kultnim).

Zaključak ove priče je: auto-moto industrija su najveći prevaranti na planeti, a prodavci tek nemaju pojma o čemu pričaju, i sad su im najveća pomoć novi YT promoteri (tek oni su baš objektivni ubilo se). Oni su tu da napre novac. Kraj. Novi motori su sve skuplji i sve manje mi kao kupci dobijamo. Štender se doplaćuje, vešanje se podrazumeva da ćeš da menjaš.. alat i uputstvo ne dobiješ!  :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Omiljeni citati

 

"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

Colin Chapman.

 

“Horsepower sells cars, torque wins races.”

Carroll Shelby

 

 

Screenshot_20220101-220046_Instagram.thumb.jpg.8c04a0bc7e08af4ac627ad16d47a9852.jpg

 

888212348_.jpeg.c8edb71261fc4f606a4b29e2a5d74d79.jpeg

 

Sve treba da se podesi. Ne moze jedno bez drugog...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Ljudi jel normalno da se posle jedne off road vožnje desi ovo? Oba točka imaju deformaciju, za prednji ajde nije mi toliko čudno naboo sam ga par puta na neki kamen ali zadnji :neznam:
Ja nzm dali onaj Tares ima specijalne felne ili ih ispravlja svaki put, ali čudno mi je malo..
Jel se i vama dešavalo isto?
IMG_20220730_174631.thumb.jpg.54be1aa9ae19ffdc8fc62c51bb6e1d9a.jpg
IMG_20220730_174646.thumb.jpg.3edf81a27432460d0845474c8ad007e8.jpg

Ovo je katastrofa... Da je samo jedan tocak pa kao hajde nisi imao srece. ALI oba tocka!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Nekako mi bukvalno neverovatno, narocito za zadnji tocak, nikako ne mogu da se otmem mislju da je fabricka greska ali da pri kupovini motora to prosto nisi primetio:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja