Jump to content

Moto Zajednica

2019 - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 9 sati, rogaceboy je napisao:

Cini mi se da se tamo najvise zale na OEM gume, da su lose. 

Da, žale se na prednju Pirelli Rally Street 90/90-21 koja dolazi serijski kao prva ugradnja, i na kojoj

motor ima neku blagu nestabilnost prednjeg kraja, tj. kada pustiš volan malo leluja, i kod mene

je bilo tako. Ali pazi ovo, promjenio gumu i stavio MT21 i sve ok, a ta serijska guma stavljena na

drugi motocikl i na njemu ne trese, sve OK. ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere

Kod mene su gume ok, planiram da stavim iste na kraju sezone. Od stotina hiljada jedinica koje proizvedu, mora i problematicnih da bude. 

 

@AnteKKako si zadovoljan portugalcem? Kvalitet izrade, vozne karakteristike i to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 44 minuta, rogaceboy je napisao:

 

@AnteKKako si zadovoljan portugalcem? Kvalitet izrade, vozne karakteristike i to?

 

Portugalac je stvarno izvrstan za voziti, potpuno drugačiji od T7 koja je više rađena da bude neki

univerzalni motor, ovaj je fokusiran puno više za teren, a istovremeno je poprilično udoban za

voziti. Što se voznih karakteristika tiče teško mu je naći neki nedostatak, jako je dobro izbalansiran,

gotovo uopće ne postoji osjećaj težine ( u odnosu na većinu tih ADV motora, naravno ), ovjes je

vrhunski, guta neravnine i drži pravac, baš ono top.  Malo treba privikavanja na zadnju kočnicu koja

ima vrlo malen hod poluge u odnosu na većinu motora i blokira zadnji kotač vrlo brzo, al brzo se

privikneš. Također, sama mašina je od bivše Husky TE 630 i to SM verzija, ima dovoljno snage zapravo

i više nego dovoljno, s tim da je serijski prijenos malo dugačak u prvoj/drugoj brzini, tako da možda

budem stavio zub manji lančanik naprijed, al to je stvar ukusa, nije nužno.

 

Kvalitet izrade je sasvim dobar, dosta je to neobičan motor po nekim rješenjima, vidi se da je slagan

u maloj tvornici i nije dio neke velikoserijske proizvodnje. Neke sitnice bi mogle biti i bolje, al to se

može naći na manje-više svim motorima. Ono što mi se sviđa je da je sve dostupno za šarafanje.

Da je prednji blatobran malo veći, ne bi bilo loše. 

 

Sve skupa meni je baš dobro legao. Poprilično je velika navala i dosta se čeka, kud je tvornica mala i

još svi ovi sadašnji problemi oko isporuka zbog raznih nedostataka dijelova.  Osobno sam se na njemu

puno bolje snašao nego na T7. 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Bio sam danas do Barela i bolje da nisam. Seo sam na obicnu verziju i malo sam se zaljubio, posle toga sam seo na Rally verziju i mnogo sam se zaljubio. Sreca nemaju test model jer bi se najverovatnije odvezao njime do klinickog centra da pitam kolko ce da mi daju za bubreg.
Jedino sto bi ja doradio na tom motoru je sto bi malo podigao guvernalu.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Koja je razlika između obične i Rally? Znam ono na papiru, ali čisto me zanima jel ti osećaj bio bolji, ili ti se vizuelno više sviđa. Probao sam Rally pre par meseci baš u Barelu, mnogo mi se svidela, i dugo planiram kako da izvedem kupovinu... Ali bih pre kupio običnu jer je jeftinija pa bih sam ugrađivao sta mi je potrebno i šta mi se svidja.

ebb7726fe983b4f7718081cfcae0be1d.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Rally mi je lepsa jer ima onu retro kolor semu, 2cm vislja, akrapovic, jaci stitnik motora, lepsi stitnik lanca mozda jos nesto. Meni se vise svidja zbog svega toga, kad sednes na nju ugasenu u salonu osetis samo tih 2cm vislje, sad u voznji ne bih znao.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 5/13/2022 at 9:01 PM, Darko 012 said:

Rally mi je lepsa jer ima onu retro kolor semu, 2cm vislja

Prvi put čujem za ovo. Odakle ta informacija, i šta donosi tu razliku u visini ? Da nije sedište ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Reli sedište je više koliko ja znam, razlika je 879mm obična T7 i 895mm Rally.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Prvi put čujem za ovo. Odakle ta informacija, i šta donosi tu razliku u visini ? Da nije sedište ?
Meni prodavac rekao a i sam sam video. Na obicnoj jedva dodirujem petama a na rally na prste. E sad gde su oni podigli to ne znam, ja pricao sa prodavcem bas o razlikama i pitam ga da li je sediste drugacije on kaze nije, mozda i jeste a on ne zna, ne verujem da su menjali komlet suspenziju.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 4 minuta, Darko 012 je napisao:

Meni prodavac rekao a i sam sam video. Na obicnoj jedva dodirujem petama a na rally na prste. E sad gde su oni podigli to ne znam, ja pricao sa prodavcem bas o razlikama i pitam ga da li je sediste drugacije on kaze nije, mozda i jeste a on ne zna, ne verujem da su menjali komlet suspenziju.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Inače, kada staviš rally sjedalo na standardni motor, dosta se više sjedi, ne znam točno koliko, ali imao

sam rally sic i jedno 2-3 cm sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, nikaragva je napisao:

Ako moze jedno pitanje. 
Koji auspuh staviti na doticnu teneru?

 

WWW.AKRAPOVIC.COM

 

 

ili

 

 

WWW.AKRAPOVIC.COM

 

Ako mora Akrap, meni je prvi nekako bolji za vidjeti. Ali izmjena samo lonca ti ne donosi ništa posebno, 

taj gain imaš sa bilo kojim after loncem, druga je stvar komplet sa granama. Ovo je dosta popularno:

 

WWW.OFF-THE-ROAD.DE

Storm GP Silencer Stainless steel Yamaha Tenere 700   Storm by MIVV - the affordable exhaust line of the well-known manufacturer MIVV.…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
Pre 2 sati, nikaragva je napisao:

Ako moze jedno pitanje. 
Koji auspuh staviti na doticnu teneru?

 

WWW.AKRAPOVIC.COM

 

 

ili

 

 

WWW.AKRAPOVIC.COM

 

Nijedan, ako padneš na stranu, iskrivićeš nosač i češaćeš svingarm, a i preskup je. Stavi neki high-top. HP corse ili Mivv Dakar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 12 minuta, nikaragva je napisao:

Zanima me samo da više grmi i puca :)

Onda nijedan Akrap, sa njim radi skoro isto kao sa originalnim, malo dublji zvuk. Ako želiš buku,

kupi Arrow i izvadi dB killer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ovaj sa drugog linka je išao na rally model za prošlu godinu. Vozio sam ga bez db killera, bubnji u glavi samo tako. Meni je smetalo posle sat vremena vožnje ali izgleda super.

A onaj sa prvog linka je išao na rally 2020 model, čini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere

Ja sam nedavno 3 dana vozio bajk od prijatelja sa MIVV auspuhom koji je bio tako glasan da mi je jos danima bubnjalo u usima. Nikako ne kontam zbog cega je ljudima bitan takav jak zvuk, uznemirujes I sebe I okolinu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Ne znam koji zvukovi su u pitanju koje ste vi imali po pitanju decibela.
Zato sam pitao da li neko ima iskustva sa gore pomenutim izduvima.

 

Sasvim sigurno postoji preglasno, a postoji i tiho, da ne kazem necujno.

 

Iz mog iskustva motor mora da se cuje, posto te cesto ne vide.

Da li gledaju pa ne vide ili ih bas briga ne znam, ali za ovo kratkog veka na motoru sam se vec uverio u istinost toga.

 

Licno sam imao prilike da gledam kako ljudi u automobilima "ne vide" trotinete i biciklove (ili motore) na struju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja