Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da pali - POMOĆ!

Recommended Posts

  • Drug član, 4387 postova

Прочитао све и нема фајде, Промени семеринге радилице, провери клип/цилиндар, гумену спојку на карбуратору. Једноставно немаш вакум и здраво

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Прочитао све и нема фајде, Промени семеринге радилице, провери клип/цилиндар, гумену спојку на карбуратору. Једноставно немаш вакум и здраво

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Hvala svima, javljam ako uspem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Vidi, ako upali sa gorivom u cilindru, svećica je ok. Ako si siguran da je karb ok, onda mora biti dovod goriva. Spoji direktno neki sud sa gorivom na karb, ja sam bar tako uvek radio. Onda znaš šta je. Naravno, ovek imaš onih 0,1% šanse da ima "veštica" u motoru :). I da, proveri da li ima lamelne ventile na usisu, da nisu zalepili... Ne znam šta bih ti drugo rekao...

 

Edit... Tek sad vidim da se @Krokodilo javio, poslušaj njega, on je ipak čovek sa respektom u ovoj oblasti.

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Vidi, ako upali sa gorivom u cilindru, svećica je ok. Ako si siguran da je karb ok, onda mora biti dovod goriva. Spoji direktno neki sud sa gorivom na karb, ja sam bar tako uvek radio. Onda znaš šta je. Naravno, ovek imaš onih 0,1% šanse da ima "veštica" u motoru . I da, proveri da li ima lamelne ventile na usisu, da nisu zalepili... Ne znam šta bih ti drugo rekao...
 
Edit... Tek sad vidim da se @Krokodilo javio, poslušaj njega, on je ipak čovek sa respektom u ovoj oblasti.

ne znam zato sto je sauh elektrican, ja kada stavim oba crevca izgleda mi da nece da vuce gorivo u karb.
a kada uzmem oba crevca i vucem na vakum ide benzin


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

ne znam zato sto je sauh elektrican, ja kada stavim oba crevca izgleda mi da nece da vuce gorivo u karb.
a kada uzmem oba crevca i vucem na vakum ide benzin


Sent from my iPhone using Tapatalk
Писао сам и по овом питању, на вакум црево не сме ни да се осеча укус бензина а камо ли да кроз њега цури бензин.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Писао сам и по овом питању, на вакум црево не сме ни да се осеча укус бензина а камо ли да кроз њега цури бензин.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


nema da curi benzin ali oseca se u ustima malo kada vucem na vakum crevo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

nema da curi benzin ali oseca se u ustima malo kada vucem na vakum crevo


Sent from my iPhone using Tapatalk
То може само да не дозвољава добру штелку и рад у месту али, ако је све друго ок мотор треба да пали и ради. Ако на руци кад затвараш карбуратор при верглању не осечаш вакум, нема паљења. Семеринзи радилице/ гумена спојка/ потрошени клип и цилиндар.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

То може само да не дозвољава добру штелку и рад у месту али, ако је све друго ок мотор треба да пали и ради. Ако на руци кад затвараш карбуратор при верглању не осечаш вакум, нема паљења. Семеринзи радилице/ гумена спојка/ потрошени клип и цилиндар.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


provericu da li ima vakum kada stavim ruku, ako ima do cega moze da bude kao da je vakum slab ili nesto


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Па писао сам ти: Семеринзи/ грло карбуратора/ потрошени клип и цилиндар или, комбинација. Провери компресију, треба да буде 10 бара при верглању на пуни гас.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Па писао сам ти: Семеринзи/ грло карбуратора/ потрошени клип и цилиндар или, комбинација. Провери компресију, треба да буде 10 бара при верглању на пуни гас.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
pre 48 minuta, Krokodilo je napisao:

Може и примарни намотај а и давач(оно црно четвртасто)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Kako mogu da ispitam do cega je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
Pre 12 sati, Krokodilo je napisao:

Може и примарни намотај а и давач(оно црно четвртасто)

Uglavnom ode visokonaponski namotaj, slaba tacka svim tim cvajama :)Proverava se i omski, ali moze da zavara ukoliko nemas podatak iz service manuala od- do ohma, jer se desava da probije i oslabi pa varnice ima ali je nedovoljna da motor sastavi. A ako je u prekidu videces odmah, onda je sigurno gotov. Da, proveri i samu izolaciju kablova jer se desi da neko skida pa ga ukljesti, sprovede pogresnim putem, "zalepi" se za izduvnu granu i slicno. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Skuter nije hteo da pali pa sam mu stavio novu svecicu i proradio je radio je lepo 10 dana ali je malopre kada sam ga zagejao pa sam izasao da se vozim samo se ugasio to mi se i pre desavalo i sada upali radi jedno 30 sekunde mogu da ga vozim pa se ugasi nekad cak ni nece a treba mu malo vremena dok upali, da nije mozda zbog kn filtera pa da je upala malo voda zato sto je kisa padala pa mozda je dospelo dotle nisam siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ako opet upali i radi normalno ceo dan, uveče ga odmah pusti u oglase i moli boga da upali kad dođu kupci!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Imam problema sa 2t skuterom, imao je problema neko vreme nisan nista niti pokusavao niti palio skoro sam odlucio da ga ozivim, svasta sam mu radio ali na kraju hr bilo do svecice, stavio sam novu radio je par dana zatim se pri voznji ugasio i ja ga upalim radi kao lud kao da nije nastelovan i radi apr sekundi pa se ugasi pa opet isto nisam ga skoro palio zelim da cujem nrcije misljenje, zanima me zasto je to tako ako je nova dvecica nije valjda da je pokvario, nije ni to problem kupicu nego zasto tako prolupa svecica...Imam problema sa 2t skuterom, imao je problema neko vreme nisan nista niti pokusavao niti palio skoro sam odlucio da ga ozivim, svasta sam mu radio ali na kraju hr bilo do svecice, stavio sam novu radio je par dana zatim se pri voznji ugasio i ja ga upalim radi kao lud kao da nije nastelovan i radi apr sekundi pa se ugasi pa opet isto nisam ga skoro palio zelim da cujem nrcije misljenje, zanima me zasto je to tako ako je nova dvecica nije valjda da je pokvario, nije ni to problem kupicu nego zasto tako prolupa svecica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Najlakse ti je da oteras kod majstora. Ovako niti umes da objasnis, niti umes da napises, a jos si i neki novi profil otvorio (to nije dozvoljeno) da bi pitao isto pitanje

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Nadam se da nisam omasio temu ...

Imam skuter Peda ET 50cc preso 4700km u kratkom periodu ...

Naravno sad nece da upali

Menjao sam bombinu i ako baca iskru, svecicu, CDI, karburator, lulu od karburatora, vakum pumpu i ako stara vuce gorivo, akumulator,

sci delovi skinuti sa skutera na drugom rade...

Po meni jedino sto nisam zameno je stublina klip karike glava i ventili . To meni ne predstavlja problem zameniti nego da ne rasturam skuter bezveze ...

 

Dok je skuter radio i ako je imao teze rolnice znao je sa jednom osobom da nabije velike obrtaje sto je dovodilo do velikih vibracija od toga mu spadne kapa sa svecice to jest gubi kontakt u toj situaciji je isao sporije morao sam stati i nabit kapu nazad ...

Da to nije prouzrokovalo havariju klipa ili stubline ...

 

Sta mi predlazete ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja