Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da pali - POMOĆ!

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Dobar dan,trebam pomoc. Kupljen polovan skuter Gillera 50kubika ali ima problem sto nekad hoce a nekad nece da upali. Ne mozemo da provalimo koja je fora. Pali se na kurblu i uglavnom nece da pali ujutru i uvece. Sta bi to moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova

evo i ja de se prijavim dy< neće da upali, kinez 2t minareli kopija 50 ccm.Upali na prvi zub i u prvoj sekundi  rada se ugasi i ni makac neće dalje kolko god verglao.Verovatno ga i onda nalijem gorivom.

Prođe par sati upali normalno i ide tako nekoliko dana pa onda sve iz početka.Gledo sam pumpu goriva i na jedno crevo kad anlasujem ide gorivo a drugo crevo je skroz suvo.

Pre 10 dana sam čistio filter vazduha i na crevima i mestima gde može da se ubrizga karburator kliner sam to i uradio.Jedino nisam dirao ništa što se šteluje..

Da li je moguće da gorivo ucri tokom stajanja a da motor upali na prvi zub i odma se ugasi.I ako neko misli da je to kako se rešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Dobar dan,trebam pomoc. Kupljen polovan skuter Gillera 50kubika ali ima problem sto nekad hoce a nekad nece da upali. Ne mozemo da provalimo koja je fora. Pali se na kurblu i uglavnom nece da pali ujutru i uvece. Sta bi to moglo biti?
Нема компресију, ако скутер пали само на курблу а на алансер не онда то је сигурни знак да је за полуремонт. Ово можда понављам по десети пут, и важи само за 2Т(да не доџе до забуне).А ако веч и на курблу нече, онда је стварно компресија испод минимума.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam malaguti f15 firefox.
Nece da pali motor.
stavim mu malo benzina u stublinu i on upali na sekundu i ugasi se posle nemam znake i svecica se vrlo malo zamasti.
mislio sam da je do sibera i iglice ali koliko vidim nije, motor nece da vuce gorivo u karburator, ali kad skinem crevca sa karburatora i povucem usnama na vakum crevu na drugo crevo ide gorivo ali kad je na karburaturu nece da povuce gorivo sta moze da bude, posto imam dva ista motora skinuo sam vakum pumpicu i zamenio je i opet isto.Da nije do sauha nesto posto je elektricno na karburatorru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ni ja u skutere, ali ako je karburator u pitanju dovoljno je da na usisu gde uvlaci vazduh iz filtera smanjis protok vazduha, tipa zatvoris sakom tako da ostane samo mali protok vazduha i zaverglas upalice ako je do sauga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ni ja u skutere, ali ako je karburator u pitanju dovoljno je da na usisu gde uvlaci vazduh iz filtera smanjis protok vazduha, tipa zatvoris sakom tako da ostane samo mali protok vazduha i zaverglas upalice ako je do sauga.

probao sam i to nije do toga


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ni ja u skutere, ali ako je karburator u pitanju dovoljno je da na usisu gde uvlaci vazduh iz filtera smanjis protok vazduha, tipa zatvoris sakom tako da ostane samo mali protok vazduha i zaverglas upalice ako je do sauga.

problem je sto nece da vuce gorivo u karb,
a kada uzmem vakum crevo i povucem usnama tada ide gorivo na drugom crevcetu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ako je karb cist i ima varnicu trebao bi da upali. Dobro moze karb i drugi problem da ima. Kompresija kakva je proveri.

problem mi je to sto nece da vuce gorivo u karb a ispravna je vakum pumpica 90% sam siguran jedino da kupim novu pa da stavim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Stavi karb od tog drugog skutera pa probaj. Ima taj karb neke membranice ja mislim koje mogu da stradaju. Za kompresiju ti treba vec merac pa bi morao da pozajmis ili odes kod nekog majstora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Stavi karb od tog drugog skutera pa probaj. Ima taj karb neke membranice ja mislim koje mogu da stradaju. Za kompresiju ti treba vec merac pa bi morao da pozajmis ili odes kod nekog majstora. 

vazi probacu, ako nije problem samo da mi kazes kakve su te membranice da li se menjaju i gde se nalaze


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Struja ti ocigledno nije problem a savete oko karburacije ne slusas. Preostaje ti jedino majstor ;) Ciscenje u UZ kadici+carb ili breake cleaner, svih dizni, nove gumice, sveze gorivo, novi semerinzi na radilici da ne uvlaci fals vazduh(provera prirubnice i lamelica se podrazumeva) i mora da pali na keca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Struja ti ocigledno nije problem a savete oko karburacije ne slusas. Preostaje ti jedino majstor Ciscenje u UZ kadici+carb ili breake cleaner, svih dizni, nove gumice, sveze gorivo, novi semerinzi na radilici da ne uvlaci fals vazduh(provera prirubnice i lamelica se podrazumeva) i mora da pali na keca

znaci da cistim karburator da menjam centralnu i ler diznu, na kakve gumice mislis?
novi semerinzi na radilici
kako da proverim za lamelu i prirubnice


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Aj mi reci jel ti je ruka vlazna od goriva kad istom poklopis usis(skines gumu koja vodi do filtera sa samog karburatora i zatvoris ga sakom)? Ako jeste onda goriva imas u loncetu, nesto drugo te zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Aj mi reci jel ti je ruka vlazna od goriva kad istom poklopis usis(skines gumu koja vodi do filtera sa samog karburatora i zatvoris ga sakom)? Ako jeste onda goriva imas u loncetu, nesto drugo te zeza.

javljam sutra, ako nije do toga sta moze da bude


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
pre 15 minuta, novakjovanovicmalaguti je napisao:

znaci da cistim karburator da menjam centralnu i ler diznu, na kakve gumice mislis?

I ne da menjas nego samo ocisti, ona se ne trosi s obzirom da je stacionarni komad metala sa rupicom u sebi. Kroz sve dizne i rupce prodji zicama od nekih sajli, tanjih i debljih, kanale bez dizni dobro isperi. Zatim sklopi, montiraj prvo deblje, vakum napravi na tanjem crevu. Kad ne budes vise cuo blobotanje(punilo se lonce kao kazance u wc-u) mora da kresne na prvu. Aj pa sa srecom i izvesti ;)

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

I ne da menjas nego samo ocisti, ona se ne trosi s obzirom da je stacionarni komad metala sa rupicom u sebi. Kroz sve dizne i rupce prodji zicama od nekih sajli, tanjih i debljih, kanale bez dizni dobro isperi. Zatim sklopi, montiraj prvo deblje, vakum napravi na tanjem crevu. Kad ne budes vise cuo blobotanje(punilo se lonce kao kazance u wc-u) mora da kresne na prvu. Aj pa sa srecom i izvesti

jesam cistio sam sve i dizne i svaku rupu,
i opet sam stavio i nece da pali jel mislis fs uxmem vakum crevo ili crevo odakle ide benzin i na njemu vakum da napravim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites


jesam cistio sam sve i dizne i svaku rupu,
i opet sam stavio i nece da pali jel mislis fs uxmem vakum crevo ili crevo odakle ide benzin i na njemu vakum da napravim


Sent from my iPhone using Tapatalk

kada stavim ruku gde ide filter vazduha ostane mi benzin na saci malo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja