Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 9062 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ferty, Vaso.... nemojte bit toliko sigurni da ce sve biti Ok sa podmazivanjem lanca ako kapalica bude iznad ivice ruba, ne bi se smeo kladiti.  

Tesko da ce imati dobro podmazivanje, ako meni ne verujete pitajte @GAGI74.

Deo ulja ce otici gde treba, drugi deo preko ivice leti vani kojekude tj vise nema no sto ima podmazivanje.

 

Limeni

Ovako bi uradio.... pored toga sto je nosac creva zalepljen sa donje strane viljuske ipak bi dodao dve strips vezice jer lepak kad popusti... ode mast u porpast.

Pre nego sto se dodaju vezice, nosac treba da zaseces ili isturpijas na samim krajevima kako bi na tom mestu legla vezica, bolje će držati.

Ako pak ne zelis da se vide vezice, burgija mala i busi, uvrni sraf komada 2.

 

To je jedna stvar, druga je ta da si nosac trebao postaviti jos desno, sto blize lancaniku ne bi li crevce bilo krace. Ovako ti je daleko nosac i predugacko crevo koje moze promeniti pravac, gadjas da lancanik napadne sa strane koliko je moguce.

Crevce na samom izlazu ne sme dodirivati lanac jer problem nastaje kad krenes u rikverc.

 

evo Ok pozicije kapalice, Cobra na TRX-u

IMG-20220308-120000.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

I to je donekle tacno @Satelis.

To sto ce deo ulja pri jako velikim brzinama da sleti (fizika radi u oba slucaja), a svakako ce deo da ostane, moze da se uradi mali hack tj dva.

Prvi je dupla mazalica kao kod mene i masno je sto hoces i neces.

Drugi je postaviti kapalicu sa unutrasnje strane lancanika gde nema ruba tako da ce sve da ulece u lanac. 

 

Primer ovog TRX-a je lep i koliko vidim nema rub na lancaniku pa mozes postaviti bilo gde. 

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9062 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vidim da Gagi nije aktivan od OKt. meseca, sta se kod nejga desavalo.....

Kraj creva je bio postavljen tik iznad ruba lanckanika i tako je vozen.

Kad pusti normalnu kolicinu ulja, lanac nije podmazan kako treba, vise je suv. Ako pojaca protok lanac bude nesto boljeg stanja ali zato felna, guma, rep, kofer sa donje strane bude sav isprskan = veci deo ulja zbaci lancanik.

Obostrana mazalica je dobro resenje samo sto su skoro sve kratke, patrljke prave umesto da puste da budu duze.

Ne znam kako mislis da se stavi sa unutrasnje strane lancanika da bude crevce.... morao bi neki nosac da ide na viljusku i td.... rizicno, nije prakticno.

Okacih sliku da bi Limenom bilo lakse da vidi i popravi situaciju tj mrdne nosac koliko moze desno. :)

 

BaneZ

Sve zavisi iz kog ugla ide crevce. Ako je sa prednje strane (kao kod Limenog) crevce, ondak ne bi trebalo da dodiruje lancanik da ne bi doslo do zapusenja rupe kad motor ide u rikverc.

Ako je kao sa slike na predhodnoj strani, napad sa strane, ondak moze dodirnuti lancanik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 453 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Znam da je pricčano u drugoj temi al samo da pitam dorektno iskustvo onih koji koriste sprej a ne ulje na NC: Da li je neko koristio i bio zadovoljan sa W5 Chain spray iz Lidla? U drugim temama su ga neki hvalili i po evropi se zale da ga nema vise u ponudi kod njih. 

Meni deluje sasvim ok mada je za O ring samo. Honda servis u Japanu podmazuje sa White Lithium spray om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Spomenuo si spray...
Nista nisi pratio na casu, spray no no!
Svi putevi vode na menjacko ulje SAE90! :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Kraj crijevcice/mazalica je prvobitno bio paralelno sa zlijebom lancanika (1mm razmaka) i to se nije pokazalo dobro tako da mislim da je Satelis u pravu ovo što govori za poziciju creva.

 

Screenshot_20220413-102133_Gallery.thumb.jpg.ebba36ce281283644f71aa76e7484c73.jpg

 

Kad bi krenulo podmazivanje ulje bi se zadrzavalo u tome zljebu i tvorilo crveni krug koji nikoga ne podmazuje. Nakon što bi zaustavio točak tek onda bi se ulje počelo razlijevati iz toga zlijeba uz pravo sranje jer bi lancanik postao sav zauljen.

Ovo je isjecak iz videa i vidi se crveni krug na lancaniku to je ulje koje se zadrzavalo u zlijebu koji je prilično naglasen na ovom lancaniku.

Ovo mjesto ispod zlijeba a tik iznad lanca se pokazalo dobro - sad za sad. Isto je 1mm razmaka od lancanika.

Hvala na savjetima naročito Satelisu. Nosac je već zabusen malim sarificem pa ga ne mogu više pomjerati. @SatelisAko imaš neku drugu ideju za malu korekciju ( a da ne diram nosac) napisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 453 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)
13 minutes ago, Chika Jimi said:

Spomenuo si spray...
Nista nisi pratio na casu, spray no no!
Svi putevi vode na menjacko ulje SAE90! :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Znam to, ali mi ulje uslini ivicu gume i to me bas ne raduje. Za put mi je spray kulturnija varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Znam to, ali mi ulje uslini ivicu gume i to me bas ne raduje. Za put mi je spray kulturnija varijanta.
Verujem da je tebi lakse, ali kad bi video za pocetak sta pokupi i nabaca kod prednjeg lancanika, pokupi pesak i toliko nagomila da pocne prednji da kaci vremenom po svemu tome...
No da krenem od sebe, prvi put kad sam citao o tome i pricao sa iskusnijima o tome, resio sam da se uprljam i vidim ja sta to sve on nagomila napred.
Em sam nasao svega u mulju em se skida kao zvaka em za ocistiti muka. Od tada ponavljam sebi jesnu recenicu isto iskusnijih:
"il ces da ga glancas i da stoji u garazi ili ce da bude masan, podmazan i da se vozi..."

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Evo ovako. Mazalica je tu i sa obe strane podjednako dodiruje lancanik. Iz mazalice mora da viri 4,5mm vrh vezice niz koji se sliva ulje. Na taj nacin se resava problem zacepljivanja kapalice jer vezica je deli na dva manja otvora i nema sanse oba da se zacepe istovremeno. Ko nema duplu resenje je kao sa jednostranom samo "smotati" putanju sa unutrasnje strane. Neki koriste komad mekse zice koja se uplete par puta oko creva i sve zajedno uvijas po zelji. 

Vezano za momenat (ne)dodirivanja lancanika, po meni najgore od svega je da NE dodiruje. Tek tu zbog vibracija, turbulencije i ko zna cega ne znas gde odleti kapljica koja izadje. Daleko losija opcija od "skliznula" je niz rub lancanika pa malo odleti malo ostane. 

 

IMG_20220413_121900.thumb.jpg.378e331daa4617fab80cfb7ee0a21a4b.jpg

 

@Limeni67 to sto vidis trag na rubu lancanika mislim da ne treba da te plasi. Kao sto rekosmo jedno je testiranje kratko u mestu drugo je voznja. 

Jos si rekao da si uzeo gusce ulje. Naravno da se trenutno zadrzava tu gde ga gledas dok si na stenderu u prvoj ili drugoj brzini.

U mestu: ceo sistem je hladan, nema dovoljnu brzinu okretanja i silu centrifuge, gustom i bilo kom ulju treba vremena da se slije odakle god, a ti posmatras ulje tu gde je sad izaslo.. treba mu vremena da spadne odatle u pravim uslovima voznje. 

U toku voznje: lanac i lancanik zagrejani, centrifuga puno jaca, vibracije pomazu za kretanje ulja kao i vetrovi.

Takodje ocekuj da ce ti se i sa ivice lancanika i zubaca sliti ulje sa gornjeg polozaja ka osovini i ka tom rubu kada parkiras. Mozda nesto manje samo. Svakako ulje ces imati svuda okolo gde i treba da ga bude. 

 

Setih se jos jedne bitne stvari. Sad da nemam nikakav podmazivac verovatno ga ne bih nikad ni ugradjivao. Uvek je tu bocica ulja, (kad si na putu) jednom dnevno na stender, okrenes par puta tocak, nakapas i posao zavrsen. Nema brige oko ugradnje, podesavanja, radi ne radi, curi vise manje tamo ili ovamo, a i cistije bi mi sve bilo nego da mi stalno masti.

Takodje sam to testirao jedan period kada mi je bio iskljucen podmazivac i nista manje mi lanac nije bio podmazan, a puno je cistije sve. 50/50 sam trenutno kad je pitanje ugraditi ili ne. Pogotovo za one koji voze samo po asfaltu po finim uslovima mislim da ne bih ni razmisljao. U sustini zamena za bocicu je Cobra i slicni jednostavni sistemi sa kojima podmazujes u toku voznje. Privrnes malo kad se setis, ono pljucne i to je sav posao. Kao sa bocicom sto bi radio kada pravis pauzu.

Bocica je iz raja izasla :)

Promenio član Ferty_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 6 sati, Chika Jimi je napisao:

Verujem da je tebi lakse, ali kad bi video za pocetak sta pokupi i nabaca kod prednjeg lancanika, pokupi pesak i toliko nagomila da pocne prednji da kaci vremenom po svemu tome...
No da krenem od sebe, prvi put kad sam citao o tome i pricao sa iskusnijima o tome, resio sam da se uprljam i vidim ja sta to sve on nagomila napred.
Em sam nasao svega u mulju em se skida kao zvaka em za ocistiti muka. Od tada ponavljam sebi jesnu recenicu isto iskusnijih:
"il ces da ga glancas i da stoji u garazi ili ce da bude masan, podmazan i da se vozi..."

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Pocetnik sam sa lancem pa ne zamerite sa pitanjem. Kako je najispravnije naneti ulje? Direktno iz bocice na zadnji lancanik ili sa cetkom umakati i mazati i zadnji lancanik i donji deo lanca od prednjeg ka zadnjem lancaniku? Ako se maze cetkom treba li samo jednom proci ili dobro nauljiti lanac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Nanosis odozgo a ispod prste da ne kaplje, ja stavim kurton rukavicu i razmazujem prstima.

 

Screenshot_20220413-173524_Firefox.jpg

Promenio član zlatkojov
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Pocetnik sam sa lancem pa ne zamerite sa pitanjem. Kako je najispravnije naneti ulje? Direktno iz bocice na zadnji lancanik ili sa cetkom umakati i mazati i zadnji lancanik i donji deo lanca od prednjeg ka zadnjem lancaniku? Ako se maze cetkom treba li samo jednom proci ili dobro nauljiti lanac?
Milance, taman posla da se neko ljuti, moze samo nekolicinu ljudi da mrzi da ponavlja stvari koje su vec spominjane. Evo ja te razumem, jer i sam kad treba da nadjem nesto sto znam da se spominjalo, slosi mi se jer svega ima a hvala bogu svi su ovde da pomognu, podruze se, posavetuju.
Sta god da uradis i kako god podmazujes, neces pogresiti! Ako vise nauljis videces da ti je okolo isprskano vec posle 15km otvorenog puta! Ja se nekako trudim da nepreteram al da cetkicom predjem lanac sa svih strana (ozgo, ozdo, s'leva, s'desna) e sad nit sam profi nit mozda i treba toliko al ja to radim.
Mislim da posle par mazanja ces naci i pravu meru. E sad dal ces cetkicom za zube il cetkicom za ribanje ruku sa pijace ili sundjerom nekim, mislim da tu nemozes pogresiti mnogo.
Ziv bio i s osmehom vozio! ;)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Opet ja..danas sam sveprisutan :jee:

Cetkice su ok samo ako su bas nezne čekinje. Nikako neke grube. Pogotovo bez drljanja odozgo i odozdo po rolnicama i ringovima. Bocno mozes cime hoces. Ringovi su osetljivi i pazi ih. Uglavnom su lanci odozgo i odozdo najcistiji i tu nema previse posla, a najprljaviji su na boku, a tu nema veze ni ako su prljavi pa ispada da se ne treba previse igrati pranjem koliko je bitno da je lepo podmazan. 

Najbolje je krpicom ili sundjerom natapkati po lancu gde i kako hoces i to je sva mudrolija. Nema potrebe da se nesto utrljava cime god. Utrljavanjem samo mozes finu prljavstinu i pesak da naguras u ringove ili rolnice, a to ne valja. 

Samo namackaj lagano uljem spolja, vozi i taj blagi visak ulja sto imas na lancu povuci ce svu prljavstinu sa sobom sa lanca i tako se delimicno lanac pere. 

E ako si od onih da periodicno zelis bas bas da ga odmastis, vratis na fabricki izgled, onda lepo kupi svu potrebnu hemiju za valjano ciscenje i podmazivanje i baci se na rabotu.

 

P.S 

     Licno lanac perem uljem. Parce sundjera i dooobro mackam da bude sav mokar i isto sundjerom ili krpom lagano svucem svu stroku. Kada ga operem, krpom pokupim sto vise ulja jer ce svakako ostati na njemu i vise nego dovoljno pa se sija kao cukova 00. Nikakvu drugu hemiju ne koristim. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 11 sati, Ferty_ je napisao:

P.S 

     Licno lanac perem uljem. Parce sundjera i dooobro mackam da bude sav mokar i isto sundjerom ili krpom lagano svucem svu stroku. Kada ga operem, krpom pokupim sto vise ulja jer ce svakako ostati na njemu i vise nego dovoljno pa se sija kao cukova 00. Nikakvu drugu hemiju ne koristim. 

Pretpostavljam da se perem odnosilo na podmazivanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9062 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Milan 83

Cetka i petrolej za pranje lanca, krpa za brisanje, gum. rukavica i menj. ulje za podmazivanje.

Rukavica na ruku, kanes malo ulja, rastrljas i preneses na lanac sa svih strana u krug.

 

Pre 23 sati, Limeni67 je napisao:

Ako imaš neku drugu ideju za malu korekciju ( a da ne diram nosac) napisi.

ovde si trebao ici sa nosacem, vidi dal ti crevo ima duzinu zarad korekcije

20220412-174603-thumb-jpg-ed88a433522894

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
45 minutes ago, Milllan 83 said:

Pretpostavljam da se perem odnosilo na podmazivanje?

Ne ne, bukvalno perem. Kao sto bi neko nekom hemijom npr petrolej, ja ga uljem natopim i lako skinem krpom svu prljavstinu koja nikad nije zapekla pa da je moram necim ribati. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
On 4/14/2022 at 9:41 AM, Satelis said:

Milan 83

Cetka i petrolej za pranje lanca, krpa za brisanje, gum. rukavica i menj. ulje za podmazivanje.

Rukavica na ruku, kanes malo ulja, rastrljas i preneses na lanac sa svih strana u krug.

 

ovde si trebao ici sa nosacem, vidi dal ti crevo ima duzinu zarad korekcije

20220412-174603-thumb-jpg-ed88a433522894

Sada vidim bolje mjesto.

Da.

Ali trebao bih ponovo sve tumbati.  I opet malo bušiti nove rupe itd

Ostavit ću ovako pa će eksploaticija pokazati može li ostati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9062 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto bi rekli.... radi kako ti savest nalaze :)

Mozda veceras okacim slike Aleksandrove makine, skota udenuli izmedju ostalog pa ce ti biti slika jasnija.... jbg nemam vremena prdnuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Okaci i kako je izgledalo posle spreja Motul C2 Road. :confused0068:

 

Stavi me na stub srama :tras1:, za primer, pa neka se i dalje pitaju da li da koriste sprej. 

 

Ja cu svoja iskustva sa Scotoilerom da napisem kada jos malo provozam. Samo ne znam da li da pisem ovde ili u temi za Scotoiler...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Za par dana sam sredio jedan KTM, jedan NC, i jedan Vstrom. Svi razliciti vozaci, svi jednako usrani. Brate... Ili kais ili kardan. Ne mogu ja ovo ovako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Imali su neki brazilci kitove da se prebaci na kaiš. Bilo je i za NC pa smo kačili ovde pre nekog vremena ali nije bilo jeftino...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 453 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Zna li neko dimenzije ili gde ima da se kupi dihtung-čaura od lonca auspuha za NC?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja