Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Izvini sto pitam: Kako ce osiguranje da ti pokrije osim ako nemas kasko? I ako ga imas, koliko je polisa?
Edit: Izvini, sad vidim da si u DDR. Zna li ko cenu kaska za NC kod nas?

Kasko za NC750XA 2020. god. 4800RSD mesečno, uključuje i moto opremu (kofer, odelo, kacige …)


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Ja sam pitao u Grawe osiguranju za NC 750x 2021 i bilo je oko 30 do 35 eura mesečno. Ne sećam se tačno. Ali znam da imaju popusti značajni ako već koristite neki kasko bez obzira da li je u nekoj drugoj osiguravajućoj kući. Uslov je samo da nije korišćen za naplatu neke štete. Popust se dobija i ako uplatite neko dodatno osiguranje, npr. životno kod njih. I još jedna olakšica je ako ste završili neku dodatnu moto obuku/trening. I bitna stavka.... Kasko važi samo u Evropi i ne važi u Turskoj i Rusiji (važi od ranije, nema veze sa ovim ratom).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Ovih dana ću zatražiti ponudu od moga dobrog Zeke iz Grawe osiguranja za kasko pa ću napisati iskustvo.

Također razgovarao sam sa njim o još jednoj opciji:

Da se motor osigura kao stvar od te i te vrijednosti protiv vandalizma na mjestu gdje se parkira (ispred kuce ili zgrade) gdje vlasnik stanuje. To je za one koji nemaju garažu ili avliju a žele da se zaštite od raznoraznih destruktivaca.

Rekao mi je da je to moguće i da će izbaciti neku ponudu. Pa možda bude pozitivno iskustvo.

Sutra idem na tehnički!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
22 hours ago, Limeni67 said:

Ovih dana ću zatražiti ponudu od moga dobrog Zeke iz Grawe osiguranja za kasko pa ću napisati iskustvo.

Također razgovarao sam sa njim o još jednoj opciji:

Da se motor osigura kao stvar od te i te vrijednosti protiv vandalizma na mjestu gdje se parkira (ispred kuce ili zgrade) gdje vlasnik stanuje. To je za one koji nemaju garažu ili avliju a žele da se zaštite od raznoraznih destruktivaca.

Rekao mi je da je to moguće i da će izbaciti neku ponudu. Pa možda bude pozitivno iskustvo.

Sutra idem na tehnički!

Za sve te ponude i novce koje nam traze svako sebi moze da iznajmi garazu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 23 sati, Limeni67 je napisao:

Sutra idem na tehnički!

Zar ti nisi kupio nov motor?

U Srbiji važi da za nova vozila nije potreban tehnički pregled prve dve godine, nije tako u BiH?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
10 hours ago, .milke. said:

Zar ti nisi kupio nov motor?

U Srbiji važi da za nova vozila nije potreban tehnički pregled prve dve godine, nije tako u BiH?

Da, u BiH moras motor odvuci na tehnicki pregled bez obzira sto je nov. Za drugu registraciju nisam morao raditi tehnicki, trazili su samo izvod od proslogodisnjeg tehnickog.... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Moraš otići na tehnički da ga uslikaju iako je nov. Samo radi poziranja.

Jednostavnost i normalnosti su danas rijetka pojava na iznimnoj cijeni. Elem:

Ekipa na tehničkom konta kad si nam već došao na noge da pokušamo da te finansijski unesrećimo pa procjenise da je motor polovan zato što je kupljen 2021 a sada je 2022. I da se treba platiti tehnički u iznosu od 30KM (15e)

Nakon što sam počeo iznositi argumente koji su dijelom uključivali spominjanje tuđe familije, uvidjeli su činjenicu da se moja honda prvi put bilo gdje na svijetu nakon izlaska iz fabrike pojavljuje u javnoj sferi i da ipak zaslužuje da ne plati pregled. Tako je i bilo.

Osnovna registracija na godinu 450KM (230e)

Grawe nije upalio na ideju da je osigurava kao stvar na parkingu ispred doma.

Čekam kasko ponudu.

Ova ideja/računica sa garažom će na kraju, slutim, biti jedina koja ima smisla

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Pitanje za tehnicki potkovane:

Imam ponudu za custom slidere na prednjoj viljusci za čiju ugradnju treba busiti i urezivati navoj posto viljuska nije suplja (tako mi je receno). 

Majstor ponuđač je ozbiljan - stara garda.

Iako sam u startu postavio zabran naspram bilo kakvih grubih zahvata na motoru ipak nisam siguran o cemu se tu radi i da li sam nepravedno odbio dobar prijedlog? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Samo da ponovim info, ako neko prodaje NC 2021. sa manuelnim menjačem, moj prijatelj bi da kupi.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D

Drugari pozdrav,

nisam siguran da postujem ovaj topic na pravom mestu pa ako sam omasio ne zamerite.

 

Udomio bih komplet bočnih Givi kofera sa držačem za Hondu Integru NC750d. Kupljen je kad i motor (2018) god. Ne koristi se pa je glupo da stoji. Ceo set je jako dobro ocuvan i sve je kostalo boga oca u startu. Posedujem i dodatnu novu bravicu u kesici ako neko zeli da zameni sebi na zadnjem koferu da ima jedan kljuc za sve, imam i ostale rezervne kljucevima kofera. Sve dolazi prosto receno po PS-u i skoro pa novo. Koferi su nova verzija V35 , sada V37 i staje full face kaciga. Ojacani su i 2018 napravili bum - imate par testova koliko su izdrzljivi. Imam malu ogrebotinu od cizme ili zida nazad levo, ali nista strano vidi se na nekoj od slika. Citao sam ranije neke postove na forumu pa bih iskreno naglasio - koferi i bocni drzaci apsolutno nemaju vecih ostecenja, rdje, lomova, varova, da je nesto rasklimano i drugo i stoga je cena fix, 450E. Mislim da su samo koferi placeni 650 plus drzac nekih 300. 

 

Link kofera - https://giviusa.com/collections/cases/products/v37na-37ltr-monokey-side-cases

 

Set podrazumeva metalne drzace bocnih kofera i dva uparena Givi kofera. U sklopu originalnih drzaca - u mom slucaju se takodje nalazi i drzac zadnjeg kofera - ali bih to zadrzao jer zadnji kofer zelim da koristim, znaci nije predmet ponude. Bilo bi idealno ako neko vec ima drzac zadnjeg kofera - Givi , Kappa, Honda - u tom slucaju bih ostavio i moj zadnji drzac u zamenu za njegov bez povecanja cene pa bi srecnom dobitniku sve bilo komplet i sto se kaze sraf-na-sraf. 

 

Telefon 0643600250

1647851342836.JPEG

1647851344689.JPEG

1647852100716.JPEG

1647852102414.JPEG

1647852131116.JPEG

1647852131550.JPEG

1647852131423.JPEG

Givi_PLX1192_Pannier_Telaietti_Borse_V35_V37_Monokey_V47_Honda_NC750X.jpg

 

Promenio član Bane V
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 908 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Nov komplet ovih kofera sa držačima košta oko 560e, i to puna cena, a obično se ubode popust od 10-20%. Ne sumnjam da su u odličnom stanju, i želim ti da ih prodaš po toj ceni, samo mislim da je cena malo jača.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da se veselimo??? :takoje::care:

Crash barovi omoguceni. Samo svetla ne.

 

P.S.

     A da..i wind deflectori kao najgrdja prepravka uz povisen vizir. 

Meni neki hteli da skidaju nalepnicu na kolima pozadi :lol:

FB_IMG_1647882770762.jpg

Promenio član Ferty_
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
20 hours ago, Yanco said:

Nov komplet ovih kofera sa držačima košta oko 560e, i to puna cena, a obično se ubode popust od 10-20%. Ne sumnjam da su u odličnom stanju, i želim ti da ih prodaš po toj ceni, samo mislim da je cena malo jača.

@Yanco naravno koleza svaki komentar na ovom forumu je dobrodosao, ja sma samo poredio koliko je to kostalo novo i koliko je korisceno. Mozes li mi pomoci gde se to moze poruciti za 560 EUR ..kod nas ili preko ? AKo je neko bas zainteresovan napravicemo cenu ali u normali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 908 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 9 minuta, Bane V je napisao:

@Yanco naravno koleza svaki komentar na ovom forumu je dobrodosao, ja sma samo poredio koliko je to kostalo novo i koliko je korisceno. Mozes li mi pomoci gde se to moze poruciti za 560 EUR ..kod nas ili preko ? AKo je neko bas zainteresovan napravicemo cenu ali u normali

Evo Bane, ovo su zvančne cene kod nas, bez ikakvih popusta:

 

Koferi 49000 din

 

WWW.MOTOLAND.RS

GIVI V37N Bočni Monokey® koferi

 

 

Nosači kofera 17100 din (kao referenca uzeti za NC750X)

 

WWW.MOTOLAND.RS

Specijalni tipski bočni nosač kofera. Samo za bočne kofere Kappa K33N ili Givi V35N, V35NT, V37N, V37NT, V

 

 

Ukupno 66100 dinara, ili oko 560 eura

 

A što ti se ovo kažem: pre par godina sam na forumu prodavao kofer za 10.000 din, koji je nov u radnji koštao 26.000 din. I jedan kolega je kupio, i tako me iznapušavao zato što je dobio polovan kofer (koji pritom je bio polovan i korišćen, ali uopšte nije bio u lošem stanju), jer je verovatno za 38% od cene novog očekivao da dobije glanc nov.  A sa druge strane, jedan kolega sa foruma mi je prodao bočne kofere u odličnom stanju, koji su novi koštali 60.000 din, za približno duplo manju cenu. Tako da 80% cene novog, koliko si ti preložio, po nekom nepisanom pravilu je mnogo. Opet ti ponavljam, želim ti da ih prodaš po toj ceni, jer je naravno svakome u interesu da što manje izgubi.

Promenio član Yanco
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
Evo Bane, ovo su zvančne cene kod nas, bez ikakvih popusta:
 
Koferi 49000 din
 
bocni-koferi-za-motor-givi-V37N-bocno.jpg WWW.MOTOLAND.RS
GIVI V37N Bočni Monokey koferi  
 
Nosači kofera 17100 din (kao referenca uzeti za NC750X)
 
nosac-kofera-za-motore-kappa-KLX1146.jpg WWW.MOTOLAND.RS
Specijalni tipski bočni nosač kofera. Samo za bočne kofere Kappa K33N ili Givi V35N, V35NT, V37N, V37NT, V  
 
Ukupno 66100 dinara, ili oko 560 eura
 
A što ti se ovo kažem: pre par godina sam na forumu prodavao kofer za 10.000 din, koji je nov u radnji koštao 26.000 din. I jedan kolega je kupio, i tako me iznapušavao zato što je dobio polovan kofer (koji pritom je bio polovan i korišćen, ali uopšte nije bio u lošem stanju), jer je verovatno za 38% od cene novog očekivao da dobije glanc nov.  A sa druge strane, jedan kolega sa foruma mi je prodao bočne kofere u odličnom stanju, koji su novi koštali 60.000 din, za približno duplo manju cenu. Tako da 80% cene novog, koliko si ti preložio, po nekom nepisanom pravilu je mnogo. Opet ti ponavljam, želim ti da ih prodaš po toj ceni, jer je naravno svakome u interesu da što manje izgubi.
Logika ti je na mestu ali problem je sto je sada delivery iz IT ili CH ili dr. je skocio i do x3, a u MotoLandu ih nemaju na stanju (ili sam ja permutovao sa komplet nosacima za Integru mhmh, msm da nema ali provericu ) znam da su mi rekli da se zapravo vise ne mogu ni poruciti. Mozda neke universalne, ali za Integru NC750 jako tesko...zvao sam i ostale radnje kod nas, ali niht samo polovno ako se nadje... svakako ja imam i prodajem..

Mislim da sam citao tu tvoju temu oko kofera i video slike ako se ne varam, medjutim ovi moji su bas bas kao novi i vrede samo ja ne "trosim daleke puteve za sada, jbg", pa nek stoje ako se ne udome. Zapravo sam tamo u ML i pitao za cenu koju da stavim..ono tipa preporuka default_0namigivanje.gif.

Uskoro cu slikati i ceo komplet obzirom da je skinut sa motora, pa ako se nekome svidi, nek se javi u pp necemo se obogatiti niti osiromasiti za dogovor i piwo default_0a-smiley.gif.

Thanx Yanco na direktnosti !

Sent from my SM-G986B using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Drugari, da li je neko isao na neku stazu sa NC? Naravno, ne da juri vreme vec da uziva, uci...itd.

 

Kakva su iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Odes kroz Albaniju autoput SH i to ti je kao staza medju planinama. Savrsen asfalt, krivina za krivinom, pravac, krivina, gore, dole... :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
Drugari, da li je neko isao na neku stazu sa NC? Naravno, ne da juri vreme vec da uziva, uci...itd.
 
Kakva su iskustva?

Bio sam sa NC750XD u intro grupi na Navaku. Izvozas se fino za svoju dusu, vezbas malo obaranje, prebacivanje tela sa strane na stranu, podruzis se s drustvom tamo. Super iskustvo!
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9003 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Limeni

Lako.... plastika koja štiti granu, na samom kraju leve strane ima imbus šraf koji ćeš odviti i pomeriti cose.

Poklopac lancanika drze dva M5 šrafa, odvi i izvuci plastiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja