Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 397 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA

Iz mog iskustva do sada, čuo sam da majstori to prodaju vlasnicima TAM kamiona i ostalih krševa koji troše dizel, niko ništa ne nosi na reciklažu. Nema naš narod mozga da shvati neke stvari, nažalost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tacno. Neki se i greju na to. Svakako bolje nego prosuti u svom dvoristu. Idemo dalje... 

Dolazi li neko 5og na dogadjaj koji Delta organizuje?

Sta to oni uopste organizuju? :stabre:

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Pisao sam vec o tome u nekoj od tema, probacu da nadjem i da linkujem - treba naci veliki servis (imam utisak ovlasceni, najcesce, koji je u sklopu salona automobila) i njima odneti ulje, rashladnu tecnost i kocionu tecnost, jer oni sigurno imaju ugovor sa otkupljivacem otpadnih tecnosti. Mali servisi, cini mi se, koriste otpadno ulje za grejanje.

 

...nama Rio Tinto ni ne treba, dovoljni smo sami sebi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nidza jabuka 

IMG-20220428-183311.jpg

 

dobi

IMG-20220428-183327.jpg

 

podmazivac

IMG-20220428-172339.jpg

 

lanac je oem, sad ce mu biti bolje

IMG-20220428-180824.jpg

 

IMG-20220428-181816.jpg

 

belom je vreme

IMG-20220430-115004.jpg

 

za servis

IMG-20220430-114956.jpg

 

kociona je losa

IMG-20220430-130508.jpg

 

IMG-20220430-130158.jpg

 

IMG-20220430-124539.jpg

 

IMG-20220430-124825.jpg

 

i dzeci od maglenci treba namestiti zarad demont. pred tehnicki

IMG-20220430-121921.jpg

 

IMG-20220430-122110.jpg

 

IMG-20220430-123906.jpg

 

eve i od mene jedna

IMG-20220426-145441.jpg

 

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Posto se cesto pominje ovaj model, bas me zainteresovalo da se informisem o cemu je rec (iz ciste radoznalosti).

Najzad sam naisao na najpotpuniju i najkoncizniju analizu koja moze da bude od koristi.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Korisno. A video je i lijepo urađen .

Ne bi bilo loshe da vlasnik podmazivaca Tutora obeca neku recenziju u dogledno vrijeme. Mene živo zanima kako se ponaša u praksi a nadam se i ostale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ja koristim tutoro od avgusta na integri, i vise sam nego zadovoljan sa njim, jednostavan za koriscenje, nema elektrike, podmazuje, sto se kaze sluzi svrsi. Kad je malo hladnije vreme malo se vise odvrne dotok ulja, kad je toplije zavrne i to je cela nauka. Isto ga je Dare ugradjivao. Ako ima nekih konkretnih pitanja, izvolte

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

@brka21 Imam ja, na koliko km ti potroši punu bočicu ulja?

Za prave utiske će trebati ozbiljnija kilometraža...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
28 minutes ago, brka21 said:

Ja koristim tutoro od avgusta na integri, i vise sam nego zadovoljan sa njim, jednostavan za koriscenje, nema elektrike, podmazuje, sto se kaze sluzi svrsi. Kad je malo hladnije vreme malo se vise odvrne dotok ulja, kad je toplije zavrne i to je cela nauka. Isto ga je Dare ugradjivao. Ako ima nekih konkretnih pitanja, izvolte

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Prlja li felgu i centralnu nogaru

Čisti li lanac

Ostavlja li fleke dok motor stoji

Kako se drzi stakleni rezervoar je li izgleda fino i novo

I na kraju - znate ono iz školskih novina i spomenara - ako smo nešto zaboravili da pitamo kažete slobodno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 34 minuta, MF je napisao:

@brka21 Imam ja, na koliko km ti potroši punu bočicu ulja?

Za prave utiske će trebati ozbiljnija kilometraža...

Kod tebe je plavo ulje tako da ono ide na 1-1.5 krug ako se dobro secam.... pise u uputstvu.

Crveno je za toplije dane i ono bogme trazi sad da je na 3-4 kruga otvoreno, kad upekne zvezda treba vratiti na normalu.

Misljenja sam da je bolje koristiti samo plavo ulje ili neko motorno tipa 0w20/30.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Hvala Dare na odgovoru, moraću i ja da prelistam uputstvo
Prešao malo preko 250km, od tada potrošio 2/3 pune bočice. Malo mi kaplje ali ne sa lanca, kaplje sa plastičnog štitnika za lanac.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 397 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA
On 1.5.2022. at 20:24, Deki Katana je napisao:

Posto se cesto pominje ovaj model, bas me zainteresovalo da se informisem o cemu je rec (iz ciste radoznalosti).

Najzad sam naisao na najpotpuniju i najkoncizniju analizu koja moze da bude od koristi.

 

 

Mislim da je ovaj još bolji. Deda se baš vozi, 229000km sa dct verzijom, bolesno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

@MF ako mislis na onu veliku bocicu sto se dobije, nisam ni na pola od nje, za nekih 3000 otprilike predjenih je potrosio oko 1 i po onu malu bocicu sto je na motoru. Treba u pocetku malo igranja sa tim doziranjem zavrtanja, jer ne moze bas sve po uputstvu, pogotovo kad je leti 30+ u ladu.

@Limeni67 u mestu ne ostaje fleka, felgu i centralnu nogaru prlja, al u granicama normale i to isto zavisi od toga koliko se odvrne taj srafic, u pocetku mi je prljalo vise, dok nisam nasao meru, po meni je to podnosljivo prljanje, jer mislim da nije moguce da ne prlja uopste. Bitno mi je da na obodu gume nema mnogo, tu bude u bas tankim i kratkim crtama, al mislim da se taj deo gume koristi bukvalno samo na stazi, tako da i to meni deluje ok. Deluje da cisti lanac, jer ga od tad nisam cistio, ne izgleda prljavo. A da i staklena bocica izgleda ko novo i dalje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Da, plavo ulje je kod mene i ide otprilike na tako nesto,al opet zavisi kao sto rekoh od temperature, treba isprobvati

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, MF said:

Hvala Dare na odgovoru, moraću i ja da prelistam uputstvo emoji28.png
Prešao malo preko 250km, od tada potrošio 2/3 pune bočice. Malo mi kaplje ali ne sa lanca, kaplje sa plastičnog štitnika za lanac.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

2/3 za 250km?? Pa ti si slucaj za Greenpeace. 'Apsice te :)

Meni je 75ml bocica i traje 2500km, a pritom masti kao da radim na girosu...ne stedi uopste. Da je stedljiviji islo bi bi to na puno vise km i manje mrljanja svega pozadi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100



Brišem post, da me ne 'apse!!!

Zato i pitam, tek stavljen pa da se podesi dok ne nađem pravu meru

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
10 hours ago, Overpressure said:

Deda se baš vozi, ... i toliko

Pogledao sam snimak koji si postavio i on samo predstavlja licno hvalisanje nekog coveka, nema nista sto opisuje sam motor. Zapazanja koje pominje su opsta i stura pa mi se cini da nisi pogledao snimak koji sam postavio posto ne mogu da se uporede, potpuno dve razlicite price. Jedino sto je isti motor pomenut.

 

Postavljanje vrlo informativnog intervjua (prvog) je u cilju da se bolje shvati sam koncept ovog "hibrida" i da potencijalni kupci imaju sto bolji uvid u ovaj tip prevoza.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto se podmazivaca lanca tice mora prljati felnu, cent. stender, lancobrane i tu leka nema tj ima, vec smo pričali.... il prelaz na kaiš il na kardan il ga čuvajte tako čistog u dnevnoj sobi :)

 

Prvi priznajem da robujem motoru (i automobilu), dok sam gledao da mi je felna sto čistija (manje podmazan lanac) to na drugoj strani ostavlja trag, drastično skraćuje lancu životni vek (ima i o tome negde iza napisano).

 

Prooiler preporučuje da mi podmazivanje bude na 3-ci, držim na 6-ci i bas me briga kakva će mi felga biti i koliko će usrati tokom voznje jer znam da svakako sledi pranje posle. Mora se igrati sa stelovanjem dok se ne ubode optimalno, bitno je da ulje ne ode na gazeći deo gume, po obodu može ali ne i na gazeći deo!

 

Desi se da nas hvata kisa tokom putovanja, tad podmazivac odvrnem na 10-ku, isto i Vi sa Tutorom/Skotom treba da odvrnete da ide malo vise ulja. Kad stane kisa, predjem na suv beton tad samo na - dugme centrale vratim na 6 i vozi dalje ( vi morate stati, sici pa smanjiti....jbg taki sistem).

Nekad zaboravim da smanjim.... vidim posle ulje na gumi, nista strasno.

 

Nov lanac sam stavio kad sam imao 46.415km (DiD X-ring), sad imam skoro 72.000km na satu.

Za ovu km, imao je jedno dotezanje za 1/4 kruga i to je to, samo gasss.

Promenicu prednji lancanik jer se on vise haba nego zadnji i ništa vise ne diram po tom pitanju.

 

_______________________________________________________

 

Deki Katana

Sto se samog NC-a tice kao koncept.... konzilijum smo zasedali, dumali sta je moglo biti i sta treba biti bolje, oduzimali, dodavali al nas japanci nisu hteli poslušati kad su izbacili najnoviji model da bude po našim željama.... sram ih bilo da ih bude :)

 

NC je jeftin budzet bajk nekad bio, dok su cene bile normlanije. Sad od skoro 9Ke za DCT verziju ne moze se reci da je jeftino al je svakako stedljiv i dobro upotrebljiv bajk.

 

Veliki ser. interval (12K), ulje ne razbija kao ostali motocikli, ultra mala potrošnja benzina od svega 3-3.5L na 100km, f. vazduha na 25K se menja, svecice na 50K.

Nije jak 48-55ks tako da gume (20K u mom slučaju), lanac/lancanici mogu fino potrajati.... u tom smislu nema stedljivijeg motora u toj klasi 700-750ccm (Yamaha MT07 je jako blizu tih vrednosti al joj malo fali a to malo sto fali devojci srecu kvari :jee:).

 

Ko predje 3-5.000km u sezoni nije mu bitno šta ćera pod guzicom za razliku od kolega koji putuju pa za mesec dana zgužvaju tu km.... pitajte Nemanju, ubijao je sa km :takoje:

Tu NC dolazi do izrazaja kao stedljivo prevozno sredstvo, lepi novci na kraju sezone ostanu sacuvani.... da se ne lazemo ne ostane tu nista vec ta razlika ode na neki komad opreme ili se voza destinacija vise.

 

Moze se pojuriti sa jacim motorima po krivinama i tu se sve zavrsava, cim vidi pravac oni lako odose na 160-180-200+km/h ..... NC tu nema sta traziti. 

Nije "zabavan", ne drma adrenalin po piši, nemami kez oko glave kad se zavrne gas, ne ispucava...... koga briga!

Moze i po Off-u, blatu... Ferty i Milke najbolje znaju kako se tu snalaze i ako NC ima vecu tezinu (230kg klot) koja manje pogoduje tim uslovima, nije pravljena za tako nesto.

Za grad je super, uzana, mala pa jos automatik, kacigu šutneš unutra ..... kud ces bolje.

 

NC je kao mirodjija..... u svakoj supi/corbi moze biti, dobro se snalazi mala :) 

Eto to je ukratko o NC iz mog ugla gledanja sto  ne znaci i ne treba da se poklopi sa drugim uglom jer nesmo isti.... toliko za dnevnik.

 

 

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Dare, svaka ti dala!

Potpisujem od reči do reči sve što si rekao za NC. 

Pre neki dan , kada sam se vraćao sa Rudnika dobih kompliment od vlasnika mnogo jačeg motora;"Alo, jel ovaj tvoj NC čipovan?" ;)

Ima NC sasvim dovoljno snage da se nosi sa  jačim motorima (u krivinama doduše - ali zar nije u tome čar vožnje?).

 

Duša me boli što sam oglasio moju Švabicu na prodaju ali situacija je takva...
Tešim se, jednog dana ću ponovo uterati novu NC mašinu u svoju ergelu ...do tada je dobar i auto ... :(

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC 700XD DCT AUTOMATIK A2, 2013. godište, Touring, vozilo prešlo 51000 km, Beograd. Cena 6.990 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član Lucky George
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Satelis

 

To sto si i ti napisao je detaljnije objasnjeno u snimku koji sam postavio ali nije zgoreg sto si preveo i skratio za ljude koji ili ne znaju engleski ili nemaju vremena da pogledaju.

 

Bilo kako bilo, eto malo pomoci u preciznijem opisa ovog koncepta, kako bi opsta populacija imala precizniju predstavu sta je ovaj model i cemu sluzi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
On 1.5.2022. at 10:06, Satelis je napisao:

 

IMG-20220428-180824.jpg

 

 

Ovaj nosac (plastika) sto drzi usmereno crevo, jel ima funciju, dobro napravljeno ili treba prepravljati?

 

Razmisljao sam da ga pravim pa ako ne valja da se crta nesto drugacije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 397 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA
Pre 4 sati, Deki Katana je napisao:

Pogledao sam snimak koji si postavio i on samo predstavlja licno hvalisanje nekog coveka, nema nista sto opisuje sam motor. Zapazanja koje pominje su opsta i stura pa mi se cini da nisi pogledao snimak koji sam postavio posto ne mogu da se uporede, potpuno dve razlicite price. Jedino sto je isti motor pomenut.

 

Postavljanje vrlo informativnog intervjua (prvog) je u cilju da se bolje shvati sam koncept ovog "hibrida" i da potencijalni kupci imaju sto bolji uvid u ovaj tip prevoza.

 

 

To kako ko doživljava motor meni lično ne znači ništa. Svi znamo da je uz aftermarket suspenziju to drugi motor. Poenta klipa koji sam okačio je bio da se vidi koliko je čovek kilometara prešao bez ikakvih kvarova. To je svima bitno da znaju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Deki Katana je napisao:

Satelis

 

To sto si i ti napisao je detaljnije objasnjeno u snimku koji sam postavio ali nije zgoreg sto si preveo i skratio za ljude koji ili ne znaju engleski ili nemaju vremena da pogledaju.

 

Bilo kako bilo, eto malo pomoci u preciznijem opisa ovog koncepta, kako bi opsta populacija imala precizniju predstavu sta je ovaj model i cemu sluzi.

 

Kroz temu ima skoro svaki detalj opisan, jedino nema o pumpi goriva i DCT menjaču (unutrasnji sklop) jer do sada nikom nije pravilo problema.

Ostalo je sve precesljano tako da za stranim recenzijama nema potrebe tragati već temu treba čitati.

 

Pre 4 sati, mrmiki je napisao:

Ovaj nosac (plastika) sto drzi usmereno crevo, jel ima funciju, dobro napravljeno ili treba prepravljati?

 

Razmisljao sam da ga pravim pa ako ne valja da se crta nesto drugacije :)

Može ovakav nosac ali gornji deo nek ti prave da ide u polukrug jer je viljuska na TRX-u okrugla + 2 pvc vezice i rešen problem.

Plastično objašnjeno..... parče vod. cevi odredjenog precnika preseces na pola gde ce se nakalemiti......objasnim ti uz kavu, lakše je :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
19 minutes ago, Satelis said:

za stranim recenzijama ima potrebe

... jer kod nas svaki ciga svog konja hvali.

 

Retko ko iznosi objektivan i detaljan opis odredjenog modela.

Sam snimak se ne koncentrise na kvarove, popravke i slicno, vec o utisku voznje i koriscenja vozila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja