Jump to content

Moto Zajednica

FC-Moto

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ako vam zaracunaju neku nenormalnu cifru po proceni carinika jer on smatra da nije navedena prava vrednost na paketu i pogleda u neki katalog mozete da se zalite i prilozite kao dokaz izvod iz banke koliko je placen dati predmet i to uglavno prihvate.

Recimo ja sam mogao da se zalim na naplatu od 1180 din na paket vrednosti od 20e ali nisam hteo da gubim vreme i zivce za 1000 dinara...

 

Veoma vazno je da znate da se carina i PDV racunaju na ukupnu vrednost paketa i postarine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Carina se ne racuna za pakete vrednosti manje od 50e. U pitanju je otvaranje posiljke(oko 100 rsd) i PDV koji je ujedno najveca stavka. Kinezi na sve zivo lupaju pecat gift, tj da je u pitanju poklon kako se ne bi naplacivale dazbine a nasi carinici u odnosu na obim posla pustaju odredjenu kolicinu manjih, po njihovoj proceni bezvrednijih paketa da prodju posto ne mogu da postignu.

Inace cesto Posta naplate i neku fiktivnu postarinu koja je isto oko 100rsd koja nije nigde iskazana.

 

Moja iskustava:

Sve sto mi je doslo iz USA mi je otvoreno i pregledano, naplaceno otvaranje i PDV.

Ono sto je doslo iz Kine nekad je proslo bez troskova nekad ne.

Inace nikad nisam porucio nista skuplje od 50e sve zajedno sa postarinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Ovako...ako ides preko ebay npr. Cena 250e + 50e transport...kada stigne..placas 20% nas PDV na 300e + 10% carine...znaci oko 30%-33% na cenu robe i transporta...nasi racunaju pdv+carina na cenu robe i prevoza...onda posaljes kopiju racuna koju si platio na carini njima preko emaila i oni ti vrate 20÷ ...to je nnihov porez...tako da prakticno platis cenu robe + cenu transporta i 10% carine...eto tako sam ja platio pre neki dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Mile izvini totalno sam zaboravio da ti odgovorim. Probao sam neke modele ali u principu ne te koje imaju u FC-Moto pa je malo rizik. Trba mi tek za Navak tako da imam vremena a tebi hvala (ako sam te dobro razumeo) ali te ne bih cimao ako bas ne moram a nadam se da nemoram.

 

Lux mozes samo da mi pojasnis meni ovo uzgleda ovako: platio si nesto 250 eur i 50 eur transport pa si onda platio 30 eur carinu plus pdv na 330 eur sto je 66 eur odnosno u zbiru 396 eur?

Prodavac ti je vratio nemacki pdv oko 48 eur na racun sa kojeg si placao ili kako?

U svakom slucaju tebe je to kostalo oko 350 eur ili sam negde pogresio?

Sve mi se cini da stvar kvari postarina od 50 eur ali na nju ne mozemo da uticemo na zalost jer da je free shipment tebe bi ovo kostalo sa nasom carinom i pdv-om 330 eur ovi ti vrate cca 50 eur i imas stvar kod sebe za 12% vecu cenu sto mi je prihvatlhivo ako naidjes na jeftinu stvar ovako je ipak skoro 40% skuplje a to mi tesko neka rasprodaja tamo pokriva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Pozz.

Ako ovaj post DVLNS ne smeta (a najmanje bih voleo da neko ovo shvati kao reklamu) recicu ovo:

 

Ja,recimo,narucujem robu od Touratech-a i saljem za Srbiju.

Touratech u Italiji, ne vraca taxfree,ali zato za narucenu robu kupac ne praca carinu i PDV - cena je ona iz kataloga,dodam 8evra + 0,5 evra za svaki kg tezine posiljke + neki % za isporuku do Srbije.

Ko zivi u blizini autoputa preuzme licno (obicno su to "sitni" sati) ostalima saljem AKS-om ili neka druga kurirska sluzba.

 

Isto to vazi i za druge moto prodavnice u Italiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Ne vidim razlog zasto bi meni smetao post ako si to pitao niti mislim da ja polazem vece pravo od bilo koga drugog samo zato sto sam ja postavio temu. No to i nije bitno bitno je da ja pojma nemam koje sve moto prodavnice u Italiji postoje i ne znam da li postoje njihovi sajtovi sa cenama pa ukoliko to imas ili postavi ovde linkove ili posalji na pp. Meni ne smeta da i druge kolege vide nesto sto ce im mozda biti zanimljivo. Ukoliko ja nadjem nesto u Italiji sto mi se svidja svakako bih te kontaktirao da mi napravis matematiku pa da se dogovrimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Posto si zainteresovan za kombinezon,napisi marku i model koji te interesuje,pogledacu ovde,"nalepim" link prodavnice,pogledas,pa ako se sloze kockice odradimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

A kako znas koji broj ti treba? Jesi probao vec negdje ili ides na srecu?

Za kad ti treba?

Mislim da je ovo sto ti kaze kolega Mile kljucna stvar.

 

Ako mogu nekako da pomognem reci. Naravno bez provizija, procenata i slicnih "kolegijalnih" stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

A kako znas koji broj ti treba? Jesi probao vec negdje ili ides na srecu?

Za kad ti treba?

Mislim da je ovo sto ti kaze kolega Mile kljucna stvar.

 

Ako mogu nekako da pomognem reci. Naravno bez provizija, procenata i slicnih "kolegijalnih" stvari.

 

Ne osecam se nimalo prozvanim zbog ovog sto si napisao.

Vidim da si voljan da pomognes - evo meni je potrebno da se iz Bologne do Pozarevca odnesu kojekakve dzidzamidze-ja cu ih platiti a ti ako mozes idi pokupi robu i odnesi u Pozarevac i to sve za Dz - castim rucak i pice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Ne osecam se nimalo prozvanim zbog ovog sto si napisao.

Vidim da si voljan da pomognes - evo meni je potrebno da se iz Bologne do Pozarevca odnesu kojekakve dzidzamidze-ja cu ih platiti a ti ako mozes idi pokupi robu i odnesi u Pozarevac i to sve za Dz - castim rucak i pice.

Hvala kolega. Ja sam vec rucao, a i vina ne manjka u kuci :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Lux mozes samo da mi pojasnis meni ovo uzgleda ovako: platio si nesto 250 eur i 50 eur transport pa si onda platio 30 eur carinu plus pdv na 330 eur sto je 66 eur odnosno u zbiru 396 eur?

Prodavac ti je vratio nemacki pdv oko 48 eur na racun sa kojeg si placao ili kako?

U svakom slucaju tebe je to kostalo oko 350 eur ili sam negde pogresio?

Sve mi se cini da stvar kvari postarina od 50 eur ali na nju ne mozemo da uticemo na zalost jer da je free shipment tebe bi ovo kostalo sa nasom carinom i pdv-om 330 eur ovi ti vrate cca 50 eur i imas stvar kod sebe za 12% vecu cenu sto mi je prihvatlhivo ako naidjes na jeftinu stvar ovako je ipak skoro 40% skuplje a to mi tesko neka rasprodaja tamo pokriva

 

Platis na ebay:

- 200e cena robe + 50e nemacki pdv + 50 dostava = 300e

- nasima das 30-33% na to ..oko 100e

- Nemci vrate oko ~20% ali na 250e - blizu 50e

- konacna cena oko 350e

 

e sad.....roba inace kosta oko 200e bez nemackog pdv-a....ako imas ko da donese onda ce te izaci 200e..ako mu vrate nemci pdv na carini..ili kako to vec ide,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nikako ti ne bih preporučio tu igranku sa slanjem u Srbiju jer ćeš onda platiti i nemački PDV i poštarinu (slanje za Srbiju je obično skuplje), a onda na našoj carini na sumu te vrednosti carinu, pa onda na sve to PDV. Najpametnije je da ti naruči neko ko živi u EU, bilo gde i da ti onda pošalje na bus ili tako nekako. Za tako mali paket ne verujem da bi ti šofer uzeo više od 10 evrića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Nikako ti ne bih preporučio tu igranku sa slanjem u Srbiju jer ćeš onda platiti i nemački PDV i poštarinu (slanje za Srbiju je obično skuplje), a onda na našoj carini na sumu te vrednosti carinu, pa onda na sve to PDV. Najpametnije je da ti naruči neko ko živi u EU, bilo gde i da ti onda pošalje na bus ili tako nekako. Za tako mali paket ne verujem da bi ti šofer uzeo više od 10 evrića.

To je ono o cemu sam i ja pisao u predhodnom postu.

Recimo,ako se kombinezon nalazi 50 i kusur km razdaljine od mesta onog koji zivi u EU i ko ti poruci robu,platis postarinu do njega + baksis vozacu bus-a ili kombi prevoza koji idu za SRB(to je ono sto sam naveo pod % u predhodnom postu) a to je obicno 10-20 evra.

Naravno da robu vrednu 1000 evra (bar ovi u Italiji) nece da nose ispod 5-10%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Za one koje zanima da podelim da sam bio licno u FC Moto i prodavnica je puna premium robe. Od svih prodavnica moto opreme u kojima sam bio u ovoj su imali najvise premium kaciga, kombinezona, cizama... Ono sto se meni ucinilo je da je veci deo usmeren ka vozacima sa trkackim ili track day afinitetima ali mozda je to i posledica sto sam ja trazio te stvari.

 

Nema sve sa sajta u radnji i nema bas svih velicina ali i dalje ima mnogo kombinezona od recimo 1200 eur pa do 2000 eur koje Nemci uglavnom i kupuju. One losije oni skoro da i ne gledaju.

 

Ukoliko neko planira da ide dobio sam koristan savet, pre odlaska u web shopu porucite do 8 artikala ali stavite da je mesto isporuke u prodavnici i nacin placanja u prodavnici. Oni ce vas kontaktirati kada su stvari koje ste trazili tamo i drzace ih do 14 dana pod rezervacijom. Tako cete imati sansu da probate sigurno sve sto ste hteli. Ovo mora da se uradi bar 5 dana pre dolaska kako bi stvari stigle u prodavnicu. Naravno da ja nisam tako uradio jer nisam imao vremena ali to je vec prica za sebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

Lepa snizenja imaju trenutno. Da li je neko skoro narucivao online iz Srbije? Da da neka iskustva, sa lupanjem klempi po usima, od strane uprave carine ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Lepa snizenja imaju trenutno. Da li je neko skoro narucivao online iz Srbije? Da da neka iskustva, sa lupanjem klempi po usima, od strane uprave carine 
Na sve sto porucis+postarina racunaj jos oko 33% za carinu i pdv

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka
On 31.12.2016. at 11:34, dvlns je napisao:

Za one koje zanima da podelim da sam bio licno u FC Moto i prodavnica je puna premium robe. Od svih prodavnica moto opreme u kojima sam bio u ovoj su imali najvise premium kaciga, kombinezona, cizama... Ono sto se meni ucinilo je da je veci deo usmeren ka vozacima sa trkackim ili track day afinitetima ali mozda je to i posledica sto sam ja trazio te stvari.

 

Nema sve sa sajta u radnji i nema bas svih velicina ali i dalje ima mnogo kombinezona od recimo 1200 eur pa do 2000 eur koje Nemci uglavnom i kupuju. One losije oni skoro da i ne gledaju.

 

Ukoliko neko planira da ide dobio sam koristan savet, pre odlaska u web shopu porucite do 8 artikala ali stavite da je mesto isporuke u prodavnici i nacin placanja u prodavnici. Oni ce vas kontaktirati kada su stvari koje ste trazili tamo i drzace ih do 14 dana pod rezervacijom. Tako cete imati sansu da probate sigurno sve sto ste hteli. Ovo mora da se uradi bar 5 dana pre dolaska kako bi stvari stigle u prodavnicu. Naravno da ja nisam tako uradio jer nisam imao vremena ali to je vec prica za sebe.

Jeste stariji post, ali da dopunim, cisto da kolege budu u potpunosti upoznate, jer sam nekoliko puta bio u Aachenu, tj. u Wurselenu u FC Moto. Kao sto je @dvlns napisao, u radnji necete naci sve sto im je na sajtu, jer su oni, prvenstveno online shop, dok im je roba u magacinima. A da su puni premium brendova i artikala - oooo, da! Ukoliko neko ima mogucnosti da ode i zeli da proba i pazari nesto, mora prvo da naruci sve sto ga interesuje, ali sa naznakom da preuzme i plati artkle u radnji. Ali da biste to uradili, morate da unesete ''adresu sa koje kupujete'', tzv. billing address i ONA MORA BITI NEGDE U NEMACKOJ, inace ukoliko stavite Vasu adresu u Srbiji, necete dobiti mogucnost preuzimanja u radnju - onaj kvadratic za cekiranje opcije nece postojati. Ako ste, recimo, u Nemackoj i hocete da Vam dostave na adresu na kojoj ste u Nemackoj, a placate srpskom karticom, najverovatnije necete moci da platite, jer vam se ''billing address'' razlikuje od adrese na kojoj je prijavljena kartica. Jednostavno dobijete odgovor da je nemoguce platiti. Ista prica vazi i za Louis.de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 11.4.2020. at 11:26, MilanM88 je napisao:

Lepa snizenja imaju trenutno. Da li je neko skoro narucivao online iz Srbije? Da da neka iskustva, sa lupanjem klempi po usima, od strane uprave carine ;)

Imaš i opciju preko Miloša, e-naručivanje (ima tema na forumu o tome). Ja sam krajem prošle godine naručio preko njega čizme OXFORD sa FC-MOTO sajta i izašle su me 120e + brza pošta od BG do NS. Cena na sajtu je bila nešto ispod 100e sa PDV-om. Tako sam prethodne godine, sa istog sajta i na isti način, kupio i moto jaknu a pretprošle sezone moto pantalone. Malo je lutrija sa veličinama ali ako se potrudiš i proučiš sizechart-ove male su šanse da se zaj...š. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Никакав проблем  немаш са наручивањем из Србије, наручио мајицу стигла регуларно додуше транспорт коштао више од мајице ал нек иде живот :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja