Jump to content

Moto Zajednica

Kineske kacige - UPOZORENJE

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Imam Kyon 510/3 od 2010 godine i na njoj prvi vizir. Na nju sam mislio u mom prethodnom postu. Vozim stalno osim po snegu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

Jer ako padnes sa 200 km/h i jos pri tom udaris glavom u neku stvar na putu onda ne pomaze ni ona od 800 evra..

 

Druze nebih se slozio sa ovim.. Brat mi je pre nekoliko godina omlatio necijeg kucnog ljubimca (psa) sa (po policskom izvestaju) 230 na sat!!! i to na seoskom putu (nebi zalazio dalje da li je opravdano ili ne - kao ni zasto je vozio toliko)

 

Svrha price je da je imao Alpine jednodelno, kao i ostatak Alpine odece i kacigu Schubert SR1 ... kaze da je leteo oko 55-60m pre udarca na asfalt (opet po policiskom izvestaju) i neznam sada koliko se tumbarao po putu.... da se izlomio jeste i to lepo, potres mozga i ostatak ... ali NIJEDNE ogrebotine nije imao, ni na glavi ni na telu!!!... Motor Yamaha R1 tada uzeo od druga jer njegov nije bio tu, se raspao i nije bio nizasta a imao je oko 6000 na satu...

 

nekazem da mora kaciga da bude od 800e ali je razlika od one od 50 i od 250... i jasam poceo sa TAKAI kacigom od 99e a sada nosim Premier GSXR Repliku koja kosta 460e. i nisam siguran u nju..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Sve borci za ljudska prava. Ajmo ljudi pomirite se sa tim da je ovo srbija, zamlja siromasnih. Taj na apencu muka ni tu kacigu nije kupio vec od nekog dobio jer za bolje nema. On samo gleda kako da dodje do posla. I nisu prosle godine ginuli ni blizu te muka za motorima od 200e i kacigama od 10e, vec ovi drugi sto voze mnogo skuplje motore i nose skupu opremu.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

Mnogo jace je zamahnuo i udario kinesku kacigu. Jeste slabija, al je jace udario. Tako se ne testiraju kacige.

mozda, a sta mislis da je ovde testirana ta kineska??

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

malo filozofije: sta je "polovna kvalitetna" a sta "nova kineska"? da li se pod tim podrazumeva zemlja porekla marke iliti brenda ili mesto proizvodnje? i sta ako je ta "polovna kvalitetna" napravljena u kini, da li je ona i dalje kvalitetna ili je kineska :zbunjen: neko lepo rece da se masa stvari pravi u kini, od igle do lokomotive, i to rade sve poznate firme. verovatno bi se iznenadili kada bi znali sta se sve pravi u kini. znaci, problem je u kontroli kvaliteta.

da me ne shvatite pogresno, slazem se da ovakve kacige nikako ne bi smele da se nadju u prodaji i da je to posao za inspekcije i kojekakve agencije ali ne treba generalizovati stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kao klinac sam stalno terao bez kacige (tad se ni pojasevi nisu vezivali), a kad smo kupili 125ccm skuter su i kazne za kacige uvedene, nakon placene jedne kazne sam kupio neku "cisto da imam za pandure" Safebet jet kacigu. Tek sam tad uvideo dotadasnje glupiranje sa vetrom, suzama, prasinom, kamencicima... Jednom prilikom mi je taj bedni izgovor za kacigu ispao iz ruke na tepih i napukao sa zadnje strane nekih 10cm. Posle jos jedom lagano, te je pukoti a presla skoro do pola glave. To sam ja, glupi mladi maloumnik, zalepio to selotejpom i nastavio da teram jer ja necu padati, treba mi samo za vetar i pandure. Dok jednom nisa pljasnuo pesaka, aterirao na glavu i zavrsio u nesvesnom stanju do dolaska murije.

To sranje mi je ipak spaslo zivot jer sam i pored nje zaradio laksu frakturu leve strane lobanje i hvala joj do neba sto je bila na glavi, ali se zbog pukotine totalno raspolovila, spala sa glave i omogucila da istu oljustim ko krompir.

 

Od tada imam 2 pravila. Obavezno kaciga i nikad nehomologovana.

 

Sliku iz bolnice i dan danas cuvam u telefonu i pokazujem svima ko ima dileme oko nosenja ili izbora kacige.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne smatram normalnim kada vidim nekoga bez kacige. Predpostavljam da je nenormalan jer radi protiv sebe ili nije dovoljno svestan i edukovan zasto mu treba. Da kazem, ogranicen.

 

Po studijama, kaciga sprecava povrede glave u 70% slucajeva i smrt u 42%. Jedna jedina kaciga postoji a to je integrala, preko 30% udara u kacigu je u predelu brade.

 

Onaj ko vozi gologlav ne mora da pogine ali rizikuje da smlati vilicu, da izbije zube, unisti lice, izgubi oko ili da ne daj Boze ima neku trajnu povredu glave zbog kojeg moze da ostane invalid ili defektan.

 

Zasto to sebi dozvoliti i rizikovati?

 

Nazalost, moram da se slozim sa Gavrolinijem, mnogo smo siromasni, ne moze svako da priusti kvalitetnu kacigu ali vec od 60 eura moze da se kupi integralna koja prosla ECE 22.05. Nije nesto ali bar ce odraditi posao, ko ima za vise, on moze da bira kacige sa kvalitetnom ventilacijom, postavom, itd. Naravno da treba kupiti sto bolju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Činjenica je da su određeni modeli odista preskupi i nisu za naš standard.

 

Ali nema opravdanja za nenošenje, ili "nošenje" nekih noša...

 

Generalno gledano, ako si frajer i oćeš da voziš motor, budi frajer i prema sebi i zaštiti se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Po meni je ovo strasno prosto. Volim sebe i tu nema dalje. Cisto i neograniceno samoljublje u neogranicenim kolicinama.

Iz toga izvlacimo zakljucak da nista nije skupo sto dobro cuva moju cenjenu guzicu!

Motor nije potreba vec luksuz. Sto znaci da ne moram da ga vozim vec zelim. Znaci ako nemam para da ga vozim i cuvam sebe onda i necu.

Kome sopstvena glava nije bitna po pravilu i nema nista u njoj!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja i dalje ne razumem sta vas briga sta drugi nose ili zasto ne nose kacige. Kaciga je licna zastita i ako neko ne misli o sebi zasto bih ja mislio o njemu. u americi u nekim drzavama su obavezne samo naocare. Realno pre 10-15 godina samo mali % vozaca je nosilo kacigu, po gradu skoro niko. Ni ja je tad nisam nosio. Jbg posle par kazni i malo po malo navikao sam se na kacigu. Sad mi.je cudno bez nje i stvarno gledam da priustim kvalitet. E sad postoji i ona druga vrsta koja kupuje preskupe kacige kao stvar prestiza. Nemaju oni pojma koliko ta kaciga ima zvezdica na testu bitno je da drugi znaju da on ima kacigu od 800e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

E, ja trenutno nosim kinesku kacigu - integralnu sa dva vizira . Kvalitet - nikakav, nakon godinu dana se raspala ona plastična kopča od kaiša, vizir je još uvek dobar. Šta ću kad sam prinuđen na to.

Već mi je dosadilo da zajebavam prodavce po našim prodavnuicama moto opreme. Zajebancija ide ovako :

 

Uđem u prodavnicu , još nisam uspeo ni da pogledam šta ima u radnji, a prilazi mi prodavac sa pitanjem " dobar dan , mogu li da vam pomognem " ? - ja mu kažem - možda , gledam po radnji izložene modele kaciga , već iz iskustva vidim da tu nema ništa za mene, al ajd da probam i kažem prodavcu da hoću da kupim kacigu. Prodavac sav srećan počinje da mi nabraja sve najnovije modele od poznatih firmi - bla bla - truć truć, prekidam njegov napamet naučen monolog i na njegovo zaprepašćenje mu kažem da mi firma i model kacige ništa ne znače, mada bih voleo kacigu od renomiranog proizvođaća ! Kažem prodavcu da mi jednostavno pokaže NAJVEĆU kacigu koju ima u radnji . Dok prodavac ide da nađe najveću kacigu, ja iz džepa vadim svilenu potkapu i stavljam na glavu ( lakše klizne kaciga preko svile ). Prodavac počinje da mi donosi jednu po jednu kacigu, većinu nema teorije da stavim na glavu, par puta sam naišao na model koji mi je taman, ali je otvor na kacigi tako mali da i pored svilene potkape oću da otkinem uši. Zezam prodavca, kažem mu da mi ne donosi te " dečije modele " i da mi donese kacigu za odrasle, al džaba - nemaju.

Sa flip - flop modelima ista stvar - sve male, ponegde i naletim na neku veću koju uspem da nataknem na glavu, al kad spustim i zatvorim prednji deo, pritisne mi nos pa mogu da dišem samo na usta .

U inostranstvu je priča već drugačija - uvek nađem sebi kacigu, al ne idem često , a da mi drugi donese pa da ispadne mala - ipak moram sam kupiti. Ovde kod nas mi preostaju samo kineske !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

A kako objasniti pojave da ljudi koji vec neko vreme voze jace ili jake motore, padali su sa istih ili im je neko od veoma bliskih prijatelja padao, te opet po gradu nose one vanglice na glavi ili landaravo okacene na teme ili ledja ili nose homologovanu, ali je nataknu samo na vrh glave ili navuku skroz, pa ne vezu.

Lenjost, kompleks, neznanje ili nesto osmo? Ja zaista ne umem da prokljuvim.

 

2 gavrolini - Istina je da smo svi mi nekad usled neobrazovanja vozili bez kacige. Takodje je i istina da se ne prevrcemo na svakom cosku, stavise, jako se retko oada, jos redje rizicno po glavu. Stoga do nekle stoji kockarska tvrdnja "ma koji ce mi kaciga tu po gradu". Naravno, ja sa ovoliko godina, kilometara i iskustva iza, sebi ne dozvoljavam taj luksuz kockanja, ali statistika govori da u zaista retkim slucajevima kaciga zaista treba, pa ko voli, nek igra ruski rulet, metak je tek u svakoj osmoj rupi.

 

2 isac - imam ortaka sa identicnim problemom kao ti :-), situacija da umres od smeha, a sa druge strane samo zaplakati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Po meni je ovo strasno prosto. Volim sebe i tu nema dalje. Cisto i neograniceno samoljublje u neogranicenim kolicinama.

Iz toga izvlacimo zakljucak da nista nije skupo sto dobro cuva moju cenjenu guzicu!

Motor nije potreba vec luksuz. Sto znaci da ne moram da ga vozim vec zelim. Znaci ako nemam para da ga vozim i cuvam sebe onda i necu.

Kome sopstvena glava nije bitna po pravilu i nema nista u njoj!

Motor je vrsta prevoznog sredstva (kao što je i automobil, kamion, bicikl, kombi, .....), a da li je nešto luksuz ili nije zavisi pre svega od načina na koji se to sredstvo koristi.

Neki motor zaista koriste isključivo radi zadovoljstva i radi uživanja, pa to može i da se svrsta u luksuz. Međutim, neki su odabrali da im to bude i osnovno (i jedino) prevozno sredstvo, pa u tom slučaju nema govora o luksuzu!

Za sve ostalo što si napisao se slažem.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Po meni je ovo strasno prosto. Volim sebe i tu nema dalje. Cisto i neograniceno samoljublje u neogranicenim kolicinama.

Iz toga izvlacimo zakljucak da nista nije skupo sto dobro cuva moju cenjenu guzicu!

Motor nije potreba vec luksuz. Sto znaci da ne moram da ga vozim vec zelim. Znaci ako nemam para da ga vozim i cuvam sebe onda i necu.

Kome sopstvena glava nije bitna po pravilu i nema nista u njoj!

 

Čitam temu krstim se i levom i desno, saginjem se mirišem noge ne smrde......znači da sam lud. Kad naletim na ovaj post. Laknulo mi. Totalno smoren pričama o imbecilima koji voze tudje motore 230 km/h seoskim putem i izjavama da ne ulazi u to da li je to opravdano ili ne nalećem da izjavu da ipak ima neko ko voli da se vozi bezbedno, ko je verovatno shvatio da postoji i sutra, ko ne planira da prepričava svoje lomove već da izvlaći pouke iz tudjih. Opremu nosim jer ne volim da me insekti peskiraju po očima i telu, ne volim da ne šuri vreo vazduh po telu i ne volim da izranjavim levo stopalo na polugu menjaća. Sado-mazo prepuštam drugima. Za rečenicu : " Cisto i neograniceno samoljublje u neogranicenim kolicinama. Iz toga izvlacimo zakljucak da nista nije skupo sto dobro cuva moju cenjenu guzicu!" dajem ocenu 10+ i plačam piće :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

mene interesuje da li je neko imao iskustva sa kopijama renomiranih kaciga sa alija.Ima kaciga koje izgledaju odlično za višestruko manje para.

Po meni ako upotrebim ovu logiku kaciga je odlična.Logika je da je kaciga prelepa bar na slici,izrađena od termoplastiike kao i većina drugig do 300 evra.Znači lepša je od svih tih jeftinijih kaciga i ako je funkcionalna da s ne kvare pokretni delovi ili otpada unutrašnjost što se dešava i kod drugih skupljih kaciga  ona je prvi pik za kupovinu kacige do 250 evra.

Postoje neke nedoumice oko mogućeg problema jer je loša izrada ili garancije pa zato i pitam da li je neko koristio.

Što se tiče bezbednosti ako je ista kao i original a od drugog matrijala ja ni tu nevidim problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 22 sati, sasa ns 1 je napisao:

Što se tiče bezbednosti ako je ista kao i original a od drugog matrijala ja ni tu nevidim problem

Kako ne vidis problem, pa to je najvaznije, od cega je napravljena. Ako su školjku napravili od PVC-a, a unutra nagurali najgori tvrdi stiropor koji nema mogucnost apsorpcije udarca, onda joj dzaba i da je najlepsa na svetu. 

 

Sada stvarno mogu da se nadju kacige renomiranih proizvodjaca za razumne pare, tako je suludo kupovati kineske kopije. Uostalom svako za sebe odlucuje koliko mu glava vredi, a dobra kaciga i kopija mogu znaciti razliku izmedju zivota i smrti....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Ja neznam da li postoje kacige od pvc_a, možda oni šlemovi do ušiju, ov e jeftine bi trebalo da su od abs_a, a to su sve do 250-300 evra, zato pitam da li je neko ikad gledao to uživo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa o tome se i radi, ne možeš da znaš od kog materijala je kinez napravio kacigu, čim pravi replike, znači nije mu bitan renome i svakako radi na divlje bez ikakvih sertifikata, onda možeš da zaključiš da ih pravi od najjeftinijih materijala. A gledanjem uživo isto ne možeš da vidiš od čega je napravljena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Evo ti ovde profesionalno poređenje Arai šlemova sa kopijama

 

 

Bukvalno ne znam šta bi dobio osim izgleda kupovinom ove kacige. Zaštita je sigurno značajno lošija, ako uopšte postoji. Siguran sam da su materijali nikakvog kvaliteta, zaštita od vetra verovatno takođe ne postoji a pitanje je da li i dimenzije odgovaraju originalnim.

 

Mogu samo da ti prenesem lično iskustvo (nije vezano za motore ali jeste za zdravlje) da je prevencija daleko jeftinija od lečenja posledica.

 

Što se mene tiče, ova kaciga je dobra jedino za ukras na polici.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, sasa ns 1 je napisao:

Ja neznam da li postoje kacige od pvc_a, možda oni šlemovi do ušiju, ov e jeftine bi trebalo da su od abs_a, a to su sve do 250-300 evra, zato pitam da li je neko ikad gledao to uživo

Kvalitetne kacige više klase se rade od kompozita, a niže i srednje klase od polikarbonata. 

A od ABSa se prave lavori i kofe (i većina kineskih "kaciga").

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja