Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Drug član, 720 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

To sam i napisao, da ti je pomoc tek tolika da te skloni sa glavnog puta i eventualno doveze do prvog mehanicara, elektricara, vulkanizera... Moze da bude pomoc za neku sitnicu eventualno, ali za krupnije stvari nece moci. Sa druge strane, to te kosta cirka paklo cigara ili 2 kafe, sto je beznacajno za dzep.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sledeći vikend je u planu Grčka, dve destinacije. Dva auta, oba na moje ime, sin ima ovlašćenje, da li uzeti porodično putno osiguranje, tj grupno jer su punoletni, koja pomoć na putu za drugo vozilo gde nije vlasnik, ne znam više šta da gledam...

Za osiguranje naletim na rfzo

WWW.RFZO.RS

Zvanicni sajt Republickog fonda za zdravstveno osiguranje

 

kao povoljno, ne znam.

A šlep, šta sad uzeti, Wozzi nije proradio ? :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1327 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
23 minutes ago, grafigo said:

To sam i napisao, da ti je pomoc tek tolika da te skloni sa glavnog puta i eventualno doveze do prvog mehanicara, elektricara, vulkanizera... Moze da bude pomoc za neku sitnicu eventualno, ali za krupnije stvari nece moci. Sa druge strane, to te kosta cirka paklo cigara ili 2 kafe, sto je beznacajno za dzep.

Znam ,.jeste jeftino ,.ali moze da bude beskorisno.. ne treba mi neko da me skloni s puta. Sklonicu se sam... Pricam o nekim realnom scenariju , zakacis i probusis karter . I ? Da sednem i placem. A zamena toga u grckoj - klempanje po usima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Koleginica bila skoro na letovanju na Sitoniji i krene da je zeza auto. Pvo centralna, pa paljenje, pa na kraju nije ni hteo da pali. Pošto ima uplaćen Atlas najveći paket pozove ih i stigne šlep posle par sati koji je odvezao do električara. Utvrđeno da je aku otišao, stavljen novi za 175 evra. Škoda Fabija stara nekih 10 godina sa start stop sitemom. Letovanje nastavljeno normalno kao i povratak kući. Nije ni planirala nego drugi kolega kaže da ih pozove i proba da refundira novac. Tražili joj samo da pošalje skeniran fiskalni račun i nakon dva dana legao novac u kompletnom iznosu. 

 

Eto pozitivan utisak za Atlas i ako nisam njihov član i još jedan dokaz zašto treba imati pomoć uplaćenu, sve i da ne zatreba nikad.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1762 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ovo je meni prijatno iznenađenje - bio sam ubeđen da oni ne plaćaju akumulator, gume, sijalice i sl.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1691 postova
  • Lokacija: Paracin

Verovatno je to spalo u onu popravku u servisu do 500e i verovatno tu uslugu nema vise u paketu ali opet dobro, paket je 10 000 a ostalo joj ostalo, slep itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da li neko ima nekog iskustva sa AMClub ? Interesuje me ovaj paket

WWW.AMCSRBIJA.RS

AMClub Paket PAKET 5+ EVROPA Korisnik PAKETA 5+ sve usluge vezuje lično za sebe.OBEZBEDITE […]

 

a ne znam ni ko su, gde im je ofis, ništa na sajtu...

 

Imaju i moto dodatak...

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 308 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 39 minuta, Blaza je napisao:

 

 

Imaju i moto dodatak...

Mislim da je neko pisao da je taj moto dodatak tipa neke sitne usluge, mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nije mi toliko za moto dodatak, koliko da li su kao Wozzi...razumeš...:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

Svi oni mogu da budu kao Vozzi, to je sigurno. 

I Vozzi je samo jednom bio Vozzi. 😄

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1319 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ja sam postao nepoverljiv prema ovim paketima i iskreno receno citajuci gorepomenuti paket poceo sam da se smejem.

 

Znaci, vazi za 5 vozila i ima ne jedno nego DVA slepanja iz evrope i jos svasta nesto slatkorecivo napisano.

 

Ne znam ali bilo bi dobro da polovina napisanog bude tacna.

 

Ja i dalje tvrdim da na put preko grane ne bi smelo da se ide bez dovoljno kesa koji bi podmirio jednu takvu akciju (sto ja i praktikujem) a paket pomoci kupljen ovde je samo psihicki mir a nikako JEDINA slamka spasa.

 

Sad u nedelju mi pri povratku sa mora zvekne benzinska pumpa na mokroj gori, nikaki problem jer je imam u gepeku ali avaj.

 

Nisam znao da je stegnuta sa 2 zvezdasta srafa za koje ja nemam kljuc u alatu.

 

Obzirom da imam AMSS paket pomoci za Y uzmem i okrenem njihov broj racunajuci da ce poslati nekog sa alatom i ja to da platim.

 

Zvao 15 minuta i niko se ne javlja, ukljuci se automat i na kraju se  prekine veza.

 

Onda lepo prozujim netom i nadjem slep na zlatiboru koji mi je najblizi, javi se momak i kaze ima kluc i đoze da ga donese al to je 50e.

 

Ok, nikaki problem, puko sam ja mnogo vise taj vikend na druge  gluposti pa ebo i tih 50e.

 

Trebalo mu oko 45 min da dodje, ja za svo to vreme zvao AMSS al niko ni da se javi.

Kad doso kuci pocepao AMSS i sad bar znam da nemam nista, i opet sam miran.

 

Stekam lovu za 2x atlas evropa a do tad idem busom 23 do ade na kupanje, jbg. Nigde dalje.

 

Sad za vikend se po onoj vrucini nagledao i naslusao svakakvih prica sto od slepadžija sto od onih u kvaru.

 

Ludilo rodjaci ...

 

IMG20240713175233.jpg

...

@Blaza uzi atlas i nakrivi kapu, batali ove novokomponovane.

Na atlas bar niko ne kuka. Za sada.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam Sale, za ovo si potpuno u pravu.

pre 17 minuta, travelman je napisao:

Ja i dalje tvrdim da na put preko grane ne bi smelo da se ide bez dovoljno kesa koji bi podmirio jednu takvu akciju (sto ja i praktikujem) a paket pomoci kupljen ovde je samo psihicki mir a nikako JEDINA slamka spasa.

Nije meni problem da se snađem kada vozim van auto puta, i 1.000 km u jednom smeru. Stane auto, naći će se neko za pomoć, pa makar i taj šlepadžija od 50 evra, i šlepanje do prvog mesta, pa popravljati. Problem je auto put... tu stupa na scenu druga vrsta šlepadžija, ti sam ne možeš da (sa drugim) šlepaš auto, osuđen si na njih. A oni uvek imaju svoje majstore i servise za popravke, sa holivudskim cenama...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 10. 7. 2024. at 20:37, Blaza je napisao:

Sledeći vikend je u planu Grčka, dve destinacije. Dva auta, oba na moje ime, sin ima ovlašćenje, da li uzeti porodično putno osiguranje, tj grupno jer su punoletni, koja pomoć na putu za drugo vozilo gde nije vlasnik, ne znam više šta da gledam...

Za osiguranje naletim na rfzo

WWW.RFZO.RS

Zvanicni sajt Republickog fonda za zdravstveno osiguranje

 

kao povoljno, ne znam.

A šlep, šta sad uzeti, Wozzi nije proradio ? :)

 

Samo da javim, uzeo sam porodično putno osiguranje, RFZO. Premija na 15.000 eur, za 13 dana 1363,00 dinara po osobi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

AMSS je đubre. 

VOZZI me je izvadio u Grčkoj u ekspresnom roku u sred noći ali eto....

Sada Atlas. Nadam se da neće trebati. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Vidim da na kraju najbolje ne uzeti nista, ici na srecu kao i za sve u zivotu, uzeti putno osiguranje da tu ne bude nesto a auto ce se resi.
Jedni kazu slepaju do servisa, drugi da hoce nazad, pa nece da voze gde ti kazes na popravku nego negde kod svog levog, nikom udovoljiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1691 postova
  • Lokacija: Paracin

Tada nepoznatom coveku sam pre vise godina slepao lagunu puntom kroz dobar deo Makedonije. Mi natovareni punto 1.2 a i on natovaren plus laguna 2 punta, polako prva druga jbg. Stao sam video ih sa malim detetom i podignutom haubom. Posle sam im na pumpi nekako premostio crevo od grejanja koje je puklo i isli smo do nase granice zajedno za svaki slucaj. Umesto uvece stigli smo u pola noci kuci. Da je vise vozacke solidarnosti ne bi morali ni da se opterecujemo toliko oko ovih pomoci na putu ali jbg ludo neko vreme doslo.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 55 minuta, Bojan_Jgd je napisao:

Sada Atlas. Nadam se da neće trebati

4 puta ih zovem na kontakt telefon, u vezi informacija, niko se ne javlja. Šta da mi stvarno trebaju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre sat vremena, Biker Q je napisao:

Tada nepoznatom coveku sam pre vise godina slepao lagunu puntom kroz dobar deo Makedonije. Mi natovareni punto 1.2 a i on natovaren plus laguna 2 punta, polako prva druga jbg. Stao sam video ih sa malim detetom i podignutom haubom. Posle sam im na pumpi nekako premostio crevo od grejanja koje je puklo i isli smo do nase granice zajedno za svaki slucaj. Umesto uvece stigli smo u pola noci kuci. Da je vise vozacke solidarnosti ne bi morali ni da se opterecujemo toliko oko ovih pomoci na putu ali jbg ludo neko vreme doslo.

E vidis, mislim da niko ne obraca paznju na to, skoro sam saznao da mi na 407 zadnja kuka nije u funkciji, neko lose izgleda zavio pa se navoj ostetio, moram to sad kad budem na odmoru da resim ako zatreba.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia
1 hour ago, Blaza said:

4 puta ih zovem na kontakt telefon, u vezi informacija, niko se ne javlja. Šta da mi stvarno trebaju ?

Nije im isti br za info i SOS br kada ti zatrebaju.

Uostalom, mogu samo da ti kažem da se nadam da reaguju na SOS br ažurnije nego na info br i kao što rekoh da mi neće trebati nikad.

Ja to ne bi ni uplatio nikad (a kakvim sam krševima išao na put) nego dan pred drugar navalio (bila je fora kada se registruješ preko linka koji ri pošalju taj korisnik koji je poslao dobija popust na kasniju uplatu). 

Šta hoću da kažem....ništa pametno ne možemo da smislimo. Ja dam otpisao samo AMSS....ostalo mi je bilo svejedno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
Pre 4 sati, Blaza je napisao:

Samo da javim, uzeo sam porodično putno osiguranje, RFZO. Premija na 15.000 eur, za 13 dana 1363,00 dinara po osobi...

Brate, olesili te. 

Dunav osiguranje, evropa, premija 30000 eur, 11 dana, nas troje 3500 din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Uzeo sam Atlas internacionalni paket,puna cena 9.990 din, preko A1 8.490 din, zlu ne trebalo ..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja