Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 15. 3. 2024. at 9:26, Blaza je napisao:

Kolega sa posla u ponedeljak krenuo iz Bg za Prokuplje. Negde na pola puta do Niša, prokuvao, izbio neki plastični čep. Pežo 206 D. Ne treba njemu ni Wozzi, ni Atlas, ni ostali... Šlepadžija do Niša mu naplatio 150 evra. Majstor u Nišu ustanovio, otišao dihtung na glavi. 400 evra, i tek sledeći petak...

Kolega juče otišao busom po auto. Okolina Niša... Preuzeo, platio majstoru, glava urađena, kaže da mu je menjao i termostat i termo prekidač za ventilator itd... Lagana vožnja do Bgd, tri pauze, ne žuri. I uspeo je da stigne do Bgd-a, preko puta Steco pumpe...

 

IMG-0a7819c99147a492c48831d95aae1b77-V.thumb.jpg.9b33aa855a1931e5ea695f50dae34d3d.jpg

 

Tu mu je bio kraj. Sreća da je ćerka bila sa njim, i dok je on pokušavao da ga ugasi, ona pozvala vatrogasce:

 

IMG-a15a41755d076e3c18b4c5e3bcfb48e0-V.thumb.jpg.94dfa3a90aac94cc5963059974062d43.jpg

 

Al ga je opravio, svaka mu čast !

 

I opet plaćaj šlep...

  • Tužan 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sinoć sam pričao sa njim. On se baš ne razume... Ja sam posumnjao da je možda kapljalo ulje na alternator, pa to izazvalo vatru. Mada mi je on rekao da mu je ovaj menjao termo prekidač ventilatora hladnjaka. E sad, dok si u pokretu, hladnjak se hladi vazduhom i retko kad se uključuje ventilator. Međutim, kada uđeš u grad, stani - kreni, pali se ventilator. Moguće da je tu nešto oko struje loše urađeno.

To je moja pretpostavka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 24 minuta, Blaza je napisao:

Sinoć sam pričao sa njim. On se baš ne razume... Ja sam posumnjao da je možda kapljalo ulje na alternator, pa to izazvalo vatru. Mada mi je on rekao da mu je ovaj menjao termo prekidač ventilatora hladnjaka. E sad, dok si u pokretu, hladnjak se hladi vazduhom i retko kad se uključuje ventilator. Međutim, kada uđeš u grad, stani - kreni, pali se ventilator. Moguće da je tu nešto oko struje loše urađeno.

To je moja pretpostavka...

Kad je skidana glava, skidaju se dizne i prelivi. Niko nema naviku da menja prelive, kad se napuni deo oko dizni gorivom, rezultat je....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Uplatio juce kod AMC Srbija Multi paket Evropa koji je vezan za osobu i pokriva i motocikle oko 7200din.

Medjutim, danas me zove predstavnica AMC-a i na moje pitanje za pokrivenost motocikala, mi kaze da je pokriven slep motocikala od 100km iskljucivo za Srbiju. Otkazacu ipak ovaj paket i refundirace mi novac.

Tako da potraga se i dalje nastavlja za Pomoc na putu za motocikle u Evropi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kako mi da otkažemo Wozzi, i da nam refundiraju novac ?

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Znaci sve u svemu nema nam spasa pitanje za slep popravke itd van nase Srbije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Znali neko neki dobar servis i šlep oko antalije .... Da utefterisem broj ako mi zatreba.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Nemam fb ako je nesto oko tr ...

 

Na 39.40 kratak info za one koji ce na tu stranu.

...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

E, baš me je nasmejao mejl koji mi je maločas stigao... Onako.....kiselo. :ljut:

 

Screenshot-2024-03-28-19-16-20-014-com-g

  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
SMARTDRIVE.RS

Istražite naše pakete pomoći za sigurna putovanja po Evropi. Pružamo podršku u slučaju kvara. Pouzdan partner za vaša...

Ovi su neki novi,danas videh na instagramu.Navodno imaju pakete koji se vezuju i za vozilo i za osobu i imaju opciju motocikla.E sad,ja nisam detaljno proveravao niti ih zvao ali deluje interesantno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ovi su osnovani u februaru, imaju 2.000 dinara kapitala, posle iskustva sa wozzi ne ulivaju neko poverenje....

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 11 sati, Blaza je napisao:

Odakle im obraz ???

 

Nema to veze sa obrazom - to je automatika kojom se niko više ne bavi.

Verovatno će svi koji imaju pakete to dobijati dok neko negde ne ugasi server.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Danas pade prva voznja preko granice bez ikakvog VOZZI osiguranja u džepu.

Zadnjih 10ak godina ih imao par raznih i na moju sreću mi nikada nisu zatrebali ali su mi ipak grejali srce misleći da sam sa njima bezbrizan gde god se nadjem u belom svetu.

 

Danas ipak malo zaigra puls na pomisao da nemam nista u džepu al brzo me prošlo, sve ono što može mi rikne na truljinama imam u gepeku pa ne mogu nigde da ostanem pored puta ali ipak sam osećao neku prazninu.

 

Brzo me proslo, sad me boli raka sto ga nemam a neću iz principa ništa drugo da kupujem jer mi VOZZI važi do 11. meseca i do tad sam libero. Šta posle uzeti, videću na konto vasih predeloga.

 

I dalje sam pri stavu da je dobro imati osiguranje samo da bi nas šlep u slučaju nekog većeg kvara u bilo koje doba dana ili noći (što je bitnije) prebacio iz neke vukojebine do civilizacije dok je sve ostalo što obećavaju manje bitno.

 

Ali ....

 

U januaru sam pisao kako mi se gasio auto u novogodisnjoj voznji na svakih 50ak km kada se nešto pregreje a posle 3 minuta ladjenja pali na čvrgu i tera dalje ko da nista nije bilo. To "nešto" sam imao u gepeku pa sam bio ravnodusan i onda kada mi se oko 2 ujutru u vukojebini oko tjentista ugasio agregat a ja krateći vreme bacim oko na mob a ono nema ni signala ni neta. Šta raditi u takvoj situaciji da je stvarno frka.

 

Što se mene tiče, daleko ima lepa kuća.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 30. 3. 2024. at 22:13, travelman je napisao:

Danas pade prva voznja preko granice bez ikakvog VOZZI osiguranja u džepu.

Zadnjih 10ak godina ih imao par raznih i na moju sreću mi nikada nisu zatrebali ali su mi ipak grejali srce misleći da sam sa njima bezbrizan gde god se nadjem u belom svetu.

 

Danas ipak malo zaigra puls na pomisao da nemam nista u džepu al brzo me prošlo, sve ono što može mi rikne na truljinama imam u gepeku pa ne mogu nigde da ostanem pored puta ali ipak sam osećao neku prazninu.

 

Brzo me proslo, sad me boli raka sto ga nemam a neću iz principa ništa drugo da kupujem jer mi VOZZI važi do 11. meseca i do tad sam libero. Šta posle uzeti, videću na konto vasih predeloga.

 

I dalje sam pri stavu da je dobro imati osiguranje samo da bi nas šlep u slučaju nekog većeg kvara u bilo koje doba dana ili noći (što je bitnije) prebacio iz neke vukojebine do civilizacije dok je sve ostalo što obećavaju manje bitno.

 

Ali ....

 

U januaru sam pisao kako mi se gasio auto u novogodisnjoj voznji na svakih 50ak km kada se nešto pregreje a posle 3 minuta ladjenja pali na čvrgu i tera dalje ko da nista nije bilo. To "nešto" sam imao u gepeku pa sam bio ravnodusan i onda kada mi se oko 2 ujutru u vukojebini oko tjentista ugasio agregat a ja krateći vreme bacim oko na mob a ono nema ni signala ni neta. Šta raditi u takvoj situaciji da je stvarno frka.

 

Što se mene tiče, daleko ima lepa kuća.

 

 

 

 

 

 

brate spržio si mi mozak i nista nisam razumeo:lol3:jebote

imas delove,nemas delove,vozi koji ne postoji imas do novembra pa neces nista drugo dok on ne istekne,kome daleko lepa kuca,brate mili, ponedeljak je:lol3:stani , čekaj :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 17 minuta, piki je napisao:

brate spržio si mi mozak i nista nisam razumeo:lol3:jebote

To je zato sto vozis dsg na tempomatu pa si uspavan, da stalno šaltaš treća peta bilo bi ti sve jasno :moto3: ...

 

Meni moze rikne  samo kapa, ruka, komutator ili neka druga sitnica a to sve iman u gepeku.

 

Vozzi koji imam vazi do 11.meseca.

To sto su oni pukli je njihov problem a ne moj. Nemam nameru da istu stvar kupujem 2x za isti period ...

 

A deleko lepa kuca Jezdi, Dafini, vozziju i svim slicnim, avantura je mnogo zanimljivija kad se uzdas samo use i u svoje kljuse :vitez: ....

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 28. 3. 2024. at 9:45, ProMaster je napisao:

Spali prelivi ili nije imao zaštitu na turbu ?

Danas bio sudski veštak. Bio si u pravu, spali prelivi ! Našao čovek odmah...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 47 minuta, Blaza je napisao:

Danas bio sudski veštak. Bio si u pravu, spali prelivi ! Našao čovek odmah...

@Darko Mihajlovic - Vidiš da nije uvek do Pežoa, malenog, nego do ručice čovečje... 😂😂

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja