Jump to content

Moto Zajednica

Alekre

Članovi
  • Broj tema i poruka

    8646
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Alekre

  1. Danas sam bio u radnjici sa namerom da pazarim Famol GM. Nisu je imali a cena da se poruči (pod znakom pitanja) 3900 din za 800gr. Konkretno radi se o pasti koja je namenjena za spojeve plastike i gume sa metalom. Vidim i da su ostale masti poskupele poprilično. Druga loš vest je što mi reče čovek da se sve teže dolazi do FAMovih proizvoda. Kaže da je uzeo možda pa poslednje pakete 5W40 Premium ulja. Izgleda da će ih Valvoline totalno ugušiti. FAM praktično kao i da nema maloprodajnu mrežu.
  2. Alekre

    TDM Srbija

    Od 2002 do 2010. Mislim da se samo za AUS proizvodio 2011. Tu gde vidiš da su mlađi su prva god registracije. Po nekim podacima trebalo bi da je napravljeno oko 52.000 primeraka.
  3. Alekre

    TDM Srbija

    Fabrika skroz, ima nosač kofera. Malo slika ima i nisu nešto detaljne, mada deluje okej. Ovo je ažurirani model. U suštini to su kvalitetni motori, samo da se vidi opšte stanje. U celoj priči ovde me najviše brine ABS. Da li je ispravan. Pošto smo komšije, ako hoćeš možemo zajedno da odemo neki dan.
  4. Probaj bez kofera, gornjeg.
  5. Da se neko ne uhvati opet. Mora vreme da prođe kroz eksploataciju. Oko Stroma nema šta da se priča. Naravno svako to gleda iz svoje tačke gledišta. Svako od nas daje drugačije prioritete motociklu, možda ne poznaje mehaniku niti ga zanima motor osim da ga vozi. To je isto okej. Sve u svemu, dobro je da postoje opcije i alternativa pa i da mi malo živnemo i osetimo kako je kupiti novo. Pošto se Japan malo zaigrao sa cenama i ponudom u srednjoj klasi.
  6. Samo da vas podsetim opet da je Strom izašao 2003. godine a sad je 2024. Nije se menjao drastično ali je dugo bio jedan od ako ne i jedini povoljan motocikl koji je mogao da zadovolji niz potreba. Nije fer porediti Stroma sa SVT. Mada, sad se motori porede po teh. specifikacijama. Ima LED nema LED, ima USB ili nema. A u stvari motor je dobar onoliko koliko je dobro ono što se ne vidi. Ležajevi, sajle, zaptivke, creva, struja... Videćemo kroz neko vreme. Rano je za neke zaključke.
  7. Za 4 meseca stižu i to pogrešne dimenzije
  8. Ja sam uspeo da ažuriram mape za Renault. Kod mene je Carminat TomTom. Boga mi namučio sam se.
  9. Fali novac za terapiju ovog deteta. Slabo idu poruke. Ko kako može Софија Илић (1345) - Уплате за корисника - Хуманитарна фондација Буди Хуман WWW.BUDIHUMAN.RS Хуманитарна фондација БУДИ ХУМАН - Александар Шапић прикупља новчана средства за...
  10. Berlin, nije Minhen Mada tamo ionako ne rade nemci. Ima ih ali ne toliko. Doduše nema ti tu šta puno da misliš. Samo pratiš parametre pa makar i naopake
  11. A vidi, nije to samo GS fenomen već kompletan ADV sindrom koji je uhvatio motociklizam u poslednje vreme. Iz toga je proisteklo gomila nepotrebnih gluposti sa naduvanim cenama. A cela ta industrija je da nakačiš ceo katalog "dodatne opreme". Pa tu je i gomila fake ADV motora koji to nisu. No opet, ljudi hoće da voze ADV motor i da imaju zaštitu od vetra kao na touring motoru, da voze ADV a da mogu da se jure sa sport tourerima na asfaltu, da budu lagani za offroad a da se dvoje sa tri (evo sad i šest kofera). Prodaju zaštite za kraš barove. Jer zamisli, kupiš skup kraš bar da zaštitiš skup motocikl, pa pošto je skup kraš bar tu uzmeš zaštitu i za njega.
  12. https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/7834/zasto-vam-trnu-ruke-dok-vozite-motocikl
  13. Gde neće, kao da si ga u rernu stavio. Iza blok, gore hladnjak za ulje, sa strane cevi od ulja, ispod filter ulja. Sve vrelo. One žice će sve izgoreti i popucati posle nekog vremena.
  14. Ma kakvi 237kg... Jedino ako izmisle neki novi materijal ili ga donesu iz kosmosa.
  15. Ovo navodno ide u serijsku proizvodnju. 2000 kubika, bokser 8 cilindra a ostalo nema šta nema.
  16. Ovo će da krstari putevima Evrope, kakav crni Adventure sa ovim... Zaštita od vetra kao na Goldwingu, elektronike ima tonu, punjači i svetlo u bočnim koferima, ludilo. Samo fali helikopterska podrška američkih marinaca sa nosača aviona. Ako se zaglaviš negde ili te napadnu pritisneš SOS dugme. Cela ova ADVENTURE klasa je postala besmislena i čisto pomodarstvo i marketing. Motor ima 270 kila, nabaci prtljag, plus trista stvari što kače na njih ovaj motor će imati preko 300 kila. Ja ne znam šta ćeš da radiš kad se ovo zaglavi u pesku ili blatu, preturi se? Pa mora neko da dođe Nissan Patrolom da te izvuče. Besmisleno kao onaj glupavi Hummer H2. Pa onda bolje Goldwing 1800 i bar voziš šest cilindra.
  17. Šta i koliko veliko?
  18. Pa sad... Ne znam kako misliš da kontrolišeš kvačilo sa ovakvim ručicama. Ja koristim sve prste na kvačilu a bez kvačila nema šanse da kontrolišem motocikl. Nije kvačilo samo da se pusti i motocikl da krene pravo. Koliko sam radio vežbi na poligonu, što sam, što na kursevima, sa ovakvom ručicom bi crkao od muke. Doduše da li ćeš ti da se mlatiš par sati na poligonu ili kroz da se probijaš kroz saobraćaj, to ti sam najbolje znaš. Za kočnicu, pojma nemam... Istina je da se koriste samo dva prsta ali na ovoj ručici skraćuješ polugu pa ćeš ta dva prsta morati više da forsiraš. Sve u svemu, meni je ovo glupost i ne bih stavljao ovo. Pogotovo ne neke jeftine.
  19. Alekre

    Yamaha XJR 1300 vlasnici

    I šestu da imaš tražićeš 7. Da imaš 7. Tražio bi 8. Kao oni manuelni menjači na američim kamionima. Beskonačno šaltanje
  20. Da ovo je bočni kofer.
  21. Ja sam sa Reginom baš zadovoljan. Kada sam je kupovao važila je za lošiji lanac od DID. Sledeći lanac Enuma ili Tsubaki, samo ako nađem negde da ne košta haos.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja