Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7946
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. ne kontam u cemu tolka frka oko kilometraze ako je masina zdrava, moj bivsi Suzuki RF 400R je imao 90.000km kad sam ga prodao, a masina je perfektno radila Ko zna koliko su ove masine sposobne da predju samo da se redovno i kvalitetno odrzavaju, samo kod nas retko ko to radi , i onda kad se pojavi masina sa tolikom cifrom odma ljudi u neverici
  2. najvise se isplati kupiti lanac sa gumicama (o-ring, x-ring) iz prostog razloga jer traje mnogo duze obicnih
  3. hehe, kao Kuretov potpis: Ne cuje se a radi sve sta znaju Nemci znaju i Japanci, samo za manje para
  4. ovako iz profila apsolutno nema razlike ,bio 500 ili 1000ccm, jedino sto CB-u fali da bi ozbiljnije izgledao su sire gume to jest felne, 120-160 i onda bi bilo to to
  5. hotju i ja jedan Remus Extra je, Silver Surfer
  6. -Potrosni materijal se relativno lako nalazi za sve navedene motore, pa i neki jeben deo da rikne, malo je teze ali moze da se nadje, imas internet, e-bay... -Nisam imao BAS Bandita 400, nego sam imao Suzuki RF 400R koji koristi isti agregat kao Bandit, i za 2 godine koliko je bio kod mene, crkle su mi dve minorne stvari (tj tako sam ga kupio): regler i zadnji amortizer, i kad sam to zamenio nije bilo frke posle, prodao sam ga sa skoro 90.000km na satu a masina je perfektno radila, bio 2x na moru s njim bez ikakvog problema, navozao se sit -Kad sam hteo da uzmem Bandita odustao sam najvise zbog toga sto mi je mali, ne bukvalno mali nego ima istripovan rezervoar tj udubljenja za kolena na rezervoaru su jako nisko i udaram kolenima nemogu da se spakujem, ali motor je bomba, najlepsi naked u toj klasi a sire, i da napomenem da sam visok 188cm, a na GPZ, CB 500 i GS500 sam se komotno spakovao, mada GPZ(ER) i CB su udobniji od GS, jer imaju sire sediste.
  7. batali rabotu, dobices smotanu gumu oko felne, pola gazista sa strane, ruzno do daske, na mom CB je tako bilo kad sam ga kupio, jedva sam ceko da skinem, i motor se mnogo bolje ponasa u krivini sa original dimenzijama
  8. lose si cuo, ili taj ko ti to rekao nema blagog pojma, jer su masine u Cagivi i apriliji iste
  9. Sto se tice zadnje kocnice, ne vidim u cemu je frka, kad se ionako jedva i koristi, zna sa da je PREDNJA kocnica MAMA, i tu nema rasprave, ako hoces na najbezbedniji i najefektniji nacin da stanes, kocis prednjom kocnicom, 90% A sto se tice cena za Bandita, variraju, vidjao sam ih za 1000eur pa i za 1200-1300eur, drugar je predprosle godine svog perfektnog Bandita sa skoro novim Dragon- auspuhom i nosacem kofera prodao za 1200eur
  10. zaboravio si Imperatora (Biaggia), njegovog najveceg rivala, kad je usao u kraljevsku klasu
  11. ....ulepša mi veče druže pa zavisi iz cijeg ugla se gleda, ako posle MZ 250 uzjasis ER5 onda bogami ispucava
  12. Imao sam obe masine pa mogu reci da je odrzavanje je logicno jeftinije za motor sa 2 cilindra, jer ima 2 karburatora manje, 2 svecice manje itd....manje stvari za popravku Potrosnja im je manje vise ista Sto se tice ubrzanja, dvocilindras bolje poteze na manjim i srednjim obrtajima, ali posle na velikim obrtajima ostaje bez daha, a kod 4cilindrasa je obrnuto, na malim i srdnjim obrtajima je slabiji, trazi da ga zavrnes u vece obrtaje, jer mu se prava snaga krije na velikim obrtajima, brzina im je takodje skoro ista, mislim da je Bandit za nijansu brzi, 4cilindras radi lepse i mirnije sa manje vibracija od 2 cilindrasa, a zvuk je stvar ukusa, ja volim i jedne i druge, ali ipak vazi pravilo, vise cilindara, lepsi zvuk
  13. Vrlo slicni motori, po karakteristikama, potrosnji, finansijama odrzavanja... dobre masine, svi do jednog, koji god nadjes da je dobar uzimaj samo sto bi otpisao Hondu CB 450, ne zato sto je los, nego zato sto je najstariji, najteze naci delove i potrosni materijal, a pored novije i mnogo bolje CB 500 glupo bi bilo uopste uzimati u obzir staru CB 450. Najjeftinija varijanta ti je GS 500, optimum ER-5 a najbolji CB 500 (jbg moram biti pristrasan)
  14. Rossi Lorenzo Dovizioso Marquez
  15. Bandit 600 fabricki otvoren ima 78 konja, i sa tih 78ks treba da potegne nesto malo preko 200kmh,
  16. Extra motor, burazer ga je imao, model iz '93 godine, motor je bio lepo ocuvan i za par godina koliko ga je imao nije imao nikakvih problema s njim, masina je perfektno radila, ponekad mi bude zao sto ga nisam uzeo od buraza, posto ga je prodao za bagatelu kad je odlazio u inostranstvo
  17. u moj VFR sam pre 4 godine ubacio Joskin regler, i regler i dan danas sljaka kod drugog vlasnika
  18. bas sam jednu ovakvu lepojku vidjao prosle godine u Petrovcu kad sam bio na letovanju, moguce da je to ta?
  19. Punto gazi belu, a ovaj skroz presao u susednu traku, decku zelim brz oporavak, i nadam se da ce uciti iz svojih gresaka i izaci pametniji iz ovog gorkog iskustva.
  20. nema tu bas nikakvog zlocina, mali je sam kriv ,hteo je previse a u datom momentu to nije mogao da izvede pa zavrsio neslavno, daje pametniji, zadovoljio bi se sa drugim mestom i bodovima. Problem s njim je to sto previse rizikuje, ide na sve ili nista, a nije se jos nijednom dooobro izlomio na stazi, a kad se to desi, malo ce vise da kalkulise a manje srlja...
  21. ja sam u moj VFR sipao po podacima sa Louis-a i sve je bilo ok
  22. ma da, koja glupost, Stoner da hoce i da ima muda mogao je da ode u bilo koji drugi fabricki tim, i docekali bi ga oberucke, nego nece, boli ga patka...
  23. Tu informaciju mi je rakao kad sam oterao motor ali dok ga ne rasturi nista nezna.E danas sam ja otisao da vidim motor i nije lanac na bregastoj pukao vec lanac pokretni koji se nalazi iza lamele i kaze da ga je narucio i da ce da me kosta sve ukupno sa rukom oko 100 eura Dva dihtinga poglopca sa obe strane 15 e ,i lanac i za ruku ce mi uzeti 40e.Dal je to mnogo nemam pojma sta je tu je E ovo vec ima smisla, posto je znam da je ER masina puna lanaca, jer da je prezubio razvodni lanac to bi bilo mnoogo skuplja igranka jer bi tu popusili i klipovi i ventili
  24. Zanimljiv i komican Burgman 650 review https://www.youtube.com/watch?v=S1nxfxBmoF8
  25. zasto bi dizao? ako te brine to sto je uljara, nemoj da se sekiras, sve to funkcionise perfektno
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja