Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7946
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. bilo koji 125ccm 2T trosi duplo vise od 125ccm 4T, a takve su i performanse, doduse 4T masina ima bolji obrtni moment pa bolje vuce na nizim obrtajima i linearnije ubrzava, a kod visokoturazne 2T masine je suprotno, do nekih 5-6 hiljada obrtaja je mrtva a posle podivlja i povlaci ko da ima turbo Ako budes uzimao 2T masinu, ubaci u trku i Cagivu Mito, ona ima isti agregat i komponente kao aprilia RS ali je duplo lepsa od nje (bar meni)
  2. jos aktuelno
  3. Bishke samo pali masu
  4. negde procitah da pasira od auta Mitsubishi Colt
  5. hehe pa nisam bas picajzla, ali ono, volim da mi je motor ispravan i siguran, da mogu kad god mi se digne djole napakujem koferche, posadim curu nazad, lepo zabodem kljuc u bravu i paljba na puteve daleke Ma svrbe hronicno , a i jebucka me onaj SV 650, voleo bi ga probat, videcemo
  6. Kao sto sam ranije najavio kad se vrnem s mora Hondica ide u oglase. 1994 godiste, 56.000 km, registrovan do 22. aprila 2016 god, Motor je 2 godine kod mene, vlasnik sam, skoro sve je u fabrickom stanju, osim sto ima LSL volan, retrovizore od Kawasaki Z-750 i crash bar. Prosle godine je stavljeno novo: - set guma Heidenau K63-K64 kupljene kod Baneta u Altes-u - semerinzi i ulje u viljuskama - membrana u slavini - gumice u kocionim klestima i ulje - HEL pancirno kociono crevo - Sajla kvacila - Joskin regler A pre mesec i nesto dana je stavljen nov vazdusni filter i bio je na servisu karburatora kod Bokilica. Motor me lepo sluzio ove 2 godine, lepo smo se navozali s njim, prosle godine u Crnoj Gori i Hrvatskoj na moru, a ove godine smo obisli Djerdap i bili u Grckoj na Tasosu na moru, Cena: 1100 evra
  7. covek, daj neku vecu sliku, i da nije spreda, jer se ne vidi mnogo
  8. Darko ti je radio komplet izduvne grane i topove jelda? i koliko je kostalo?
  9. Komsija vec 5-6 godina ganja CM 125 , fantastican motoric, velik, udoban, solidno ide, potrosnja smesna,
  10. jedan prijatelj je sredio truo rezervoar tako sto ga je preseko na pola, unutar njega napravio drugi malo manji, posle opet spojio i ima nov rezervoar
  11. Najidealnije bi bilo otici u Adu kod coveka da uradi komplet izduvne grane i top, ali to mi sad preveliko ulaganje jer neverujem da bi izislo ispod 200-250 eur
  12. Sto se tice gasenja, moguce da ti je otisla pumpa za gorivo, proveri to
  13. Ceo zivot vozim na polovnjacima, ali naravno, kad kupujem gledam da DOT ne bude stariji od 2-3 godine max, prosle godine sam prvi put u zivotu kupio par novih novcatih guma i rade isto ko i dobre polovne od 2-3 godine, nema tu neke velike razlike, mozda ako ides na stazu..
  14. Da napomenem da je ispit takodje polozio i kofer Kappa K46 Zippy, iako na nalepnici pise max load 5kg, mi smo natovarili bar duplo, a moda i 3x vise i izdrzao je bez problema Nije bio preskup, (oko10-11.000 din) a stvarno je dobar funkcionalan, i toplo ga preporucujem. Auspuh necu dirati jer motor kao sto sam reko ide u oglase kad se vratim s mora, teska srca se rastajem od CB-a , super je motorcic, nikad me nije izdala, ali sta cu opet mi zinulo dupe za necim jacim, a sto je najbitnije masina je dobra i pouzdana, legalna, isproveravali si mi dokumente na granici i ove i prosle godine kad sam isao na more, cena ce biti 1200eur
  15. Trebalo bi na samim karburatorima da pise koja su marka i model, Mikuni, Keihin....
  16. Ljudi, evo mi stigli sa Tassos-a ,utukli oko 2250km, guzice nam otpale, a Hondica samo sapuce, besprekorno je odradila turu evo par "umetnickih fotki" ,da ulepsamo sektu
  17. @ Nile89 Skidaj tu gumu i baci u smece, to vise nije guma to je plastika, nije cudo sto je nestabilna, a sto se tice 150-ke batali to, neces dobiti na stabilnosti vec naprotiv bice jos nestabilniji, Sto se tice creva, zato i kazem, jer ako su fabricka, znaci da su 23 godine stara, i moguce da im je vreme za zamenu
  18. pre svega, ta guma 130/60-17 nije fabricka dimenzija za GS, njemu treba 130/70-17, stavi to pa ce se motor ponasati kako valja, GS dobro funkcionise takav kakav je, i za stvari za koje je predvidjen, nije to GSXR i ne treba ocekivati od njega da se tako ponasa, ali pored toga GS je itekako sposoban da se lepo obara po krivinama sa fabrickom gumom, znam iz svog iskustva i iskustava drugih, a vrlo je moguce i da ti je ta guma losa, kazes nova je, a to jel ti reko taj sto ti je prodao ili znas kako (gde) se cita na gumi da li je nova? Sto se tice kocnica, moguce da ti je crevo lose, stavi pancirno (teflonsko) , to umnogome pomaze
  19. Oba motora koja si naveo ( Nsr,Tzr) su 90% isti qrac samo drugo ime, opste karaktetistike i performanse su im skoro iste sa minornim razlikama, uzmi tog kojeg nadjes u boljem stanju i teraj i OBAVEZNO povedi sa sobom nekog ko se vise razume
  20. Pitaj u maloj hamburgeriji u centru Zabljaka sestra od radnice tamo izdaje sobe, mi smo prosle godine bili, 9e po osobi/dan, skroz ok smestaj
  21. Pazi, koji god uzmes od njih a i od onih ostalih neces pogresiti, dobre su to masine, samo da ne bude neka lomina i nemas frke, sit ces se navozat garantovano
  22. CB jest rugoba za Bandita, to stoji, ali malena je razlika u performansama, CB gubi samo u krajnjoj brzini i to jedva za 15-ak km/h, govorim o standardnim fabrickim masinama, ne budzevinama
  23. Ja i moja Hondica smo trenutno na moru u Grckoj, pa ako ti nije hitno, kad se vratimo bice mozda Honda na prodaju za solidnu cenu, meni zinulo dupe za necim malo jacim
  24. Bandit 400 je fantastican motor, ali nazalost posto si 191 cm tesko ces se smestiti na njega zbog specificnog oblika rezervoara visokim ljudima ne pase udubljenje na rezervoaru pa udaras kolenima, veruj mi ja sam isto jako hteo bandita 400 ali sam morao zbogtoga da batalim. Eventualno da nadjes novijeg bandita 400, od '97 pa na gore, on ima drugaciji rezervoar
  25. Onda druze ako hoces dobru proverenu, pouzdanu i jeftinu masinu za odrzavanje, a da nije bicikla, najuzi izbor ti je: honda cb500, kawa er5, suzuki gs500. Tim redosledom, ti motori su dobro zastupljeni kod nas, lakse se dolazi do delova i potrosnog materijala, i to vozi dok ne bude kinte za vecu spravu
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja