Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7946
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. Covek, bre strpi se, imas ceo zivot pred sobom, uzmi neki jeftin Tomos-ov motor APN,ATX od 50ccm, i ganjaj i unistavaj to naredne 2 godine, i posle ga bacis u smece, polozis A1 kategoriju, uzmes neku zverku 125ccm i vozis i uzivas LEGALNO, i ne sekiras se za pandure i ne visi ti nad glavom kazna od nekoliko desetina hiljada dinara...
  2. Naprotiv, isplativ je to posao, nego problem je sto kod nas ima mnogo nabedjenih "majstora" a manje onih pravih majstora koji to stvarno i znaju da nasteluju.
  3. I ja takodje ne mogu da glasam jer sam i za prvu i drugu opciju mozda bi trebalo da se ubaci i treca opcija koja objedinjuje prve dve
  4. najpre skini sajlu, podmazi je, i proveri pinjon u tocku, nemoj odma sat da diras, nemora da znaci da je on u pitanju
  5. Da stvar bude sigurnija, po uzoru na neke ljude na forumu i ja sam izmedju originalne slavine i karburatora ubacio dodatnu slavinu koju rucno zatvorim kad ugasim motor, pa su sanse da se ova havarija desi skoro ravne nuli
  6. Nemam sliku sa nosacem ali nadam se da ce pomoci, evo kako je na mom GS-u bilo reseno, znaci ispod plastike repa ima taman dovoljno prostora da se zavari jedna plocica za ram, i na nju zasarafis nosac sa donje strane. Jes' bio lep moj GS, fali mi ponekad
  7. Nova cena: 5000 din
  8. Dobrodosao komsija
  9. pre ubacivanja slika, prvo ih smanji bar na 1024x768 pa onda ubaci, jer je tako lakse za pregledavanje Samo 2 slike? daj jos koju fotku nemoj da si lenj
  10. trebalo bi da pise na poklopcu gde sipas kociono ulje
  11. 'bem li ga, drugar je imao starog Bandita '95 god. i na njemu gume 120-160, i Suzuki RF400/600 ima identicne viljuske i tockove i nosi gume 120-160
  12. neznam odakle podaci da su fabricke gume 150-110 za Bandit 600?? to su fabricke dimenzije za Bandit 400, a dimenzije za Bandit 600 su one koje i planiras da stavis 160-120
  13. cini ti se....onda kako objasnjavas dogadjaj iz 2006 god. kad je Troy Bayliss (tadasnji vozac SBK) vozio trku kao wildcard za Ducati u moto gp-u razneo ih i pobedio
  14. koristi malo pretragu na forumu, ima vec nekih tema o tom motoru, pa se informisi, tamo ces i videti ko je sve pisao u temi pa mozes ljude da pitas
  15. evo reci cu ti zasto nema mnogo zainteresovanih, da budem iskren, malo si ga precenio, realno taj motor vredi max 1000eur ako je u dobrom stanju ko sto kazes, u sta ne sumnjam, pise 94 godiste, a svi znamo da se taj motor proizvodio od '85 do '90 , ali posto je italijan nebi trebalo biti frka, jer oni u papirima preuzimaju godinu prve registracije kao godiste, znam to zato sto sam nekad imao italijana CBR 600F1 '93 god sto je nemoguce ali opet mnoge kupce ta cinjanica da godiste ne stima odbija od kupovine, i taj motor nije bio u filmu TOP GUN, nema veze s njim, ono je vizuelno totalno drugi motor, pogotovo masina...
  16. klasika 10w40 bilo kojeg renomiranog proizvodjaca, masina fino izgleda, i jos si dobio nosac kofera+kofer i aftermarket izduv, extra trgovina
  17. lep je zvuk, ne preglasan, tu na granici bas kako treba
  18. ima logike ovo sto kaze kolega Zorge alavi su ljudi, hoce da dignu lovu 100% od ulozenog, nadam se da ce se prizvati pameti, jer svojom alavoscu srozavaju Kineske firme, razumem da treba da se zaradi, ali brate nemora bas duplo
  19. Za pocetak Kinezi treba da se obuzdaju sa cenama, jer 4000e za kineza marke koju je malo ko cuo i bez istorije i upitnog kvaliteta, zato im ni neide prodaja jer ce ljudi uvek radije da dodaju jos 1000 i po evra pa ce kupiti novu Hondu CB 500F Zato treba da se malo potrude da svojim kvalitetom i povoljnijim cenama u odnosu na Japansku konkurenciju privuku kupce, svestan sam da u Kini lezi velik deo svetske ekonomije i na njima je da se pokazu, Koreanci su sa pametnim potezima uspeli da se dignu sa dna liste i sad vaze za jedne od ozbiljnijih kompanija u moto i pogotovo u auto svetu.
  20. U ovom slucaju apsolutno podrzavam zene jer nisam bas za ovaj naucni pristup odredjivanja ko je za sta ili nije, sve je to stvar coveka, u ovom slucaju zene. Recimo ja bi mnogim muskarcima dozivotno oduzeo pravo da voze motor, zasto? ne zato sto neznaju da voze, cak stavise odlicni su vozaci, ALI su im moralna i bezbedonosna nacela na nivou 10-godisnjeg razmazenog klinca, u prevodu, misle da su bolji nego sto jesu, i javne puteve tretiraju kao stazu, i onda posle nekog perioda ih vidjamo u cituljama. Verovatno kao i mnogi drugi ovde, zivi sam svedok da zene mogu da voze velike motore bez ikakvog problema i da budu dobri vozaci, isto tako naravno mnogi muskarci su dobri vozaci, i ja tu nebi pravio razliku, ko sto rekoh to je stvar do osobe kao jedinke bila ona muskarac ili zena.
  21. sta cepidlacite, razlika izmedju 600 i 750 je minimalna, i koliko sam skontao coveku neigra ulogu da li motor ima 85 ili 100ks, a sto se tice gabarita motora, to je subjektivna stvar, najbitnije je kako se covek oseca kad sedne na motor, bio on za nijansu veci ili manji, imao sam VFR 750 a sad imam CB 500 i sto se tice komfora isti je qrac, cak je CB500 i bolja opcija za ove nase krs puteve zbog mekanijeg vesanja
  22. bem li ga, ja sam pre ove HJC imao neku MTR iz Louisa sa istim sistemom kacenja i nikakvih problema nisam imao, savrseno radi posle 3 godine, a jako je funkcionalna, i zakopcas je za sekund
  23. Dobro nam dosao komsija
  24. Luze, a koliko dugo nosis tu LS2? ja se vec duze vreme lomim da li opet da uzmem HJC cs14 ili da uzmem taj osnovni model LS2 ff351, HJC mi sljaka vec 3 godine, prao sam postavu 4-5x i drzi se jos, osim sto je sa donje strane ispucao skaj, ali generalno jos je solidna
  25. koliko ja znam i noviji i stariji model imaju identicne 37mm viljuske, tako da bi i semerinzi trebalo da su isti, promene na novijem modelu naspram starijeg su bile samo kozmeticke (volan,satovi, plastike, rezervoar sediste), osim dodatnog uljnog hladnjaka na oklopljenoj F verziji i kocionih klesta, a sve ostalo sto se tice tockova sasije i masine je isto.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja