Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7947
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. Što se tiče prednjeg kraja, fabrika je u kasnijim modelima ugrađivala prednju viljušku i kočnice sa točkovima od ZZR600, a zadnja viljuška sa ekscentričnom osovinom je bila od ZR750 Zephyr, evo par slika da potkrepim tvrdnju:
  2. Disko Nindža

    Alati

    Naravno, za srafljenje u garazi savrseno.
  3. Disko Nindža

    Alati

    Imam Moller set gedora, za sad sam zadovoljan, za te pare sasvim solidan kvalitet.
  4. Zarco će da ih porazbija, samo da ranije krene da ih obilazi, ne kao prošli put
  5. Ko neće da plati reket, taj dobije karinu tj. pozitivan test
  6. Ako sam dobro shvatio, aprilija radi kao fabričko-privatnički tim sa Gresinijem. Verujem da kad malo uđe u štos Ianone bi mogao da potera apriliju na podijum. Kontam da aprilija kopa nogama i rukama da navata Doviciosa, to bi im najbolje leglo, Ducati V4, aprilia V4 sigurno da bi voleli da čuju Dovijevo mišljenje...
  7. Pa i Ianone je opasno peglao (imao podijume na Ducatiju i Suzukiju) sve dok nije seo na apriliju, mada i apriliju je bolje vozio od A.Espargara, a to mu prva sezona na tom motoru.
  8. Lep rad ovo najbolje prodati negde izvan Srbije gde nisu retardirani zakoni...
  9. Ja sam se lepo spakovao na omaleni Suzuki GS500 de neću na ovo
  10. Ali 4 godine bokte mazo, pa to je previše, a u UFC-u se rokaju s koječime i nikom ništa, sve neke kaznice od po par meseci...
  11. Kočnice, ogibljenje i viljuške verujem da nije nikakav problem ako se promeni novijim/modernijim, jer se to u suštini ni ne primećuje vizuelno, problem bi mogao biti točkovi, jer su mu fabrički 16 prednji, 18 zadnji, a bilo bi lepo da se stave neke šire 17-ice felne da bi mogao neke krštene gume da stavljaš, i mnogo veći izbor bi imao, ALI, srećna okolnost je što je zbog velikog interesovanja GPZ900R bio ponovo u proizvodnji od sredine 90-ih pa sve do početka 2000-tih sa unapređenim ogibljenjem, točkovima 17-icama i kočnicama od ZZR600, tako da kontam da bi to prošlo na tehničkom kada bi mu stavio.
  12. Zbog novog talasa korone koji najavljuju?
  13. Pa sve danasnje super sport hiljadarke su malecke, jer bukvalno prave replike MotoGp masina koje voze kepeci od 60kg i metar i po, znaci imaju cure sirok izbor da biraju
  14. Dobro nam došao kolega Yamahista Daj neku fotku mašinerije
  15. Prelep motor, 660ccm 100ks dva cilindra, daleko najjači u klasi, ne preterano agresivan položaj hebli, sviđa mi se
  16. Vrlo sam skeptičan u vezi tog "dry lube" ,pitam se koliko je realno podmazan lanac kad se sloj ni ne vidi ni ne oseti, nije lepljiv
  17. Bem li ga meni lanac za sad ne izgleda ništa lošije nego kad sam ga sa duplo skupljim Silkolene sprejem podmazivao, ali felna je čistija.
  18. U međuvremenu sam koristio ovaj Mol koji sam nedavno prvi put uzeo i mogu reći da sam skroz zadovoljan, otpadanje s lanca je minimalno, ali baš minimalno, s obzirom na cenu od 600 i nešto dinara za 400ml definitivno best buy.
  19. Sace Tramp da ih izbombarduje, tako da zajebavaju Amerikanca, e to nece da prodje...
  20. Nema tu mnogo sta da se razmislja, jer ako su kolega Vex i ta nekolicina ljudi koja vozi slikove u pravu, onda ispada da svi mi, to jest 99% motorista NISMO u pravu Kolega pominje "Sport max 2" (Dunlop) pa se namece pitanje da li je kolega uopste znao kakvu gumu je vozio jer, (inace) "Sportmax" se pise zajedno, i to je samo prvi deo naziva, a tek u drugom delu naziva se vidi u kakvoj gumi je rec, jer Dunlop u ponudi ima nekoliko modela koje imaju "Sportmax" kao prvi deo naziva a to su: Sportmax Roadsmart Sportmax Roadsport Sportmax Qualifier Roadsmart je Sport-Turing guma Roadsport je Sport putna guma Qualifier je takodje Sport putna guma Inace Dunlop gume nisu bas bas vrh sto se tice putnih Sport-Turing guma, zato mi je cudno sto je kolega posle samo jednog iskustva sa njima presao na slikove, a ima jos gomila proizvodjaca koji imaju odlicne Sport-turing gume u ponudi: Bridgestone, Michelin, Metzeler, Continental.... Takodje kolega nije pomenuo da li su te "Sportmax" koje je vozio bile nove gume, nove sa starim DOT-om ili polovnjace, a to mnogo utice na stvari. Predpostavljam da ne kupuje nove slikove "Pirelli Diablo Superbike" pa ih narezuje, to bi bilo finansijski neisplativo jer su skupe ko djavo vec kupuje polovne sprzene kojima je jebana keva negde po stazi... ja to nebi stavljao ni dzabe da mi daju.
  21. Da ne kazem da su sabani krenuli trku prije nego sto je Roberts stao na svoju startnu poziciju, generalno ova motogp direkcija je otisla po kurcu kakve gluposti rade...
  22. Sve u svemu, bolje da nisu nista dirali, bolje da je prvo isao moto2 i vozio se po kisi, a moto gp bi vozili po suvom... p.s. GOO ROBERTS!!! moto2 tragicar
  23. Zarko podivljao, da je bilo jos par krugova, lego bi podijm
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja