Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Oba su vrhunska maxia i koji god uzeo neces pogresiti ali mnogo para za tu kubikazu po mom misljenju. Za te pare mozes naci dobrog SW400 Ili Bugi400 sto je stepenik ako ne i dva iznad pomenutih modela, svakako......dobro razmisli.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max

Hteo bih sto mladji motor da uzmem.Mozda moze po neki Burgman da se nadje sw tesko tj ima 2010 pa na dalje al su skupi a ovo sve ostalo pitaj Boga sta je i koliko su presli,svi su na 22000 uvezeni od preko ili vozeni ovde a godista 2003-4-5-6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

Red je i ja da se javim...

 

2012-kupih novi X Max 250 i do sada sam presao oko 17000km.

 

Snaga motora je dovoljna za grad i magistralu.

 

Na auto putu krstareca brzina je 110km/h, ide on i 130-140 ali tu je vec debelo u crvenom.

Agregat je proveren i pouzdan.

 

Ima tvrdo vesanje i prilicno je stabilan, kocnice su odlicne.

 

Zastita od vetra je ok, sa vecim vizirom od fabrickog je naravno bolja.

 

Potrosnja je oko 3,2 litre.

Ispod sedista staju 2 full face kacige i jos po neka sitnica.

 

Redovan servis se svodi na zamenu ulja - 1,3 litre.

 

Gume su 15 napred i 14 pozadi - nisu skupe.

 

Za razliku od Beverlija na Yamahi mogu da se ispruze noge.

Prelazio sam i vise od 600km u danu bez problema.

 

Ako te jos nesto zanima, pitaj.

 

Razmisljam da prodam moj skuter iz 2 razloga:

 

1. Neki drugari sa foruma predjose na jace masine pa ne mogu da ih stignem. ;)

2. Ako krenem na dalji put, cesto je tesko izbeci auto put a tu mi treba motorce sa vecom putnom brzinom. 130-150km/h.

 

Eto, da nije ova 2 razloga (a oba su vezana za snagu), ne bih ni razmisljao da menjam skuter.

Odrzavanje i potrosnja su veoma prihvatljivi.

 

 

Malo sam ovo nabacao ali kuckam sa telefoni iz cekaonice.

 

Mozda ti pomogne u odluci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hteo bih sto mladji motor da uzmem.Mozda moze po neki Burgman da se nadje sw tesko tj ima 2010 pa na dalje al su skupi a ovo sve ostalo pitaj Boga sta je i koliko su presli,svi su na 22000 uvezeni od preko ili vozeni ovde a godista 2003-4-5-6

 

Evo jednog Satelisa250 znam ga iz prve ruke tj izvadio ga iz kutije. 

 

Cena je malo jaca ali je zato 2013god, provereno dobar maxi sa pravom kilometrazom, ser. knjigom.

Treba uzeti u obzir fabr. nosac kofera koji kosta 300e + kofer od jedno 100-150e, plocise ako su originalne (Nissin) napred-pozadi 80e...dodjes do jedne lepe cifre od 500e.

 

Inace ako se gagi odluci za prodaju, nema mnogo razmisljanja, Yamahica je  :takoje:

IMG_20160305_204033.jpgkostenlose bilder

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Te podatke razmenite na PP. Ova tema se spaja sa već postojećom o dilemama za kupovinu maxija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Frka ako te zanima beneli, decko iz NS ga prodaje,mogucnost i na rate. Prvi vlasnik i orginalna kilometraza,korekcija cene msm da je moguca. Ako te zanima,povezacu te sa covekom. Drugo dete na putu, nema vremena za voznju. Fabricko stanje,bez mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Pošto sam pre par strana u ovoj temi napisao moje dileme u vezi skutera i dobio više korisnih saveta i čak pomoć u gledanju jednog motora, red je i da kažem kako se priča završila. Prihvatio sam savete o poželjnoj većoj kubikaži, a i ukazao se na oglasima skuter koji mi se na prvi pogled svideo, mada nije bio na početkom spisku, tako da je kupljen Piaggio Xevo 400.

Skuter je iz uvoza :stabre: , ali uz dve "olakšavajuće" okolnosti: kupljen je od ovde već pominjanog po uglavnom pozitivnim iskustvima Gavre iz Subotice i pregledan od strane vrhunskog stručnjaka Dareta koji mu je dao apsolutnu ocenu "kupuj" :takoje:.  I ovde zahvaljujem Daretu na izgubljenom vremenu i volji da ide samnom do Subotice da bi video motor :care: .

Motor je 2008 god, ima skroz nove diskove, pločice i gume, mašina odlično rad i sve na njemu je ispravno. Ima par kozmetičkih detalja koji su već u postupku rešavanja.

Sumnjivi su mi bili novi diskovi i kilometraža od oko 23000 km na satu, ali sam juče dobio originalnu dokumentaciju od carinjenja i video da je motor imao jednog vlasnika od prvog dana do prodaje u novembru 2016 i da je on 1948 godište (stariji čak i od mene ;) ), da je ocarinjen na tu istu kilometražu, tako da je sve moguće :stabre: . Videćemo više detalja kad skuter dodje kod Dareta na sto na detaljni pregled i servis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ukratko... prednja guma 2015, zadnja guma 2016, plocice odlicne napred-pozadi kao i diskovi, nema curkanja na pumpi za vodu, termo grupa suva ko barut, fabricki dihtunzi, lepo pali, zdrav zvuk masine kako hladan tako i vruc, lepo podize temp motora, ne trese pri polasku, ne vuce u stranu.... ili ti dovoljno argumenata da se pazari motor.

Sale nek ti je sa srecom, da te sluzi makina kako si zamislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Uh, x-evo je bio moja tiha patnja pre par godina, ali preskup za moj dzep, a i posle sam se vratio u Kg, gde je znacajno manje gradske voznje u odnosu na Bg u kom sam ziveo i vozio x9. Motor je kao nov na slikama, agregat je prava mera, a jel nije tajna koliko je placen? Puno srecnih kilometara zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja