Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@stari roker

Da ne citiram ceo post, sve ovo je u redu, sve podržavam. Samo fabrika, ili prepravke u skladu da proizvođačem, i homologacijom.

Meni lično najviše smeta što na pregledu ti ne možeš da promeniš jeb*nu sijalicu koja je upravo crkla, ili što radnik na TP ne sme da ti podesi svetla, jer inače, gde ćeš to da uradiš ?

Ljudi, nisam budala što to pričam, sećam se dobro kakav je bio pregled kada sam počeo da vozim auto.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa ne vredi brate. Dolazi polako na naplatu to sto su nam školovani kadrovi otišli preko, a kursadzije nam vode državu. 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, stari roker je napisao:

kursadzije nam vode državu. 

Kolega ne vredjaj elitu, to su akademski obrazovani gradjani. :D

 

:'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, ser je napisao:

E, a jel ima neki TP koji je zatvoren ili je platio neku sacuvaj boze kaznu?

Nemoguce da niko nije probao da promulja nesto...

Teh. koji je medju prvima otvoren po "novom" je zatvoren posle nedelju dana, stranka ostavila auto na prilaznom putu liniji (par metara pre one zute crte napolju) kontrolori unutra radili, naisli inspektori i pljas, pa ti muljaj.

Inace sada su zauzeti otvaranjem (1500 linija po 1000€) kada to prodje ( posle 05.01.) sledi sledeci krug, zatvaranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Zanimljivo razmisljanje za nekog tako iskusnog, jasno ti je da ovde samo jedna ekipa drzi monopol a bas to "pa bavi se necim drugim" nas je dovelo dovde, mozda da pokupujemo diplome i vodimo neka javna preduzeca?
Uostalom mislis da to "drugo" nece doci na tapet.
Ja sam argumentovao cenu a koji je tvoj odgovor, bavite se necim drugim!



Nema argumenata da tp ovde bude duplo skuplji nego bilo gde u Evropi. Nemoguće je dati takvu argumentaciju jer ne postoji.
Ne znam kako si ubacio JP ovde jer nema nikakve veze. Potpuno je nemoguće povezati privatni i javni sektor na takav način osim kao u slučaju npr. notara koji predstavljaju neku simbiozu. Kod njih se niko ne žali niti pomišlja da se bavi nečim drugim u privatnom sektoru, a i oni moraju neke pravilnike da poštuju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 4 sati, stari roker je napisao:

Pa ne vredi brate. Dolazi polako na naplatu to sto su nam školovani kadrovi otišli preko, a kursadzije nam vode državu. 

Kursadžije, a sve više i ćevabdžije... :lol: :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Ne odgovara mi ova cena pregleda, ali ako izračunamo troškove, uzmemo u obzir ograničen broj vozila, rizik kazne i zatvaranje linije, cena ne može da bude manja. Koliko ja razumem, jedini način da se smanji cena je da neko subvencioniše deo (osiguranja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Iskreno, ne nadam se uopšte da ce biti povoljnije. U Rumi je 6000,u Zemunu 4000. Treba ici tamo gde je povoljnije. Svejedno vise nema prolaska preko veze da bi 'alalio dve hiljade na tehnickom gde sam registrovao godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
Pre 1 sat, kole24 je napisao:

Ne odgovara mi ova cena pregleda, ali ako izračunamo troškove, uzmemo u obzir ograničen broj vozila, rizik kazne i zatvaranje linije, cena ne može da bude manja. Koliko ja razumem, jedini način da se smanji cena je da neko subvencioniše deo (osiguranja).

Tako je nekada i funkcionisalo. Ali se "država"(ukoliko to još uvek imamo) dosetila da ograniči maksimalnu proviziju na 5%. Pitam se samo u čiju korist?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

Nema argumenata da tp ovde bude duplo skuplji nego bilo gde u Evropi. Nemoguće je dati takvu argumentaciju jer ne postoji.

Postoji za onoga ko razume, ja ne govorim kako je ta cena OK nego kako je do nje doslo, u paru.

Nedao Bog da nekada budes vlast, ne da bi vladalo jednoumlje nego bi se moralo disati u taktu sa tobom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Disalo bi se mnogo lakše kada tehnički pregledi i notari prestanu da pljačkaju i zloupotrebljavaju svoj monopolski položaj. Sad što vas nervira jer vam nije Bog nego neko drugi dao da se bavite baš samo time zaista ne treba nikoga da interesuje. Takve stvari moraju biti servis građana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam pokušao da srušim sistem tako sto nisam registrovao jedan od svojih motora. Ali badava. Dobio sam to da moram vaditi novu tablicu i saobraćajnu, kao i to da moram nositi motor na tehnicki. 

Da se nerviram nemam kade, pa cu zato to sve da poplacam i da uzivam u vožnji mojih motora. 

Inače, zmija se ubija udarcem u glavu... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Umka - Bgd
  • Motocikl: Ducati Monster 750

Prošlog februara nisam imao problem..imali su kontrolori. Trebalo je da provere nekim uređajem i viskozitet i stepen vlage ulja za kočnice, ali nisu smeli da otvore lonče jer im je neko rekao da će onda ući vazduh u kočnice :jee:što sam ja na 1 potvrdio pa nisu dirali. Umirio sam ih uveravanjem da je ulje novo što je zapravo bila istina.

A dok sam gledao kako testiraju kočnice na valjcima po novim pravilima, pomislio sam i to im posle rekao: A ja se kao klinac ložio na "Bure smrti" na vašarima! Imali su samo jednog koji pristaje da to radi za tu platu a i on nerado. Rekoše još da pisači propisa spremaju nekakvu još bolju avanturu...

A da je skupo - KIDA srce

Promenio član Aleksandar Radivojević

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Могу само да кажем: 

НЕПРИЈАТЕЉИ НАРОДА!

Сви у ланцу, од главе до репа.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 20 sati, kole24 je napisao:

Ne odgovara mi ova cena pregleda, ali ako izračunamo troškove, uzmemo u obzir ograničen broj vozila, rizik kazne i zatvaranje linije, cena ne može da bude manja. Koliko ja razumem, jedini način da se smanji cena je da neko subvencioniše deo (osiguranja).

Kakvo subvencionisanje osiguranja,pa njima je udeo u steti 3% od naplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, kole24 je napisao:

Mislio sam da osiguravajuće kuće subvencionišu tehničke preglede.

Zasto?Pricamo kao da je T.P. milion eura,Aj da se ne lazemo,otvaranje tehnickog je 50-ak hiljada eura,sa sadasnjom cenom rada ozbiljniji tehnicki se otplacuje za manje od godinu dana.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 14 minuta, štampar je napisao:

Шта мислиш онда колико кошта сва та опрема као и калибрисање исте?

Nisam rekao da je LAKO otvoriti,ali nemoj da pricamo da se na tom poslu gube pare.

Koliko kosta ne znam pa sam pitao a odgovora nema.Racunam i da je duplo nego pre 4 godine.

 

 

IMG_20211221_210514.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 21 minuta, ivica744 je napisao:

Koliko kosta ne znam pa sam pitao a odgovora nema.

Nisi pitao nego konstatovao da kosta 50000€ i otplati se za manje od godinu dana.

Mi smo postojece valjke nadogradili 9000€ , za merenje brzine mopeda 5000€ , izduvni gasovi msm nesto ispod 5000€ ... za pocetak najskuplje, spisak je dugacak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja