Sve Aktivnosti
- Prethodnih sat vremena
-
Darko Mihajlovic je počeo da prati Behringer x32 compact
-
Beringer x32 compact , Rhino bags torba , novi OS , odlican preset ! Podesena dva in ear izlaza , vokoder , scene. . Sve ful. Mikseta je stara par godina, kupljena nova u Italiji Cena - 1000e fiksno
- Today
-
E svaka ti se pozlatila, druže @Disko Nindža , to je i meni logično da gorivo ne sme da se oseća. Da si ti živ i zdrav, a da ja rešim ovaj problem !
- Yesterday
-
Protaa je počeo da prati Suzuki gs500e curenje goriva
-
Pozz drugari elem u zadnje vreme ne vozim motor uopste, manjak vremena :D, primetio sam kada se motor ne vozi i stoji da mi gorivo curi na karburatoru ali to samo na jednom tacnije na levoj solji bas na toj strani gde je nogara, e sad neki kazu da moze biti problem u slavini ili samoj toj iglici u karbu ako se ne varam, medjutim kada je imao dosta manje goriva lupam samo litaru,dve, tri nije nista curilo ili jako malo dok se naprimer sipa 5l i vise onda curi bas lepa bara nastane posle dva dana ako se motor ne vozi, posle na meracu ulja kao da osetim benzin da li benzin moze tu da dodje, sta ciniti zna li neko majstora nekog u kikindi?
-
Garaža se oseća na benzin otkad garažiram CBF 500
Disko Nindža je odgovorio članu BMXBandit u Generalno
Ljudi, ja moje motore zimi držim u kući, kakvi bre mirisi bakrači... bio karburator ili ne, NE SME da se oseti gorivo. Tamo nešto ne valja ali dečko nije vičan s motoristikom, ali sve se to da rešiti. I moj bivši CB500 je prezimio dve zime unutra, bez ikakvih problema. -
Nije bas neko postignuce, najveci problem je bio napraviti uslove da se bude 20 dana na putu ali hvala u svakom slucaju!
-
Ovde nisu čista posla. Čovek maler i @Darko Mihajlovic zajedno sa njim. Nije ni čudo šta je prošao sa Pežoom. Evo moje uspomene iz Grčke. Sreća nije na putu. Odem po doručak, da ga upalim kad čujem ne vergla lepo iz čista mira. Uuu majku mu. Sledeće paljenje upali teže, treće jedva. Da je još jedan zub morao da okrene ne bi mogao. Vratim se u smeštaj, grk mi dade neki alat, drugi čova lampu... Iščupam ga napolje i zamolim neke ljude da me odvezu do pumpe da pazarim nov. Sreća akumulator za Clia je uobičajnih dimenzija bez start stopa i govana pa sam ga našao lako. Inače, iako deluje lako da se zameni... Nije baš. Sa klema mora da se skinu ukupno 4 kom M6 matice. Pa tek onda da se skinu kleme. Nakon toga treba dugačak nastavak i torx T40 da se oslobodi fiksator akumulatora. No dobro, snašao sam se.
-
@Džim Džarmuš Biraj ago šta ti drago. Za šta, koja čvrstoća, način skidanja. Ja stavljam 243 svuda. Ne detaljišem i svi su mi šrafovi oduvek na broju.
-
Ovaj lik je ekspert. Video je malo stariji. Sada ima na Revzilla yt kanalu clipove The shop manual i ostalo zabavnog sadržaja. Ari Henning Na Instagramu možeš da vidiš da rentira svoj stari Verys u Californiji kada neko doleti da se vozi tamo.
-
TOP!! Konačno nešto za moje mršavo dupe , kakva je procedura...koliko se čeka, poručivanje...itd itd..
-
09.08.2025. Dve trećine kruga oko Maganika - do Kapetanovog jezera i Moračkih planina. ( Dužina rute 117 km, najviša tačka 1930 mnv) Ove godine još nisam bila do Kapetanovog jezera. Najviše zbog toga što put iz Velje Dubokog do gore nije za upotrebu, pa ako želim voziti do Kapetanovog jezera i Moračkih planina, to mogu jedino okolo, ispod Maganika, pored rudnika boksita pa na Lukavicu. To je duplo dalje nego kada bih išla iz Velje Dubokog. Ali dužina nije problem, druga stvar me muči. To što ne mogu napraviti krug, već se moram vratiti istim putem. A volela sam taj krug. Tehnički u pojedinim delovima dosta zahtevan, u globalu vrlo naporan, ali uvek me je radovalo da ga izvozim. A sada može samo polovina kruga. Iz tog razloga nikako da se provozam do jezera. I onda izaberem baš subotu u sred leta, kada je tamo gužva. Moram priznati da me je toliki broj ljudi iznenadio. Valjda sam ja uvek vozila tokom nedelje i van sezone pa nisam sretala toliki svet. A i od kada je asfalt došao do samog jezera, otvorio je mogućnost mnogima da ga posete. Pa je tako to lepo jezerce, ušuškano između Moračkih planina, postalo turistička destinacija. A sa tim je nestala i sva ona posebnost i lepota do nedavno skrivenog i ne tako lako dostupnog, ovog planinskog oka. Ali ako se samo malo krene dalje i zađe u Moračke planine, sva lepota i draž su ponovo tu. One se ne daju ukrotiti. Ostaju divlje i svoje. Njihovu lepotu ništa ne može zaseniti. A čovek pred njom, samo može da se pokloni. Na putu do Lukavice Mali i Veliki Žurim Kapetanovo jezero Moračke planine Štit, Lastva i Kapa Moračka Kuća u steni U povratku, pogled na Nikšić Mali odmor u hladovini Iako je po dužini ova ruta znatno kraća od one do Komova, podloga je sve kamen. I uspon je dosta veliki, pa sam se baš zamorila boreći se sa motorom čitav dan, pokušavajući da ga ukrotim po tom silnom kamenu. Jeste me namučio, dal kamen, dal potošeni musevi, a možda i oba, ali na kraju dana, ostaju lepe slike i jedno veliko zadovoljstvo koje posle svake dobre vožnje osećam.
-
Bilo nekad, al ostao refleks koji je potreban za gradski saobraćaj, il da se izbegne neko, il da se preskoči neki kralj drumova, il da se održi kakva takva forma koja istina sve više slabi. Sada su mi na autu prave zimske gume, iako je toplo, auto se ponaša neuporedivo bolje nego sa tim Savama.
-
E sad ja ne znam koliki je ovaj intenzitet mirisa prema tvojim merilima, ali je sigurno raspon dosta širok, od toga kada se samo malo oseća benzin do toga kada je nepodnošljiv. Ja sam mogao (govorim u prošlom vremenu, zato što sam pre nedelju dana odvezao motor kod majstora i tamo ga ostavio) da uđem u garažu i da provedem tamo nekih 15ak minuta, upalim motor da malo radi u neutralu, i to, a da mi ne pripadne muka od mirisa benzina, znači u priličnoj meri podnošljivo, i to bez da držim duže otvorena širom vrata od garaže da bi se provetrilo. Međutim, jedan druga stvar me je poprilično uplašila, a to je mogućnost požara ili ekspolozije u slučaju korišćenja električnog alata u takvim uslovima. Imam akumulatorsku šrafilicu, kojoj se jasno vide iskre na zadnjem delu kada se pritisne dugme za paljenje motora, a nova je šrafilica, kupljena pre 2-3 meseca, i prekjuče sam kupio akumulatorski hilti, za hobi upotrebu, sa idejom da probušim nekoliko rupa za tiplove i montiram neke viseće elemente u garaži, ali me stvarno mnogo brine potencijalna opasnost od ekspolozije ili požara. Konsultovao sam se sa ChatGPT i on se slaže da su upravo uslovi kada postoje isparenja benzina ti koji znače opasnost, mnogo više nego kada je benzin u tečnom stanju, i da koncentracija zapreminska benzina u vazduhu mora biti u nekom opsegu da bi došlo do zapaljivanja, a da ukoliko postoji intenzivan miris benzina, koncentracija može da upadne u taj opseg. I veštačka inteligencija mi je izvesno savetovala da ne koristim uopšte električni alat dok god se oseća miris benzina, i pravio mi je proračune koliko treba da držim otvorena vrata na date dimenzije garaže i vrata, i gradijenta temperature i pod uslovom da nema promaje, i ispada da bi trebalo da čekam preko sat vremena da bi koncentracija benzina u vazduhu pala na nekih 1-5 % od početne kad uđem u garažu. To mi je potpuno neprihvatljivo jer mi je garaža na 300m od zgrade gde živim, i nemam ni WC ni vodu ni struju, niti bih mogao bilo šta smisleno da radim tih preko sat vremena dok se provetrava, a da ostavim otvorena vrata i odem, to naravno ne mogu. Tako da ako ne rešim problem sa tim isparavanjem benzina, motor će verovatno na prodaju, i sigurno ću biti na velikom gubitku, jer savest mi nalaže da u oglasu napišem sve mane motocikla koje ima. Iako ovaj dečko od koga sam ga kupio, mi je prećutao to za miris benzina, kao i neke druge stvari.
-
Za koliko dana 100km? Moj brat je vozio na servis posle 4-5 dana. Taj vikend i moj klinac otišao tamo. Deca ga vozala u dve ulice od ujutru do ponoći.
-
To ja sa nudističke. Dobro je i da gaće imam. A i menjam ih ... a ne kao @the_doctor
-
Ima valjda neka 2 ili 3 lika iz Sajkasa sada ne znam koji je koji.
-
Prepoznao sam ova vrata od garaže, prošle godine sam gledao belog tigra 1050, bio lomina na kub, doduše i najjeftiniji u oglasima. Prodavac nije bio tu pa je poslao valjda šuraka ili pašenoga da nam pokaže motor, taj lik je bio retko neprijatan, a verovatno po kolima je procenio da nisam ozbiljan kupac i da sam klinac koji je došao eto da probava tu onako. Klinac od 35 godina. Svakako ga ne bih kupio, za to je bio u pravu.
-
Honda VFR 800 X CrossRunner WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM Honda VFR 800 X CrossRunner, 2011. godište, Touring, vozilo prešlo 29000 km, Šajkaš. Cena 5.300 € - Motori - Polovni Automobili
-
Kako li izgleda kad teraš? Ja ne mogu ni da zamislim da vozim tako da dolazim u ove situacije.
-
Strašno, svi se ovde potrudili da mu zaista pomognemo,pri tome piše jezikom koji bi možda Jedai uspeo da rastumači, a na kraju ispasmo grbavi, nije džabe ona 'put do pakla je popločan dobrim namerama'.
-
-
Scylla se pridružio zajednici
-
Pozdrav ljudi, radim dostave i zelim da kupim skuter za taj posao, dnevno prelazim (80-140km), zanima me koji je skuter najbolje da kupim za taj posao. Do 125 kubika, dobio sam neke sugestije o kymco i sym, sta vi mislite i koji su vasi predlozi, sta ocekivati od potrosnje i od servisa kolko bi me sta kostalo, tek sad polazem i ne znam apsolutno nista. Hvala unapred (budzet mi je oko 2000 eura)
-
Obuci majicu dečko, alo ..
-
Ne verujem da ima razloga da troši ulje prilikom razrade. Da se nije slučajno desilo da nisu dovoljno sipali ? Ili da merač u karteru nije dobar pa svako sipanje bude u stvari manje, mada ako kažeš da pada nivo. Baš teška situacija te zadesila, bolje da si loto uplatio nego dva falična skutera istog modela.
-
Знам Блажо за прстенове, имао сам их већ раније док сам био млађи и петљао много више око аута али сад ме све то некако умара и нисам више за те комбинације... Хвала свакако за савет
-
Aktuelne Teme
-