Jump to content

Moto Zajednica

Velicine kaciga

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Koga zanima i bezbednost kopci na kacigama pored pronalazelja odgovarajuce kacige, vredi pogledati. Skroz zanimljiv video. 

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Danas gledao kacige,probao min 30 modela,bio sam siguran da mi je velicina S mada prodavac kaze da meni treba XS.Probao jednog Shoei,stisce obraze kao lud al da budem iskren meni je veci problem takvu kacigu skinuti.Imao sam osjecsj da ce mi usi ostati u kacigi.S jedne strane vucem ja a sa druge supruga.Jedva je svukli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ništa fantomka? Ja rabim neku sintetičku, kaciga sklizne i na i sa glave lagano. Uši i dalje na glavi. :D

 

A da steže, mora da steže po malo, pogotovo kad je nova. Opuste se sunđeri posle nekoliko upotreba, pa to legne na svoje mesto.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Znaci ipak je XS uff.Da budem iskren puno mi je bilo dati 600 evra a motor mi 125cc.Znam da je kaciga vazna i da ne treba gledati koliko kosta al opet.A i te velicine XS nemaju bas mnogo na lageru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Mene je moja Pista stezala na početku (prvih 20ak sati nošenja) međutim sad je sve leglo na svoje mesto.

Takođe preporuka da se nosi potkapa ispod, ja je još nisam kupio jer merkam jednu Dainese (mada kažu da je mnogo tesna, moram da odem u Plattner da probam). Ne mogu da ti objasnim koliko puta sam klepio sebe preko ušiju :D Takođe ako imaš kratku kosu (tipa fade, kec itd.) biće ti lakše sa potkapom - kad nameštam kacigu bukvalno sebe uštinem na jedno 5 mesta tamo gde je kosa najkraća, vrlo neprijatan osećaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 11 minuta, blackmore je napisao:

Mene je moja Pista stezala na početku (prvih 20ak sati nošenja) međutim sad je sve leglo na svoje mesto.

Takođe preporuka da se nosi potkapa ispod, ja je još nisam kupio jer merkam jednu Dainese (mada kažu da je mnogo tesna, moram da odem u Plattner da probam). Ne mogu da ti objasnim koliko puta sam klepio sebe preko ušiju :D Takođe ako imaš kratku kosu (tipa fade, kec itd.) biće ti lakše sa potkapom - kad nameštam kacigu bukvalno sebe uštinem na jedno 5 mesta tamo gde je kosa najkraća, vrlo neprijatan osećaj.

Ja sam u Barelu uzela Oxford-ovu univerzalnu potkapu, ne steže, ne osećam da je nosim, a nije ni skupa. Jedino moram da nabavim neku zaštitu za vrat, dolazi leto i sa njim insekti... <_<

 

YAMAHABAREL.COM

Oxford Balaclava potkapa od laganog pamuka materijala pružiće Vam komfornu vožnju.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja imam i tu pamučnu, ali i ovu Coolmax koja je mnogo prijatnija:

 

YAMAHABAREL.COM

Oxford Balaclava potkapa od laganog materijala pružiće Vam komfornu vožnju u letnjim mesecima.

 

Ne upija vodu kao pamuk i prozračnija je.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ova Coolmax deluje super za leto, a kako živim bukvalno iznad Barel motoshopa, moraću da odem ovih dana da probam :)

 

Ja sam razmišljao o ovoj:

 

 

Međutim mnogi kažu da je jako tesna i da je veličine M bukvalno, ako uspem da odem do Plattnera probaću i javljam utiske.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 19.4.2022. at 17:55, Sumnjicavi je napisao:

Znaci ipak je XS uff.Da budem iskren puno mi je bilo dati 600 evra a motor mi 125cc.Znam da je kaciga vazna i da ne treba gledati koliko kosta al opet.A i te velicine XS nemaju bas mnogo na lageru.

Probaj hjc , oni imaju dosta xs modela 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Procitah celu temu, linkove, klipove i tekstove koje ste preporucili.

Glava 63cm, siroka glava. Oblik kao na fotki:

IMG-20220715-125941-01.jpg

POSTIMG.CC

XL i XXL kacige jeftinijih proizvodjaca me uvek stiskaju na celu. Probao Schubert nekoliko XXL modela u Barelu. Jedino C5 kalup mi odgovara. Prodavac kaze da su kalupe na C5 uvecali za pola broja u odnosu na stare, i to osetim. Sa njim imam dva potencijalna problema.
1. Izmedju brade i prednjeg dela kacige jedva gurnem prst, u nekim delovima je mozda i manje od prsta, bas na knap. Jel to dovoljno? U nekom od klipova koje ste linkovali lik kaze prst ipo-dva, inace se lomi vilica pri padu. Prodavac tvrdi da ce se pre nabiti na celo nego na bradu ova konkretna kaciga, al mi to nema smisla ako je udarac koncentrisan na donji deo kacige...
2. Kais ide prilicno blizu grla, kad savijam glavu ka grudima udara mi u jabucicu, da kazemo da je neprijatno. Mozda je veci problem mekani dodatak ispod kaisa jer je sirok, nego sam kais. Prodavac kaze da to ne treba da me brine, moze jos da se popusti kais, kao i da kaciga ima kaiseve i sa zadnje strane koji dovoljno drze da ovaj napred moze biti labaviji. Jel to ima smisla, ili mora da kais bude zategnut na knap?

Schubert C5 3XL iako se proizvodi, nikad nisu dobijali, ne nalazim je ni u stranim webshopovima, al nesto sumnjam da bi sto se kaisa tice bila bolja, mozda sto se razmaka do brade tice... 2XL imaju samo jednu jedinu kacigu na stanju, koju sam danas nosao 20-30min u radnji i nisam primetio nelagodnosti, sem gore navedenih. Sundjere kaze da mogu da se poruce od 3XL ako bas treba...

Sutra idem u drugu radnju da probam Shoei Neotec II, 3XL isto jedan jedini primerak, malo duze da nosim po radnji da vidim kakva je. Njihove 2XL su mi neudobne, jedva ih stavim na glavu, jos teze skinem. 3XL je isla dosta lakse, al sam je probao samo 20sec, pa cu opet.

Moje pitanje je zapravo, ljudi koji imaju glavu slicnu mojoj, postoji li ijedan jeftiniji brend/kalup u koji bi moja glava mogla komforno da se smesti? Znam da je individualno i da treba probati, al bar kao smernica. Probao sam HJC 3XL od nekih ~30k din na kratko, ulazi mozda i lakse od Shoei/Schubert jer nije oklop tako krut pa ga lakse rasirim (flip-up), ali maltene odmah osetim pritiskanje kojeg nema kod skupljih. Prodavac tvrdi da je zbog kalupa koji se za jeftinije pravi u jednoj dimenziji ili manjem broju od skupljih. U obe radnje su mi odmah rekli da za moju glavu cu vrlo tesko naci jeftinu a udobnu, nakon probi moram nazalost da se slozim. MT, HJC, veoma tesko, a Shark iako neznatno bolji, opet ima tacke pritiska kojih nema sa Schubert C5.

Kratka anegdota:
U srednoj skoli sam jedva na glavu nabio drugarovu AGV M ili L, posle je troje vuklo istu da bi mi je skinuli sa glave. Od tad su mi dali nadimak "vugla". :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Za tvoj tip glave nikako hjc ili shoei . Uz schuberth i arai kao premium možeš da probaš shark modele i AGV (k5 ) . 
Nikako nemoj da te mrzi da probas sto više proizvodjaca i kaciga i kada vidiš da ti neka odgovara na prvi momenat drži ja bar 20min na glavi , nemoj da ti bude glupo . Kacigu kupujes jednom u par godina . 

Promenio član ziks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Apsolutno si u pravu, Shoei sam probao u subotu malo duze u radnji, posle 10min je vec bila nelagodnost na celu, posle 20min kad sam je skinuo, ostade crvena bolna tufna naredna 2h. Shark sam probao, isto mi ne odgovara.
Kupio sam Schubert C5 na kraju. Poslednji komad koji su imali XXL, tako da ni boju nisam mogao da biram, al posle 30min nemam hotspotova niti nelagodnosti, potvrdih opet probom kuci. Za duze, videcemo, pa prilagoditi po potrebi. Na prvu deluje da kad se "razgazi", bice jos udobnija. Nisam planirao ovoliko na prvu kacigu, al sta da radim kad sam glavat.

Nisam probao Arai i Agv (jer sam glup pa mi nije palo na pamet da pogledam u vise od dve radnje), ali cu sledeci put kad naletim probati par modela cisto da znam sta mi odgovara, pa ako izleti nesto povoljno, sto da ne, kao rezerva.

Hvala ti ma savetima default_0a-smiley.gif





  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Nisi sigurno pogrešio , c5 je vrhunska kaciga a i realno kacigu menjaš na 5 godina tako da ne treba žaliti novac već uzeti ono što najviše odgovara . Be posle da kažeš mogao si da dodaš još 100-200 e i da ne žališ . Na 5 godina to je zaista zanemarljiva razlika za udobnost koja je preko potrebna kod kacige .
Puno lepih km želim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Honda CBR 600F

Pozdrav :jee1:

Nedavno sam polozila A kategoriju i odlucila sam da kupim dobru i kvalitetnu kacigu. Obim glave mi je 59-60, uglavnom mi L velicine odgovaraju, kad se gleda od gore glava mi ima vise okruglast oblik, nema jajast.

 

Koju biste mi kacigu preporucili? 

 

Scorpion EXO-R1 CARBON AIR 

Scorpion EXO-1400 CARBON AIR SOLID

Scorpion EXO-520 SMART AIR

AGV K5 S

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ону која ти највише одговара. Што ће рећи, пробаш све, па одлучиш. И опет погреши, али је то за наук за следећи пут. Нема тог ко се није никада зезнуо при избору. 

 

Чак и од врсте мотора и величине визира зависи колико ће бити бучна кацига и да ли ће одговарати.

Иста кацига на 2 различита мотора, на једном да полудиш од буке, на другом савршено одговара. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
Pre 20 sati, bikerca je napisao:

Mislila sam naruciti, jer nisam nasla nigde u blizini neke odbte dve marke, videcu u Novom Sadu.

Nikako , pogrešićeš 100 % . Probaj i shark , one su za okruglije glave (dskwal,spartan) . Takodje pri probi budi bar 20tak minuta sa njom na glavi da vidiš da li pritiska negde konkretno . Pri prvom probanju treba da bude knap ,da ne mrda , vremenom će unutrašnjost popustiti i formirati se prema tvom obliku glave . Ljudi često greše i uzmu preveliku kacigu za prvi put , sto je bio i moj slučaj .Vremenom popuste lajneri u bude bučna i hoće da leluja pri većim brzinama .
Ako nemaš sve u NS da probas izdvoji jedan da i dođi do BG , isplatiće se , veruj mi .  MAXMOMENT , plattner i barrel su uvoznici za scorpion, agv i shark i svi su maksimalno ljubazni i rado će pomoći u odabiru prve kacige . 
Još jednom , ne naručuj dok ne probaš !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ako naručiš online, imaš fore 14 dana da vratiš bez ikakvog obrazloženja, verujem da je i ovo korisna informacija.

Ja sam kacigu kupio napamet (znao sam veličinu, ali ne i oblik), srećom sve je ispalo okej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
On 23.7.2022. at 1:15, bikerca je napisao:

Pozdrav :jee1:

Nedavno sam polozila A kategoriju i odlucila sam da kupim dobru i kvalitetnu kacigu. Obim glave mi je 59-60, uglavnom mi L velicine odgovaraju, kad se gleda od gore glava mi ima vise okruglast oblik, nema jajast.

 

Koju biste mi kacigu preporucili? 

 

Scorpion EXO-R1 CARBON AIR 

Scorpion EXO-1400 CARBON AIR SOLID

Scorpion EXO-520 SMART AIR

AGV K5 S

 

 

 

 

 

520 je lepa ali previše teška za full face kacigu. Ako ćeš više vremena provoditi u putu i nisi u fazonu staze, ne bih ti preporučio karbon. Lakše jesu, konkrektno R1 Carbon i 1400 obična, razlika je u 200g, ali je R1 Carbon dosta bučna i sa čepićima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Nisam uspeo da nadjem na netu pa da pitam ovde. Kom obliku glave odgovara Shoei GT 2? 
Do sada mi odgovara samo AGV koji sam nosio 5-6 godina ali ne bih opet da kupujem AGV k5s jer su boje kriminalno ružne. 
Probao Shark Spartan, Scorpion 1400 i nijedna ne odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
Pre 23 sati, Zeka75 je napisao:

Nisam uspeo da nadjem na netu pa da pitam ovde. Kom obliku glave odgovara Shoei GT 2? 
Do sada mi odgovara samo AGV koji sam nosio 5-6 godina ali ne bih opet da kupujem AGV k5s jer su boje kriminalno ružne. 
Probao Shark Spartan, Scorpion 1400 i nijedna ne odgovara. 

GT air 2 je nesto sira u gornjem delu od exo 1400, a uza od exo 1200 ili 510.

Agv nisam nosio, a Spartan sam samo stavio na glavu, nije mi se dopala, pa ne mogu da uporedim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
On 11.12.2022. at 15:16, MilanS je napisao:

GT air 2 je nesto sira u gornjem delu od exo 1400, a uza od exo 1200 ili 510.

Agv nisam nosio, a Spartan sam samo stavio na glavu, nije mi se dopala, pa ne mogu da uporedim.

Uzeo GT Air 2. Kao krojena za mene. 

U motolandu 83.000 pa na trenutnoj “akciji” 74.700.

 

U Xmoto 59.000, bez “akcije” :D

B3B1F5FE-C520-4F42-B217-EE5176A9BF09.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja