Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Jawa 350-639

Pozdrav drustvo,novi sam na forumu,naime o čemu se radi,kupio sam jawu 350-639 twin sport za bas jeftine pare,sad nju da opisem :P inače packe nema kao nova je,kupljena 92-e nova u robnoj kuci,registrovana i vlasnik preminuo 94-e tako da nije do sada vožena,e imam problem nisam je jos prevukao kod sine,mjenjac normalno upada u svaku brzinu ali je kurbla zakovala,kad zelim da kurblam ona ni mm sa makne,vjerujem da he zakovala od stajanja ali kako da je otkujem pomocc,bice i slike

received_1859385937717401.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS
Pre sat vremena, Džontra7 je napisao:

Pozdrav drustvo,novi sam na forumu,naime o čemu se radi,kupio sam jawu 350-639 twin sport za bas jeftine pare,sad nju da opisem :P inače packe nema kao nova je,kupljena 92-e nova u robnoj kuci,registrovana i vlasnik preminuo 94-e tako da nije do sada vožena,e imam problem nisam je jos prevukao kod sine,mjenjac normalno upada u svaku brzinu ali je kurbla zakovala,kad zelim da kurblam ona ni mm sa makne,vjerujem da he zakovala od stajanja ali kako da je otkujem pomocc,bice i slike

received_1859385937717401.jpeg

prvo skini svećice,pa skini desnu deklu i kljucem pokusaj da okrenes zavrtanj na alternatoru,ako nece onda ti stvarno zapekli klipovi. Pokusaj WD-om da poprskas u cilindre,mozda otpusti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ko što kolega reče, ušpricaš WD kroz otvor za svećicu, možeš da ušpricaš danas, pa ostaviš da odstoji do sutra, pa onda pokušaš - il ključem il kutblom ili motor ubaciš u brzinu pa probaš da ga pomeraš napred - nazad i ujedno gledaš radilicu dal se pomera bar malo. Ako se mrda malo - onda možeš u svaki cilindar da ušpricaš po malo čistog benzina, pa ostaviš opet da odstoji pa opet probaš i tako. 

  Pošto motor stoji 25 godina, mogu da budu dve stvari - da su cilindri korodirali ( ako je motor stajao negde gde ima vlage ) ili se za to vreme ulje osušilo pa motor jednostavno zapekao, pa sad to ulje treba rastvoriti. Postoji još jedna opcija, a to je da je vlasnik u ono vreme ( bio je rat , kralo se, oduzimalo se ) možda na jednu il obe svećice navario neku šipku pa tako blokirao motor da mu ga neko ne bi uzeo. 

 Dakle - prvo skineš svećice, a onda ostalo.  Ako uspeš motor da razmdaš, onda polako kurblaš i slušaš zvukove iz mašine - ako nešto struže il škripi - verovatno ćeš morati da skidaš cilindre da proveriš u kakvom su stanju. Ako se ništa ne čuje - onda možeš probati da ga pališ. 

  Ako uspeš da malo razmrdaš klipove ( da radilica počne da mrda po malo ) onda možeš skinuti i izduvne grane i karburator pa kroz te otvore takođe da ušpricaš po malo WD - a .  Najbolje bi bilo da nađeš nekog ko je imao i rasturao Jawu nekad pa da ti pomogne . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Motocikl: jawa 350 tween sport
Drustvo imam problem sa jednom tvinkom,tacnije gusi se kao da nema dovoljno vazduha za usisavanje. Otkrio sam da hoce da ide lepo bez gusenja samo kad skinem crevo izmedju karburatora i kucista filtera. Izbacio sam i filter i opet se gusi kad je crevo stavljeno. Skinuo kuciste i sve je cisto prohodno nista nema da je zapuseno,ispod sedista nisam nista naknadno nesto ubacio pa da zakloni usis. Usput sam joj menjao karike nove,cilindri i klipovi bez ostecenja,nema lufta u klipnjacama ni gore ni dole,menjao nove duhtunge ispod cilindre,nov dihtung izmedju cilindra i one spojnice od karburatora,ta spojnica proverena da nije naprsla,guma isto dobra ta tu. Isto menjao nove platine i svecice,nastelovao paljenje i pretpaljenje po propisu. Stavio drugi ceo karburator od druge tvinke i opet nece ni sa njim. Znaci pored svega toga sto sam odradio hoce da ide i vuce samo kad skinem crevo izmedju karburatora i kucista filtera. Ako znate ili ste imali slican problem,svaki odgovor mi je dobrodosao da otklonim taj problem?

Probaj stelovati karburator; prvo zavrnes saraf za stelovanje do kraja pa onda odvrces i tražiš gde najbolje radi...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS
pre 23 minuta, sreckoje je napisao:


Probaj stelovati karburator; prvo zavrnes saraf za stelovanje do kraja pa onda odvrces i tražiš gde najbolje radi...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 

Pokušao sam,čak sam stavio drugi ceo karb.od druge tvinke sa drugim usisnim grlom i opet neće,a taj svoj karb.sam stavio na drugu tvinku i tamo oće. Sumnjam na falš vazduh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Motocikl: jawa 350 tween sport
Pokušao sam,čak sam stavio drugi ceo karb.od druge tvinke sa drugim usisnim grlom i opet neće,a taj svoj karb.sam stavio na drugu tvinku i tamo oće. Sumnjam na falš vazduh

Jesi li platine namestio kako treba?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS
Pre sat vremena, sreckoje je napisao:


Jesi li platine namestio kako treba?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 

Jesam,čak sam stavio nove i pokusao u vise varijente i na zazoru platina i na pretpaljenju. U zazoru sam pokusao sa 0.3 pa 0.35 pa 0.4. U pretpaljenju 2.7 pa 2.8 pa 2.9 do 3.0 i uvek isto. Na drugu tvinku recimo nasao sam joj da najbolje odg.na 0.35, 2.8 i 1.5 kruga odvrnut zavrtanj na karb. i ta ide i radi kao zmaj u svim uslovima,ali na ovu prvu nikako da provalim sta joj je. Kazem ponovo,ide samo nekih 5min ili 3 do 4 km.dok je hladna posle pocinje se gusi sve vise i vise i stize do tacke da se i cak i ugasi. Preostaje mi samo da vidim i menjam kad mogu bocni semering(sumnjam na desni samo,jer za levi ne,ne opada mi nivo ulja u menjacu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Jawa 350-639
Pre 5 sati, Rale76 je napisao:

prvo skini svećice,pa skini desnu deklu i kljucem pokusaj da okrenes zavrtanj na alternatoru,ako nece onda ti stvarno zapekli klipovi. Pokusaj WD-om da poprskas u cilindre,mozda otpusti

Hvala druze na pomoci pokusacu,jos je nisam dovukao al me kopka sta joj je,ona je stvarno ko nova za 20 godina pustila ulje nije,e sad sta moze sa struje biti jer ona je stvarno ko nova ostavljena ispravma e sta moze biti sa strujom moze li biti da je nesto u struji od stajanja otislo jel akumulator moram novi ili samo ovaj da napunim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Jawa 350-639
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

 Ko što kolega reče, ušpricaš WD kroz otvor za svećicu, možeš da ušpricaš danas, pa ostaviš da odstoji do sutra, pa onda pokušaš - il ključem il kutblom ili motor ubaciš u brzinu pa probaš da ga pomeraš napred - nazad i ujedno gledaš radilicu dal se pomera bar malo. Ako se mrda malo - onda možeš u svaki cilindar da ušpricaš po malo čistog benzina, pa ostaviš opet da odstoji pa opet probaš i tako. 

  Pošto motor stoji 25 godina, mogu da budu dve stvari - da su cilindri korodirali ( ako je motor stajao negde gde ima vlage ) ili se za to vreme ulje osušilo pa motor jednostavno zapekao, pa sad to ulje treba rastvoriti. Postoji još jedna opcija, a to je da je vlasnik u ono vreme ( bio je rat , kralo se, oduzimalo se ) možda na jednu il obe svećice navario neku šipku pa tako blokirao motor da mu ga neko ne bi uzeo. 

 Dakle - prvo skineš svećice, a onda ostalo.  Ako uspeš motor da razmdaš, onda polako kurblaš i slušaš zvukove iz mašine - ako nešto struže il škripi - verovatno ćeš morati da skidaš cilindre da proveriš u kakvom su stanju. Ako se ništa ne čuje - onda možeš probati da ga pališ. 

  Ako uspeš da malo razmrdaš klipove ( da radilica počne da mrda po malo ) onda možeš skinuti i izduvne grane i karburator pa kroz te otvore takođe da ušpricaš po malo WD - a .  Najbolje bi bilo da nađeš nekog ko je imao i rasturao Jawu nekad pa da ti pomogne . 

 Kažem,nisam je jos prevukao kod sebe,stvarno je ko nova dobio sam je za 75 evra ima i papire, e jedino me to buni,na mjeracu pokazuje da ima ulja,u brzinu upada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS
Pre sat vremena, Džontra7 je napisao:

Hvala druze na pomoci pokusacu,jos je nisam dovukao al me kopka sta joj je,ona je stvarno ko nova za 20 godina pustila ulje nije,e sad sta moze sa struje biti jer ona je stvarno ko nova ostavljena ispravma e sta moze biti sa strujom moze li biti da je nesto u struji od stajanja otislo jel akumulator moram novi ili samo ovaj da napunim?

Tesko da taj aku.bude dobar,verovatno moras drugi. I moje su bile obe u odlicno stanje ali je moras kompletno pretresti elektro i mehanicke stvari na njoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Jawa 350-639
pre 9 minuta, Rale76 je napisao:

Tesko da taj aku.bude dobar,verovatno moras drugi. I moje su bile obe u odlicno stanje ali je moras kompletno pretresti elektro i mehanicke stvari na njoj

A sta mislis da li cu platine kondenzatore i bobine morat mijenjat jer sve je to ispravno ostavljeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Za slucaj da nekome treba osnovna instalacija na Jawi 350 TS (samo da pali i da puni alternator) evo kako treba povezati zice:

 

JAWA INSTALACIJA.pdf

 

Ja sam tumacio schemu i povezao zice na ovaj nacin i sve radi bez problema. Svetlo sam naknadno povezao, to nije opisano u dokumentu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
A sta mislis da li cu platine kondenzatore i bobine morat mijenjat jer sve je to ispravno ostavljeno

Ne diraj nista to, samo podmazi breg gde nalezu platine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS
Pre sat vremena, Džontra7 je napisao:

A sta mislis da li cu platine kondenzatore i bobine morat mijenjat jer sve je to ispravno ostavljeno

Posalji mi br.na pp,nazvacu te veceras da ti to sve lepo objasnim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Jel zna neko od prilike koliku temperaturu max moze da dostigne cilindar na jawi 175 477 cz ....

Nesto petljam pa mi treba taj podatak....dokle se ona zagreva max? :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sad sam pregledao radnu knjigu za taj motor - nema podataka o radnoj temperaturi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Andreja,ja sam za vožnju. Trenutno 

vozim samo mz njemu je v maks za putovanje 90 km/h. 

Ako se u to uklapaš tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

nebojsa887

Izgleda necu brzo...taman polozio za autic i instruktor ode na godisnji :D
jbg..a sad kad sam dovde dogurao zao bi mi bilo da padne neka zabrana od strane plavih :D
Tako da do kraja avgusta nista :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R
On 6/28/2017 at 10:43 PM, nebojsa887 said:

Andreja,ja sam za vožnju. Trenutno 

vozim samo mz njemu je v maks za putovanje 90 km/h. 

Ako se u to uklapaš tu sam.

Ni ja ne vozim brže... Ajde zovem te kad se vratim sa puta pa ćemo da vidimo šta ćemo, gde ćemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja