Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Ljudi zna li neko zasto 350 ts iskace iz trece brzine ?

Kada drzim nogu naslonjenu na rucicu menjaca manje iskace ili iskoci pa se vrati u brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Neko je nekad silovao motor, pa sad treba promeniti viljusku u menjacu, a mozda i neki zupcanik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Ma motor je poceo da iskace iz trece posle generalne,viljuske su dobre i nisu krive niti potrosene.

Da li se ubacuje kakva podloska za izbijanje lufta kada se pakuje menjac kao na tomosu,ali meni se cini da nista ne ide posto nisam imao viska delova:-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Ista muka ista relacija kod mene.

Vucenje struje je prouzrokavao regler kome su se one platinice slepile,ali pet ne puni. Mislim dok sam kod majstora on puni cim izadjem prekine sa punjenjem.  Ostavio me do sada jedno pet puta. Kupio sam elektronski regler ali ga je najverovatnije unistio jedan od elektricara,pa je iako sam mu naglasio da motoru plus ide kroz sasiju ,on je spajao minus zicu na B plus konektor na regleru i najverovatnije ga je zajebao. 

 

Ne znam vise sta da joj radim.. 

 

Ostavio sam je par dana da bude pod ceradom da se malo smirim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Ista muka ista relacija kod mene.

Vucenje struje je prouzrokavao regler kome su se one platinice slepile,ali pet ne puni. Mislim dok sam kod majstora on puni cim izadjem prekine sa punjenjem.  Ostavio me do sada jedno pet puta. Kupio sam elektronski regler ali ga je najverovatnije unistio jedan od elektricara,pa je iako sam mu naglasio da motoru plus ide kroz sasiju ,on je spajao minus zicu na B plus konektor na regleru i najverovatnije ga je zajebao. 

 

Ne znam vise sta da joj radim.. 

 

Ostavio sam je par dana da bude pod ceradom da se malo smirim.

 

Ja bih na tvom mestu pokusao da stavim poljenje od drugog motora jer je to davno dotrajalo i prevazidjeno...Cuo sam da moze od tomosa neko paljenje na jawu sa 1 klipom.

Ili probajaj da se cujes sa karbijem mozda on ima dinamu i regler i sve sto ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Hmmm borba jos traje.. jel znate nekog majstora za jawu u temerinu/novi sad...sve jedno..ce ga guram do grada ako treba...
Nikako da vratim delove unutra..pipavo do bola a ja ko sajla... :/


post-33619-0-24903400-1469366366.jpg

post-33619-0-37797200-1469366371.jpg

post-33619-0-84848500-1469366377.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pricali smo, rekoh da cu mu to napraviti , jedino sto nikako da nadjem vremena da odem do Temerina . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

E ljudi jawa mi "pojede" svecicu za 200km tj. pocne da probija sa elektrode na keramiku, to se desava samo na desnoj, pre je i na levoj ali posle menjanja kondezatora i generalne nema problema na levom klipu .

Cuo sam da je to problem u bobini i da ih ona upropasti jakom strujom

iste te svecice mi normalno bacaju varnicu kada ih probam na testeri i trimeru ali nece na javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Ev prvo da se zahvalim kolegi " drumskalisica "

sto je izdvojio vreme i dosao da namesti sto treba i udeli savete :)
Hvalala jos jednom :)


 

ev i slika njega i "Dominator96" u napadu :)

post-33619-0-51054900-1469731493.jpg

 

i kako to izgleda kad se namesti...
post-33619-0-30482500-1469731498.jpg


Jos samo sacekati jutro za probni krug....daleko mi nesto jutro :D:)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bojnik Srbija
  • Motocikl: Jawa 350 TS

E ljudi, nikad mira. Na mojoj Jawi 350 TS doslo je do kvara, srecom, u momentu kada me je dovezla kuci.

Iza leve dekle zacuo se neki cudan zvuk i lupanje. Brzo sam ga ugasio, skinuo svecice i probao da kurblam

bez svecica. Jednom je zakurblao uz neki "krkljajuci" zvuk, a onda se kurbla ukocila i nije tela da se pokrene.

Prestravljen da se sve polomilo, poceh da obilazim mehanicare u Bojniku i okolini. Kada cuju da je Jawa u pitanju

svi odgovaraju da to ne rade i beze odmahujuci rukom.

 

Kako muka coveka na sve natera, ja skinuh levu deklu, uz pomoc predhodnih clanaka sa ovog foruma,

Video sam da se jedan sraf, sto steze lamele, polomio zajedno sa svojim nosacem. To je jedan od pet sa slike.

Svi ostali su bili blizu toga da se odsrafe i ispadnu.

DeoKorpeKvacila

Naso sam, nekako, taj deo od drugara koji je nekada imao Jawu i uspeo, nekako, pazljivo, da sve to ponovo preslozim.
Sada, kad privremeno, vratim deklu, bez svecica, lepo kurbla i menja brzine, "na prazno".
 
Konacno pitanje. 
 
KOLIKO stegnuti ova pet srafa koja stezu lamele. To su pet srafa sa slike i svi imaju oprugu ispod.

Koliko stegnuti

Bojim se da se ne odsrafe i polome ako ne stegnem dobro ili da cu stegnuti previse.
Pomagajte. Kod mene niko nezna da radi Jawe.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bojnik Srbija
  • Motocikl: Jawa 350 TS

Koliko do kraja i koliki otpor? Da li prstima ili ključem? Ti šrafovi stežu opruge.

 

Kada sam ih stegao samo koliko sam mogao prstima, nije reagovao na otpuštanje kvačila

sve dok nisam olabavio šraf za štelovanje korpe, na suprotnoj dekli, do granice da

ispadne.

 

Kada sam stegao do kraja ključem, kvačilo nije odvajalo, a ručica kvačila

je imala izuzetno mali hod.

 

Pomagajte da ne zabrljam nešto, sada na kraju, posle mnogo pojedenog straha

tokom rasturanja i prepakivanja svega ovoga. Osećao sam se kao da me je

neko naterao da nekoga operišem, uz uputstva iskusnih hirurga sa foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Tebi tu nešto drugo nije u redu. Verovatno zato je i predhodni vlasnik ostavio labave te šrafove.

Na toj drugoj strani treba da imaš tzv. trougao poluautomata a ispod njega jedan štapić koji ide poprečno kroz agregat ka korpi. Iza njega je kuglica 4.5 ili 5mm, ne sećam se a posle nje je još jedan štapić.

Izmeri taj prvi, mislim da treba da ima 100 ili 110mm dužine, nisam 100% siguran pa se raspitaj. Dobro pazi da ne izgubiš kuglicu !!!

Na nekoj od predhodnih strana imaš moj post u vezi mana poluautomata, sa slikama, pa i njega detaljno proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Batocina
  • Motocikl: CZ 350

Kao prvo pozdrav svim clanovima i nadam se da ste svi dobro:)

Kao drugo,voljan sam prodati moju CZ350,za sve info na pp.

Za one koji ne znaju(noviji clanovi),CZ je fabricki 6v koje je ispravno i skinuto. Vidim da jedan clan ima problema s reglerom i instalacijama.

Inace, motor sada ima originalno VAPE cesko paljenje i u odlicnom je stanju,sedi i vozi. Reg istekla pre mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja