Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Ona je 86-to godiste a skoro je sve u originalu sem km sata kojeg sam stavio od vartburga 1300 jer ne trese skalu kao fabricki.Fale joj jos samo sajle kvacila i prednje kocnice i harmonike na stapovima.

Molio bih vas ako neko zna zasto na leru puni samo 6v neka se javi,poslednji put kada sam je vozio prestala je da puni skroz .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo i jednog zanimljivog kalendara koji sam slikao kod druga koji vozi mz-aHwrt1R.jpg

Ovo je Miki Jawa iz Ratkova, iz mlađih dana (pre 20 godina  :)  ).

Imam i ja jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Ona je 86-to godiste a skoro je sve u originalu sem km sata kojeg sam stavio od vartburga 1300 jer ne trese skalu kao fabricki.Fale joj jos samo sajle kvacila i prednje kocnice i harmonike na stapovima.

Molio bih vas ako neko zna zasto na leru puni samo 6v neka se javi,poslednji put kada sam je vozio prestala je da puni skroz .

 

Izgleda da cemo biti prinudjeni da predjemo na elektronske reglere. Onda kako su mi objasnili ne boli glava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ko ima misterioznih problema sa radom kvačila a sve je na oko u redu, neka proveri ovu pinklicu koja se nalazi u trouglu poluautomata.

Pukotina ume da bude jedva vidljiva a pod pritiskom se ugiba i lamele ne odvajaju kako treba.

 

dsc00409ap.jpg

 

18762_DSC00405.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Da podvucemo crtu.

 

Narucio od Zorana regler,nasao elektricara koji bi da ga poveze,jer mi je daleko da idem do Surcina sa ovakvim motorom,strah me da me ne ostavi,i  onda je krenula zajebancija.

Isto je se ponasao sa elektroncem. Vratimo stari regler isto. Vuce struju. Covek rasturi paljenje i skine onaj mali kalem koji se nalazi na statoru.Kaze to kao ne treba a doduse i nije bila povezana zicica na njemu nigde. I na kraju covek namontira paljenje puni,pali ali djavola,celo paljenje,odnosno stator se greje,kad je motor skinut sa kontakta,tako da je motor otisao dodjavola. Majstor rece da je paljenje u spoju i na tome je se zavrsilo. Mada ni ovom majstoru nista neverujem. Ko da su ucili zanat na dinami od bicikle.

 

A ja sam poludeo  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Druze, da sam na tvom mestu, ja bi komplet instalaciju skinuo i pregledao. Meni tu lici da je neka od zica u kratkom spoju i da ti zato struja pravi haos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Kada bi mogao da pregledas i uporedis neciju  ispravnu Jawu koja je isti model kao tvoja,sve kako stoji tamo tako i ti da uradis,to bi bilo idealno.Ja sam nekada imao CZ 350 sa 6 voltnom instalacijom,nikad je nije jebavao regler,samo sam jednom menjao cetkice, i stavio identican rotor od CZ 175 sport,i ako nije bilo potrebe,.Taj stari rotor je  jos bolje punio nego onaj prvi.Od cele instalacije jedino je riknuo automat za zmigavce koji mi je tada bio nevazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Ima li ko semu instalacije?

Narucio sam stator i celu instalaciju cu prevezati. Ponovo. Ali sam.

Elektricare samo interesuje brza lova. Kada trazim da sedetektuje problem samo odugovlace.Gde li su samo ucili zanat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ima li ko semu instalacije?

Narucio sam stator i celu instalaciju cu prevezati. Ponovo. Ali sam.

Elektricare samo interesuje brza lova. Kada trazim da sedetektuje problem samo odugovlace.Gde li su samo ucili zanat?

Pitaj Karbi-a za semu instalacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Poravio sam punjenje tako sto sam stavio regler od Lade i tako sto sam nasao prekid zice koja ide na kolektor a prekid je jedva vidljiv.Danas sam presao 23 km i zica koja ide od kolektora na rotor mi je pukla/gubila kontakt 4 puta ali bar sam odmah znao sta je kvar.

Nastali su novi problemi

1. iskace iz trece brzine kada je pod teretom ili jace dodam gas,ne uvek ali u vecini slucajeva i iskoci posle mozda pet sekundi kada joj dam gas.

2. zadnja guma je preslaba za motor pa pru naglom dodoavanju gasa proslajfuje i zanese motor, a pri saltanju iz 2. u 1. proklizava pa me zadnji tocak bukvalno obilazi u krivini, guma je trajalova 3.50 deluje ok cak i zapisti kada zaroze.

Potrosnju sam doveo u red tako sto sam zacepio sauh pa je na 23km potrosila oko 1.5 litrara a vecinu sam vozio u 1. i 2. retko sam isao 4. jer su krivine ostre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Poravio sam punjenje tako sto sam stavio regler od Lade i tako sto sam nasao prekid zice koja ide na kolektor a prekid je jedva vidljiv.Danas sam presao 23 km i zica koja ide od kolektora na rotor mi je pukla/gubila kontakt 4 puta ali bar sam odmah znao sta je kvar.

Nastali su novi problemi

1. iskace iz trece brzine kada je pod teretom ili jace dodam gas,ne uvek ali u vecini slucajeva i iskoci posle mozda pet sekundi kada joj dam gas.

2. zadnja guma je preslaba za motor pa pru naglom dodoavanju gasa proslajfuje i zanese motor, a pri saltanju iz 2. u 1. proklizava pa me zadnji tocak bukvalno obilazi u krivini, guma je trajalova 3.50 deluje ok cak i zapisti kada zaroze.

Potrosnju sam doveo u red tako sto sam zacepio sauh pa je na 23km potrosila oko 1.5 litrara a vecinu sam vozio u 1. i 2. retko sam isao 4. jer su krivine ostre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Pomagahte ljudi :D:)

Menhao sam ulje u jawi cz175 i kako sam skidao deklu tako sam skinuo i rucixy menjaca a za njom je ispalo jos 2 dela...nesto kao polukruzni zupčanik i sipka menjača...e sad kako se to vraća i mobtira?? :D ako moze detaljno...hvala :)

I nem para za majstora mora sto bolji opis :)

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Pomagahte ljudi :D:)

Menhao sam ulje u jawi cz175 i kako sam skidao deklu tako sam skinuo i rucixy menjaca a za njom je ispalo jos 2 dela...nesto kao polukruzni zupčanik i sipka menjača...e sad kako se to vraća i mobtira?? :D ako moze detaljno...hvala :)

I nem para za majstora mora sto bolji opis :)

Hvala :)

Ako je isto kao i na 350 a mislim da jeste onda prvo ubacujes oprugu i zupcanik u obliku polumeseca , zatim tu sipku menjaca ubodes kroz cetar opruge u selektor brzina vodeci racuna da onaj pipak na osovini nategne oprugu i guras ga do kraja kao kada hoces da prebacis na kurblu i okrenes je u desno do kraja u polozaj za kurblanje onda vracas deklu/poklopac menjaca

Ako se ne poklapa sistem kurble na cz 175 i 350ts onda moras cekati odgovor iskusnijih, ali sve na 350ts je nasledjeno sa starijih modela pa je razlika minimalna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Nzm...kanda sam glup za ovo :D
probavam al nece...ovako to izgleda i kako god nece lepo da nalegne....?? :?
 

post-33619-0-94334800-1466334665.jpg

post-33619-0-89911100-1466334674.jpg

post-33619-0-89063700-1466334679.jpg

post-33619-0-96968000-1466334685.jpg

 

i vrtim po guglu i po youtube-u al nece...ako ne uspem do plate onda ide u strucne ruke :D
jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Isto je i na 350 i na 175, pocetnicka greska - i mani se to isto desilo kad sam prvi put rasturao Javu, a nisam znao fazon. Da nije ove kise - doso bi da ti to namestim, ne bi ti stigao ni kafu da skuvas, a bilo bi gotovo.  Kod Jawe i CZ-a, kad se skida dekla preko kvacila, uvek se prvo poluga menjaca okrene na kurblu i onda nema problema .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo gledajuci fotke meni se vraca sjecanje na montazu osvine kurble ( imao CZ350 1975. ) pa mislim da se prvo stavi zupcanik na piksnu u blokuali se prvi zubi uzube na korpu,a onda gurne osvina kurble u zupcanik, pritisne, zakrene desno da ona bradavica na polugi zakaci oprugu na lancaniku i dovede u polozaj kurblanja. Tako ostavi i nabaci deklo na osovinu. ;)  Mislim da nisam pogrijesio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Isto je i na 350 i na 175, pocetnicka greska - i mani se to isto desilo kad sam prvi put rasturao Javu, a nisam znao fazon. Da nije ove kise - doso bi da ti to namestim, ne bi ti stigao ni kafu da skuvas, a bilo bi gotovo.  Kod Jawe i CZ-a, kad se skida dekla preko kvacila, uvek se prvo poluga menjaca okrene na kurblu i onda nema problema .

Onda lisice twbe cekam ili finansije...probacu sutra jos jednom pa ce javim... :)

Poslacubti moj broj na private pa ako budes ubprolazu javi :)

 

I da te pitam,da nisi dolazio mozda u tem pa parkirao kod gat-a ili vizora? Msm da sam vidjao tu crvenu azdahu sa slime :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo kako se to montira na TS 350, isti je princip i na 175. Kod tebe je to malo pipavije jer ti je korpa kvacila vec montirana, ali i dalje moze da se montira bez skidanja korpe. Gledaj snimak od 2,20  :

 

     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Da,pogledao sam sve snimke sa yt :) najveci problem i jeste ta pipavost sto je sve vec montirano...ce probam sutra jos malo da se igram...ako ne onda skidam menjac pa polako...tamna i malo da se ocisti i pregleda....ko zna zasto je to dobro :)

Hvala za pomoc :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Davno sam to radio, al po secanju to ide ovako:

  Polumesecasti zupcanik sa montiranom oprugom ubacis pod korpu kvacila i ukosis ga kolko moze. Onda pod taj polumesecasti uvuces jak srafciger, uhvatis sa njim kraj opruge, napnes je i nabacis na deo bloka gde je predvidjeno da stoji. E sad treba pazljivo gurnuti polumesecasti na njegovo mesto, izvuci srafciger a da opruga ne spadne i uvuci osovinu kurble i yakrenuti je.  To bi bilo to ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

XD e jbg...cackao,cackao i jbg izadje mi napolje neka poluga sa 2 federa XD ...jbg hocu ja da budem pametan...nista,cekamo lepse vreme i finansije pa kod doktora... :D jbg...u svakom slucaj hvala svima na pomoći i brzim odgovorima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

E sad , kad su ti izletela dva federa, treba da su ti izletela i dva spica - kljuna koji dolaze na ta dva federa. Valjda ti nisu uleteli u menjac - to moras naci.  Aj mi pusti neki tel na PP, pa da se cujemo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja