Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

zdravo zivo :)
uzeo sam kuciste filtera vzduha za jawu cz175
post-33619-0-64813300-1477406293.jpg

e sad,osim sto ga nataknem na filter jel ide jos nesto unutra? tipa sundjeri ili slicno...sta znam :)

i jel ima neko ovu gumu sto ide izmedju kucista i karburatora?? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Filter unutra nema na sta da se natakne, vec se stavi na svoje mesto. Preko filtera ide okrugao limeni poklopac sa dva pipka koji strce na stranu. Kad stavis taj poklopac, zakrenes ga da pipci upadnu u svoje drzace ( sa leve i desne strane ) i oni drze filter na mestu . 

 Evo kako to izgleda : 

 

   post-3699-0-84498000-1477480168.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Slučajno naleteh na ovu temu,iz par puta pročitao sam sve od prve do poslednje stranice. Bio sam u dilemi sta uzeti,Mz 251 ili jawu 350 tvin sport. MZ sam vozao u početku bajkerske kariere etz 150 i posle njega 251. Odluka je pala uzimam jawu. Izbor i nije velik,listam oglase danima. Na kupujem prodajem se vrti crvena jawa iz Zrenjanina,idem da je pogledam u sredu. Ako neko poseduje 350 tvin sport u dobrom fabričkom stanju a pri tom zeli da je proda neka se javi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Slučajno naleteh na ovu temu,iz par puta pročitao sam sve od prve do poslednje stranice. Bio sam u dilemi sta uzeti,Mz 251 ili jawu 350 tvin sport. MZ sam vozao u početku bajkerske kariere etz 150 i posle njega 251. Odluka je pala uzimam jawu. Izbor i nije velik,listam oglase danima. Na kupujem prodajem se vrti crvena jawa iz Zrenjanina,idem da je pogledam u sredu. Ako neko poseduje 350 tvin sport u dobrom fabričkom stanju a pri tom zeli da je proda neka se javi.

 

Pitaj za Jawu 350 na ovaj broj: 0607428254 Bane S.Pazova. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Branko hvala na informaciji,cuo sam se sa njim. Uglavnom sve mi odgovara osim modela,on ima da proda jawu kaliforniju 6v. Icu ujutro da pogledam crvenu jawu iz Zrenjanina ako vlasnik pristane da dodje da odradimo prevod. Vlasnik crvene jawe je clan foruma Dex023. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

lorde aj da cujem tvoje misljenje,dali cu se razocarati posle probne voznje? Imao sam priliku da provozam jawu al davno je to bilo,i imala je neki problem nije radila kako treba. Bio sam u dilemi jawa ili mz. Jawa je gabaritno veca,dva cilindra,nekako mi deluje ozbiljnije. Ne kazem da je mz los al eto hocu da probam nesto drugo .Sto se mz-a tice nije ostala mi je u secanju slabost u petoj brzini,pogotovo ako vetaj duva u mene. Isto se desavalo na 150-251. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

lorde aj da cujem tvoje misljenje,dali cu se razocarati posle probne voznje? Imao sam priliku da provozam jawu al davno je to bilo,i imala je neki problem nije radila kako treba. Bio sam u dilemi jawa ili mz. Jawa je gabaritno veca,dva cilindra,nekako mi deluje ozbiljnije. Ne kazem da je mz los al eto hocu da probam nesto drugo .Sto se mz-a tice nije ostala mi je u secanju slabost u petoj brzini,pogotovo ako vetaj duva u mene. Isto se desavalo na 150-251. 

Moja bivša Jawa je i sa dvoje vukla do 130 kao od šale... Ako je dobro uštelovana i ako je mašina zdrava, mora da ide lepo i da poteže lepo. Retko ko zna da podesi platine da valja pa je to glavni razlog što ljudi imaju generalno loše mišljenje o ovom motoru. Meni je Jawa ostala u jako lepom sećanju (čak mi je i malo žao što sam je dao za jeftine novce)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nisam vozio MZ pa ne mogu da uporedim. Ja sam se odlučio za Jawu jer je drumska krstarica.

Znam ih dosta koje su išle ili idu odlično.

Kad sam ja pazario, bio sam duduk i za vožnju i za mehaniku pa je patila dok nisam naučio. Jedino što sam je kupio sa elektronskip paljenjem pa tu nisam imao problema nikakvih.

Osnovno je da nađeš motor kome je agregat zdrav, to je najskuplja stavka, ostalo je sića manje više. Stalno ćeš nešto čačkati oko nje.

Ja sam moju lepo udomio, eno je kod prijatelja u Ugrinovcima, mazi je i pazi i mogu da je provozam kad god hoću :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ujutro idem da vidim jawu vlasnik kaze da je motor odlican. Sto se tice popravki i stelovanja,oko jawe nisam cackao a razumem se onako dosta dobro. Delova ima kod Mikija u Ratkovu,10 km od mene. Vodim i Mikija pa nek proceni dali to vredi uzimati. Ako bude trgovine postavicu i neke slike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Moja išla 135 sa dvoje na motoru ali u kombinaciji kupljenih loših delova sa mojim slabim poznavanjem mehanike tada, nisam se navozao... 1700km za godinu i po dana. Sada bi bilo znatno drugačije. Prosečna potrošnja oko pet litara a nisam je preterano štedeo.

MZ poteže bolje u nižim obrtajima rekao bih, dosta više trese, slabiji je u višim obrtajima, bolje koči. Teže će da se pregreje kad se vozi baš sporo. Doduše, ja sam samo jednom pregrejao Jawu vozivši je nekim zemljanim putem u prvoj brzini, beše leto. Počela slabije da ide, ugasio je, sačekao deset minuta i ajmo dalje, bez posledica. I Jawa i MZ mogu opušteno da drže putnu brzinu 100km/h ako je potrebno, mnogo važnija informacija od maksimalne brzine.

Više mi se sviđa dizajn Jawe, simetrični izduvi, nekako mi izgleda bogatije...

 

Odlučio bih se za Jawu ponovo (vozio sam MZ 250 i 150, ne pričam napamet ali naravno, sto ljudi, sto ćudi, svako ima svoje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Na zalost motor nisam kupio,nije mi se svideo. Potraga se nastavlja,u uzi krug usao je i mz 251 kog sam vozio pre 10-12 godina. Nekako sam neodlucan. Dali je neko voljan da mi objasni proceduru poliranja aluminijuma. Vidim da mnogi poliraju dekle masine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

ja kao laik u tome sam poprilicno dobro ispolirao svoje dekle...
uzeo purol pastu (ili onu k2) manje vise isti djavo i ista cena al ajd,vise hvale purol pastu...
uzeo 2 nastavka za busilicu jer sam na njoj imao potenciometar i onaj cicak na koji se lepe ti nastavci..
Prvo sam uzeo domestos (jer sam to imao kuci) i dobro oprao dekle i prebriosao ih starim peskirom da budu suve.
zatim sam stavljao po malo paste (u tackama malim ) i sa busilicom prelazio preko dekle...
nastavci se dosta prljaju (valjda od paste i dekli jer su bile ciste) pa ih onda operem mlakom vodom i tecnim sapunom,zatim ih izvrtim na busilici na max da se osuse :D i onda ponovo...prebrisem deklu krpom pa opet stavim malo paste (tackice paste) i opet busilocim na sto manjim obrtajima a da se busilica ne gusi...
i tako dok nedodjem do zeljenog sjaja... :) a uspeo sam poprilicno... :)
nacicu sutra slike ili cu slikati nove da vidis...
a ako imas neke vece risove to treba i sa smirglama finim ..imas detaljnije o svemu po googlu i negde na forumu je vec bila tema.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja