Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

ooooooooooooooooooo zivoteee...
Pre neki dan sam se malo igrao sa jawom (karburatorom) da malo ulepsam zvuk na leru i izglda sam sjebao nesta...
Sve oke al kad ubacim u 1. dam gas ona se ugusi..probao sam da vratim kako je bilo i nece,pada cackam odoka....nece...
taman krenuo na skup i jbg...umro sam od kurblanja na suncu i guranja do kuce...
sve po malo resao 500 metara :D jbg uporan sam...sve po 2-3 metra...na kraju odustanem,malo falilo da skinem opremu i ostavim je....dusu mi izvadi danas...
nego...
Jel moze neko laicki da mi objasni kako da nastelujem djubre pokvareno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS
On 13.7.2017. at 9:31, sicko87 je napisao:

Jel zna neko koja je oznaka lagera na zadnjem tocku na Jawi 350TS? Hocu da promenim lagere ali ne bih rasturao dok ne nadjem nove...

kolega 6302

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 28 minuta, Rale76 je napisao:

Jel zna neko koja je oznaka lagera na zadnjem tocku na Jawi 350TS? Hocu da promenim lagere ali ne bih rasturao dok ne nadjem nove...

kolega 6302

 

I trazi lezaj sa oznakom-indeksom C3 koji oznacava lager za visoke obrtaje ili sa vecom tolerancijom.. Znaci 6302 - C3. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

I burazer ima Jawu:lol3:.Trosi 10l u mestu...a koliko u voznji niko ne zna:P

curi na sve strane i gasi se po 5x na 5km hahaha, vise vremena provedemo dok ga upalimo nego u voznji.

V.jpg

a.jpg

j.jpg

w.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
 
I trazi lezaj sa oznakom-indeksom C3 koji oznacava lager za visoke obrtaje ili sa vecom tolerancijom.. Znaci 6302 - C3.
Otkad se C3 ležajevi stavljaju u točkove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 25 minuta, kole24 je napisao:
On 18.7.2017. at 18:20, Utjerivac je napisao:
 
I trazi lezaj sa oznakom-indeksom C3 koji oznacava lager za visoke obrtaje ili sa vecom tolerancijom.. Znaci 6302 - C3. emoji6.png

Otkad se C3 ležajevi stavljaju u točkove?

A mene interesuje otkud visoki obrtaji u točkovima... :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre sat vremena, kole24 je napisao:
On 7/18/2017 at 18:20, Utjerivac je napisao:
 
I trazi lezaj sa oznakom-indeksom C3 koji oznacava lager za visoke obrtaje ili sa vecom tolerancijom.. Znaci 6302 - C3. emoji6.png

Otkad se C3 ležajevi stavljaju u točkove?

 

Stavite koje hocete, meni je svejedno sta ce te vi staviti na tockove svog motocikla....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@kole24

Nisma ni pomislio da se neko hoce svadajati, vec cisto mi je dosadilo objasnjavati da je Drina kriva onima koji to nece da prihvate, a nisu procitali nista vise u zivotu od Vesele sveske. :) Ja sam dao predlog koji je baziran na iskustvu,  preporuci prodavaca ( koji se razumiju u lezajeve, a ne slasticara zaposlenih u prodavnicama lezajeva ) i ljudi koji su ugradjivali standardne lezajeve, pa im nakon 2-3k kilometara zaribali ili se raspali. Ja sam licno tragom informacija na moj motocikl ugradio lezajeve indeksa C3 i prilikom kupovine prodavac me je pitao jel kupujem lezajeve za elektro motor sa visokim obrtajima i velikim opterecenjem, posto je i to dovoljno da znam da kupujem pravi lezaj za tocak motocikla. ;)

Ozbiljni prodavci lezajeva ( zamjenskih ) za motocikle na Zapadu obavezno naglase da su lezajevi indeksa C3 i garatuju za njih tako da se tu nema sta vise pametovati. Znaci smatram da je svaki savjet na ovom Forumu dobronamjeran, a ko misli drugacije neka radi kako misli da je najbolje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ležajeve C3 i C4 kategorije imaju veću ˝toleranciju˝ između kuglica i košuljice ležaja, upravo zbog većeg zagrevanja i opterećenja, a samim tim i širenja. Ti ležajevi na ˝hladno˝ imaju više lufta nego redovni ležajevi i samim tim nisu dobri za točkove... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L


C3 – zazor veći od normalnog a odnosi se na unutrasnji zazor.
Licno montiram u tocak lager oznake 2Z-C3 sto bi u prevodu znacilo:" obostrano zatvoren lager metalnim oblogama povecane tolerancije" . Moguce je montirati i Z lager koji je zatvoren samo sa jedne strane ako se lager podmazuje i predvidjen je za podmazivanje. Moze i bez oznake Z a to znaci da je lager otvoren i da treba biti u odgovarajucem kucistu zasticen od spoljnih uticaja dobro sto u tocku verujem nije bas slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 8/3/2017 at 7:32, thepainkiller je napisao:

Ležajeve C3 i C4 kategorije imaju veću ˝toleranciju˝ između kuglica i košuljice ležaja, upravo zbog većeg zagrevanja i opterećenja, a samim tim i širenja. Ti ležajevi na ˝hladno˝ imaju više lufta nego redovni ležajevi i samim tim nisu dobri za točkove... ;)

 

Druze ja napisah u predjasnjem postu da svako radi kao misli da je najbolje...Najbolje se uci na sopstvenim greskama, a ti kolko se sjecam bas imas u tome iskustva sa TDM-om. ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 4 sati, Utjerivac je napisao:

 

Druze ja napisah u predjasnjem postu da svako radi kao misli da je najbolje...Najbolje se uci na sopstvenim greskama, a ti kolko se sjecam bas imas u tome iskustva sa TDM-om. ;):)

Imam iskustva i sa TDM-om i sa još dosta motora oko mnogo čega, ali to nema veze sa ovom tematikom... ;) 

Jedna je stvar znati tačnu informaciju u mehanici, elektronici, o nekom rezervnom delu, problemu i/ili njegovom rešenju, a sasvim druga stvar pričati lična iskustva koja mogu, ali ne moraju biti i ispravna... To što tebi, ili još nekom, C3 ležaj u točku extra/odlično/zadovoljavajuće radi posao, to ne znači da je ta informacija i ono kako bi po servisnom upustvu trebalo da bude... :) 

Nije mi namera da se zameram bilo kome na forumu, samo (i ja) dajem svoje mišljenje, pa ko kako želi da prihvati... ;) Svako dobro...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@thepainkiller

 

Slazem se da treba tacna informacija za svaku oblas tehnike tako eto i za ovu Temu u kojoj se pomenu  zamjena lezajeva na tocku Jawe. ;) Za sve one koji u buduce budu mjenjali lezajeve na Jawi ili bilo kojem drugom motociklu evo tacana informacije koje lezajeve da koriste sem originalnih, jer nije tesko nesto i nauciti-procitati.  :)

 

Untitled.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 59 minuta, Utjerivac je napisao:

@thepainkiller

 

Slazem se da treba tacna informacija za svaku oblas tehnike tako eto i za ovu Temu u kojoj se pomenu  zamjena lezajeva na tocku Jawe. ;) Za sve one koji u buduce budu mjenjali lezajeve na Jawi ili bilo kojem drugom motociklu evo tacana informacije koje lezajeve da koriste sem originalnih, jer nije tesko nesto i nauciti-procitati.  :)

 

Untitled.jpg

 

 

Hajde da završimo ovu priču oko ležajeva za JAWU...

Informacija izvučena direktno iz manuala za JAWU:

 

324 594 043 400 needle bearing INA HN (15x22x12) 1 engine – leftt side
324 163 030 100 bearing 6303 A 1 engine – leftt side
324 163 059 566 bearing 6305 A 1 engine – leftt side
324 594 049 200 needle bearing INA BN (16x22x12) 1 engine – right side
324 232 050 000 bearing 3205 1 engine – right side
324 232 050 003 bearing 3205 C 3 1 engine – right side
324 162 069 566 bearing 6206 2 ckrankshaft
273 521 008 617 sealing ring (30x52x10) 1 engine – right side
273 521 106 807 sealing ring (25x52x7) 1 engine – right side
273 521 006 917 sealing ring (25x62x8) 1 engine – leftt side
273 521 100 417 sealing ring (8x16x7) 1 speedometer drive
324 914 010 452 ball (Ø 6,35) 1+36 frame head, clutch release
324 163 020 100 bearing 6302 A 2+2 front and rear wheel
324 162 050 100 bearing 6205 A 1 rear wheel sprocket

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Svaka cast, bas si se dobro izvjestio. Ima veze, zaboravio sam da je Jawa proizvod prve polovine prosloga vijeka i da se ne kotrlja brze od 140km/h. Postujem. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Jawaroši evo jedne lepe jawe u originalnoj boji potpuno ispravna i registrovana. Na motoru je vlasnik moj prijatelj. U garaži pored jawe parkiran je mz ts 175 i tomos T12 oba motora su kompletno restauirana pre nekoliko godina.WP_20170814_17_42_17_Pro_LI.thumb.jpg.d2d794deb990650d4a47eaddb3a6f2de.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Aj da se malo pohvalim,nema me vise od 3 godine na forumu,kupljena pre 4 dana,od prvog vlasnika,nikad otvarana,radi na 300 obrtaja a ne gasi se.Treba sledece nedelje da je prevedem.Hvala Bogu da i ja kupim posle duzeg vremena ispravan motor 

received_2378474242377810.jpeg

received_2378474195711148.jpeg

received_2378474185711149.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Tako da mi ostaje brdo delova za prodaju sto sam cuvao za prethodnu Jawu.Jedino agregat ne bih prodavao,grehota je,mnogo novca je ulozeno u njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Na ovoj Jawi od ulaganja imam nove harmonike,zaptivne gume na sastavu krivina i auspuha,jedan retrovizor i semerinzi na prednjim vilama,ovi mi deluju masni.Brava ne radi kako treba,a vidim na vasaru u Rumi nova je oko 500 dinara....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Jawa 350 TS
Pre 2 sati, laza251 je napisao:

Na ovoj Jawi od ulaganja imam nove harmonike,zaptivne gume na sastavu krivina i auspuha,jedan retrovizor i semerinzi na prednjim vilama,ovi mi deluju masni.Brava ne radi kako treba,a vidim na vasaru u Rumi nova je oko 500 dinara....

Lepo ocuvana,sa srecom da je vozis.

Za bravu pazi samo da nije to za traktore,tu nemoj da kupis,ne odgovara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja