Jump to content

Moto Zajednica

V strom ili Versis ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Hvala svima na pomoci! Kupicu ono sto mi prvo izleti povoljno i u dobrom stanju...nadam se da necu pogresiti sta god to bilo. Video sam nekog Versisa u Lazarevcu, da ne zna neko mozda ko je taj lik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Pozdrav... mislim da su ovo dva teško uporediva motora zbog veličine, namene, načina vožnje....

Moj definitivni izbor bi bio strom.... Na stromu 1000 sam napravio nekih 45,000km na raznim destinacijama i terenima, sa suvozačem i ''magarećim'' tovarima... Kupio sam pole nekoliko godina na choperu i pravi je lek za dužu... Pouzdan, brz, jak... za tu lovu možeš da kupiš korektnog stroma i nemoj da te plaši kilometraža. Najbitnije da je taj motor neko voleo, pazio i održavao korektno a to se uvek lako sazna ''od drugara'' kao i na ovom forumu.... moj motor ima 62000 km na satu (toliko je naravno i prešao) i ja nikad ne bi pomislio dati ispod 6 soma a u suštini ne bi ga ni dao jer sa duplos kupljim motorima daš mnogo više para a dobiješ 10 - 15% više zadovoljstva

 

Uvek sam za stroma jer je već stara bajkerska fraza da je to najbolja kupovina u smislu odnosa cene, kvaliteta i onoga što taj motor pruža... Na ovom sajtu možeš naći primera da su ljudi (bračni par) obišli celu Evropu (i šire) sa stromom 650, natovareni...

 

Živ i zdrav i srećna ti kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ja bi za te pare kupio Caponorda....oba motora su za dužu vožnju u dvoje sa prtljagom slaba....i V-twin ipak nešto daje od sebe

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Voleo bih da vidim tog stroma 650 koji je prešao 200 000 milja.Imaš neki link? Sumnjam da može da predje i pola te kilometraže bez nekih ozbiljnijih radova na motoru!

 

http://www.stromtrooper.com/v-curious/66931-how-many-miles-too-many.html

 

 

Strom i Versys su na oko samo dva ista-slična motora.

 

Strom je zamišljen kao ENDURO TOURING motor,a VERSYS kao nešto ni tamo ni camo.

Ja bih ga lično okarakterisao kao STREET motor.

Razlika....Strom napred točak 19,a Versys 17.

Versys lakši i okretniji.

Strom udobniji.

 

 

Moj glas uvek ide Stromu.

Inače i ja sam imao ovu dilemu 2009 godine. :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Ljudi ja ne mogu i dalje da odobrim dilemu izmedju stroma i kawe ovog tipa.... Čovek koji razmišlja o stromu može imati dilemu izmedju njega i caponorda, varadera i otstalih putnih enduro motora.... Pri tom versys je ok motor totalno, naravno bez suvozača i velikog tovara.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Nevoljice, meni se čini da ti porediš u ovom i prethodnom komentaru svoj Strom od 1000 ccm sa Versisom od 650 ccm.

Možda tebi poređenje koje si naveo ima smisla, ali ja nikako ne bih mogao da uporedim Stroma 650 sa Varaderom ili Kaponordom. Eto, u takvo poređenje si mogao da ubaciš i Versisa 1000, pa da onda procenimo da li sa njim može da se meri ne samo Strom 650, nego i Strom 1000. Ne bih da prejudiciram rezultate takvog poređenja.

 

Valjda ljudi iz medijskih kuća znaju šta i zbog čega stavljaju u istu ili sličnu klasu kad prave poređenje.

 

Jesu različiti motocikli, ali o njima je sve poznato, makar onima koje je interesovalo da saznaju nešto o njima. Nema tu šta novo da se izmisli. Strom je odličan motocikl, primereniji putovanjima zbog udobnosti, Versis u svemu drugome ima prednost. Samo nemojte da pominjete veći prednji točak i neku sposobnost za ofroud, nema smisla.

To nije moj zaključak, pošto ja nemam pojma, nego je to zaključak više različitih poznavaoca u medijskim komparacijama.

 

Verovatno bih i sam izabrao Stroma kada bih na raspolaganju imao samo ta dva modela da biram, mada mi se Versis više sviđa i smatram ga naprednijim i boljim. Jedini, ali jedini razlog za takvu odluku bi bio taj što se uglavnom vozim u dvoje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Slazem se sa drvodeljom. Pored toga, ako govorimo o novim motorima, Strom 650 je sada neprimereno skuplji od Versysa, a nema realnog opradvdanja za tu razliku u ceni. Nov Versys = 6500 EUR (sa ABSom 7000), a nov Strom 650 = 8900EUR. Cisto za poredjenje, TDM900 (bez ABSa) kosta 9000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Nevoljice, meni se čini da ti porediš u ovom i prethodnom komentaru svoj Strom od 1000 ccm sa Versisom od 650 ccm.

Možda tebi poređenje koje si naveo ima smisla, ali ja nikako ne bih mogao da uporedim Stroma 650 sa Varaderom ili Kaponordom. Eto, u takvo poređenje si mogao da ubaciš i Versisa 1000, pa da onda procenimo da li sa njim može da se meri ne samo Strom 650, nego i Strom 1000. Ne bih da prejudiciram rezultate takvog poređenja.

 

Valjda ljudi iz medijskih kuća znaju šta i zbog čega stavljaju u istu ili sličnu klasu kad prave poređenje.

 

Jesu različiti motocikli, ali o njima je sve poznato, makar onima koje je interesovalo da saznaju nešto o njima. Nema tu šta novo da se izmisli. Strom je odličan motocikl, primereniji putovanjima zbog udobnosti, Versis u svemu drugome ima prednost. Samo nemojte da pominjete veći prednji točak i neku sposobnost za ofroud, nema smisla.

To nije moj zaključak, pošto ja nemam pojma, nego je to zaključak više različitih poznavaoca u medijskim komparacijama.

 

Verovatno bih i sam izabrao Stroma kada bih na raspolaganju imao samo ta dva modela da biram, mada mi se Versis više sviđa i smatram ga naprednijim i boljim. Jedini, ali jedini razlog za takvu odluku bi bio taj što se uglavnom vozim u dvoje.

 

Drvodelja, sigurno da u našim pričama i stavovima ima mnogo subjektivnog utiska što je potpuno u redu jer da to nije subjektivno i da o tome nemamo mišljenje svima bi bilo svejedno koji motor voze.

U svakom slučaju, puno slaganja ima u tvojim redovima i mojim i ako to na prvi pogled ne izgleda tako....

Svakako, strom je na svoj način drugačiji i poseban motor čak i ako pričamo o 650 koji ima istu šasiju i veličinu kao 1000.... Čak za 650 troma važi pravilo da je best value for money paid....

Mnogo je zajebano kada e jednom navučeš na veliki motor... Onda jako teško nalaziš adekvatnu zamenu osim ako se ne radi o istom ili bar za nijansu većem motoru....

 

Versys je pre nekoliko godina bio jedan od mojih užih izbora ali posle 4 godine na stromu i 50,000km mislim da bi to bila velika degradacija vožnje, načina putovanja i zadovoljstva.... to je bila poenta mog komentara a nikako da kažem da je Versys loš motor - naprotiv to je odličan motor (ali za mladjeg brata koji planira da ti se pridruži na dužim turama)

 

Pozzz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ni Strom ni Versys, pade Varadero1zvizduk.gif...I mogu vam reci jako sam i srecan i zadovoljan. Vama svima hvala na pomoci0takoje.gif

 

Hahahahha, legendo! :D Tako uvek biva, muvas se sa jednom, drugom, oce nece, a onda naidje treca i kraj :D Baci neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Ni Strom ni Versys, pade Varadero1zvizduk.gif...I mogu vam reci jako sam i srecan i zadovoljan. Vama svima hvala na pomoci0takoje.gif

 

:takoje: vidi... izabrao si odličan motor... dosta je mekši od stroma ali se prelepo vozi... imaćeš mnogo manje servisa i poseta majstorima nego da si kupio stroma (mada strom je strom)... Ironični bajkeri Varadera zovu ''dosadnim'' motorom jer je uvek sve u redu i nikada se ništa ne kvari...

POzdrav i srećno ga vozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ni Strom ni Versys, pade Varadero1zvizduk.gif...I mogu vam reci jako sam i srecan i zadovoljan. Vama svima hvala na pomoci0takoje.gif

 

:takoje: vidi... izabrao si odličan motor... dosta je mekši od stroma ali se prelepo vozi... imaćeš mnogo manje servisa i poseta majstorima nego da si kupio stroma (mada strom je strom)... Ironični bajkeri Varadera zovu ''dosadnim'' motorom jer je uvek sve u redu i nikada se ništa ne kvari...

POzdrav i srećno ga vozio

Naprotiv.pumpa goriva mu brzo otkazuje..Trosi malko vise.. strom dl650 nema mana ..dl 1000 ima..

 

 

Sent from Apple iPad 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Hehehehe. Svaki jahac svoga konja hvali. Da si ostao u klasi oko 650 dao bih ti jos jedan predlog, ovako si odlucio i otisao dalje. Imao sam isti problem, ali sam se tvrdoglavo drzao klase 650. Nije bilo Suzukija u ponudi kada sam ja hteo da ga kupim.

Varadero 1000 i DL650 ne mogu da se porede, jednostavno drugi svet.

Lepe voznje zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja