Jump to content

Moto Zajednica

V strom ili Versis ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Dakle ... drugar ima dilemu pa bi svaka sugestija bila od pomoci .... Sakupio je 4500 Eur i sta sada ?

 

U nekakav uzi izbor su usla ova dva motora pa misli da bi bilo korisno cuti i vase misljenje ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Strom bolji za duže ture i vožnju u dvoje. Veći i komforniji. Duže na tržištu pa samim tim ima i više aftermarket delova.

 

 

Versys ok za touring, malo nezgodan kad se natovari stvarima i suvozačicom. Oseti se da mu to nije glavna namena.

 

Bolje vešanje od Stromovog.

Manji je gabaritno od Stroma, pa samim tim i zabavniji u krivinama.

 

Ponašanje nalik na supermoto.

 

Oba agregata veoma pouzdana.

Versys je jeftiniji za nabavku jer Strom ima donekle kultni status kao i Afrike i Transalpi kod nas.

 

Mislim da za taj novac može da se nađe Versys 2009, 2010 godište, a Strom tek neko 2005.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

U dvoje i na duzi put strom. Za lokal , van asvalta bolji zabavniji za voznju versus.Oba odlicna motora neces pogresiti bilo koji da uzmes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Ajde da se i ja ukljucim posto je rec o meni. Ljudi, ja sam u srcu i dusi enduras i obozavam enduro motore ali zbog nedostatka para za pravi odlucio sam da predjem na nesto sto bar lici na enduracu...Stroma iz nekog razloga ne volim, jednostavno mi se ne svidja ali sam danas umnogome promenio misljenje jer sam peglao krivine sa njim do Debelog brda. Versysa sam jednom video u zivotu i stvarno nemam pojma sta pruza i kakav je u voznji kad si sam a i sa saputnicom. Isreno meni se vise svidja Versys. Meni motor treba uglavnom za krace relacije do 200km ali sam i planirao koju duzu turu sa suprugom do nekih 1500-2000km dva tri puta godisnje. Pomagajteeeee...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

I ja sam imao istu dilemu kao ti .Čak sam gledao i novog versysa da uzmem,ali mi je nekako sitan i mali u odnosu na stroma.Nisam ga vozio i ne sumnjam da je odličan motor.Probaj i njega pa uporedi šta ti više odgovara.On ti je bolji izbor za kraće ture,može povoljnije da se nadje,a i kao nov je sada dosta jeftiniji od stroma.Pošto planiraš 2-3 duže ture godišnje sa suprugom i gomilom prtljaga moj glas ide za stroma,mada to sve možeš i sa versysom.Da se supruga pita ona bi sigurno odabrala stroma zbog udobnosti i komfora na sedištu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Da imam srece kao ovaj sto je postavio temu da kupi Stroma pre sedam dana za 4200, 2008god... ja se ne bih dvoumio...ali ovako 04-05god i predjenih 70-80.000 me nesto koci da se odlucim za Stroma...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Da imam srece kao ovaj sto je postavio temu da kupi Stroma pre sedam dana za 4200, 2008god... ja se ne bih dvoumio...ali ovako 04-05god i predjenih 70-80.000 me nesto koci da se odlucim za Stroma...1neznam.gif

 

Jel kupio onog iz Kragujevca?

 

Onda bolje uzmi mladjeg versysa sa manje kilometara,ionako ti se više svidja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ne mora da znači da je svaki prešao 70-80000km, znam nekoliko njih koji su kupili / prodali svoje sa dosta manje pređenih km. Ne prelaze svi veliku kilometražu. Ja prvi, od 2009 sam prešao 23000 km (iz ovih ili onih razloga), ali volim da imam veliki i udoban motor

Ako budeš tražio i pratio, možda i naleti neki dobar!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ljudi bre prelaze sa Stromom po 200.000 milja a tebe bune tih 70,80.000 :) Listaj malo po stranim forumima. Vidi i jednog i drugo koje mane i vrline imaju pa izaberi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

80000 km realno nije neka brojka koja treba da te plaši. Inače ti je jedino rešenje da odeš u salon i kupiš nov sa 0 km na satu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Voleo bih da vidim tog stroma 650 koji je prešao 200 000 milja.Imaš neki link? Sumnjam da može da predje i pola te kilometraže bez nekih ozbiljnijih radova na motoru!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Da imam srece kao ovaj sto je postavio temu da kupi Stroma pre sedam dana za 4200, 2008god... ja se ne bih dvoumio...ali ovako 04-05god i predjenih 70-80.000 me nesto koci da se odlucim za Stroma...1neznam.gif

 

Jel kupio onog iz Kragujevca?

 

Onda bolje uzmi mladjeg versysa sa manje kilometara,ionako ti se više svidja!

Jeste. Jel znas nesto sto mi ne znamo? Danas sam taj bas i vozio i odusevio sam se kako ide i leze po krivinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Ima li ko u okolini Valjeva da ima Versysa da hoce da mi da bar da sednem na njega da imam bilo kakvu predstavu o tom motoru? Unapred hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Malog Versysa sam imao 2 godine presao sa njim 50000km bez ikakvih problema. Samo gume, ulje i filter. Stroma ima drug tako da sam ga vozio par puta. Strom je udobniji za dvoje i ima bolju zastitu od vjetra. A opet ja sam sa zenom presao pola Evrome na versysu bez ikakvih problema. Ako si bio odusevljen kako se Strom vozi po krivinama tek da vidis kako se versys vozi. Inace Versys ima bolje kocnice, i dosta je agilniji i brzi od stroma. Zivlji nekako. Oba motora su odlicna. Zavisi samo sta ti se vise svidja. Ja sam bio toliko odusevljen sa malim versysom da kad je doslo vrijeme da se mjenja motor kupio sam versys 1000.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Da imam srece kao ovaj sto je postavio temu da kupi Stroma pre sedam dana za 4200, 2008god... ja se ne bih dvoumio...ali ovako 04-05god i predjenih 70-80.000 me nesto koci da se odlucim za Stroma...1neznam.gif

 

Jel kupio onog iz Kragujevca?

 

Onda bolje uzmi mladjeg versysa sa manje kilometara,ionako ti se više svidja!

Jeste. Jel znas nesto sto mi ne znamo? Danas sam taj bas i vozio i odusevio sam se kako ide i leze po krivinama.

 

Ne znam ništa o motoru.Zvao sam tog momka u vezi skid plate da kupim,imao je original suzukijev,ali je već bio prodao motor.Pitaj drugara dal bi dao njegov za uzorak da uradimo par komada za nekoliko nas sa foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Strom je jedan od najudobnijih motora sto se tice putovanja.

Ako mislis da ides na trke moras traziti drugi motor, za sve ostalo Strom ti zavrsava posao.

Imam SV-a 650 i prosle godine od 31.05 sam presao blizu 10.000 km. (sa suprugom 5500-6000 km).

Motor koristim da uzivam u voznji i putovanju, za te potrebe ima sasvim dovoljno snage.

 

Da imam te pare na gomili uzeo bih bez razmisljanja Stroma (650).

 

Ipak je na tebi da odlucis, ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati.

 

Najbitnije je da si odabrao dva odlicna motora, koji god da uzmes neces mnogo pogresiti.

 

Srecno, i javi kad nabavis motorce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Strom bolji za duže ture i vožnju u dvoje. Veći i komforniji. Duže na tržištu pa samim tim ima i više aftermarket delova.

 

 

Versys ok za touring, malo nezgodan kad se natovari stvarima i suvozačicom. Oseti se da mu to nije glavna namena.

 

Bolje vešanje od Stromovog.

Manji je gabaritno od Stroma, pa samim tim i zabavniji u krivinama.

 

Ponašanje nalik na supermoto.

 

Oba agregata veoma pouzdana.

Versys je jeftiniji za nabavku jer Strom ima donekle kultni status kao i Afrike i Transalpi kod nas.

 

Mislim da za taj novac može da se nađe Versys 2009, 2010 godište, a Strom tek neko 2005.

 

Tesko da moze to godiste. Jedini na oglasima sam nasao 2010 i lik ga ceni 6500e, a mislim da je toliko nov...0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6835 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Probao sam oba na moto skupu. Ne moze se reci da je Strom bolji od Versysa i obrnuto, vise je stvar tvojih ocekivanja i zelje. Strom je vise putno orijentisan, gabaritno je nesto veci, licno sam ga doziveo kao ''smiren motor''. Versys pak sa druge strane, vise me povlaci na dinamicniju voznju, agilniji je nekako, lakse se okrene, 'tako to. Probaj oba, kupi ono sto ti se dja jer samo tako ces biti srecan dok vozis, pa Versys ili Strom, u tehnickom smislu greske nece biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Lepo su ti rekli, strom deluje nekako ozbiljnije a versys zabavnije. Oba su odličan izbor, tako da bi se ja koncentrisao na to da nađem najbolje očuvan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2848 postova

imam versysa od februara 2007 i nisam imao problema osim sto sam jednom sipao benzin u inostranstvu u neku kantu iz stamparije i izazvao hemijsku reakciju pa mi se zagusili injektori od nekih mrvica..Dunlop d221 fabricka guma mi drzala 19300km dok nije sinula zicica.Druga guma roadsmart je preso 18000 i izdrzace jos jedno2 hiljade.Napominjem da kockasta guma kod mene ne postoji nego da su mi gume sa strane oko 2mm potrosenije nego na sredini.Ako se dobro secam motoradovog testa iz decembra 2006 versyis je medju prvih nekoliko motora po broju bodova ikad i to oko 15% vise nego sto je standard ,znaci mnogo, mnogo bolje nego vecina motora.Zapamtio sam da u odnosu na v stroma i druge motore oko 80 konja i ukljuujuci i er6 n ili f,od 60-140 ide bolje za 3.2 do 3,5 sekundi sto su vremena za malo ispod erova od 600 kubika koji su duplo jaci.U odnosu na enr 6 n na 4000 obrtaja ima 3 a na 5000 ortaja 9 konjavise i to sve samo zbog razlicite bregaste.Uglavnom dosta je potentan i stabilan u krivinama.Na motopulsovom testu najnovijeg z 750,u zadnjoj recenici pise da iako je to jaci i ozbiljniji motor se ne iznenadite da vas versis obidje u krivini.Ako neko zeli malo ozbiljnije jurca a nece nekog era onda je tu versis jako dobar izbor.Secam se i da je na testu kocenja za oko 2 metra bolji od 100 do nule od drugih motora u klasi iako mu mnogi i na testovima zameraju da mu kocnice nisu nesto ali to je zato sto je ram i ogibljenje dobro.Ali merenja sve kazu.Ram moze da izdrzi i mnogo jaci agregat.Iz svega ovog se vidi za koji motor navijam ,a smatrm ga i mnogo boljim od onog drugog.

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Voleo bih da vidim tog stroma 650 koji je prešao 200 000 milja.Imaš neki link? Sumnjam da može da predje i pola te kilometraže bez nekih ozbiljnijih radova na motoru!

Malo sam se zaj.... greskom ali Imas na stromtrooper-u motore koji su prešli do 150.000 milja, pogledaj i na v strom riders international, adv rider-u itd itd... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja