Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Nije mi radio Internet neko vreme, neki kvar...

 

 

 

No, ovaj motor je NAJKONFORNIJI. Vibracija nema. Ovo vozi ko ceni sebe. Nije za na točak u 3. ili 4., težak je, ima 255 kg. Ali može da duva koliko hoćeš i ne nosi vetar, samo zviždi okolo. Ide uvek isto i uzbrdo i nizbrdo, 77 možda ne ždrebaca nego kobila vuče ogromnu superkomfornu motočinu gde i kako hoćeš.

 

Za 10 pređenih kilometara nisam mogao da dođem do nekih zrelijih zaključaka, potrebno je vreme. Sve vreme sam motor vozio po navici, do 5.000 obrtaja. No, kažu ljudi da se preko 7.000 kobile podmlade, uhvati ih ''devojačko ludilo'' ;D pa hoće da poskoče kao znatno mlađi motori.

 

Videćemo.

 

Kako bi se ponašala sa prikolicom ? :) GoldWing je monstrum:

ayYJo_goldwingsidecarcl8.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E bas mi drago da je Honda stigla, a i sto je taj trenutak ovekovecen. Vidi se po tebi da si zadovoljan. Valjda ces se snaci i za neki smestaj za hondu da ne moras da je teras cak u Kaludjericu ( pogotovu kad je mokro i kaljavo ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Stvarno na onoj slici se zaista vidi da je Vuji srce puno... drago nam je svima zbog toga.

Dok ja ne dodjem do novog MZ-a SF 1100, valja mi srediti TS-a. Da bih smanjio zagrevanje ceonog dela klipa "malo" sam ga ispolitao:

post-1795-12879017755909_thumb.jpg

post-1795-12879017757324_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dragi prijatelji, u temi Dogovori, planovi, predlozi je prijavljivanje za sledeći NAŠ skup. Lepo je što je interesovanje dobro ali bi još lepše bilo da na našem skupu ipak mi budemo najbrojniji. Zbog toga bih molio da se prijave svi koji imaju mogućnosti da dođu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E pa ovako :  Danas po podne, sedoh ja sa moja cetiri navijaca u kola, i pravac - Beograd, na druzenje sa nasim predstavnicima na  " Dakar "  reliju.  Zbog kise, snega i guzve na putu stigosmo do Comtrade-a na Novom Beogradu sa nekih desetak minuta zakasnjenja i pravac u salu za sastanke.  Svi su vec zauzeli svoja mesta, a bilo je i onih koji su stajali.  Na nasu srecu - ekipa iz Comtrade-a je donela dodatnu kolicinu stolica, pa smo posedali.  Uvodno izlaganje je odrzao nas Vuja, a i kasnije je vodio sastanak, i trudio se da svima da rec. Pitanja su padali sa svih strana, i Gabor i Boza su na sve odgovorili, a usput su cak i ispricali neke anegdote sa relija tako da je bilo i smejanja. Na moju zalost - morali smo otici odmah posle zvanicnog dela  ( dvojica iz moje ekipe su morali na trening jer se spremaju za drzavno prvenstvo ) te nismo ostali na koktelu.

  Evo jedne od mojih slika koje sam snimio, a ostatak mozete pogledati u temi o druzenju sa Gaborom i Bozom ( akcije moto zajednice ).

post-3891-12879017936257_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Stvarno bezveze što si otišao tako brzo. Gledao sam te sve vreme samo nisam mogao da ti priđem.

 

Ponekad mi je baš loše, svaku akciju prati druženje za koje obično nemam vremena, uvek je nešto drugo važnije... :P:(

 

Nakon završetka tribine trudio sam se da okupim ljude za grupnu fotografiju što je trajalo a posle cap - nema te. Šetao sam se svuda po firmi ali ništa, gužva, ljudi izlaze i ulaze, metež a tebe nigde.

 

Baš ste trebali da ostanete a ne ovako da se gledamo a ne popričamo, stvarno se loše osećam zbog toga. :( :( :(

 

Još je ovaj put i bilo dobro, to je naša tribina bez novinara pa je moglo da se razgovara otvoreno, tokom zvaničnog dela i posle. Ali onaj najvažniji deo, za mene najvažniji, je baš taj koktel, priča ko sa kim hoće i kako hoće, opušteno i bez obaveza prema bilo kome sa strane.

 

Najgore mi je bilo za Radost Evrope, svi se voze u defileu a ja jurim motorom za novinarima, sto motora skreće levo a ja desno.

 

Mnogo ružna stvar, verovatno ja nisam normalan kad između zadovoljstva i obaveza biram obaveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Uspem da pregazim kolima preko svog mobilnog. U Zvezdarskoj šumi, ne pitajte šta sam tamo tražio... ;D

 

Telefon radi ali je displej crko. Ja zamenim aparat ali kontakti ostanu u starom telefonu. A iz starog nemogu da ih izvadim jer ništa ne vidim zbog displeja. Napokon i to rešim i nađem jednu zagubljenu fotografuju od letos.

 

VOX Blues festival na ski stazi Košutnjaka, ja se nalazim sa drugarima na uglu Požeške i Parovića i čekam. Dok sam čekao slikam motor pored kioska.

 

Vreme lepo, toplo. Kada se uđe na ski stazu motora koliko hoćeš, organizovan parking i čuvari.

 

Telefon zvoni, Turbopeđa. Kaže: ''viđen ti je Crnac na Košutnjaku, evo i mene, dolazim''.

 

Smučilo mi se loše vreme. >:( >:(>:(

post-1570-12879018079963_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Stvarno bezveze što si otišao tako brzo. Gledao sam te sve vreme samo nisam mogao da ti priđem.

 

 

  Jbg, ja bi rado ostao, al nisam bio svojim kolima, a ova dvojica su imali trening .  I ja sam bio za to da ostanem duze, al na brzinu se dogovorismo, nismo sagledali sve aspekte ( to oko povratka ), i ispade tako !  :(    :(    :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Danas, popodne, popijeno prvo pivo (figurativno, bilo ih je više) u Zverinjaku ove godine. Pošto sam došao sa posla i krenuo da perem motor od bljuzge koju sam pokupio poslednjih dana,naidje drugar i pošto smo izneli stočić i stolice,proslavismo situaciju a kako kažu meteorolozi,nastaviče se ovih dana ova manifestacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Vujo svaka ti cast za ideju da se MZ Svet prebaci u "Motori" gde mu je i mesto,jer je MZ motor i to kakav.Evo ja i dalje ulazim na sajt tako sto medju favoritima kliknem na "MZ popravke i stelovanja",jednom davno postavljenu temu.

Nepravedno,kao da mi samo popravljamo i stelujemo,a svi dobro znamo da jednom popravljen i nastelovan MZ godinama ne trazi nikakvo odrzavanje,samo je pitanje vlasnika koliko ce mu posvetiti vremena u tom periodu, a ne mora ni malo.

Ipak ja cu i dalje ulaziti na sajt preko" MZ popravke i stelovanja" ,skroz neprakticno ali meni dosta znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Lep dan danas, sakupismo se, provozasmo do Miseluka, onda smo resili da odemo i do Iriskog venca, i tako - pade lepa voznjica od nekih 30 - tak kilometara.  Evo slika :

 

  PS. Opet sam se vozio Suzukijem. Provozao bih se ja rado i MZ-om, al ne mogu da ga izvadim od komsijinog Sportsera jbg.

post-3891-12879018897127_thumb.jpg

post-3891-12879018897603_thumb.jpg

post-3891-12879018898268_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Bravo Lisac, i ne moraš da se pravdaš za MZ-a :)

Ja sam ovih dana, a posebno juče bio zauzet, konačno sam uzeo svoju Thaliu:

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=57788&sectionId=0

 

Danas sam je registrovao, uzeo saobraćajnu i tablice, i sad sledi odmaranje od svih peripetija.

 

Eto i ja da se pohvalim sa novom mašinom :)

Jedan mi prijatelj u Nemačkoj traži motor.

Kaže da ima jedan lep Kawasaki Eliminator 125 ccm - 1993 god. 1200 jevreja.

Ja sam hteo 250,ali videću kakav je ovaj, tek treba da mi javi za detalje.

Ako je kao ovaj, bilo bi super.

Y9PO3_bn125silveruklf7.th.jpg

 

Videćemo, još je to sve je to neizvesno, ali biće nešto - valjda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Eliminator 250, mislim da bi ti bio super. Nije nesto mnogo jak, al nije ni slab.  Ti nisi tezak, al ako bi krenuo negde malo dalje, pa se natovaris , mislim da bi bolji bio 250 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vujo, 125 je mnogo kilav.Na putu oseća i najmanji vetar .Ni autobus ne možeš obići.250ccm je apsolutni minimum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

TREBA MI POMOC !!!

 

Vrlo hitno  :) mi je potrebno parce mesinganog lima 50 x 25 debljine 0.6-08 mm !!

 

Ima li ko ili zna gde i kako mogu nabaviti????

 

P.S. Ne isplati mi se da uzimam celu tablu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja