Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Kataran, cuh da ce uskoro  biti neka moto zurka u Klicevcu, pa se nadam da cu uspeti da svratim do tebe da probam te zivuljke sa metalnoga koca??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Zverinjak, upoznao sam jednog tvog ortaka Boban se valjda zove(?) sada u Pancevu na zurki. Kaze da te mrzelo da dolazis(?) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kataran, cuh ce uskoro  biti neka moto zurka u Klicevcu, pa se nadam da cu uspeti da svratim do tebe da probam te zivuljke sa metalnoga koca??? ;D

Kataran racunaj i na mene  :)

Spremaj jedno "mace" da se uverimo u kvalitet tvojih pekarskih majstorija  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam se ulenjio neverovatno. Hondu nisam mogao da upalim, mesec dana nije radila i akumulator je slab za dugo verglanje pa ću morati da se poslužim kablovima. Stvar komplikuje što na kontaktu pali far koji sija stalno pa vuče struju kod verglanja a i ovako je nema dovoljno.

 

Na Crncu preko cirade je metar snega, izlomio je retrovizore od težine i već razmišljam o novim nabavkama. Kad god uzimam delove u spisak uvrstim automat štop svetla u ručki, to uvek treba jer je kvalitet očajan.

 

I lanac mi se rasteže kao žvaka, nov je a nisam obratio pažnju kod kupovine na broj karika. Tražio sam i u manualu samo nisam imao dovoljno vremena za listanje pa neznam koji da uzmem ali će izbor najverovatnije pasti na onaj sa najmanjim brojem, na najkraći.

 

Ručke volana su ''original'' one gumirane i već su trule, cepa se guma a nisu stare preko 4 meseca. I to nevalja ništa.

 

Jedva čekam da samo malo otopli i da se sneg istopi, ne bih se baš zezao sa popravkama po hladnoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

...već razmišljam o novim nabavkama. Kad god uzimam delove u spisak uvrstim automat štop svetla u ručki, to uvek treba jer je kvalitet očajan.

 

Da, to svetlo u ručki, tzv štop-šalter, je i meni cekavao vrlo brzo i onda sam shvatio da se ne isplati  više i ugrađivati ga.

To je neka minijatura od kontakata i brzo se kvari,a i ja sam perfekcionista i volima da sve bude ispravno.

Razmišljao sam da namestim neki malo jači mikro prekidač, ali me mrzelo, jer ja imam naviku da

uvek kada kočim prednjom malo "ovlaš" i pritisnem zadnju, tako da se aktivira sijalica za stop svetlo pozadi.

Šta ćemo moramo da se snalazimo i menjamo navike, zbog lošeg kvaliteta delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Pa bas zato treba ugraditi relej za stop svetlo,da se taj prekidac ne kvari.Intervencija nije komplikovana.

 

Kapiram je tebe,cenjeni Joska, taj rele je verovatno zaštita, jer "vuče" struju na sebe i rasterećuje od iste taj maleni prekidač.

Ali ja ipak mislim da su kontakti prekidača lošeg kvaliteta i da se oni brzo pokvare usled te "sile" povlečenja

ili sabijanja, kako to već ide, kada se pritisne "poluga"  prednje kočnice.

Tako ja to vidim, problem je, što je prekidač isuviše minijaturan za tako grube pritiske ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Na mom ts-u ti i nema. Stop svetlo se aktivira samo zadnjom  kocnicom, verovatno zbog toga nikada ne kocim samo jednom kocnicom vec uvek u paru, ali je to dobra navika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa bas zato treba ugraditi relej za stop svetlo,da se taj prekidac ne kvari.Intervencija nije komplikovana.

Dzaba releji, kad je prekidac sam po sebi skrnav .  Oni koji imaju fabricki ( DDR ) prekidac - njima relej moze biti od pomoci.

Ovi koji imaju nov prekidac ( kupljen zadnjih godina - mala privreda ), bolje da smisle neku drugu tehniku, jer ovi - mala privreda prekidaci nisu ni za sta . Desavalo mi se da od pet novih prekidaca ( uvek ga prvo isprobam instrumentom pre ugradnje ) rade samo jedan ili dva .  Ja sam vec razmisljao da probam da nabudzim prekidac od neceg drugog, il da negde izmedju kocionog cilindra i kocionog creva ubacim neki umetak, a na njega da stavim prekidac za stop svetlo od kola .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kod mene se najčešće kvario jer se onaj grafit koji pravi kontakt potroši. Nekvalitetno do kraja. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

zast nema nis posebno na forumu osim aka ja bubnem neku temu

 

  Ocigledno si najaktivniji po pitanju nekih radova na motoru.  Evo ja sam danas dao majstoru rezervoar i plastike od Suzukija da ofarba, pa cu se malo posvetiti MZ-u . Nisam ga ni palio ni vozio neka tri meseca jer ga nisam mogao izvaditi od komsijinog Harlija i Suzukija.  Suza je sad u radionici, pa cemo drukcije sloziti motore da se malo i emzom provozam  ( od pocetka godine sam vec ubio Suzom preko 500 km, a MZ-om jos nista ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Tej da napisem, kupio sam nov auspuh, jos fale original zmigavci i magare je vraceno u fabricko stanje. Ali moram nabaciti i onu maskicu iz prostog razloga da imam gde da milepe one nalepnice sa moto skupova, pa bolje na onu plastiku nego po novoj farbi, jerbo  bas idem po skupovima. 2008. imam nekih 18 skupa od aprila do septembra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

MZ je najaktivniji sto se tice skupova.Ja sam ove godine planirala da odem na par skupova a ostalo da mi budu voznje u sopstvenoj reziji. Spremam se polako,jos mi je sator ostalo da kupim i mogu da krenem. Pored svega pod obavezno mi je more sa MZ-om jer hocu da ispunim tu veliku neostvarenu zelju.

 

@MZ

Da li znas kad je skup u Bjeljini? Cula sam da je odlican a posto mi je to bas blizu(dokumenti nisu problem jer samo treba zeleni karton)zelela bih da odem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Temerin

...jos mi je sator ostalo da kupim i mogu da krenem. Pored svega pod obavezno mi je more sa MZ-om jer hocu da ispunim tu veliku neostvarenu zelju.

Za sator cu ponovo videti dali su dobili nesto,javicu ti.A za more idi obavezno,bice nezaboravno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Danas je bio super dan. Nije bilo hladno, Suzuki je na farbanju pa sam resio da malo isteram MZ-a kog nisam vozio neka cetiri meseca.  Bilo je malo kurblanja i gurke dok je upalio i provukao gorivo kroz karburator, al je posle palio bez problema. Akumulator nisam uopste skidao preko zime, i iznenadio me je jakom strujom iako mu je cetvrta godina.

  Sta da vam kazem, lepo sam se provozao, presao nekih 50 - tak kilometara, veceras je malo poprskala kisica, al nista strasno. Evo jedne slicice koju sam slikao kad sam dosao kuci. Na njoj ima i vreme kad sam stigao pred zgradu pa vam i to govori kolko je bilo lepo za voznju ~

post-3891-12879022248173_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Joska, oči sam izgubio gledajući u avatar, mogao si bar da nam nagovestiš.

 

Suzi, jako mi je drago što si sa nama i ovde. Na delu si uvek bila tu, sada i na rečima.  :)

 

E baš mi je drago, eto, pridružio nam se neko baš vredan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja