Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ima i na otpadu u Paracinu,1500 din su potpuno nove,zapakovane.Imaju i podmetaci za spavanje,imaju nekoliko modela,cena 200 din po komadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja imam 100/90-18, prednja, Michelin Macadam, nije baš nešto ali može za sezonu da posluži.

 

Koliki su gabariti zapakovane vreće, da li zauzima mnogo mesta? Ona je verovatno šira od ovih Luisovih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Vujo  zasto pitas za gabarite kada imas prikolicu, to ti bar ne predstavlja problem  ;D ;D ;D

 

Sklopih danas masinu... sve je leglo perfektno i lagano. Jos samo da malo otopli ovo vreme pa da je umontiram na ram... sreca, sreca, radost... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

I dok se ts-choper veseli, za mene je danas dan tude, čemera i jada. MZ-a sam stavio u oglasnik s namjerom da ga nikad ne prodam, sabotirao sam svaku mogućnost da ga netko izveze iz mog dvorišta, pa sam prodaju oglasio samo na jednom hrvatskom MZ forumu i ovdje. Ali to nije bilo dovoljno i kupac je odlučio naći mene, kad ja vać nisam tražio kupce. Došao danas čovjek, dao lovu i odvezao MZ.a :( Srce mi plače i lomi se. Najgore je što mi sad novci nisu glavni prioritet, mogao bih preživjeti i bez te financijske injekcije.

 

Vujo, nemoj ništa reći, znam da ćeš me pojesti živog zbog prodaje... pa ako ti se mogu odužiti s jednom slikom ;)

 

2199887_640x427.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Auuu... kakve tuge... pa jesi li dobro? Znamo svi da ti nije lako ali moras biti jak :P :P :P.  Sada ti preostaje samo jedno... da trazis drugog MZ-a ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sve sam sa svoje strane dao da tu prodaju opstruiram, MZ se sa pravom bunio, baš nisam bio korektan.

 

I ja sam u poslednje vreme imao dosta ponuda. Prvo sam mislio da me neko zeza i da je na neki drugi forum okačio sliku Crnca pa se zbog toga ljudi javljaju. Međutim i na drugim Forumuma ima admina, i oni nešto rade, nemože to tek tako...

 

Ali eto, stojim na taxi stanici i pored mene staje taksista iz drugog udruženja, neznam čoveka. Otvara prozor kaže da kad god ide na Karaburmu prolazi mojom ulicom, ljudi se bune, zašto ide tuda kada ima bliži, kraći put... A on eto koristi svaku priliku da vidi Crnca.

 

'''Ajde reci cenu bre, izdržaću i taj trošak u životu'', oči čovek izbuljio, do pola izašao iz kola kroz prozor, mogao je tako i kod mene da uđe...

 

Ja se razmišljam nešto, pa dobro, videću, nisam razmišljao o prodaji...

 

Pre nekoliko dana Vule i ja nameštamo novu ciradu na Crnca, onu staru omlatio vetar. Prilazi čovek sa Yamahom Virago, ima prijatelja u istoj ulici pa i on stalno prolazi tuda. Hoće prikolicu, motor mu je teži od MZ-a i sa prikolicom je sigurno stabilniji, većina fotografija po NET-u pokazuje kako je prikolica nakačena na čopere, ide to jedno uz drugo...

 

Ja eto, opet se nešto razmišljam.

 

1.000 sam različitih mišljenja promenio. Imam put za Azurnu Obalu koji je strahovito skup, sve mi treba, od te vreće pa nadalje... Za Crnca koliko bih dobio neznam, verovatno bi prošla dobra cena ako bi se prodavao u sezoni a meni pare ne trebaju sada, može da čeka.

 

Pa sam onda razmišljao kako mi se smučio Crnac. Dosadan je bre. Ceo je nov. Šta god hoćeš ono radi i radiće, fabrički izgleda, duži je prenos, 300 ccm pa još i ropstvo oko te prikolice. Nisam nijednom provozao motor sa tih 300 ccm bez prikolice, neznam kako ide bez nje. A nemam garžu, nisam majstor i koliko god Bokilic dobro uradio sistem za kačenje ja za te radove nisam, mrzi me, eto i točak sam menjao pa sam zaboravio da zategnem šrafove, ne treba ja to da radim kada nisam za to.

 

Pa onda razmišljam kako su mi svi motori bili različiti, sve sam imao, sve sam probao samo jedno ne: čopera.

 

Čopere ne volim, drugačiji mi je stil vožnje i ne prija mi da vozim tako nešto. Ali sa druge strane to ne bi bio baš čoper, to je motor po meri, kao Picasoo što radi, nije nijedan motor već NJEGOV, radi ga kao šnajder - po dimenzijama.

 

Video sam ga sa dugačkom viljuškom kao iz Zverinjakove garaže. Mekani zadnji amortizeri kako ljuljuškaju zadnji deo. Sedište Pisacovog opančara, nešto za moju unakaženu kičmu. Rese sa Dukijevih ručki...

 

A onda se opet setim da to treba napraviti i muka me uhvati.

 

NA kraju se odlučim na najgore zlo koje postoji: KREDIT.

 

Uzeću kredit i ostaće mi motor oko koga nema posla, ako baš zagusti oko otplate onda ću videti šta će u oglase.

 

Ustvari, ovo je idealna kombinacija, motor sa prikolicom je potpuno drugi motor: imam ga ''običnog'', sa prikolicom a tu je i Honda. I ja sam opet nezadovoljan, proklet je čovek, eto šta je...

 

A i sa Hondom sam neozbiljan, od kako je došao odvezao sam ga u garažu kod prijatelja i više tamo nisam išao. Trebalo bi bar da se upali malo, da radi, makar akumulator da dopuni... Ljudi se ne skidaju sa motora kada ga kupe a ja prešao 10 km, sramota.

 

Žalosno je ustvari sve što sam pisao jer predstavlja razmišljanje nekog ko je trezan, bez psihičkih obolenja, bez pritiska na odlučivanje i bez bilo kakve nužde da radi bilo šta kada je već sve tu. Potpuna mentalna nesređenost.

 

E sad, ako izuzmemo sledeće provokacije (opak provokator, ekolog, i političare su zajebali, teraće nas da bacamo pikavce u lavor u Ovčar Banji)

pa jesi li dobro?

ili

Znamo svi da ti nije lako ali moras biti jak :P :P :P

 

ostaje jedna istina u koju duboko verujem

 

Sada ti preostaje samo jedno... da trazis drugog MZ-a ;)

 

I ja ti iskreno to želim, nije zajebancija, to misli neko ko ti stvarno želi najbolje. Na ovom prodatom si se učio, od dva sklapao jednog, išao u Mađarsku po delove, mašinski obrađivao, stavljao magnetno paljenje...

 

Sada uradi motor za sebe. MZ je u Hrvatskoj i dobar jeftin, krševi verovatno nemaju cenu. Radi ga polako i kvalitetno, bez motora nisi pa imaš vremena. Pare si sad dobio na gomili a ako budeš taj novi MZ radio polako troškove ćeš pokrivati iz tekućih prihoda pa izdatak nećeš osetiti. Može to da traje i godinu, dve, mesta imaš, alat imaš, ma sve imaš!

 

Na tom novom MZ-u staviš Joskino paljenje. Napraviš sedište koje će da odgovara i saputnici, neka i njoj bude udobno. Ako ti treba jača mašina buši ga na 300ccm, eto našli smo varijantu za ležajeve i karike, trajaće jako dugo.

 

Ne završava se život u jednoj tački, nije sve stalo na ovome, ko voli MZ imaće ga, bilo kad.

 

Što se fotografije tiče dobra je, videću da li ću moći da uzmem mere kada dođem u HR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vujo, ozdravićeš do druženja u  Ovćar Banji... ;D Svi smo uz tebe!! ;D Kao terapiju,preporućujem da,kada god ti se ukaže prilika ,sedneš na motorcikl i provozaš se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U pravu si, nervoza u ove zimske dane kada nema šta da se radi. Prošlu zimu sam robijao od popravki i delova, muka jedna.

 

Sad i ovo nevalja, čoveku nikad ugoditi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Koliko znam tu se kao pogon koriste motori za pokretanje brisača, koji rade na 12 volti,

pa zato se ceo "stroj" kači na akumulator.

A verovatno ima i verzija koja radi na 220 V.

 

Evo par modela, i na 220 V, a i na 12 V :

post-3891-12879020871143_thumb.jpg

post-3891-1287902087163_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Odlično, to je to.

 

Da li ta sprava nosi 20-30kg?

 

 

Jedino da slikam onu u Banji bez brige moze i vise.. ;D

 

Zato ja i pitam za tu spravu jer se ne razumem a mislim da će trebati više.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma kakva vuruna, mangalo je zakon!! :D

U vuruni se vise iskuva nego sto se ispece, a hoce i da se oseca na uzeglu mas'...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ja se izvinjavam ali moram da odgovorim na ove indirektne "uvrede". :)

S obzirom da mi je posao da pecem "saputnike" u vuruni.

Ako covek radi kako treba nema sanse da se oseca ni na sta osim na pecenog "saputnika".

Takodje,ako je pravi majstor,mora biti peceno a ne kuvano.Postoji kompletna procedura koja se mora ispostovati i onda nema problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

Sam si rekao (i to nekoliko puta) AKO...!

Na zalost ovde u Svilajnc (a i okolini) retko ko ispostuje to AKO...

Nekoliko puta sam se i sam zaje*ao narucujuci kod "pekara" u pecnici...Sve je to bilo, prosto receno BLJAK...!skuvano-smrdljivo-i sta ti ja znam sta vec-znam samo da se nije pojelo!!

Od kada pecem kod jednog "mangalasa"  :D u jednom selu kod Svilajnca sve je OK!!

Samo jos nesto da napomenem, kod mene u komsiluku ima pekar kod koga je "saputnik" tretiran  :D :D u vuruni bio EKSTRA ukusan, ali samo u prvih godinu dana kada je radio kako treba i kada je redovno cistio pecnicu-vurunu. Kada je okrenuo "po Srpski" da ne cisti redovno pecnicu i da u jednu turu pece i prasice i jagnjice i jarice, onda je sve otislo u PM...Broj musterija mu je opao za vise od 70%...

 

I na kraju SVAKA CAST IZUZECIMA, ali dok ne probamo tvoje iz vurune nis' ti ne verujemo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Inace upisao bih se i ja na spisak za MZ okupljanje ali je MAJ mesec kada imam posla preko glave a najvise radim VIKENDOM.

Trenutno dovrsavam svoj MZ, oko toga nece biti problema ali posao...

AKO budem isao samnom sigurno ide i jedan "saputnik" ugrejan u mojoj vuruni.

 

PS. POSEBAN POZDRAV ZA KOMSIJE IZ SVILAJNCA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

To je ipak samo jedan vikend, najavi se na poslu ranije, 99% nećemo menjati termin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Svi se nesto ucutali. Ja se zadnje vreme uglavnom vozio automatikom i suzukijem. E danas sam oterao Suzukija kod drugara , skinuo rezervoar i rep - sutra ih nosim kod farbara na farbanje, pa sad mogu malo da isteram i MZ-a na zimsku voznju ( do sad je bio zarobljen ) slike - bice sutra nesto .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja