Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ne bih da "ometam" diskusiju o CB-u ali to i nije motor o kome treba diskutovati jer je za diskusiju potrebno 2 strane a kada se radi o ovom motoru svi imaju samo pozitivne komentare.

Ceprkah po netu malo o bocnim lagerima za MZ-a i nadjoh jedan zanimljiv sa odgovoarajucom dimenzijom.

Keramicki je pa mu slaba mesavina nece smetati. Jedino je problem cena (oko 230 $, po komadu ).

post-1795-12879017157884_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Vujo cestitam na kupovini,zelim ti puno uspesnih km

 

 

Taj keramicki lezaj mislim da ima prednost samo u tome sto su sirenja pri zagrevanju manja pa su i tolerancije manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Odličan ležaj, to je trajno rešenje. Jedino što što ti bočni i traju, igličasti je problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

 

Taj keramicki lezaj mislim da ima prednost samo u tome sto su sirenja pri zagrevanju manja pa su i tolerancije manje

Pa nije "samo" stvar u toleranciji, ovakvi lezajevi monogo bolje podnose ekstremno velike broje obrtaja i lose podmazivanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

Taj keramicki lezaj mislim da ima prednost samo u tome sto su sirenja pri zagrevanju manja pa su i tolerancije manje

Pa nije "samo" stvar u toleranciji, ovakvi lezajevi monogo bolje podnose ekstremno velike broje obrtaja i lose podmazivanje.

 

 

to nisam znao

 

verovatno se i dobro montira cekicem  :D :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vidi da li ima takav igličasti, on trpi drugačija opterećenja ali trajno rešava stvar.

 

A i manji je, možda manje košta.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Evo lepih vesti.... u utorak mi stizu delovi ,sto znaci da ce sledeceg vikenda biti voznje....

A...da... narucio sam i radapciger za skidanje lamele(onaj sto se navrce na korpu), nisam vise imao zivaca za tupljenje sa onim ruznim trokrakim radapcigerom koji uz to, brzo prokliza. Cena ovog je mislim oko 3,5e a vredi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jeste da je to za tebe cimanje ali je korisno da ovde imamo neku temu u kojoj bi se lepo videlo na fotografijama kako se otvara i zatvara motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Vujo, jel stigla Honda, kakvi su utisci - uzivo, je si li provozao, neka slika ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Svi napustraju nasu ideologiju.... Duki uzeo guzzi-a Vuja presao na Hondu ... pa sta je sa vama ljudi.... razocaravate me  ;D ;D ;D

 

Ja još pružam herojski otpor, Honda u garaži a MZ u stalnoj upotrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svi napustraju nasu ideologiju.... Duki uzeo guzzi-a Vuja presao na Hondu ... pa sta je sa vama ljudi.... razocaravate me  ;D ;D ;D

 

Ja još pružam herojski otpor, Honda u garaži a MZ u stalnoj upotrebi.

 

I ja, Suzuki se vozi, ali se i dalje vozi i MZ, a imam i jos dva koji se ne voze !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Danas sam video prve negativne posledice vožnje MZ-a cele prošle nedelje.To su tačkice hrdže na izduvnom loncu sa strane točka. Puno soli i voda koja pada na vreo lonac je počela da najeda boju a samim tim i metal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sto se mene tice, MZ mi je "sasvam potaman" ;D i ne planiram skoro da menjam!!

Ako resim i naredne zime da ga prepravljam, opet cu na prolece 2010 imati "nov" motor  :D :D :D :D :D

Ma bre MZ-a je zakon!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nije mi radio Internet neko vreme, neki kvar...

 

Svi napustraju nasu ideologiju.... Duki uzeo guzzi-a Vuja presao na Hondu ... pa sta je sa vama ljudi.... razocaravate me  ;D ;D ;D

 

A ovo skoro da mogu da kažem da me je uvredilo.

 

Ove godine Crne Svinje idu u Francusku, na Azurnu obalu. Hteo sam MZ-om ali ukupno ima oko 3.000 km koje bih trebao da pređem u pratnji daleko jačih motora. Okvirna trasa je: Bgd, Zlatibor, Bar, trejakt za bari, zapadnom obalom Italije do FR, kratak odmor na Azurnoj Obali pa povrtanak preko Centralne Evrope.

 

Auto puteva koliko hoćeš, retko ko ide ispod 150. Nije mi bezbedno za MZ a i smorio bih načisto ljude iz grupe. Treba mi jači motor i kupio sam ga. Pozajmio sam se i uopšte neznam kako ću da vratim dug. Ako sve bude idealno, neću biti dužan ali neću imati pare za put što je opet bezveze, čemu cela akcija?

 

Ovakav put se ipak dešava jednom u životu, ja ću uvek moći da sednem na motor i odem bilo gde ali u ovom slučaju se sve poklopilo: društvo, godišnji odmori, deca, roditelji, motori... sve sve sem para.

 

I Crnca sam prežalio pa ću ga prodati ako budem morao, samo da bih otišao na ovaj put.

 

Posle, kada se sve završi, nadam se i uz vašu pomoć, kupio bih opet MZ-a pa polako, sve ispočetka, da imam zanimaciju sledeće zime... Nije ovo prvi put da imam interval bez MZ-a ali sam se nadao da će biti poslednji, da će Crnac ostati.

 

Nisam sklon euforiji i nisam poludeo zbog novog motora. Vozio sam sve i svašta pa ovaj motor nije ni najveći, ni najbrži ni naj u nekom smislu koji bi se sad očekivao od mene da ću reći.

 

No, ovaj motor je NAJKONFORNIJI. Vibracija nema. Ovo vozi ko ceni sebe. Nije za na točak u 3. ili 4., težak je, ima 255 kg. Ali može da duva koliko hoćeš i ne nosi vetar, samo zviždi okolo. Ide uvek isto i uzbrdo i nizbrdo, 77 možda ne ždrebaca nego kobila vuče ogromnu superkomfornu motočinu gde i kako hoćeš.

 

Za grad nije, bar gledano iz ugla Bograda. Ovde je saobraćaj gadan i zajebavanja nema, ko loše vozi a vozi puno, voziće kratko. MZ je nedostižan za gradske gužve, do danas ništa tako dobobro nije napravljeno, kakvi bre skuteri... :P

 

MZ koči. Lak je, staje kako hoćeš ako je napred disk a viljuška sa gušćim uljem pa može da se stiska. Čak ni ova Honda ne koči tako, 255 kg. je to, treba to da stane. Ali staje gospodski, ništa se ne diže niti pripinje, samo staje. Moja verzija ima nazad doboš pa savremenija sa diskom nazad verovatno postiže bolje rezultate mada ne verujem da ih baš duplira.

 

Na semaforu nema problema da se pronađe ler, tu je. Šaltuje se u stajanju kao u vožnji, nema razlike. Ima alanser, pali na pola okreta radilice. Ima vazdušno hlađenje, sa te strane ova dva motora su potpuno ista, čak se isto i ponašaju kada se voze na hladno do zagrevanja.

 

Hondu sam odvezao do prijatelja u Kaluđericu jer ima garažu, od Karaburme je 10 km (pa dobro, ima i kraćih puteva  ;D). Može da ide uzbrdo i 5. pa još da ubrzava, neverovatna snaga, čudne su te kobile u njemu.

 

Ali u Kaluđerici čudo, nisu sve ulice asfaltirane i bio sam previše samouveren kada sam video blato. Bože blagi, borba sa onolikim motorom, ne poznajem ga, neznam šta da mu radim. A on kliza, šeta, ja dam po gasu a motor se ukopava u ono blatište, tone, užas!

 

Jebi ga, gospodski je motor, nije za kaljugu.

 

MZ bi preleteo, ne bih znao preko čega sam prešao. Ja kao čovek sa asfalta inače nisam za kaljugu ali ova osobina MZ-a mi znači kada vozim normalno i bez kočenja mogu da pređem preko ležećeg policajca sa 80-90.

 

Za 10 pređenih kilometara nisam mogao da dođem do nekih zrelijih zaključaka, potrebno je vreme. Sve vreme sam motor vozio po navici, do 5.000 obrtaja. No, kažu ljudi da se preko 7.000 kobile podmlade, uhvati ih ''devojačko ludilo'' ;D pa hoće da poskoče kao znatno mlađi motori.

 

Videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja