Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Gledam šta se dešava i sve je više aktivnosti oko foruma a sve manje na njemu. Šta ja znam, to je dobro i nije dobro, no važno je da se ljudi druže.

 

I bez obzira na sve, pomislio sam da bi lepo bilo kada bi se oglasili, šta kod koga ima novo, čime se bavi i kako mu/joj  :) prolaze dani.

 

Kod mene, nisam baš siguran ali čini mi se da ima oko dva meseca od kako su počele pripreme za Deda Mraz akciju. Asocijacija Motociklista Srbije je dobila upravljačko ustrojstvo i bio je čitav niz sastanaka na tu temu.

 

Prošlogodišnja akcija samo podseća na ovu sada, mnogo je više ljudi uključeno u organizaciju, mnogo je ustanova kontaktirano i što je najvažnije uspeli smo da u akciju uključimo i nove gradove: Niš, Novi Sad, Temerin, Zrenjanin.

 

Akciju su pomogli lokalni i regionalni moto klubovi kao i pojedinci a sve sa jednim ciljem, pomoć deci bilo da je reč o predškolskim ustanovama ili ustanovama za decu sa specijalnim potrebama.

 

Kako je ova akcija ''na nacionalnom nivou'' bez obzira što u ovom periodu povoja uključuje samo nabrojane gradove a potrebe za donacijama su znatno veće, organizacija je složena i zahteva jako mnogo rada.

 

Ne bih da kukam ali mislim da svi koji učestvuju u akciji trpe mnogo, od posla do porodičnih odnosa, teško se tako nešto shvata u današnje vreme kada je sve otišlo u ....

 

A sve je počelo jako naivno, skupljali smo pare koliko smo mogli pa su se par firmi obratile u nameri da daju svoj doprinos. Ove godine opet smo skupljali pare ali je ljudi više, akcija po obimu veća i problem gde god se okreneš.

 

Ja sam radio samo jedan manji deo poslova, koordiniram PR timom Asocijacije i u fokusu interesovanja su mi bili mediji. Naravno, nije ceo svet u Beogradu i baš zbog toga što Beograd jeste treba pomoći sve gradove koji u akciji učestvuju, nema smisla da njihov trud prođe nezapaženo.

 

Bio sam i u ustanovi u kojoj smo bili prošle godine, u Sremčici i u koju ćemo ići i ove. Šta da kažem, baš teški prizori, čovek uopšte ne treba da brine da će datti previše.

Deca oduševljena, prilaze da se rukuju, pitaju gde su motori...

 

Onda sledi čitav niz sastanaka sa temom ''ko je gde i koga gde imamo''. Lepo je to što mi dajemo svoje pare ali ima u ovom društvu još nekih sa znatno više para pa neka se otvore tamo gde treba.

I, na svu sreću, dobio sam neku informaciju da je neka pevačica slavila nešto pa dala sve poklone ustanovi u Sremčici.

 

Hvala dobrom Bogu pa smo uspeli da u javnosti skrenemo malo pažnje na njih.

 

Ovog trenutka radim saopštenja za medije a imaću i nekoliko gostovanja na nekim televizijama. U subotu je naša beogradska akcija, skup ispred Dvora (Skupštine Grada sa strane Savezne skupštine), defile do Sremčice, novinari i kulturno umetničko društvo u autobusu koji nam je ustupio GSP Beograd a nakon toga druženje sa pasuljem na brodu ''Stara Stenka''.

 

Po sadašnjim informacijama očekujemo oko 100 Deda Mrazova na motorima.

 

GSP odobrio autobus, policija obezbeđuje defile, odela su nabavljena, sa kafanom je sve ugovoreno, paketići se sutra pakuju od prikupljenih donacija, baloni za deljenje deci i kićenje motora naručeni, ukratko, sve ide kako treba...

 

Samo umor je tu, stižem da radim sat ili dva dnevno pa se zalihe para tanje. Do 28. kada se sve završava u Novom Sadu najverovatnije neću raditi pa nema potrebe da mislim koliko sam mogao da zaradim za ove dane...

 

A nije mi žao nijedne date ili ''izgubljene'' pare jer sam potpuno siguran da ne postoje mesta gde je pomoć potrebnija. Na neke od ustanova su svi zaboravili, kao da ne postoje, svi okreću glavu na drugu stranu...

 

Pa šta da pričam dalje kada su sapuni velika stvar za njih a mi dolazimo sa paketićima, računarima, televizorima i DVD-ima...

 

Daće Bog, sledeće godine biće još bolje, nadam se da se nećemo zadržati na ovom nivou i da ćemo imati para i snage da pomoć uručimo i ostalim ustanovama kojima je potrebna gde god to po Srbiji bilo.

 

Eto, kod mene to a van toga NIŠTA, ni novo ni staro, do kraja akcije - samo oko nje.

 

Šta kod vas ima novo, čime se bavite u ove vetrovite dane?

 

Da li još neko nešto čačka osim Picasa koji čupa džigericu?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Eto i mene, redovno obilazim ovaj nas kutak, vidim da svi nesto cute, ja se ukljucim uglavnom po potrebi . Tu sam malko piskarao i postavljao neke slicice u temi MZ na cetri tocka - da pripomognem Mihi idejama jer se on resio da pravi nesto tako ( valjda sam mu bio od pomoci ) . Ovo vreme je zahladnelo, voznji je manje. Ja uglavnom ovde za lokal vozim automatika - saobracaj je blesav, svi posedali u kola, pa vise sede zaglavljeni na semaforima nego sto se voze. Na moju srecu ovde imamo biciklisticke staze po kojima sme da se vozi i automatik ( bicikl sa motorom ) pa me to spasava. MZ-a nisam vozio bar mesec dana jer je zaglavljen iza komsijinog Harlija. Na suzukija sednem uglavnom vikendom da se provozam - ako vreme dozvoli.

  Od nekih radova za zimu jos nisam nista radio, na MZ-u i nemam sta da radim, a Suzukija sam planirao da prefarbam ( u istu boju ) - cisto da ga osvezim i resim neka udubljenja na rezervoaru, ali to ceka da prodje ova akcija " Deda Mraz N.S. , nova godina , pravoslavni bozic i Srpska nova godina, pa tek posle toga.

  Od nekih novosti, moj Prijatelj Aco koji je do ove godine vozio Jawu, kupio letos Hondu Goldving, pa je tek pre neki dan isterao na asvalt ( menjali se tu kaisevi, ulja i jos svasta nesto, pa evo malo slicica te masine.  Da napomenem - Aco je visok preko 190 cm, i tek sad na ovoj hondi deluje ko covek na motoru - sve sto je imao ranije je izgledalo ko da vozi trotinet !

post-3891-12879014119562_thumb.jpg

post-3891-12879014120523_thumb.jpg

post-3891-12879014121232_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja se još svakodnevno vozim a čačkaću oko motora sa prvom snegom.Imam samo problem sa vizirom i magljenjem istoga.Čekam da mi stigne naručeni RAIN X preparat koji sam probao i preporučujem svima .Sa jednim mazanjem ,3-4 dana nemam ama baš nikakvih problema sa zamagljivanjem, neverovatno ali istinito. Ima dva proizvoda iste firme.Jedan je protiv zamagljivanja a drugi je za spoljni  deo vizira i služi protiv zadržavanja vode i kišnih kapi. Naravno, roba je iz LOUISA, komad je 7,5 evra.

MZ rado pali svako jutro ok 07:40h i bez ikakvih problema me vozi i vraća sa posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

sta ima novo? pa nista, evo trudim se da dam sve ispite za ovaj semestar, a sto se motora tice, mislim da sam uradio sve sto sam zamislio...

trebalo bi da promenim lanac, lancanike i plocice za prednju kocnicu i to je to...

e da, stavio sam motor u oglase (mojAuto i moto-berza), hocu ako je moguce da ga zamenim za kawasaki gpz...mislim da je vreme da predjem na nesto jace...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kod mene novo...napravio drzace za novi rezervoar, zavario ojacanja na nekim delovima rama, napravio sediste, sada radim na zadnjem blatobranu sto bi predstavljalo ulazak u finalne radnje oko mog NOVOG MZ bobber-a  :) nakon toga, priprema za farbanje pa farbanje a na prolece MZ bobber is (re)born!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ja evo ljenčarim kod kuće i smišljam šta ću s MZ-om. Sve mi nešto treba novaca, a žao mi ga prodavati. proljetos sam ga uredio da se sjaji i uložio sam novaca koje nikako ne mogu vratiti prodajom... Morat ću ga danas oprati i malo provozati, pa onda na proljeće vidjeti šta s njim.

 

Osim toga - bio sam jednom prilikom u BG i navratio kod Vuje i naravno, to je bila prigoda da se isproba njegov prikoličar. Moram priznati da sam ODUŠEVLJEN, da prikolice nisu tako skupe sigurno bi kupio u Njemačkoj jednu. Vožnja prikoličarem je bolja od vožnje kabrioletom, a bome se i beograđanke osvrću na dva frajera koja lagano krstare u ovom jedinstvenom stroju u Beogradu.

Evo i jedna slika - djevojka i ja sjeli, a Vuja nas slika, u jednom trenutku iza Vuje se stvori auto i mi panično reagiramo i vičemo Vuji da se makne, a on baš u to mtrenutku uslika.

mz_prikolica.jpg

 

A po planu vozanja? Uživam s Yamahom kao prase u blatu. Doslovno:

img-77.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Eto, odavno nisam nista napisao, "samo vas gledam" :)

MZ mi je jos uvek rastavljen, poneku sitnicu sam stigao da uradim, ali ceka me jos mnogo

posla. Pritisle obaveze sa svih strana, poslovi...

Dao sam sebi zadatak da ove zime kompletiram MZ tako kako sam zamislio. Jedino sto moram

da radim u garazi, a za to vreme Alfa mora da bude napolju. Znaci kuci sa posla, izvaditi MZ

iz coska, sta se uradi, uradi se pa opet sklanjanje u cosak da Alfa moze unutra. Uffff...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ha-ha, Voja napravio prozivku, svi se izredjaše kao školarci po završetku raspusta na pismenom zadatku:Kako sam proveo leto.....odlično.Moraće češće da to radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ja sam od skora u penziji i uživam.

I MZ mi je dobro,samo sam jednom požurio i zaboravo da skinem zaklop

sa zadnjeg točka i kad sam ga gurnuo sa nogara otišla mi je jedna žica.

Ako neko ima jednu ž(b)icu viška za etz125 neka čuva,

pa ćemo nešto rešiti do proleća :)

--

 

Još nešto,

ufotkao sam nekog APN-a sa ovim rezervoarom, pa me nešto zanima

iz puke radoznalosti, ima li ovaj rezervoar pregradu i dve slavine, i

ako nema, koja je svrha rezervoara sa dva čepa ???,

pitam ja vas stručnjake :)

uEjeX_dsc01197gy7.th.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da je ovo rezervoar od starog Puha, ili neceg slicnog. Na jednom motoru preradjenog u coper ( bar gazda tako kaze ) sam video takav rezervoar, i na levi cep sipa gorivo, a na desni nista. kad sam otvorio desni, unutra je posebni rezervoar zapremine jedan do dva litra, valjda se tu sipalo ulje. E sad dal je rezervoar bio od dvotaktnog, il cetvorotaktnog motora to ne znam .  Slicno sam video i na jednom " Indian-u " kojeg sam 15 godina pokusavao da kupim - i nisam uspeo, i on je imao dva cepa, i od ovog jednog dela su mu isle bakarne cevi do masine - to mu je bio rezervoar za ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako nekom bude trebalo da turi na mz a imam od prvih jamaha rd 350 ceo ram itd,ima aluminijumske felne,diskove,finu prednju viljusku,kompletan je doduse motor,ali su felne i viljuske interesantne zbog diskova itd,kocnice rade itd,pa ako nekom treba celu mogu da je dam za 150e,,mogu da odem i za neki dan na plac da slikam,,inace motorcetu fali 1klip,,ali opet kazem interesantan je kao donator diskova al felni lepih satova itd itd.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ako nekom bude trebalo da turi na mz a imam od prvih jamaha rd 350 ceo ram itd,ima aluminijumske felne,diskove,finu prednju viljusku,kompletan je doduse motor,ali su felne i viljuske interesantne zbog diskova itd,kocnice rade itd,pa ako nekom treba celu mogu da je dam za 150e,,mogu da odem i za neki dan na plac da slikam,,inace motorcetu fali 1klip,,ali opet kazem interesantan je kao donator diskova al felni lepih satova itd itd.....

slikaj ako nije prolem, mozda i nesto odradimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Slicno sam video i na jednom " Indian-u " kojeg sam 15 godina pokusavao da kupim - i nisam uspeo, i on je imao dva cepa, i od ovog jednog dela su mu isle bakarne cevi do masine - to mu je bio rezervoar za ulje.

 

Da li to znaci da je konstantno trosio ulje ? ili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

Da li to znaci da je konstantno trosio ulje ? ili...

HD-eovi, Indiani i njima slicni custom-i nemaju karter u sklopu masine, vec rezervoar za ulje. Vecina ima ispod sedista, dok oni malo stariji imaju u drugoj polovini rezervoara...Iz tih rezervoara pumpa vuce (gura) ulje u masinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

  Pada prvi sneg ( ovde kod mene ) :

 

Mrzim sneg. >:(

A istopiće se, u plusu je... :P :P :P

----------------------------

Ja se snegu radujem kao dete.

Zatvorio sam ribolovnu sezonu, i motor je garažiran, sad podmazujem skije i čekam sneg.

FXXVR_n1425794732300932253061mo0.th.jpg85Y77_n1425794732300932263352em3.th.jpg

rZJ6S_n142579473230093228633xr6.th.jpgF7Ge5_n1425794732300932277897hj4.th.jpg

 

 

 

Još fotki za moje forumaše, na facebook-u:

http://www.facebook.com/profile.php?id=1425794732&hiq=radivoje%2Cvuji%C4%87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  A Vujo - kad sdam bio kod tebe - nisi mi pokazivao ove slike sa trofejima. Za kaznu kad budem dolazio u Cacak - moracu da ti donesem onu zbicu za tocak sto ti treba !  Al moras da mi pokazes mesta gde si to napecao !  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

  A Vujo - kad sdam bio kod tebe - nisi mi pokazivao ove slike sa trofejima. Za kaznu kad budem dolazio u Cacak - moracu da ti donesem onu zbicu za tocak sto ti treba !  Al moras da mi pokazes mesta gde si to napecao !   ;D   ;D   ;D

 

Uuuu Vujo dobra ti ova deverika, koliko je bila teska-gde je pala na Drini-na sta si je upecao??

 

Pa kad već pitate:

Ribu pecam na jezeru Međuvršje, (između vrhova Ovčara i Kablara) kod Čačka!

Na tom jezeru imam dok,nadstrešnicu, i čamac sa motorom.

R3wK0_djole25640x480ev3.th.jpgqGejm_dscn8092640x480ul3.th.jpg

To je moja vila koju u šali zovem Leh valensa ili Winston Churchill, pošto me zezaju drugari da liči na poljski WC :)

Najčešće pecam malo dalje, ispred doka, iz čamca:

Nsq3H_img3381640x480ei9.th.jpgKCErk_djole07copy640x480np8.th.jpg

Što se tiče izlaska na vodu, bilo je tu dosta ribe,ali pre svega volim da uživam u prirodi.

Kampovanje,plivanje, skakanje u vodu, ležanje u šumi u hladovini,roštiljanje na obali i u čamcu, dok plovimo i ostalo:

wIXN2_djole06copy640x480gs2.th.jpgmOVZ7_dsc00872640x480uy9.th.jpg404.jpg

Što se tiče ulova, da odgovorim ribolovcima , nisam lovio neke kapitalce, bilo je štuka i deverika do 5 kg,

ali zato upecam i do 7 kg dnevno sitne ribe.Karaš,bodorka,bucov,klen,poneki manji šaran ili som i ostalo.

Naravno nekad bude i ona priča: U ribara mokre gaće ...

Zašto sve ovo pišem i prilažem fotke?

Ako bi došla BJB  ekipa na izlet, u Čačak, to bi bilo za nezaborav.

Teško da ćete naći boljeg vodiča i animatora za Čačak i okolinu.

Razmislite o toj ideji! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Vredno rtazmisljanja !

  Jedno pitanje - dal do tvog doka moze da se sidje motorom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Moj dok je nekoliko metara od puta za Ovčar Banju,Požegu,Užice,Zlatibor,More :)

Možda će se  neko setiti, sa jedne strane je bife Jezero a sa druge restoran-splav Lanterna.

Tu ima dva parkinga sa obe strane puta,a pedesetak metara uzvodno je moj dok.

Ovo je pogled iz bifea Jezero, vide se oba parkinga a tu levo gde piše jezero,tu je malo višlje dok.

6vXuZ_dscn2086640x480qq3.th.jpg

Tačnije kod znaka za parking (P)

ygoSC_dsc00209640x480ly1.th.jpg

Evo da kompletiram perspektivu i vaše mišljenje o meni :)

404.jpg

 

Jel sad malo jasnije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja