Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova

Lepo , vidim da je ova zajednica bas narasla svaka cast ,a Vujo dobar ti je prikolicar.Pozdrav za sve MZ-jase.Da li neko ima veliku jpg fotku MZ-ovog znaka , ali da je kvalitetna u smislu da moze da se iskoristi za stampu majice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vuja:

Da li si navežbao vožnju sa prikolicom?

 

Duki:

Verovatno istrošen šiber kao i kod većine naših vozila koja se stalno voze. Karburatori imaju po 20 godina, koliko je to goriva i razne prljavštine...

 

Pozdrav Svakak-u!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Vujo,zima te uhvati a ti ne zavrsi to i sad nespreman cekas prolece!?! Sta da nece uopste da pali,sta bi radio celu zimu? Jel imas neko bolje mesto od tog ispred zgrade,neko gde manje duva da ga bar sneg ne zaveje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Imaš li ti šta da obučeš za Deda Mraz akciju, prošle godine je bilo -4, nije baš prijatno voziti motor oko 30km? Ili bi se negde usput priključila pa imaš manje km?

 

Jos se razmisljam za akciju,sto zbog toga sto jos nisam popravila feder na  plavcu(nadam se da cu ovih dana),mada ako bih i resila da idem verovatno bih isla sa Nemanjom na njegovom motoru jer je ipak lakse u dvoje po toj zimi,nekako se medjusobno grejemo-a i smrzavamo. Znam da je daleko,samo do BG-a imam 30km + voznja do Sremcice i nazad a nemam bas ni odgovarajucu opremu za taj minus. Ne znam jos nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Karburator je verovatno zapušen, na preko 10 stepeni pali kao mina ali ako je ispod i ne pomišlje. A sa ovom skalamerijom nema guranja, preskače na lancu pa mi je žao da uništavam nove lančanike...

 

Majce smo radili i u postupku su štampe, to je u temi http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=24531.140 samo što se odužilo na 9. strana, trajalo je prilično dugo. Ako si zaintreresovan videću šta mogu da uradim da te ubacim sada, samo javi što pre.

 

A gorivo je posebna priča, Svakak je čistio taj karburator, rasturao ga na deliće više puta i iz njega stalno ispada kamenac, onaj gadan, bojlerski.

 

Menjao sam pumpe, točio na svim stranama ali vodu uglavnom sipaju svuda, samo je pitanje koliko.

 

Vožnja sa prikolicom je sada znatno lakša i sasvim sam siguran da ova stvar nije pravljena za neke brzine. Jednostavno to je to, 40, 50, 60, u gradu nema dalje... Do 5o se sa putnikom jako lepo razgovara, kao u kolima, preko toga već vetar smeta. Ali za grad idealna vožnja, samo je parkiranje kao kod auta - nemoguće.

 

Ipak, treba imati dva motora, nedostaje mi onaj osećaj kada povuče...

 

Za putnika to je pravi konfor, može da puši, pijucka  ;D, fotografiše... samo MORA da balansira kao i da se vozi normalno.

I nema opuštanja inače... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

E sad, zamisli priču, dva stara BMW-a 250 sa prikolicama, ekipa iz Vršca koja je čula da u Atini postoji deda koji još uvek proizvodi te modele BMW-a i ima delova koliko ti srce želi.Pošto je priča ne proverena, ekipa se uputi da to ispita.Prevalili su put od nešto manje od  1500km sa prikoličarima a ne moram da kažem da nisu bili u idealnom stanju da bi na periferiji Atine našli nekog dedu koji ima servis koji popravlja stare BMW-je ali na nivou "kanap-žica, sitroen kolica, dok je vlasnik provodio večinu vremena u obližnjoj kafani...bajka je tu bila surovo zamenjena gorkom istinom i drugim delom golgote koja ih je čekala na povratku do kuće, još 1500km. Poslednji put kada sam ih video, niko nije vozio prikolicu.Jedna je služila da na njoj stoji posuda sa pivom i kockama leda, više kao spomenik koji seća ili opominje, ko kako shvati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Za to u Atini nisam cuo, al u Solunu sam kupovao nove delove za BMW - 250 i 500 , i imali su ih ( pre dvadesetak godina, a ne bi me cudilo da ih imaju jos ) - u onim ulicicama iza hotela " Kapitol " .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mnogo tuzna prica  :(. Pa zamislite to razocarenje,ne znam ni kako su smogli snage da se vrate..

 

Ekipa je odlična i lako utoli tugu bil koje vrste sa adekvatnom količinom piva. Čujem da dižu MZ televizore iz mrtvih i spremaju ih za trke veterana jer je MK Gedeon Alfa pokretać trka starovremenskih motorcikala u poslednjih 10 godina a imaju i izvarednu kafanu u centru Vršca.

http://www.gedeonalpha.co.yu/Club.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ovaj prikolicar opako vozi,samo cepa po gasu ali najbolje je kad je zamalo babu pokupio  :D. Na kraju me samo razocarao jer nije dobro usavrsio stajanje pri vecoj brzini pa prevrnu motor. Bas mi se svidelo,jurili su se ko na filmu  :)!

Vujo kad ovako budes vozio nemoj dzabe da gubis vreme nego odmah na trke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja uglavnom tako i perem motor. Zivim u zgradi na petom spratu, pa i nemam gde nego tamo ! I nikad mu nista nije falilo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Meni se dešavalo na starim Tomosovim motorima kad operem pod pritiskom, i sa običnim crevom iz vodovoda,

da voda uđe, zbog ispucalih i dotrajalih gumica, pa posle moram da feniram i tako isušim onaj deo gde su platine i bobine.

Posle togga bi upalio.

Verovatno i Makica misli na tu pojavu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja ga ne perem, peru ga radnici , osuse, ispoliraju, nabace onaj tz. vosak sta li je , sve to za 150 din dok ja pijem pivce( a ono 100din u kafeu??)

Sto se tice video klipa akp pazljivije gledate videcete da u toku voznje nisu to  isti motori kojim su krenuli i zavrsili, vec neke krosaljke, lepo se vide uske gume, podignuti prednji blatobrani i td, samo ih prefarbali, malo ubrzali pokret i ... posle Vuja da krsi glavu pokusavajuci vratolimije hahahaha, Vujo ne daj se nagovoriti na te ludosti  to onaj malecki te nagovara. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

... kazu da ne valja,ko ce ga znati..

Sto ne bi valjalo ????

 

Često, kada nema dobre gume koja dolazi na kraju gas sajle koja ulazi u karburator, udje voda pod pritiskom i napuni lonče. Inače, nije preporučljivo prati vozila pod pritiskom već sa običnim mlazom vode.Nećete verovati ali ćesto i automobili imaju problema sa komjuterima i elektronikom kada peru motorni prostor vodom pod pritiskom.

Mnogo je mesta na motorciklu gde nije potrebna voda, od brave koja sa donje strane retko ima dobru zaštitu, svih prekidača,bravica na rezervoaru, kaseti......ako i to radite, obavezno WD-40 , sprej za lanac i da ne dužim priču sa ležajevima točkova....voda pod pritiskom je čudo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma kakve ludosti, ne zaboravljam da sam od Svilajnca do Beograda triput ispravljao krivinu...

 

A mislim i da praznu prikolicu onako uopšte nije moguće terati, mora da ima neko opterećenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ma da,a i ono je potpuno drugi motocikl koji je dosta tezi od MZ-a kao i sama prikolica.Teziste mu je nize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mislila sam na probleme koje je Zverinjak pomenuo,voda udje i gde treba i gde ne treba i posle nastaju problemi. Kazu da ne treba sve kvasiti a i ako vec kvasimo da to bar bude obican mlaz vode a ne pod pritiskom. Ja ga ne perem cesto vodom vec samo brisem krpom,posto ne dozvolim da se stvore slojevi prljavstine onda izgleda da samo cistim prasinu sa njega koja se nahvatala u voznji. Perem vodom samo kad me uhvati kisa ili iskaljam motor pa onda moram da bih skinula te naslage blata i prljavstine.

 

Vujo pa kako mislis onda da vozis? Neces uvek nekog voziti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo pa kako mislis onda da vozis? Neces uvek nekog voziti?

 

Vožnja prazne prikolice mi pomalo liči na šminku, nisam ja neki čovek od imidža... Moraću da usavršim skidanje i postavljanje ostala je kratka intervencija sa Bokilicem čisto da se sredi taj karburator i da se sve utegne.

 

Međutim, koliko god bio jednostavan sistem skidanja i kačenja ja nemam garažu a po ovom vremenu nije baš prijatno valjati se oko motora.

 

Prikolica je super stvar samo je ipak dodatak za MZ a njemu ništa ne fali bez nje.

 

Naprotiv!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja