Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Mnogo bi lagao kad bih sad rekao da ne znam. Jeste da ne vozim MZ, ali Vujo jel ti nas primas malko da pecamo? Doduse morao bih smisliti kako okaciti stapove, ali cemo se vec nekako snaci.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jeste vi mene dobro razumeli ?

Ne sad da krenete, nego letos :)

Sad bi samo mogli da igramo hokej :)

404.jpgHZdrf_img2363640x480cp5.th.jpgRCHKv_meuvrjeokovanoledom640xcw6.th.jpgFLbBO_zaleenojezero640x480ox4.th.jpgWmuLn_kopijaodimg2352640x480xi5.th.jpg

 

Pozdrav!

 

 

E ovo je super, ja jos pre 10 - 12 godina kupio od rusa na pijaci onaj mali stap za pecanje na ledu zimi, a jos nisam imao priliku da ga isprobam !  :D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa nema šta, opčinjen sam eto šta je...

 

Koliko kilometara ima od Bgd-a donde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa nema šta, opčinjen sam eto šta je...

 

Koliko kilometara ima od Bgd-a donde?

 

145km  BG - CA + 10-tak do jezera, mozda i manje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Znaci Cacak,pa dobro sta da se radi ako bas mora da se ide ;D.Vidimo se na prolece,ja sam imao izlet u ribolovacke vode tako da znam po nesto o pecanju a mozda i nadjem neki moj stap koji su pre mnogo godina pozajmili neki drugari pa nisu jos vratili. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa nema šta, opčinjen sam eto šta je...

 

Koliko kilometara ima od Bgd-a donde?

 

145km  BG - CA + 10-tak do jezera, mozda i manje !

 

Samo sam jednom išao na Crnogorsko primorje i...

 

Jako slabo poznajem taj put koji svi živi znaju u prste, prosto me sramota da pričam o nečemu što neznam.

 

No, tom prilikom baš mi se svideo deo oko nekih hidrocentrala, liči mi na to jezero ali je ovo kuda sam prolazio je ustvari veštačko.

 

Ljudi napravili sojenice, manje kućice i uživaju, baš lepota od prirode i prizora, nema bolje...

 

Kada sam otišao na Crnogorsko primorje morao sam zbog dužine puta da odmorim jer je to za decu bio dugačak put inače sam mislio da se odmah vratim tamo. Ili možda oko Kokinog Broda, i tu je lepota ali je hladno noću i nije za kupanje sa decom.

No, tamo je srećan svet i ja bih bio sa njima.

 

Čini mi se da je to pre pentranja ka Zlatiboru a posle Čačka.

 

Međutim, možda ne pričamo o istoj stvari: vozio sam nekog tipa taksijem koji je iz Užica i on mi kaže da je to dosta popularno izletište tog kraja. Kaže i da su cene skočile (jer sam izrazio želju da kupim takvu sojenicu ili manju kućicu) dosta u zadnje vreme ali taj red veličine, bar iz ugla Beograda meni nije izgledao neprihvatljivo.

 

Auu, ala sam se nalupetao, previše za jedno mesto.

 

Da li pričamo o istom predelu?

 

Lepo bre, ali baš lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma to je to, evo po ko zna koji put sam pogledao slike i iščitao postove.

 

Nego, ne podcenjujem ja sve vas kao pecaroše ali da mi prekoljemo nešto za svaki slučaj, ko zna dal' je riba gladna taj dan...

 

A dopada mi se i Dukijev aranžman, roštilj gotov dok se prase peče, nema gladi.

 

2 Vuja

Bio si odlican sinoc na STB-u...

 

Hvala, malo sam se umorio od svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Vujo,

u pravu si, dobro se sećaš, to jeste veštačko jezero, nastalo pedesetih godina (1953 g)

Spada u red manjih vestackih jezera protocnog tipa. Duzina jezera je oko oko 10 km.

Zbog velikog zasipanja nanosom jezero gubi svoj prvobitan znacaj (zasuto sa preko 85%).

Zapremina mu se smanjuje, te postaje manje aktivno i za proizvodnju energije i za turisticke potrebe.

Jezero Medjuvrsje je najvece vestacko jezero na Zapadnoj Moravi.

Nastalo je izgradnjom betonske brane u Medjuvrsju.

Nadmorska visina jezera je 273 m, a najveca dubina neposredno kod temeljnog ispusta, je oko 20 m. Podrucje jezera je uglavnom brdovito i posumljeno,a sama akumulacija formirajuci meandre izmedju planina Ovcar i Kablar upotpunjava divnu sliku i pejzaz pored Morave.

pk6Kv_kopijaodklisurameandrixh9.th.jpgBNKrQ_148031423043a5e11e3fb94xi6.th.jpg404.jpg404.jpgti2Ml_ovcarkablarnr4zm2.th.jpg

(na najsirem i najdubljem delu,obelezeno zvezdicom lokacija mog doka - prim aut. :)

 

Izgradnjom brane i punjenjem jezera potopljeno je 150 ha obradivog zemljista. Teren je dozvoljavao podizanje vece brane ali se vodilo racuna o brojnim prirodnim i izgradjenim objektima (manastiri i izvori mineralne vode bi bili ugrozeni).

U svom najužem delu klisura je široka samo stotinak metara. Lepoti ovog predela jednako doprinosi deset malih manastira koji su se naređali uz reku ili nešto više u planini. Manastiri su se ovde pojavili u XV i XVI veku, tim tamnim stolećima srpske istorije, kada su monasi tražili što usamljenija mesta, van glavnih puteva i dalje od turskih gradova.

 

Treba istaci da je na desnoj obali jezera Medjuvrsje uradjena 800 m duga staza za sportski ribolov.

UAYoW_ribolovakastazaumeuvrjulv1.th.jpg

 

Ono što si ti Vujo opisivao to je vikend naselje u najlepšem delu, u klisuri ispred Ovčar Banje.

Zfw2S_dscn7860800x600yt7.th.jpg

 

Inače stari put za Ovčar Banju, je ustvari asfaltirana trasa kuda je isao voz Ćira, a tuda je fantastično proći sa motorom.

NsgWr_img4385640x480dd4.th.jpg

 

Leti se organizuje i regata

http://www.ovcarbanja.com/srpski/galerija/regata_2006-07/regata_2006-07.html

http://www.ovcarbanja.com/srpski/galerija/regata_2006-07/velike/regata2006-07-101.jpg

na ovoj fotografiji se vidi i moj dok, gledano sa vode

 

Ja se izvinjavam ako sam nekoga smorio sa ovim prilozima,

jer kada krenem da opisujem okolinu Čačka ja ne umem da stanem,

a ovo je samo mali deo lepota koje mogu da se vide i dožive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ma to je to, evo po ko zna koji put sam pogledao slike i iščitao postove.

 

Nego, ne podcenjujem ja sve vas kao pecaroše ali da mi prekoljemo nešto za svaki slučaj, ko zna dal' je riba gladna taj dan...

 

------

Biće ribe, ako ne iz morave, onda iz zamrzivača :)

Ovo je jednodnevni ulov, kada lepo radi, tj uzima.

9OTV8_dscn1901640x480bn9.th.jpglwQ00_kopijaoddscn1905nk2.th.jpg3T0bs_kopijaoddscn1906vh8.th.jpg

 

 

 

Inače ja pecam po hajdučki: Od Đurđevdana do Mitrovdana, samo kad je lepo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E sad malo i ja.  Jezero je super, pre dve godine sam i ja bio na pomenutoj regati, evo i par slicica ( na jednoj je moj " Maestral 9" - drugar lezi u njemu, a na drugoj sam ja sa sesirom - ispod suncobrana ( znam da se MZ-u ovaj sesir nece svideti, al ide uz camac i pecanje ) .  Sto se tice tog "starog" puta, zaista je fascinantan, tuneli su minijaturni, priroda je divna. 

Put ide levom stranom jezera od Ovcar Banje, i njime se stize do Prijevora ( gde MK Mancula pravi moto skup ), Trbusana i Cacka. Ipak najlepsi deo puta je pored jezera .

@ Vuja - Vujo, dobro si ispao na RTS-u veceras !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Dobro, bre, Vujo (032), jel bas moras da mi pravis zazubice sa pecanjem? I ovako jedva izdrzavam bez vode i ribe (recne  ;D ), a jos kad vidim slike... Nema veze, eto mene od juna ponovo u akciji, samo da dodjem kuci... Evo i jedne moje slike sa proslogodisnjeg maskenbala u KSTu.  8)

 

 

post-154-12879014362164_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Jbg, ja malopre reko " evo par slicica" sa regate na jezeru, pa zaboravio da okacim. Evo ih sad :

post-3891-12879014363211_thumb.jpg

post-3891-12879014363908_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sada treba da napravimo dogovor da li sve pomenuto treba da uđe u temu ''Dogovori, planovi, predlozi...'' ili ne.

 

Ili, da budem direktniji, da li od informisanja idemo korak dalje pa se dogovaramo o putu ili sve ostaje ovde na nivou ''pričam ti priču''.

 

Da budem iskren ja bih išao. Prošli skup je organizovao ''Svilajnački klan'' uz svesrdno zalaganje MZ-a pa se na kraju ispostavilo da bez domaćina ne bi imali ništa, možemo mi da odemo na bilo koju vrlet ali mnogo znači kada je neko iz tog kraja, poznaje puteve, infrastrukturu, ima rešenje za sva ona pitanja ''za ne daj Bože''.

 

A i to ''ne daj Bože'' se desilo, crko' Crnac pa ostao na konaku kod Bolikica.

 

Eto, to je samo incijativa pa sad kako većina odluči...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jeste zima ali u pravu si Vujo,treba jos od sada po malo pricati o narednim susretima.Imamo hvala Bogu ljudi na svim stranama pa i u Cacku i okolini.Ja sam jos prosle godine u tefter zabelezio Ovcar i Kablar i sve tamosnje manastire kao obaveznu destinaciju.Prolazio sam vise puta tim krajem i zaista je prelepo.Poslednji put kada sam se vracao sa Mokre Gore ali je kisa celim putem toliko padala da sam samo gledao nekako da odrzim motor na putu pa bas i nisam uzivao u divnim predelima.U organizaciju uopste ne sumnjam,to je provereno.Ovaj put bih voleo da idem motorom posto sam u Milivu isao kolima jer je trebalo pruziti logisticku podrsku,ali nije problem ako treba tovarim sve sto treba u Jetu i eto me. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Što se mene tiče, za Čačak i okolinu,tu sam da vas provedem i rečnim i asfaltnim putem.

Baza bi mogla biti u Ovčar Banji, pošto je mesto predivno a samo 18 km daleko od Čačka.

Koliko mogu, tu sam za podršku,a  ima ovde na forumu još Čačana.

Ja imam kuću i dvorište za popravke i eventualno odlaganje motora.

 

A ako budemo išli na more sa MZ-ima, onda bi najbolje bilo da ide i kamion - za ne daj Bože,

da se potrpaju motori koji bi usput riknjavali, ili pokretna radionica za popravke, kao na

Paris-Dakar reliju ili u OCC Choperima. :9  :)

Tako ti je to kad vozimo sirotinjske krševe, pa moramo da mislimo šta ćemo KAD stane,

a ne AKO stane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Licno prihvatam ideju za Okupljanje u Cacku, samo da se utvrdi datum!!

Sto se tice mora takodje podrzavam akciju, ali brez kamiona!! Pa ne idemo 1000km, moze MZ da izdrzi 400-500km! Bio ja do Bijeljine i nazad  533km, 26l goriva , prosecna brzina 80km/h.No problemo!! Mada moze se poneti malo lepka, neki regler i koja platina?? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

I ja sam za putovanje i druzenje.Za Cacak sam iso motorom 10 puta,fala bogu uvek bez problema.

Sto se mene tice idem a dal Cacak il more il Rusija meni je sve jedno,bitno je da idemo i da se druzimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Tako ti je to kad vozimo sirotinjske krševe, pa moramo da mislimo šta ćemo KAD stane,

a ne AKO stane.

 

Vujo, pa stvarno nema smisla, pa tvoj MZ je ko casa, daleko je od " sirotinjskih krseva - ko severni od juznog pola !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Bas prava prilika da bobber-a probam na duzi put  :)

 

P.S. Inace skoro svi grubi radovi na bobber-u su zavrseni, ostalo je da posle NG zavrsim neke sitnije radove, da pojacam varove i sl... Nadam se da ce krajem meseca (janura) bobber biti spreman za farbanje !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

A dopada mi se i Dukijev aranžman, roštilj gotov dok se prase peče, nema gladi.

 

Dobio sam od Vuje snimak s susreta kad je Duki bio domaćin i može mi biti žao što nisam bio tamo. Duki je pokazao kako se ponaša pravi domaćin, dok je sjekao pečenku upravo mi je mirisala dok sam gledao video. Bome je Vuja i neku dobru rakiju spominjao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ok, imamo dobre volje pa možemo da se selimo u u temu ''Dogovori, planovi, predlozi...''  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja