Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li neko zna kako bi mogao da nađem mešač ulja original, od MZ-a, jer ako u tome ne uspem onda ću morati da se snalazim za nešto slično, od Kineza ili Skutera a to mi se ne radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Tesko ja sam nasao orginalni rezervoar za dvotaktol na ebay a rsprsivac ulja proizvodi mikuni probacu da nadjem link jedino ga na njhovom oficijelnom sajtu ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da li je neko skoro video DrumskogLisca sa njegovom Stellom? :)

 

 

 

 

 

Crni vujo, sto postavi ovu sliku kad sam tek pocinjao - trebo si da stavis onu kad sam navezbao, pa preskakao po tri auta odjednom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Joska svaka cast! Sve si ti to lepo ukomponovao i verujem da ce ti biti potpun ugodjaj da se vozis sledece sezone!!!

 

I ja sam razmisljala da kupim GPS ali mi je to sada preskupo(ima solidan za oko 14000 din,a opet kad kupujem takvu stvar ne bih uzimala neki jeftini krs),ali trenutno sam odustala sto zbog para,sto zbog toga sto sad ide Expo-zim a ja sam veliki ljubitelj skijanja i svake godine hocu da kupim skije na onoj rasprodaji gde se polovne a dobre mogu naci za male pare(nadam se da cu uspeti ove godine),a najvise zbog toga sto je brat kupio telefon sa navigacijom pa sad ne moram da brinem. Za sad je samo ubacio mapu Srbije i mogu vam reci da vise nema lutanja i trazenja bilo cega. Ako sledece godine budemo isli negde preko,samo ubacimo mapu i put pod tockove.

Ne znam za vas ali kad dodje zima ja sam uvek u rebusu da li da sad pocnem sa skupljanjem para za leto i neku nezaboravnu voznju,neko letovanje,jer sam ja student i ne radim,moji me izdrzavaju pa su onda jedine vece pare koje mogu da skupim od rodjendana,dzeparca...jer nema voznje-goriva,ulja za mesavinu... ili da to vreme koristim za kupovinu nekih drugih stvari koje bi takodje zelila da imam a ne mogu da ih priustim leti jer svaki dinar sipam u motor. Sad me npr. vuku te skije,razmisljala sam i o zimovanju(setim se kako mi je bilo lepo prosle godine pa bih odmah krenula) ali opet kad pomislim da za te pare i dodatno skupljanje do leta mogu otici u Umag na motorijadu i da ujedno ostanem tamo na moru koji dan preko onda sam u rebusu. A ne mogu i jedno i drugo!

 

P.S. Juce je Umag prevagnuo ali kad sam videla da je motorijada u maju sve je nestalo jer ja do juna ne mogu nigde da mrdnem zbog faxa  :(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

I tako ja razmisljam,kujem planove za sledecu sezonu,gledam u Plavca i jos pre 10 dana sam priznala sebi da je sezoni dosao kraj jer sam ipak ja zensko i ne bih se bas vozikala po minusu,resim da ga oteram kod babe koja je 3 min od mene i ima super garazu pa da tamo prezimi. Obucem se lepo,isteram MZ-jca,mislim se da ga malo provozam po lokalu da se zagreje pa pravac na zimski san. Pocnem da kurblam,znam da nije dugo paljen i da mu treba vremena ali posle nekog puta meni se kurbla ne vrati gore i sasvim sigurno konstatujem da je otisao feder kurble a to uopste nije lako zameniti a sad je minus. Ne bih ga sad takvog vozila,vec ga samo upalim da malo radi i opet oteram iza kuce,lepo ususkam i prekrijem ciradom pa ako ne otopli u narednih 10-tak dana da mi Nemanja to moze zameniti,onda cu ga lepo odgurati u garazu,skinuti akumalator i cim otopli posle NG srediti to. Ih bas me sad nervira jer sam htela da me ceka potpuno ispravan i cist motor cim ogreje jedan dan ali sta je tu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

mene je ta opruga zezala, malo je falilo da motor dignem u vazduh i da gledam vatromet zbog nje...jako je loseg kvaliteta...

u 5 dana sam 7 pua skidao deklu da bi zamenio oprugu  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

I tako ja razmisljam,kujem planove za sledecu sezonu,gledam u Plavca i jos pre 10 dana sam priznala sebi da je sezoni dosao kraj jer sam ipak ja zensko i ne bih se bas vozikala po minusu,resim da ga oteram kod babe koja je 3 min od mene i ima super garazu pa da tamo prezimi. Obucem se lepo,isteram MZ-jca,mislim se da ga malo provozam po lokalu da se zagreje pa pravac na zimski san. Pocnem da kurblam,znam da nije dugo paljen i da mu treba vremena ali posle nekog puta meni se kurbla ne vrati gore i sasvim sigurno konstatujem da je otisao feder kurble a to uopste nije lako zameniti a sad je minus. Ne bih ga sad takvog vozila,vec ga samo upalim da malo radi i opet oteram iza kuce,lepo ususkam i prekrijem ciradom pa ako ne otopli u narednih 10-tak dana da mi Nemanja to moze zameniti,onda cu ga lepo odgurati u garazu,skinuti akumalator i cim otopli posle NG srediti to. Ih bas me sad nervira jer sam htela da me ceka potpuno ispravan i cist motor cim ogreje jedan dan ali sta je tu je.

 

Ja sam imao problem sa oprugom sto vraca saltaljku u neutralan polozaj ona se nalazi u srednjem deklu morao sam rastavit novu masinu zbog nje  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Samo bez nervoze, nemože zima bez čačkanja nikako. Eto primera, mora neka glupost da se desi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Mozda nije pukla opruga, mozda se samo otkacila-odnosno izletela iz lezista na dekli...u svakom slucaju mora da se skida dekli pa eto prilike da ispustis staro ulje iz menjaca i da dolijes novo (a mozes da sacekas sa radovima i pred prolece pa da "plavac" zapocne novu sezonu sa novim uljem u menjacu)!!Ako startujes motor, obavezno rukom podigni kurblu gore jer zakacinje u zamajac!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kad sam ga palila odmah sam rukom podigla kurblu je kad ostane dole nesto se opasno cuje u masini,cangrlja i drobi. Ulje u menjacu je relativno skoro stavljeno jer sam ga ovo leti promenila bar 3 puta posto sam stavljala razna ulja radi experimenta da bi videla sa kojim najbolje radi,tako da ga necu sad dirati. Evo pade i prvi sneg a ja se nadala da ce otopliti bar jedan dan da namestim  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

"Drobi" zubcanik kurble udara u zamajac...

Ako si nekoliko puta vec menjala nije ti problem da promenis jos jednom. Ja (licno) nikada nisam iz bilo koje masine ispustao ulje pa vracao nazad u masinu, bez obzira koliko je (na oko) ulje dobro svasta  nesto je tu sa uljem izaslo napolju... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ma sigurno, bice da se uhvati jos kojii dan voznje .Ja sam danas i juce izbegavao zbog dosta leda na ulicama u mome kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ima li neko ideju kako na jeftin način da obmotam ceo motor, ovako sa prikolicom. Od Bokilica sam dobio Luisovu ciradu ali je ona dovoljna samo za prikolicu pa mi motor kisne.

 

A i cirada je pravljena za motor a ne za prikolicu pa je vetar cepa što mi se nimalo nesviđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Odes na pijac, ili buvljak. Imaju one velike plasticne cirade ( obicno su plave ili zelene ), nadjes neku velicinu ( 4 * 4 ili 3 * 3 ) - vec koja ti odgovara, prebacis preko motora i prikolice, kroz one rupice provuces neki PVC kanap, ili onu plastificiranu sajlu za susenje vesa i zategnes i vezes. Ako ima malo rupica na ciradi onda nadjes nekog ko ima te suplje nitne pa ih dodas kolko treba.  Drugi nacin ti je da sasijes ciradu po meri.  U svakom slucaju posto ces pokrivati i motor i prikolicu odjednom - pozeljno je da na prikolicu pre cirade stavis neku kutiju da bi cirada imala samo padove - da se ne bi stvarala ona udubljenja u kojima se skupi voda od kise jer postoji mogucnost da tu procuri !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja