Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

Ni ja ga nisam neznam koliko sredjivao,stigao sam do prednje viljuske,a tu sam i poceo.

I to zahvaljujuci nasem forumu. Znaci>vodena smirgla 1200 pa 800 pa 400 pa polir pasta.

 

mislim da si se zeznuo u  redosledu smirgle 400 je mnogo grublja od 1200 ili si zaboravio 1 ispred ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mada mislim da je i 400 previse gruba jer se skida dosta farbe....ako farba nije jako ostecena najbolje poceti sa 800-1000 pa zavrsiti sa 2000 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mozda ugradio alnaser :)

Kod NSU-a se lako pojedu oni nutevi na osovini kurble,pa mozda zato.

 

  Nutevi nisu problem, i ne mogu da se pojedu osim ako je  vlasnik motora ( ili bivsi vlasnik ) bio budala pa nije odrzavao motor.

To se bar lako primeti kad popusti sraf na kurbli, pa se lako i stegne - za pola minuta.  Kod NSU-a 175 je jedna od slabih tacaka kajla za kurblu koja se nalazi na osovini kurble, i kaci sa unutrasnje strane u zupcanik prve brzine, a i to tesko crkava kad se motor normalno kurbla. Nazalost da bi se ta kajla zamenila, motor se mora skroz rastaviti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nisam nesto mnogo glancao suzukija - samo sam ga oprao. U ponedeljak na tehnicki i registraciju !

 

post-3891-12879007647513_thumb.jpg

post-3891-12879007648149_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Bilo bi lepo da jesam, ali nisam . Pazario moj komsija , pa sad imamo problem da naguramo masine.  Dugacak Harli, dugacak Suzuki, muka. Moracu negde da smestim MZ-a da oslobodim prostor !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma bitno je da je MZ u suvom a ostali mogu i ispred zgrade  ;)

 

  Ma kod mene nista ne moze pred zgradu. Moracu da se snadjem na drugi nacin - dislociram motor negde, il da iznajmim neku garazu, videcu, snacicu se vec !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

imam jedno pitanje.. posto necu da kupim rezonantni auspuh jer mi se zvuk nimalo ne svidja, da li mogu da presecem ovaj auspuh na mestu obelezenom na slici i da ga podignem malo? pitam iz razloga sto neznam da li na tom mestu ima nesto unutar auspuha sto bi moglo da se osteti...

 

 

post-1656-12879007954452_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mozes ali kako ne bi poremetio geometiju auspuha, odnosno kako ne bi izgubio na performansama motora, parce koje si isekao sa gornje strane, ubaci sa donje strane, pri tome vodi racina da duzina ose auspiha ostane ista. Pogledaj sliku:

 

post-1795-12879008055209_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

joj jednostavnije je da lonac preseces za polovinu ugla koji si planirao,a onda zadnji deo zakrenes za 180 stepeni u odnosu na osu lonca, i tako zavaris,onda ti ostaje samo jedan kruzni var,naravno ako je nikli ok i sa donje strane posto ce u tom slucaju donja strana lonca doci gore :)

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Zavisi gde ga sece, jer mz-ov auspuh nema pravilan konus vec je malo asimetrican pa je pitanje da li ce se slagati kada se zaokrene. Medjutim ako ga sece na ravnom delu onda ne bi trebalo da bude problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zavisi gde ga sece, jer mz-ov auspuh nema pravilan konus vec je malo asimetrican pa je pitanje da li ce se slagati kada se zaokrene. Medjutim ako ga sece na ravnom delu onda ne bi trebalo da bude problema.

 

Ja sve čekam da nam odaš tajnu kakvo carstvo od budževina imaš u planu da napraviš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Auuuuuu Mihac,izaso si na internet tj u novine.

Pa nista ,moras da das gajbu piva uz ona krilca. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

va!

21. 10. 2008.

 

Image Dragoljub je okoreli bajker, a kacigu nosi i u stanu jer mu otpada malter sa plafona

 

 

 

Piše: DARIJA I. SREĆKOVIĆ

 

 

 

 

 

DRAGOLJUB Mihajlović iz Svilajnca podjednako voli i vozove i motore. Nešto više od deset godina radnim danima živi život železničara skretničara, a vikendom život istinskog bajkera.

 

 

 

Doduše, i na posao odlazi na "ljutoj mašini", ali na tom putu nema previše mesta za uživanje. Dođe u stanicu, skine kacigu, namesti šapku, pa kad se smena završi, ponovo kacigu na glavu i pravac kući... I skine kacigu... E, a da li je baš tako? Grdno ste se prevarili. On kacigu nosi i u stanu! Ali ne iz zadovoljstva.

 

 

 

- U zgradi u kojoj živim nekoliko komšija i ja imamo problem jer nam redovno otpada malter sa plafona. Do sada sam dva puta nanovo malterisao i na kraju sam odustao jer mi je poslednji put malter pao baš na jastuk na kome spavam. Sva sreća da nisam ležao, inače ne znam šta bi bilo. Sada sam rešio da zalepim stiropor na plafon. Velim, bar je lakši od maltera ako mi padne na glavu dok budem spavao - priča nam s osmehom Mihajlović svoju muku.

 

 

 

Smeran vozač

 

 

 

Ipak, omiljenija su mu tema moto-skupovi, duge vožnje, druženja...

 

 

 

- Mnogi nas pogrešno identifikuju kao loše momke, što je velika greška. Ja najviše prijatelja imam među bajkerima, koji su mi u hiljadu situacija pomogli a, recimo, neki "obični" prijatelji nikada ne bi. Uvek su spremni da se nađu pri ruci, ne tražeći ništa za uzvrat. Samo što većina ljudi to ne shvata i boluje od stereotipa verovatno proisteklih iz američkih filmova - tvrdi Dragoljub.

 

 

 

Svedoci smo da je crna hronika poslednjih godina ispunjena tragičnim udesima u kojima učestvuju upravo motoristi. Suluda vožnja često se završi smrću. Mihajlović ističe da je to veliki problem i da on sa prijateljima pokušava da utiče na mlade bajkere.

 

 

 

- Pravog bajkera nikada ne možete videti na motoru bez kacige. To uvek govorimo ovim klincima, koji zarad imidža ne nose kacige i divljaju motorima ne poštujući saobraćajne propise. Ja za 30 godina nemam nijedan prekršaj, a kamoli udes.

 

 

 

Obožava Srbiju

 

 

 

A za sve ove godine baš se nauživao. Ne mari što nema novaca da kupi najnoviji motor jer, veli, nije u tome gušt.

 

 

 

- Divan je osećaj slobode kada je čovek sam sa svojim motorom, okružen predivnim pejzažima ove naše lepe zemlje. Što se para tiče, neki ljudi mojih godina novac troše na letovanja, na provod po kafanama i restoranima, na nove automobile... Ja trošim na skupove, koji uopšte nisu skupi. Ne moram da vozim motor najnovije generacije da bih se osećao kao bajker. Ja to jesam i na ovom mom 20 godina starom motoru.

 

 

 

Čak ga i ne privlače odlasci na inostrane skupove. Jedino bi da skokne do Republike Srpske. Ali, ni to nije o glavu. Prvo želi da uzduž i popreko prokrstari Srbijom. Da uđe u svaki grad, svako selo.

 

 

- Srbija mi je dovoljna za istinsko uživanje. Toliko lepih mesta ima... Ali, verujem da čovek u tom krajoliku, ipak, najbolje može da uživa baš na motoru - zaključuje Dragoljub.

 

Za one kojima se ne otvara link Gazete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja