Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Očaravajuće ;D

 

Samo mi nije jasno šta je ona cevuljaga dole ispod prikolice, da li je svrsishodna ili rudimentalni ostatak? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hmmmmm....ma verujem ja Bokilicu, ali ne daj Bože da zapne za neku sajlu, bilo bi kočenje kao na nosačima aviona ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hmmmmm....ma verujem ja Bokilicu, ali ne daj Bože da zapne za neku sajlu, bilo bi kočenje kao na nosačima aviona ;D

 

 

i meni se to cini nekako dosta nisko mada neverujem da bi moglo zapeti igde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nema Vuje,sigurno se vozi!  ;)

 

Eeee, kamo sreće da se vozim...

 

Put od Svilajnca do Beograda je bio živopisan, svaka čast Bokilicu na stpljenju samnom, trebalo je ići onako sporo... Išli smo auto putem na kome sam jednog momenta uhvatio 80 dok mi je putna brzina četvrtom bila oko 70 na nekih 3.700 obrtaja (još je na njemu onaj duži prenos sa 21 zubom).

 

I taman je sve lepo išlo a onda krene da nas tuče kiša. I nije bila neka ali dovoljno da kada pretiče šleper nabaci jedno 50 litara vode.

 

Šta ćemo, izađemo sa auto puta na Smederevsku stranu pa polako. Tada sam izleteo sa puta triput i sva sreća pa je prošlo bez posledica. Ugao pod kojim pada motor na prikolicu je nedovoljan a Smederevski put očajan, pun rupa i krivina sa kontra nagibom što je za ovu skalameriju ubistveno. Sve tri krivine u kojima sam nastavio pravo su desne, kada je prikolica prazna točak se lako diže u vis i stvarno tako može da se vozi dugo ali na pravcu, kada je podignut skretanje udesno je nemoguće pa sam u ovim slučajevima nastavljao pravo.

 

Kaže Boki: ''Odlično ti je išlo, neznam zašto si se opustio''. I baš je to problem, neumem bre to da vozim, svaka manuelna reakcija je potpuno nenormalna za vožnju motora. Prvi put sam mogao da poginem još kod njega u dvorištu kada sam hteo da se savijem u krivini, kada je prikolica na motoru onda je balansiranje ključ uspeha, uopšte nije pederisanje, bez toga se nemože.

 

Ko ovo nije vozio nezna koliko je smrt blizu.

 

Prvi utisak je bio gadno razočaranje, ovako sređen motor je koštao kao dva idealno nova MZ-a i na kraju sam dobio nešto gde je 40 brzina snova.

 

No, kako je napetost opadala shvatio sam da ovo nije prevozno sredstvo od A do B, ovo je naprava za uživanje, voziš se sa nekim i lepo pričaš, imaš gepek iza sedišta a tokom razgovora sa putnikom se gledaš, tu je čovek pored tebe.

 

U vožnji je moguće zapaliti cigaru jer je 50 stvarno brzina koja je za grad velika pa je neki prosek vožnje oko 30, putnik između nogu može da stavi dosta piva (nije utvrđeno koliko) pa je tankovanje za vožnju rešeno a prostor iza sedišta omogućava odlaganje ranca, delova ili čega god što nije po gabaritima malo.

 

Skalamerija dozvoljava i ugradnju muzike ako je nekome do toga, mesta ima i za radio i za ogromne kutije pa eto, može se...

 

Pored navedenih prednosti postoji i jedna pojava koja je takva kakva jeste, nekome se možda dopada a meni definitivno smeta.

 

Ovo čudo toliko privlači pažnju da se tokom vožnje baš neprijatno osećam, nisam egzibicionista. To sam prvi put primetio vozeći Yamahu Drag Star, svi su se okretali zamnom a ja sam tog trenutka mislio da onaj koji uživa u tim pogledima sigurno ima neke gadne komplekse.

 

Ovo je mislim najdrastičniji slučaj, u Strahinjića Bana (tzv. silikonska dolina, stecište bolesnih umova) sam dobio aplauz, ljudi ustali iz bašte kafića i tapšu. A potpuno sam siguran da ih je neko pitao koji je to motor da ne bi znali. No, to nije ni važno, važno je da ima prikolicu i da je Crnac od MZ-a posao fensi mašinica.  >:(

 

Za ovo kratko vreme kao što kaže Bokilic ''pilot projekat'' sigurno ima nedostataka koji će se pojaviti, nemoguće da je sve idealno. Jedan od konstrukcijskih nedostataka je i ta nogara koju je vešto Arakis primetio, služi kao ćopava da drži prikolicu kada je otkačena od motora. No, prikolica ima dve ovakve nogare pa ova što štrči naniže nije neophodna, treba je iseći. JA sam rešio da je za sada ostavim, ne smeta u vožnji i volim da znam koja mi je tačka najniža i u šta sve odozdo udara a da ne pravi neke mehaničke smetnje.

Loš ugao pod kojim motor pada na prikolicu je promenljiv, neznam koliko je stepeni neka mera ali se lako podešava pa ću ga tražiti postepeno, sve dok volan ne prestane da vuče na levo.

Velika je greška i u boji, podlegao sam pritisku da ostane takva sa teksturom iako je Crnac ranije tako bio ofarban pa sam ga posle toga plastificirao. Ova boja je nezahvalna za održavanje, lako se prlja a teško pere, jeste idealno lep kada je čist ali je to skoro nemoguće postići a ja PREZIREM da perem motor i zbog toga sam ga plastificirao.

Nagib sedišta je loš, naslon udara u plastiku pozadi pa se boja u tom delu već skinula do špric gita. Jebi ga, sedište je od Peglice, originala nema a jedva sam i to našao.

 

No, realno gledano to su sve sitnice, ono najvažnije radi, sigurno je, pouzdano i kvalitetno a nekog čačkanja izgleda uvek mora da bude.

 

E sad, motor ne vozim jer mi je prednji točak kriv a zbog karburatora nemogu da ga palim dok guranje ne dolazi u obzir što zbog težine što zbog preskakanja lanca na zadnjem lančaniku a opet zbog težine.

 

Peter Pan se ljubazno ponudio da mi taj točak ispravi i sada bi mi trebao drugi pa ako neko ima viška značilo bi mi da se njime koristim dok mi Peter ne sredi moj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Citajuci ovo sve sam ocekivala recenicu:"i onda mi se sve to smucilo i skinuo sam prikolicu". Polako,nisi naviknut,sve je cudno,nervira te dosta stvari (koje ces vremenom srediti) a i potrebno je veliko umece ovo voziti. Vazno je da se tebi zelja ispunila i da je prikolica napokon na crncu a ne mozes se nervirati sto se svi okrecu jer je to veoma atraktivno moras priznati. Zapitaj se kad si ti zadnji put video motor sa prikolicom a i da si ga video sigurno bi se okrenuo za njim i osmeh bi ti sam bio na licu  ;D,zar ne?!. Lepo je i nesvakidasnje tako da se moras pomiriti sa tim. Ja sam do skoro vozila ficu,sredila sam je licno za sebe,kako se meni svidja(farba,enterijer,ma sve) i toliko je odskakala od svih vozila a pogotovo od standardnih fica da su se svi non stop kezili,gurkali,komentarisali,mahali,svirali mi da mi je to kasnije postalo normalno. Koliko mi je tek ljudi prilazilo sa 101 pitanjem jer je sve to neka atrakcija(sigurno nece prici liku u namunjenom Porseu). Tako da se uopste ne obazires,uzivaj u tome sto je tvoj motor jedinstven i samo polako. A sto se brzine tice,pa naravno da neces da jezdis istom brzinom kao pre i da se neces provlaciti(sad si jednak kao i ovi sa kolima) ali ces bar uzivati!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ma izgleda predobro,a za reakcije "publike"sam ti rekao jos kada sam je vozio na krovu za Svilajnac.Svi koji su me preticali ili dolazili u susret su "lomili"vratove da vide sta je to!!!Na jednom mestu smo stali da kupimo neko osvezenje i samo cujes:

Brate brate dodji da vidis ovo,sta li ce im,mozda ce da je kace na motor,ma nece,gde li nadjose,mora da je iz rata-nemacka.I tako,vec tada sam zamisljao ovo sto se dessava sada.

Vujo,vozices ti nju na nase sledece MZ prase kao da si se rodio u njoj,jos bolje prase ide kod tebe kao balansero. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Makica spomenu novi MZ.

Pa ima jedan u blizini Jagodine,dovezen sa zapada pre nekoliko godina,retko se vozi pa sam ga samo jednom video,treba da je Skorpion,lep,crvene boje,onako gvozdenjak-nema oklope,cini mi se oko 600 kuba.Moj drug bio  kod tog coveka nekim poslom i video ga u garazi,pitao je li na prodaju,kaze jeste,cena 1500 eurica.Eto cisto da se zna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Makica spomenu novi MZ.

Pa ima jedan u blizini Jagodine,dovezen sa zapada pre nekoliko godina,retko se vozi pa sam ga samo jednom video,treba da je Skorpion,lep,crvene boje,onako gvozdenjak-nema oklope,cini mi se oko 600 kuba.Moj drug bio  kod tog coveka nekim poslom i video ga u garazi,pitao je li na prodaju,kaze jeste,cena 1500 eurica.Eto cisto da se zna.

 

Ubićeš me potpuno, gde niču pare pa da oplevim sve što je rodilo. ;D

 

Šta je tom čoveku, ja to nikada ne bih prodavao, pa to je MZ.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izvinite sto ovako upadam  rec,ali mora da vam se pohvalim,kupio sa gps!Joj,kako je dobra to sprava!!

 

Čestitam, na taj motor to ide. Nadam se da ćeš češće dolaziti jer su ti putevi kraći.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Izvinite sto ovako upadam  rec,ali mora da vam se pohvalim,kupio sa gps!Joj,kako je dobra to sprava!!

Možeš li da fotografišeš uređaj i da  okačiš ovde?

Zanima me kako izgleda,koliko košta i ima li puno kablova,

jer se teško snaći ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Makica spomenu novi MZ.

Pa ima jedan u blizini Jagodine,dovezen sa zapada pre nekoliko godina,retko se vozi pa sam ga samo jednom video,treba da je Skorpion,lep,crvene boje,onako gvozdenjak-nema oklope,cini mi se oko 600 kuba.Moj drug bio  kod tog coveka nekim poslom i video ga u garazi,pitao je li na prodaju,kaze jeste,cena 1500 eurica.Eto cisto da se zna.

 

Fer cjena,odlicna kubikaza pa jos MZ kud ces bolje  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

2 Vuja

Kazes da ugao pada motora na prikolicu nije dovoljan.

Ja mislim da imam negde sliku sa potrebnim uglom za prikolicu,trazeci sliku nasao sam neku drugu na kojoj nema nagiba ka prikolici.

I tako sad sam ja zbunjen, treba li ugao ili ne? Kako to da negde ima a negde nema.

Evo slika bez ugla.

 

post-966-12879006188895_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Majku mu, tek sam sada zbunjen.  ???

 

Pa nema druge, onda vuče u stranu zbog krivog prednjeg točka.

 

A da ne diram ja uglove dok ne stavim drugi točak, plašim se da ne pokvarim nešto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja