Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja čestitam na kupovini novog motora i želim da te dugo, dugo služi.

 

I voleo bih da MZ ne prodaješ, nikakve su to pare a MZ je uvek potreban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

malko smo se igrali danas sa vujinim mz om...prodajemo crnca u delovima  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;

 

Jaoooo, Vuju crni Vujo, šta napravi s motorom :)

 

Da se javim, a nisam se javljao sigurno 2 mjeseca ovdje. Nije razlog što nekog mrzim ili sam ljut, nego kupio sam drugi motor koji nije MZ (pratio sam koraje starog vujadina i uzeo Yamahu) i stalno sam čekao priliku da to javim ovdje ne MZ Svet, ali nikako i tako vrijeme prođe a ja se osjećao sve gluplje i gluplje zbog toga.

 

I onda stiže Vujina poruka, pa stiže mail, pa poziv, a ja nisam čovjek kamenog srca da to ignoriram :) Nadam se da ću se ponovno početi družiti virtualno s vama u MZ Svetu, jer kako je Vuja jednom rekao "Ovde nema lošeg čoveka."

 

MZ nisam prodao, bio jedan kupac i ja ga odgovorim od kupnje MZ-a, vidjeo sam da to MZ nije motor za njega, a i žao mi ga je bilo.

 

cestitam na kupovini xt-a,nek te nikad ne ostavi

 

i drago mi je da si opet tu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja se juce malo vozala i kad sam stigla kuci pogledam na cajger kad ono ravno 22000km!!!  :)

 

t6Mrp_22000kmrs8.jpg

w1600.png

 

Pa se sad pitam koliki je inace prosecni vek trajanja MZ masina? Moj stil voznje je opusten i mislim da tako moze da traje 100 godina kod mene ali me zanima prema kilometrazi?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne sekiraj se, sada kada je Bokilic raturio Crnca na nemoguće mikronske celine kaže da je sve to bespotrebno rađeno i da sem karika ništa drugo nije trebalo da se dira.

 

Prešao sam oko 40.000 sa MAĐARSKIM delovima i punom sintetikom bezdušno gazeći Crnca po svim terenima.

 

Opet, tvoj i moj motor ne nose iste težine.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a sto ti crndza dobio neki novi izgled ,mislim na tablu to jest cajgere  :D :D :D

p.s. nisi me nazvao... ??? ???

stigli i bocni lezajevi,stublina na busenju i glava na obradi,radilica ujutro gotova

 

post-2236-12879004493324_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

a sto ti crndza dobio neki novi izgled ,mislim na tablu to jest cajgere  :D :D :D

p.s. nisi me nazvao... ??? ???

stigli i bocni lezajevi,stublina na busenju i glava na obradi,radilica ujutro gotova

 

Jeli Boki jel' ono u pozadini sto se vid moje krilo?

Pa ti si ga ofarbao a ne zoves, a?

 

P.S.A mozda i nije moje krilo...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

 

 

Jeli Boki jel' ono u pozadini sto se vid moje krilo?

Pa ti si ga ofarbao a ne zoves, a?

 

P.S.A mozda i nije moje krilo...?

ma jok,,to je krilo naseg aviona  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prima gas kao motorna testera,ima tu dosta prerada,mora se samim povecavanjem klipa povecati i dihtung glave,da se u glavi napravi mesto za novi klip,jer je siri veci itd,povecati kompresioni prostor,mora se dici stublina 1mm ,zbog izduvnog i prelivnog kanala,uh  :-[ :-[ :-[,,pa onda ...

uh najveca muka mi je bila oko karburatora,ipak 50cm vise trazi i dodatno gorivo,pogotovu na leru,ali smo i taj problem resili zarezivanjem sibera  ;)

i tako lepo radi,malo zvecka  ??? ??? ??? ali mislim da smo dobili ono sto smo hteli,jos da sredim zadnji trap i da okacim prikolicu i spreman za nove kilometre  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

...ima tu dosta prerada...

 

Reci mi majstore,(a i ostali), kakva je situacija kada bi na moju mašinu etz125,stavio klip i stublinu od etz150?

Da li se to samo skine i stavi ili i tu mora neka prerada?

Jedan majstor me odgovarao,kaže ništa nećeš dobiti,osim veće potrošnje i opterećenja radilice!

A svi mi volimo da već postojeće zverke tuniramo,da dobijem malo više za male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

...ima tu dosta prerada...

 

Reci mi majstore,(a i ostali), kakva je situacija kada bi na moju mašinu etz125,stavio klip i stublinu od etz150?

Da li se to samo skine i stavi ili i tu mora neka prerada?

Jedan majstor me odgovarao,kaže ništa nećeš dobiti,osim veće potrošnje i opterećenja radilice!

A svi mi volimo da već postojeće zverke tuniramo,da dobijem malo više za male pare.

ma sam turi i uzivaj,nema nikakvih prerada,naravno obradi stublinu kupi klip i to je to...

radilica se nece opteretiti mnogo uzivaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

a sto ti crndza dobio neki novi izgled ,mislim na tablu to jest cajgere  :D :D :D

p.s. nisi me nazvao... ??? ???

stigli i bocni lezajevi,stublina na busenju i glava na obradi,radilica ujutro gotova

 

kolko je preso mz?  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

 

Reci mi majstore,(a i ostali), kakva je situacija kada bi na moju mašinu etz125,stavio klip i stublinu od etz150?

Da li se to samo skine i stavi ili i tu mora neka prerada?

Jedan majstor me odgovarao,kaže ništa nećeš dobiti,osim veće potrošnje i opterećenja radilice!

A svi mi volimo da već postojeće zverke tuniramo,da dobijem malo više za male pare.

 

 

    Radilica se nece opteretiti, jer i MZ 125, i MZ 150 imaju iste radilice. Najbolje da stavis i cilindar, i klip od 150-tice. Ako busis cilindar od 125-tice na 150 ccm, znaci siris ga za cetiri milimetr, pa se zbog tog sirenja pomeraju prelivni i izduvni kanal .

  Zbog toga dobijes kubikazu ali motor ne radi lepo. To se moze resiti na taj nacin sto prilikom montaze, kad stavis klip i cilindar - spustis klip u donju mrtvu tacku pa pogledas kako stoji u cilindru u odnosu na prelivne i izduvni kanal  ( Vidi slike koje je Bokilic slikao na Vujinoj masini)  . Ako ti kanali nisu skroz otvoreni moras izmedju cilindra i bloka da podbacis deblji dihtung.

  Takodje kad stavis glavu motora proveri da klip ne udara u nju. Ako udara onda i nju moras malo obraditi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

kolko je preso mz?  ;D ;D

 

 

Između 35 i 40.000, neznam tačno zbog razbijenih satova a promenio je nekoliko oblika. U prvo vreme bio je to dobar enduro motor a mene je privlačilo pentranje uz stepenice i divljanje po šumama.

 

Onda sam se toga zasitio pa sam preko postepenog povratka na fabričku varijantu došao do ojačane viljuške, najdebljih guma koje mogu na točkove, svih novih delova u kočionom sistemu, produženog prenosa sa zadnjim točkom od 18... Sve vuče na asfaltnog brzinca pa je na kraju došlo i Joskino paljenje.

 

Sa takvim motorom predstavljao sam strah za većinu 4T mašina do 500 ccm, nemaju takvo ubrzanje do 70-80 pa su u gradskoj vožnji inferiorni.

Eto, komšija kupio skuter, Suzuki Burgman od 400 ccm i sada neće da razgovara samnom. ;D A lepo sam mu govorio šta da kupi, da ne baca pare badava...

 

Tu kilometražu motor je prešao sa Mađarskim delovima, radili su ga majstori koji voze MZ oko 30 godina, razrađivan je  Castrolom TTS, radio je na sintetiku do kraja i nikada je nije pio ispod 3%.

 

Crnac je inače ispao kao ništa od dve navedene kategorije, nije ni ''penjač'' ni ''brzinac'', na kraju je to eksperimentalni motor na kome se sve dileme i nepoznanice rešavaju. Prvo je imao tiristorsko pa tranzistorsko paljenje. Ili obrnuto, ubi me neznam, odavno sam prestao da pratim Joskin rad. Sada je i taj uređaj prevaziđen, ima još noviji pa će nakon završetka mehanike i to unutra.

 

Motor je održavan redovno, na njemu su sve novi delovi a menjani su i kada nije trebalo, ''za ne daj Bože''. VEći deo ovih radova sada uopšte nije bio potreban, mogle su samo karike da se zamene pa bi verovatno služio još jednu sezonu pouzdano i bez ulaganja.

 

No, to je sada mašina od 300 ccm, na standardu je a ima još specijala za bušenje na raspolaganju  ;D, vući će prikolicu pa ćemo videti kako to ide samostalno i sa prikolicom.

 

Motor je Bokilic sklopio, odlično pali i na vruće i na hladno a zbog vremena ga nije provozao. Ipak, kaže da radi ubedljivo i da se snaga oseća iz zvuka i vibracija, nije anemičan.  ;D

 

A radi na platine, odneo Joska staro paljenje da bi sledećom prilikom stavili ovo najnovije.

 

Onako kako je išao u staroj varijanti bilo je i više nego dovoljno, ovo sada je čist bes.

 

Neko smo i Bokilic i ja sigurni da će to ići dobro, ima neviđenu snagu ali koliko će da traje to niko nezna, takav motor sa svim tim mehaničko-električarsko-elektronskim kombinacijama ne postoji pa je sve ovo jedan naš veliki poduhvat u nadogradnji MZ-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja