Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mozda odem, ali opet sledeceg vikenda posle gitarijade je moto skup u Zajecaru, pa sad.....treba postaviti prioritete. A drustvo nece ni da pomisli da vozi bez mene... Videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Pa jel mislite da se to zveckanje u cilindru na pojedinim obrtajima cuje zbog lezaja???

 

Ja stvarno neznam, treba čuti zvuk ali zameni ovaj ležaj jer kasnije kada se još više istroši klip udara u glavu a to svašta može da napravi.

 

Opet, klip si zamenio ali neznam da li je u cilindru bilo riseva, da li je bušen pre novog klipa?

Blago zveckanje može da se javi i ako jedna od dizni ne otvara dobro pa u određenim obrtajima motor dobija manje goriva pa se time slabije i podmazuje.

Zveckanje je izraženije i ako je mešavina slabija ali ako se pretera sa uljem dobijaju se isto loši rezultati samo drugačiji.

Do zveckanja dolazi i ako ima malo vode u benzinu ali je u tom zveckanju najmanji problem, oseti se i kako neravnomerno vuče ili ne pali.

Bilo je ogromnih riseva pa sam zato sa 69 busio na 70 odmah i tada se culo landaranje klipa po cilindru, sad je to ok ali se cuje ovo zveckanje kad pustim gas ili na leru kad se bolje slusa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja sam imao slucaj da u prelaznom rezimu, izmedju lera i prvih 2000 obrtaja , pojavljuje se cudan zveketav zvuk koji sa povecanjem broja obrtaja nestaje. Na kraju, ispalo je da je to siber karburatora koji je bio dosta pojeden.Zamenom drugoga, zvuk je nestao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

a i meni puno puta zna nesto randat a kad imam ive oklope pa uvjek ima negdje lufta a i ova prednja maska se trese e da vidite kak zmigavci vibriraju u leru za popisat se ka gledas sa strane ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovo nam se mesto primirilo, svi se vozaju pa mi je drago što su se aktivnosti pomalo stišale, znači da je sve uredu.

 

E sad, stvarno bi bilo bezveze da nam kuća živi samo zimi sa popravkama i održavanjem jer bi nam smisao bio u radovima a ne u vožnji. Tokom ovog perioda sigurno da imamo lepih fotografija sa putovanja ili samo motora pa bi bilo dobro da ih postavimo, neka se vide, bolje ovde da stoje nego po zabitim delovima računara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Evo jedan televizor preradjen, samo da je skinuo one "harmonike", vlasnk je dosao u Bijeljinu  sa Zo-Lee-jem ne znam odakle je, odnosno zaboravio sam , negde okolina Novog Sada.

Zp6GI_img0047re3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Robert je iz Temerina.Taj motor ima magnetno paljenje od ctx-a,skroz nestandardno reseno paljenje-tiristorsko ali okidaju platine,i nema akumulator,a ima led zmigavce koji rade na jednosmernu struju.Neki ce odmah da kazu da led radi i na naizmenicnu struju,sto je tacno,ali na ovom motoru zmigavci rade na jednosmernu  ;D Uraditi instalaciju,paljenje i elektroniku na ovom motoru je bio izazov. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Da video sam one male zmigavce, bas su cooool! ;D Na zalost upoznao sam ga tek kada je krenuo kuci u subotu prevece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Evo ga zmigavac ispod obrtometar sata, a i na predhodnoj slici vidi se difuzor filter za vazduh, koji daje jako lep zvuk motoru, vecu brzinu,ali cini mi se i malo vise trosi sa njim.

IFJ8B_img0046xk1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Drugari jel planira neko da ide na moto skup u Zajecar, ovog vikenda?

Ja najverovatnije idem pa ako je jos neko za,  da se druzimo malo, naravno uz po koje pivce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Motora je sve više, danas ih voze svi a mislim da je najviše onih koji ih nikada nisu vozili.

 

Po Beogradu ima svašta i dok vozim taxi gledam i motore i vlasnike. Stvarno je luda kuća, u manjini su oni koji znaju šta voze i zbog čega su izabrali baš taj motor koji voze. Obično u dijalog uđemo na semaforu, sada je toplo pa su mi prozori otvoreni a ponosni vlasnici dvotočkaša jedva čekaju priliku za dijalog. Evo nekih interesantnih pričica:

 

Priča 1

 

- Veliki ti skuter, kako trpi 500 ccm  ;D

- Super je, mnogo dobro ide

- Koliko košta

- Neznam, kupio mi gazda da raznosim pice

- Mislim da je za te pare mogao da kupi motor  ;D

- Šta ja znam, reko' mu neko da je ovo odlično i on uzeo

- I kakav menjač ima?

- Pravi

- Kako pravi, gde mu menjaš brzine na volanu ili dole?

- Ma neee, pravi menjač, onaj što sam šaltuje, sam bira brzine koje 'oće

- I kada ga nagneš u krivini a on pogrešno izabere brzinu?

- Nigde ja to ne naginjem, šta mi treba glavu da izgubim, i ovako jedva živ ostajem od rupa

- Pa šta radiš na rupama?

- Ništa, stisnem zube, šta ću...

 

Priča 2

 

- Brate, taj benzin što si sipao da baciš i da napraviš mešavinu od nekog ulja koje valja, ovo je užas! :o

- Sintetika care, sintetika, sve stavljam u fulu, nema zajebavanja

- Kakva sintetika, stani iza upaljenog motora pa ćeš da vidiš šta je sranje

- Pa ne bi me valjda zajebali u servisu?

-  ;D ;D ;D

- Aaauuu majku im je..m, zato oni meni toče ulje u flaše od Koka Kole

- I koliko košta litar tog ulja

- Ma učinili mi cenu, 1.500 za litar, zato i kupujem kod njih

:D :D :D

 

Priča 3

 

- E baš ti hvala što si me pustio da prođem, obično imam problema sa taksistima

- To je zato što mi radimo a ti se zajebavaš okolo. Kako ide Kinez?

- Nećeš verovati, prošao sam 2.500 km i NIŠTA, nijedan kvar, ništa, ništa, sve savršeno.

- Odlično, neka potraje tako. Koliko košta?

- Ja sam ga uzeo od ortaka pa neznam cenu baš tačno...

- Kada si ga uzeo?

- Prošle godine, on je sa njim prešao 1.000 km a ja eto 1.500 i NIŠTA, radi kao sat

- Slatko ste se navozali.  ::) Jel' ima delova?

- E to je problem, delova nema a servis je tragedija, čuo sam da ulje menjaju mesecima

- Pa nađi nekog svog majstora

- Ne treba mi majstor, ništa se ne kvari eto već 2.500 km

- Odlično, u zdravlje da te služi

- Ma neka pređe 5.000 i ja zadovoljan, odma' ću da ga zavalim dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ko ne čita novine u poslednje vreme nije ništa pametno propustio:

 

Oklagijom na komšinicu

 

 

NE PROĐE dan a da se na vrelom beogradskom asfaltu ne dogodi neki buran komšijski okršaj. Samo u poslednjih nekoliko dana, tukli su se susedi oko glasne muzike, mesta za parkiranje, bacanja smeća kroz prozor. Pravdu u svoje ruke uzimaju i nervozni vozači, koji se često i posle bezazlenih "čukanja" sa "kolegom" iz udesa obračunaju - pesnicama. Ove su čarke toliko kratke da na mnoge policija i ne stigne, mada su "organi reda" ponekad samo nemi posmatrači obračuna.

Poslednji obračun dogodio se preksinoć, kada je jednom žitelju Ulice vojvode Stepe zasmetala graja mladića okupljenih ispod njegovog prozora. Samo dan ranije, dve komšinice su višegodišnju međusobnu mržnju krunisale tučom, u kojima su sevale čak i - oklagije. Sve se, srećom, završilo na lakšim povredama, mada posledice, kada "mrak padne na oči" mogu da budu mnogo pogubnije.

Psiholozi smatraju da Beograđani jednostavno nemaju dovoljno strpljenja (zbog bržeg tempa života i mnogo manje nego u drugim delovima Srbije), dok lekari upozoravaju da se živci na paklenoj vrućini - sužavaju.

Da nam je fitilj prekratak potvrđuje i Prvoslav Plavšić, predsednik Društva psihologa Srbije. Takav je, kaže, srpski mentalitet - na sitnice se reaguje burno, a kada se dogodi nešto zaista krupno, reakcija je odložena. Skloni smo i tome da bes ne usmeravamo prema nekom udaljenom agresoru, koji nas zaista kinji, već prema najbližima - porodici i komšiluku.

- Ljudi male incidente doživljavaju lično i mogu da"puknu" kada se ovakve situacije ponavljaju - kaže Plavšić. - Posle više neprospavanih noći zbog, naprimer, buke koju prave komšije i posle nekoliko obraćanja policiji, građani se osećaju prilično nemoćno. Onda se, međutim, udruže sa istomišljenicima i krenu u akciju - uzmu pravdu u svoje ruke.

Veliki je problem, navodi Prvoslav Plavšić, što većina naših institucija, uključujući i policiju, gubi kredibilitet - poverenje građana u njih se smanjuje. Rešenje bi bilo da se efikasnost rada ustanova poveća, ali i ljudi moraju biti upozoreni da nije njihov posao da presuđuju. U ovakvim sukobima, krivica je često obostrana, pa i o tome treba povesti računa.

 

 

SVE KOMŠIJSKE ZAVADICE

1. AVGUST - Tuča vandala koji su lomili klupe u parku u centru Zemuna sa slučajnim prolaznicima, odlučnim da ih spreče

1. AVGUST - Besni vozač "juga" metalnom šipkom polomio bočno staklo na GSP-ovom autobusu sa linije "50"

3. AVGUST - Pesničenje dvojice komšija u Dvoržakovoj ulici, i to zbog parking mesta

4. AVGUST - Buka iz kafića u Zmaj Jovinoj naterala stanare da se okupe i fizički zaprete konobarima

4. AVGUST - Iz istog razloga, nervozni mladić pretukao dvojicu starijih ljudi u Gospodar Jovanovoj

5. AVGUST - M. J. iz Sarajevske ulice napala komšinicu "koju ne podnosi". Intervenisala policija

5. AVGUST - Prepuna septička jama posvađala žitelje jedne ulice u Krnjači, u masovnoj tuči učestvovala čak i deca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Opet cena benzina po novinama:

 

Prema očekivanjima, Ministarstvo energetike je najavilo da će sutra doneti odluku o korekciji cena naftnih deivata. Kako „Blic“ saznaje, usled velikog pada cene nafte protekle nedelje na svetskim berzama, gorivo bi u Srbiji moglo da pojeftini i do osam procenata.

 

Tako bi dizel D2 trebalo da košta 87,90 dinara umesto sadašnjih 95,60, „evro-BMB“ će, umesto 119,80, koštati 110,40 dinara, dok će benzin sa 109,40 dinara pasti na 100,70 dinara po litru.

 

- Prema kalkulacijama koje smo pravili u ponedeljak, gorivo bi kod nas moglo da pojeftini i za devet posto. Međutim, u međuvremenu je i dolar ojačao, pa njegovo jačanje može da utiče na to da pojeftinjenje ne bude toliko. U svakom slučaju, realno je očekivati pad cena naftnih derivata u proseku za sedam do osam procenata - objašnjava Božo Stanišić iz naftne kompanije „Petrobart Avia“.

On dodaje da ne može da predvidi kako će se cena nafte ubuduće kretati i da li možemo da očekujemo nova pojeftinjenja u narednom periodu. Stanišić, ipak, ističe da nema razloga da nafta bude toliko skupa jer je trenutno ima dovoljno.

Nafta se na svetskoj berzi juče prodavala po istoj ceni kao 1. maja, dolar vredi isto kao tog dana, a benzin u Srbiji je 11 odsto skuplji nego pre tri i po meseca. Nafta se juče prodavala po 113 dolara za barel, što je ista cena kao 1. maja. Dolar je 1. maja vredeo 51,45 dinara, a danas je srednji kurs 51,76 dinara. Litar bezolovnog i motornog benzina pre tri i po meseca je koštao 98,84 dinara, a juče je koštao 109,4 dinara.

Podsetimo da se presek cena goriva kod nas radi na svakih 15 dana na osnovu kretanja cena nafte na u svetu. Ministarstvo energetike najpre pravi novi presek cena, a zatim Ministarstvo finansija treba da odobri tu korekciju. Kako je prethodna promena cena izvršena 30. jula, ukoliko ova dva ministarstva svoje odluke budu donela na vreme, gorivo na pumpama bi već od vikenda moglo da bude jeftinije.

 

Cene goriva

 

stare cene -                            nove cene

Evropremijum BMB 119,80      110,40

Motorni benzin 109,40            100,70

Dizel D2 95,60                            87,90

Evrodizel 104,80                        96,40

Eko 3 dizel 99,80                        91,80

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Vujo ajd vidi pa nadji nov cenovnik zaoaiguranje, registraciju, jerbo je poskupelo. Registarcija za 800ccm je sada 23.000!!!To mi rec prijatelj koji je registrovao BMW 80 g/s Paris_Dakar model!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Agencija naplaćuje 6.100 za sve sem tehničkog. To nije ušlo u cenu mada ima dobrog sveta svuda pa bi sigurno neko pokazao razumevanje i za takvu vrstu eventualnog problema.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

E ja sam registrovao TS-a pre par nedelja, i to zadovoljstvo  me je kostalo oko 6300 ili 6400. Kostalo me je 200din skuplje jer su shvatili da moj mz nije zelen kao sto pise u saobracajnoj vec je plav pa sam morao da menjam saobracajnu. Najveci problem je SUP NISH jer sam na saobracajnu cekao 10 dana od dana predaje dokumentacije. :o :o :o ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To sto ste platili ranije - platili ste. Od 10 avgusta je poskupelo osiguranje ( bar su tako javili na TV-u ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja